Z przyjemnością informuję, że reprezentacja naszego gimnazjum zakwalifikowała się do II etapu konkursu :)
W pierwszym etapie wzieło udział 726 szkół z całej Polski, do II etapu zakwalifikowało się 100 najlepszych.
Etap regionalny odbędzie się 29 kwietnia 2014, w wyznaczonych miejscach pod opieką komisji konkursowych. Miejsca w których uczeń powinien pojawić się w celu przystąpienia do gry w II etapie zostaną zapisane w ostatniej kolumnie listy z wynikami.
Uczniowie klasy IIb gimnazjum przygotowali apel poświęcony Kanonizacji Jana Pawła II pt. „Recepta na świętość”.
Celem apelu było:
Uczniowie przekazali cenne wskazówki Ojca Świętego na temat świętości życia. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem byli wsłuchani w część artystyczną, która na długo zostanie w naszej pamięci.
Barbara Fornal
Uczniowie Zespołu Szkół w Zagoździu już po raz kolejny wzięli udział w Szkolnym Konkursie Palm Wielkanocnych.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji wielkanocnych.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszystkie palmy były przepiękne i każda z nich jedyna w swoim rodzaju. Wykonane były z wierzbowych bazi, gałązek tui, przyozdobione kwiatami z bibuły.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz za miejsca I-III drobny upominek.
Barbara Fornal
Agnieszka Lewandowska
Zostali po lekcjach by tworzyć z papieru, bibuły, tasiemek, a nawet filcu świąteczne ozdoby.
Uczniowie Zespołu Szkół w Zagoździu wykonywali na zajęciach pisanki zdobione tasiemkami, kartki okolicznościowe, witraże okienne, kolorowe kwiaty.
Radość, uśmiech na twarzy pomagały młodym artystom wykonywać kolejne, ciekawe prace, które wkrótce ozdobią świąteczny stół, koszyczek wielkanocny, ścianę własnego pokoju.
Na zakończenie zajęć zorganizowanych przez wolontariat studencki "PROJEKTOR" stworzono wystawę prac, która wprowadza nastrój Świąt Wielkanocnych.
Katarzyna Czupryna
W dniu 4 kwietnia 2014 r. reprezentacja naszego gimnazjum wzieła udział w II Konkursie Wiedzy Technicznej „Zawodowe Aleje”w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Patronat nad konkursem sprawuje Starosta Powiatu Łukowskiego, pan Janusz Kozioł.
Wyjazd okazał się owocny i nasza drużyna w składzie: Karolina Gromada, Piotr Grudzień i Dominik Szewczak odebrała z rąk Sekretarza Starostwa Powiatowego p. Jerzego Siwca puchar za zajęcie zaszczytnego III miejsce :)
Uczniowie uczestnicząc w konkursie meli okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z podstaw mechaniki, elektroniki, ekonomii oraz informatyki. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe. W drugim etapie, w części praktycznej trzyosobowe zespoły uczniów z poszczególnych gimnazjów wykonywały po dwa zadania praktyczne. Zadanie pierwsze z informatyki, natomiast drugie z mechaniki, ekonomii lub elektroniki.
21 marca 2014 r. w Publicznym Gimnazjum w Zagoździu podsumowano ogólnopolski program „Trzymaj formę”.
Już po raz 8 szkoła uczestniczyła w programie, którego celem jest promocja zdrowego stylu odżywiania się i higienicznego trybu życia, oraz ruch i ćwiczenia fizyczne.
Poszczególne klasy prezentowały swój dorobek w prezentacjach multimedialnych i występach artystycznych.
Młodzież zachwyciła zaproszonych gości swymi utworami poetyckimi, piosenkami tematycznie związanymi z treściami programu i układami tanecznymi.
Podsumowaniem występów klasowych był wspólny taniec do piosenki „Wiosna” zespołu Skaldowie przygotowany pod kierunkiem p. M. Czarnockiej – instruktorki Szkoły Tańca do Caro Dance.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Sanitarno – Epidemiologicznego w Łukowie.
Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chcemy stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych. Naszym celem jest również zachęcanie szkół do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień swoich uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.
Udział w konkursie dla uczniów jest bezpłatny i dobrowolny. Konkurs, o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzony będzie w trzech etapach: - etap szkolny: 7 – 11 kwietnia 2014, - etap regionalny: 29 kwietnia 2014, - finał 14 maja 2014 w Warszawie, podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.
21.03.2014r. odbyło się podsumowanie z realizacji programów profilaktycznych "Trzymaj formę" realizowanych w klasach IV-VI i "Moje dziecko idzie do szkoły" realizowanych w klasach I-III oraz oddziale przedszkolnym. Na uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas goście z PSSE w Łukowie p.Beata Baran oraz pielęgniarka z OZ w Jedlance p. Lidia Kruk. Każda klasa, jak również przedszkolaki chwalili się działaniami podczas prezentacji multimedialnej. Całość imprezy uświetniły występy artystyczne, były to wiersze, rymowanki i piosenki promujące zdrowe żywienie.
Uczniowie klas drugich przez ostatnie dwa miesiące realizowali projekt w ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie, podczas którego poznali zasady funkcjonowania Urzędu Gminy, zasady powoływania władz samorządowych, wypełniali druki urzędowe, poznawali sposoby wpływania na decyzje władz. Główną częścią projektu była „Nasza Kampania”, której efekty uczniowie zaprezentowali. Na spotkanie przybyli przedstawiciele rady gminy Stanin- pan radny z Zagoździa Piotr Szewczak oraz niedawno wybrana Pani radna z Zastawia Katarzyna Gryczka. Poszczególne zespoły uczniów utworzyły sztaby wyborcze, wyłoniły swoich kandydatów na Wójta i prowadziły kampanię. W jej ramach spisali programy wyborcze, wykonali plakaty i ulotki oraz prezentacje multimedialne o swojej gminie. Kandydaci wygłosili samodzielnie napisane przemówienia.
Pod koniec spotkania uczniowie przeprowadzili wywiad z radnymi.
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był okazją do świętowania w oddziale przedszkolnym w Zespole Szkół w Zagoździu.
Pani Wiosna dotarła do przedszkola z kolorowym bukietem kwiatów. Grupa przedszkolaków radośnie przywitała Panią śpiewając głośno piosenkę dla nowej pory roku.Pani przeczytała dzieciom list oraz wiosenne zagadki z nazwami ptaszków.
Zajęcia były uzupełnione wesołymi piosenkami. Do śpiewu włączyły się też starsze dzieci, które uczestniczyły w zabawie z Panią Wiosną.
Dzieci przebrane za różne zwierzęta, ale też i Wiosna spędziły wesoło i w miłej atmosferze ten słoneczny dzień. Nie zabrakło również wiosennego spaceru, na który wybraliśmy się z rodzicami. Pani Wiosna, uśmiechnięte przedszkolaki oraz mamy wędrowały ulicą naszej miejscowości szukając pierwszych oznak nowej pory roku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego Dnia Wiosny!
Czupryna Katarzyna
Dnia 12.03.2014r. uczniowie klas 0 -III oraz dzieci z przedszkola wzięli udział w wycieczce do Siedlec, w której towarzyszyli im rodzice. Głównym punktem programu było obejrzenie spektaklu "Calineczka" w wykonaniu Teatru Tańca Caro Dance i adeptów Szkoły Tańca do Caro Dance, w Teatrze Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Dzieci cieszyły się również z pobytu w Macdonald´s gdzie miały możliwość samodzielnego zakupu przekąski.
Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach i rodzicach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonej wycieczce.
Małgorzata Miernicka
Agnieszka Lewandowska
Halina Krasuska
Katarzyna Czupryna
Dnia 7 marca 2014r. odbył się biwak klasowy. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia przez chłopców kwiatów koleżankom i wychowawczyni z okazji Dnia Kobiet. Po części oficjalnej rozpoczęły się rozgrywki klasowe w piłkę siatkową. Po zakończonym turnieju część osób zajęło się przygotowaniem układu tanecznego a pozostali miło spędzili czas na grach i zabawach. Wieczór szybko minął na dobrej zabawie. Wszyscy w doskonałych humorach rozeszli się do domów.
W dniu 28 lutego 2014r. odbył się szkolny konkurs pod hasłem „Najładniejsza kanapka” pod opieką nauczyciela świetlicy Małgorzaty Miernickiej. Uczniowie samodzielnie robili i sami zdecydowali z jakimi dodatkami chcą przygotować kanapki. Kanapki były robione z bułek, a także z jasnego i ciemnego chleba. Dodatkami były między innymi: szynka, pasztet, różnego rodzaju sery, a także różnorodne warzywa - sałata, pomidory, papryka, szczypior, rzodkiewka i ogórek. Nie zabrakło także masła do smarowania pieczywa.
W czasie przygotowania posiłku przestrzegane były zasady bezpieczeństwa i higieny. Kanapki smakowały wybornie.
W konkursie wzięło udział 11 uczniów klasy I i II szkoły podstawowej.
Komisja konkursowa po dokonaniu oceny kanapek ogłosiła następujące wyniki konkursu:
Miejsce I: Oliwka Królak kl. I
Miejsce II: Weronika Czajka kl. II
Miejsce III: Adrian Wardak kl. I
Pozostałym uczniom zostały wręczone dyplomy za udział w konkursie.
Opracowała:
Małgorzata Miernicka
W środę 19 lutego 2014 roku odbył się w Zespole Szkół w Zagoździu bal karnawałowy dla klas 0-III. Tradycyjnie w klasach dzieci miały przygotowany poczęstunek przez Rodziców.
Wszystkie klasy 0-III zamieniły się w sale balowe, które były ozdobione balonami i serpentynami. Na początku każde dziecko jak i panie przedstawiły swoje stroje. Dzieci wspaniale bawiły się przy nowoczesnej muzyce jak również podczas zorganizowanych przez panie gier i zabaw. W trakcie balu wszystkie dzieci i panie w swoich strojach przeszły korowodem przez całą szkołę.
Na zakończenie panie wybrały z każdej klasy najpiękniej ubrane dzieci i wręczyły im dyplomy za miejsca I, II, III pozostali uczniowie dostali dyplom z wyróżnieniem.
Dzieci z żalem opuszczały salę balową i z niecierpliwością czekają na następny bal.
Agnieszka Lewandowska
Halina Krasuska
Kazimiera Powalska
Krystyna Redzik
Barbara Król
Katarzyna Czupryna
Małgorzata Miernicka
Pierwszy tydzień ferii uczniowie spędzili na sportowo. Chętnie grali w piłkę nożną na sali gimnastycznej. Ogromnym zainteresowaniem ciszyły się stoły tenisowe, gdzie dzieci i młodzież doskonaliły swoje umiejętności.
Grupa uczniów pod kierunkiem nauczycieli realizowała projekty. Opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawowali nauczyciele.
Codziennie uczestnicy zajęć otrzymali ciepły posiłek przygotowany przez stołówkę szkolną z produktów podarowanych od hurtowni „Mię – Hurt” ; „Mango”, „Nektarynka” ; piekarni - „Nowa Piekarnia” ; „Piekarnia Smoleń ” oraz Goławskiego Stanisława.
Serdecznie dziękujemy darczyńcom.
W niedzielę 19 stycznia 2014 roku odbyła się w Zespole Szkół w Zagoździu uroczystość z okazji Święta Najukochańszych Babć i Dziadków. Zapraszanie tych szczególnych i wyjątkowych gości jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci. Jest to czas pełen uśmiechów, radości, łez i wzruszeń.
Na wstępie pani dyrektor Jadwiga Grudzień przywitała zacnych gości ciepłymi słowami. Następnie uczniowie z poszczególnych klas przedstawili program artystyczny, wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. Na scenie zaprezentował również swoje umiejętności zespół ludowy „Tańczące Nutki”, który zachwycił publiczność wspaniałym tańcem i strojem. Po części artystycznej nie zabrakło także wesołej zabawy! Chętni dziadkowie i babcie uczestniczyli w tańcach i konkursach przygotowanych przez wnuczki – Śnieżynki. Wiele uśmiechu i zabawy przysporzyły takie zabawy jak np. taniec na gazecie, konkurs z piernikiem na nitce, rozpoznawanie przedmiotów za pomocą dotyku, taniec w kołach oraz zabawa z balonem. Tańcem, który spowodował wiele radości były znane i lubiane „Kaczuchy” w wykonaniu babć, dziadków i wnucząt. Ostatnim, podsumowującym tańcem był bardzo długi, rozśpiewany i wesoły „Pociąg”.
Każdy wnuk i wnuczka wręczyli swoim babciom i dziadkom upominki. Dziadkowie którzy przybyli bardzo licznie i wypełnili salę po brzegi, obejrzeli swoje pociechy na scenie, wypili kawę, herbatę, poczęstowali się ciastem i miło porozmawiali z innymi.
Namalowane wzruszenie i radość na twarzach dziadków podsumowało tę wyjątkową uroczystość.
Kolejnym etapem tego dnia była druga uroczystość, która również odbyła się w niedzielę- zabawa choinkowa. Uczniowie chętnie uczestniczyli w tańcu przy dobrej, dyskotekowej muzyce, o którą zadbał DJ Oles. Duże podziękowania należy skierować do rodziców uczniów zamieszkałych w Zagoździu, którzy bardzo zaangażowali się w organizację i sprawne przeprowadzenie imprezy. Licznie przybyli i zadbali o przygotowanie poczęstunku dla dzieci i młodzieży, a nawet wspierali nauczycieli w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas niedzielnej uroczystości.
W sobotę 11 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół w Zagoździu odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i mieszkańców Gminy Stanin. Nadrzędnym celem turnieju było krzewienie kultury fizycznej oraz popularyzacja tenisa stołowego w Gminie i wydaje się, że założony przez nas cel został osiągnięty.
Organizatorami turnieju byli: p. Andrzej Osiak, p. Małgorzata Miernicka oraz p. Mariola Zientara. Patronat nad imprezą sprawowali: pan Krzysztof Kazana - Wójt Gminy Stanin, pani Jadwiga Grudzień - Dyrektor Zespołu Szkół w Zagoździu, pan Leszek Świętochowski – Prezes ANR w Warszawie.
Opracowała Małgorzata Miernicka
W związku ze świętami Bożego Narodzenia, Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie ogłosił konkurs na projekt własnoręcznie wykonanej ozdoby świątecznej w formie przestrzennej w dowolnej technice i rozmiarze. Na konkurs napłynęło kilkaset propozycji, z których wybrano tylko trzy.
Wśród trzech autorów nagrodzonych prac, było dwóch uczniów Zespołu Szkół w Zagoździu. Tymi uczniami byli: Piotr Grudzień i Gabriela Lewandowska. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Agnieszka Sawczuk. Nagrodzeni autorzy prac otrzymali równorzędne nagrody książkowe oraz podwójne zaproszenia na wybrany przez siebie spektakl Teatru Andersena. Teatralne foyer w Lublinie zdobią prace uczniów.
Agnieszka Sawczuk
W poniedziałek 16.12.2013r w oddziale przedszkolnym, odbyła się lekcja otwarta z udziałem rodziców i dyrekcji szkoły. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia. Szczególną uwagę zwróciliśmy na potrawy wigilijne, jakie powinny znajdować się na naszych stołach podczas kolacji wigilijnej.
W dalszej części zajęć przypomnieliśmy o higienie przyrządzania posiłków i przeszliśmy do najważniejszej części zajęć czyli PIECZENIA PIERNIKÓW. Po nałożeniu fartuszków i czapek kucharskich dzieci z pomocą rodziców wałkowały i wycinały pierniki. Podczas oczekiwania na wypieki dzieci śpiewały kolędy dla swoich rodziców.
W końcu nadszedł oczekiwany czas na degustację – pierniczki były pyszne.
Dzieci planują już następne zajęcia, na których mogłyby pobawić się w wyśmienitych kucharzy.
Nauczyciel prowadzący zajęcia
Agnieszka Lewandowska
Nasza szkoła 7 września 2013 roku wzieła udział w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Tegoroczna akcja poświęcona była twórczości Aleksandra Fredry.
W grudniu otrzymaliśmy z kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego serdeczne podziękowania za udział w akcji, a nasza miejscowość została umieszczona na