Konkurs „Maski w teatrze” został rozstrzygnięty.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej szkole odbywał się konkurs, którego celem było:
Zadanie konkursowe brzmiało: Wykonaj maskę, którą założy twój teatralny bohater.
Komisja konkursowa oceniła wszystkie prace, przyznając atrakcyjne nagrodyi wyróżnienia oraz dyplomy za zdobyte miejsca i za udział.
1. miejsce- Kamil Pawlak kl.5
2. miejsce- Natalia Bajura kl.5
3.miejsce- Aleksandra Krasuska kl.6
Wyróżnienie- Łukasz Królak kl.5
Wyróżnienie- Damian Murawiec kl.5
Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej.
Organizator: Elżbieta Mroczek
W sobotę chętni uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką p. B.Kiełczykowskiej i p. Joanny Osiak uczestniczyli w
19 Pikniku Naukowym organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio
tematem przewodnim tegorocznego pikniku było
ŚWIATŁO
Światło nie zostało wybrane przypadkowo - ma to związek z proklamowaniem przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych roku 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło.
Celem przedsięwzięcia było upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez oglądanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych.
Dnia 29 kwietnia 2015r. grupa 23 uczniów z klas trzecich gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Łukowa. Drużyna z klasy III B w składzie:
wzięła udział w konkursie „Zdobądź gwiazdki” adresowanym do uczniów gimnazjów z powiatu łukowskiego i zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2.
Celem konkursu było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności młodzieży z zakresu hotelarstwa, gastronomii i kelnerstwa oraz zainteresowanie rozwijaniem kompetencji z branży gastronomiczno–hotelarskiej.
Uczestnicy mieli za zadanie wykonać 5 konkurencji z zakresu umiejętności związanych z tematyką konkursu, w tym:
Zadania indywidualne:
- Slalom z tacą kelnerską.
- Dekoracyjne składanie serwetek papierowych.
- Dekorowanie koktajli bezalkoholowych z udostępnionych produktów.
Zadania grupowe:
- Zredagowanie najoryginalniejszego zaproszenia do przyjazdu do hotelu.
- Wiosenne nakrycie stołu.
Nasza drużyna osiągnęła sukces zdobywając dyplom za 3 miejsce oraz nagrody rzeczowe. Uświetnieniem występu uczniów był pokaz barmański, w którym wystąpił m.in. absolwent naszej szkoły Adrian Murawiec. Po konkursie mieliśmy okazję zwiedzić szkołę i zapoznać się z jej ofertą edukacyjną.
Opiekun grupy: Elżbieta Mroczek
W dniu 23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbyła się w naszej szkole ,,zielona lekcja przyrody,, dla chętnych uczniów klas nauczania początkowego i szkoły podstawowej.
Była to lekcja przyrody "na żywo" z owadami, pajęczakami i gadami. Zajęcia poprowadził Jarosław Rejmer, który zabrał uczniów do fascynującego świata żywych zwierząt egzotycznych jak : kameleony, gekony, modliszki, patyczaki, straszaki, liśćce, karaczany, chrząszcze. Uczestnicy poznali zasady hodowli, cechy budowy i miejsca występowania zwierząt. Dowiedzieli się, które gatunki są niebezpieczne dla człowieka, a które przyjazne. Poznali różne strategie życiowe zwierząt , np. zjawisko kamuflażu, regeneracji części ciała, magazynowania wody w organizmie. Wiele zwierząt uczniowie mogli zobaczyć z bliska, usłyszeć odgłosy a nawet dotknąć. Gość zaprosił uczniów do konkursu, gdzie nagrodą były patyczaki. Uczniowie mieli okazję również kupić sobie okazy patyczaków i straszyków i założyć swoje własne klasowe lub domowe hodowle.
Agnieszka Lewandowska
Kazimiera Powalska
Halina Krasuska
Joanna Osiak
W II semestrze roku szkolnego 2014 – 2015 w Zespole Szkół w Zagoździu realizowany był projekt edukacyjny pt. „Tradycje świąt Wielkanocnych”, przygotowany przez panią mgr Małgorzatę Miernicką. Adresatem byli uczniowie szkoły, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy. Działania edukacyjno – wychowawcze wynikające z projektu realizowane były od: 09.03.2015r. - 01.04.2015r. w ramach zajęć świetlicowych, lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Celem projektu było pielęgnowanie tradycji świątecznych związanych z okresem Świąt Wielkanocnych. W ramach projektu przeprowadzono zajęcia tematycznie związane ze zwyczajami i symbolami wielkanocnymi. Wiele zadań, a szczególnie związanymi z udziałem w licznych konkursach, wymagało pracy samodzielnej, uczniowie ułożyli ciekawe życzenia świąteczne i zapisali je na przygotowanej kartce wielkanocnej. Odbyły się zajęcia warsztatowe:
¨ wykonywanie ozdób wielkanocnych - wystawa prac plastycznych dzieci na korytarzu szkolnym;
¨ wykonanie przez dzieci „wiosennego ogródka w kąciku przyrody” – wysiew rzeżuchy i pszenicy;
¨ wielkanocne specjały- zapoznanie dzieci z potrawami Świąt Wielkanocnych.- wypiek ciasta przez rodziców;
¨ wielkanocne zabawy i piosenki – przybliżenie dzieciom atmosfery świąt poprzez wspólne zabawy i piosenki.
¨ przygotowanie stołu wielkanocnego (również elementu dekoracji) oraz poczęstunku;
¨ przygotowanie prezentacji multimedialnej wyświetlanej podczas zajęć świetlicowych .
Uczniowie udowodnili, że potrafią pracować w grupie, znają zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi i wiedzą, jakie są charakterystyczne symbole wielkanocnego stołu.
Brali aktywny udział w zabawach i zadaniach wynikających z projektu, potrafili sięgać do różnych źródeł w celu uzyskania informacji na temat tradycji wielkanocnych.
W ramach projektu przeprowadzono szkolny konkurs na "Najładniejszą palmę " – którego organizatorami były: p. Agnieszka Lewandowska i p. Barbara Fornal oraz klasowy, szkolny i gminny konkurs "Wielkanocna pisanka" przeprowadzony pod kierunkiem p. Małgorzaty Miernickiej. Wykonano "Drzewko Wielkanocne" z uczniami I-III ze świetlicy szkolnej, Jednym z zadań było zrobienie kanapek i dekorowanie mazurka wielkanocnego. Efekty pracy można obejrzeć w galerii zdjęć. Oceniano pomysłowość i estetykę pracy. Informacje na temat tradycji wielkanocnych zawarto również na pięknie przygotowanych gazetkach, które stanowiły część dekoracji korytarza szkolnego.
W szkolnym konkursie na "Wielkanocną Pisankę" wzięło udział 63 uczniów w kategoriach:
¨ O"a" -O"b"
¨ I - III
¨ IV - VI
¨ Gimnazjum
Komisja oceniła efekt końcowy. Można było zastosować różne techniki zdobienia Wszystkie prace były wspaniałe i otrzymały dyplomy z wyróżnieniem oraz mały upominek (dyngusówka i lizaczek , gimnazjum zajączek).
W gminnym konkursie plastycznym na "Pisankę Wielkanocną" pod patronatem Wójta Gminy Stanin udział wzięło 42 uczniów w trzech kategoriach:
¨ 3-6 latki
I miejsce - Jakub Świętochowski O"a"
wyróżnienie -Ola Zdunek O"a"
¨ klasy I -III
¨ klasy IV -VI
wyróżnienia:
Mateusz Gromada IV
Monika Białach VI
Katarzyna Kiełczykowska
W szkolnym konkursie na "Najładniejszą Palmę" wyróżniono uczniów:
I miejsce – Daria Świętochowska – kl. III
Mateusz Piotrowicz – kl. IV
II miejsce – Łukasz Świętochowski – kl. Ib
Patrycja Fronc – kl. Ib
III miejsce – Bartosz Cizio – kl. III
Łukasz Królak – kl. V
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, maskotki oraz dyplomy.
Efektem końcowym pracy było przygotowanie stołu wielkanocnego przez uczniów oraz dzielenie się jajkiem i mazurkiem wielkanocnym
Poprzez zastosowanie różnorodnych form i metod pracy, udało nam się skutecznie zachęcić uczestników projektu do uczenia się przez działania rozwijające ich wrażliwość, kreatywność i wyobraźnię. 31 marca 2015 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Tradycje wielkanocne".
Do pracy w ramach projektu włączyli się : mgr Agnieszka Lewandowska, wychowawcy kl. II i III oraz oddziału przedszkolnego.
Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i współudział w realizacji projektu w ramach swoich zajęć i przedmiotów.
Koordynator projektu
mgr Małgorzata Miernicka
7 marca 2015 r. reprezentacja naszego gimnazjum wzieła udział w III Konkursie Wiedzy Technicznej „Zawodowe Aleje”w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Patronat nad objął Starosta Powiatu Łukowskiego, pan Janusz Kozioł.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe. W drugim etapie, w części praktycznej trzyosobowe zespoły uczniów z poszczególnych gimnazjów wykonywały po dwa zadania praktyczne. Zdanie pierwsze z informatyki, natomiast drugie z mechaniki, ekonomii lub elektroniki.
W tym roku nasza drużyna w składzie: Patrycja Strzyżewska, Marcin Białach i Daniel Brauła zajeła zaszczytne II miejsce i tym samym poprawiła wynik z poprzedniego roku, kiedy nasza reprezentacja zajeła III miejsce :)
Nagrody wręczali Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego p. Tadeusz Brzozowski, Sekretarz Starostwa Powiatowego p. Jerzy Siwiec, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 p. Tadeusz Federczyk i koordynator konkursu p .Danuta Dziedzic - Gryczka.
Opiekun
J. Fijał
W dniu 14.03.2015 r. - w sobotę na sali gimnastycznej odbył się międzyklasowy turniej w piłkę siatkową. Do turnieju zgłosiły się trzy klasy gimnazjum II a, II b, III b .
Turniej przebiegał w systemie "każdy z każdym" bez wątpienia najbardziej sprawiedliwy system wykorzystywany w tej dyscyplinie sportowej. Jednak jest to system, w którym trzeba rozegrać dużą ilość spotkań, aby wyłonić zwycięzcę.
Po wyczerpujących meczach ostatecznie zwycięzcą
została drużyna klasy III b. Gratulacje !!!
Efekt spotkania.
Pozalekcyjne zajęcia sportowe dają uczniom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać i pogłębiać zainteresowania sportowe.
organizator Andrzej Osiak
we współpracy z przewodniczącą SU Patrycją Świeczak
W dniu 10.03.2015 uczniowie klas III i II Publicznego Gimnazjum w składzie
reprezentowali szkołę w Gminnym turnieju w piłkę siatkową,
opiekę sprawował p. Andrzej Osiak
Rozegrane zostały trzy mecze
PG Zagoździe–PG Stanin 2-0
PG Zagoździe-PG Jeleniec 2-1
PG Zagoździe - PG Tuchowicz 2-0
Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem dla drużyny chłopców z Zagoździa.
Chłopcy zajęli I miejsce w Gminie Stanin.
W dniu 03.03.2015 roku reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Zagoździu w składzie
uczestniczyła w gminnych turnieju piłki ręcznej pod opieką p. Andrzeja Osiaka.
Chłopcy rozegrali 3 mecze, które zakończyły się wynikami.
SP Zagoździe - SP Sarnów 6 -1
SP Zagoździe-SP Tuchowicz 3-2
SP Zagozdzie –SP Stanin 6-6
Dwa mecze były wygrane, trzeci zakończył się remisem. Po podsumowaniu bramek jedna z nich zaważyła, że drużyna ,,szczypiornistów,, z Zagoździa zajęła II miejsce na forum Gminy Stanin.
Ciekawostka sportowa.
Czy wiecie skąd wzięła się nazwa "szczypiorniści"?
Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego na piłkarzy ręcznych redaktorzy sportowi używają dziwnego określenia "szczypiorniści"? Bynajmniej nie ma to związku ze szczypiorkiem, lecz miejscowością, w której internowani legioniści Piłsudskiego zaczęli jako pierwsi grać w piłkę ręczną. Nazwa ta pochodzi od Szczypiorna, obecnie dzielnicy Kalisza. Znajdował się tam obóz, w którym przetrzymywano w 1917 roku internowanych polskich legionistów. W warunkach obozowej nudy zaczęto tam uprawiać nowy (jak na polskie warunki) sport - piłkę ręczną - do którego już na stałe przylgnęła nazwa związana z miejscem, z którego się wywodzi.
W dniu 26.02.2015 uczennice klas III i II Publicznego Gimnazjum w składzie
reprezentowały szkołę w Gminnym Turnieju w piłkę siatkową, opiekę sprawował p. Andrzej Osiak
Dziewczyny toczyły zacięte boje, rozegrały trzy mecze .
W ostatecznym rozliczeniu zajęły III miejsce w Gminie Stanin.
Uczniowie kl. II b wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej III. Powiatowy Konkurs „Słowiańska a amerykańska myśl techniczna” zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie.
Patronat honorowy nad konkursem objęli:
Mateusz Redzik i Magda Rosłoń wystartowali w 2. etapie zmagań kabaretów szkolnych pod hasłem: „ I śmiech niekiedy może być nauką”.
Zdobyli 1. miejsce.
W nagrodę otrzymali drukarki, książki oraz maskotki. Podczas występu dopingowała im cała klasa.
Następnie odbył się wykład pracownika Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS na temat kultury pierwszych Słowian.
Po części oficjalnej uczniowie zostali oprowadzeni po szkole. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica urządzona na szkolnym strychu, gdzie uczniowie mogli wcielić się w snajperów. Okazało się, że obsługa broni z celownikiem optycznym nie jest wcale taka prosta. Dodatkowo jest ona bardzo ciężka- waży 4,8 kg. Strzelali też do tarczy z broni krótkiej.
Został rozstrzygnięty konkurs na komiks promujący aktywny styl życia. Wpłynęło 27 prac od uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody w zależności od zdobytego miejsca.
Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
Kategoria: gimnazjum:
1 miejsce: nie przyznano
2 miejsce: Sandra Kulik kl. IB
3 miejsce: Patrycja Fronc kl. IB
Kategoria: klasy IV- VI:
1 miejsce: Jakub Krasuski kl. VI
2 miejsce: Karolina Gryczon kl. VI oraz Natalia i Patryk Bajura
3 miejsce: Paulina Ambroziak kl. VI oraz Mikołaj Osiński kl.IV
Wyróżnienia: Monika Białach kl. VI, Aleksandra Krasuska kl. VI, Aleksandra Ostrysz kl. VI
Kategoria: klasy I- III:
1 miejsce: Ola Rojanowska i Wiktoria Brodzik
2 miejsce: Julia Krasuska i Patrycja Kowalik
3 miejsce: nie przyznano
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.
Organizatorzy: Ucz. kl. IIIB gimnazjum pod opieką Pani E. Mroczek
Uczniowie klasy IIIB pod kierunkiem naucz. E. Mroczek zorganizowali w ferie społeczny bieg uliczny.
CELE
1.Popularyzacja biegania, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej.
2.Propagowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
3. Integracja środowiska szkolnego i lokalnego wokół wspólnych działań.
Bieg odbył się w środę 4 lutego 2015 r. na trasie: Zagoździe- Lipniak- Zagoździe wynoszącej ok. 5 km. Wzięło w nim udział 46 osób, w tym: dzieci, młodzież i dorośli. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody pozyskane od sponsorów oraz zostali poczęstowani jabłkami, które otrzymaliśmy w darze od zaprzyjaźnionego sadownika. W ten sposób młodzież zachęcała również do spożywania jabłek, które są smaczne, zdrowe i dostępne przez cały rok.
Relację z tego wydarzenia komentowała również nasza lokalna telewizja.
Uzyskane miejsca:
Kategoria: szkoła podstawowa- chłopcy:
1 miejsce Szymon Osiak kl.VI
2 miejsce Mateusz Cizio kl. V
3 miejsce Maciej Redzik kl. VI
Kategoria: szkoła podstawowa- dziewczęta:
1 miejsce Aleksandra Ostrysz kl.VI
2 miejsce Karolina Piskorek kl.VI
3 miejsce Monika Białach i Aleksandra Krasuska kl.VI
Kategoria: gimnazjum i młodzież- chłopcy:
1 miejsce Damian Pycka- kl.IIIB
2 miejsce Sebastian Tomasiewicz absolwent
3 miejsce Łukasz Witkowski absolwent
Kategoria: gimnazjum i młodzież- dziewczęta:
1 miejsce Natalia Świeczak kl. IA
2 miejsce Oliwia Ostrysz kl. IIIB
3 miejsce Patrycja Świeczak kl.IIIB
Kategoria: dorośli:
1 miejsce Pani Agnieszka Rojanowska
2 miejsce Pani Justyna Świeczak
3 miejsce Pani Anna Kobojek i Pani Monika Ostrysz
Serdecznie gratulujemy zdobytych miejsc. W tym biegu każdy z uczestników był zwycięzcą, gdyż bezpiecznie dotarł do mety, a co najważniejsze poprawił swoją kondycję fizyczną i zyskał dużą dawkę zdrowia. Zawodnicy udowodnili, że biegać może każdy bez względu na wiek. Do biegania wystarczą: buty, miejsce oraz chęci i motywacja. Mamy nadzieję, że wspólne bieganie stanie się tradycją naszej szkoły.
Zapraszamy do obejrzenia filmu: http://youtu.be/hIcqTAj-jeM
W naszej szkole odbywał się tydzień zdrowego odżywiania Zdrowie w kolorach tęczy.
Akcję przeprowadzili ucz. kl. III A gimnazjum, a jej adresatami byli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, dzieci z przedszkola, pracownicy szkoły oraz rodzice.
Cele:
- poznawanie rodzimych oraz egzotycznych owoców i warzyw
- promowanie spożywania 5 porcji owocowo-warzywnych w 5 kolorach
- propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w celu zapobiegania otyłości, która sprzyja wielu chorobom
- kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych
Na początku uczniowie klasy III A we własnym zakresie szczegółowo zapoznali się
z tematyką podjętego działania. W ramach zajęć technicznych przeprowadziliśmy dwugodzinną lekcję Pięć porcji warzyw i owoców! O tym, jak włączyć je do jadłospisu. Następnie stworzyliśmy czteroosobowe grupy, które przyjęły podstawowe kolory owoców i warzyw: grupa fioletowa, zielona, biała, pomarańczowa i czerwona. Każda grupa zajmowała się warzywami i owocami w swoim kolorze. Uczniowie komponowali zdrowy posiłek z warzyw i owoców w swoim kolorze np. grupa zielona wykonała smoothie Zielona rozkosz o smaku kiwi, grupa czerwona Amarantową ambrozję
link do filmu: http://youtu.be/mWS1ej0DiQ0
Następnie uczniowie wykonali plakaty informujące o tym, jaki wpływ na nasz organizm ma spożywanie warzyw i owoców w danym kolorze oraz przygotowali potrzebne elementy do realizacji projektu w szkole.
W tym tygodniu jeden dzień poświęcony był warzywom i owocom w jednym kolorze według ustalonego harmonogramu. Zachęcaliśmy do spożywania codziennie pięciu porcji owoców lub warzyw w pięciu kolorach. Każdego dnia w klasach rozpowszechnialiśmy ulotki o korzyściach płynących ze spożywania owoców i warzyw w określonym kolorze. Namawialiśmy do rezygnowania ze słodyczy na rzecz marchewki czy jabłuszka, nie sprzedawano słodyczy w sklepiku szkolnym, a panie kucharki serwowały każdego dnia owoce do obiadu. Każda klasa ubierała się w wyznaczone kolory zgodnie z harmonogramem. Wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się do realizacji naszego projektu i wzięli udział w różnych działaniach.
Podsumowaniem był happening, który odbył się 30 stycznia 2015r. na sali gimnastycznej. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna. Uczniowie prezentowali swoje programy. Klasa 6 przedstawiła inscenizację „Rzepka”, przekonując wszystkich, że ten ma krzepkę, kto je rzepkę link do filmu: http://youtu.be/f9QCjmB4qbI
Na podstawie przeprowadzonych badań w wybranych klasach stwierdziliśmy, że wybór tematu był trafiony. Niestety, tylko niewielki odsetek uczniów spożywa codziennie 5 porcji owoców i warzyw w pięciu kolorach.
W efekcie przeprowadzonych działań wzrosła świadomość uczniów, rodziców i pracowników szkoły na temat właściwego odżywiania, a szczególnie znajomość korzyści płynących ze spożywania owoców i warzyw.
Opiekun projektu: Elżbieta Mroczek
Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum wezmą udział w konkursie kuratoryjnym.
Głównym celem konkursu jest upowszechnianie kształcenia zawodowego poprzez wybór i prezentację najlepszych prac na temat: „Wybiorę szkołę zawodową, bo...”. Konkurs przyczyni się również do:– zainteresowania młodzieży kształceniem zawodowym,– zachęcania młodzieży do planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej, – kształtowania aktywnej postawy młodzieży wobec życia zawodowego, – wspierania młodzieży w wyborze kierunków kształcenia,– podnoszenia świadomości uczniów w zakresie podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu, – upowszechniania informacji na temat szkolnictwa zawodowego i zawodów.
Wszyscy uczniowie napiszą prace, z których najlepsze zostaną zgłoszone do etapu wojewódzkiego. Organizacją i opieką merytoryczną na etapie szkolnym zajmują się Iwona Czernic i Anna Kobojek.
Praca literacka Patrycji Strzyżewskiej zgłoszona do konkursu:
Dobry wybór
Gimnazjalista Jaś przed trudnym wyborem staje.
Droga bez wyjścia się wydaje.
Co dalej? Jaka szkoła? Jaka praca?
Oczywiście taka, która najlepiej się opłaca.
Mówią, że liceum to dobre rozwiązanie.
Trzy lata nauki i po sprawie.
Na mecie matura, rzecz jasna obowiązkowa.
Po niej nic, przyszłość przestaje być kolorowa.
Proponują technikum, pomysł wyszukany.
Cztery lata, a zawód od początku obiecany.
Ponadto matura możliwa do napisania.
Cóż, szkoła zasługuje na miano godnej wybrania.
Od tego myślenia już go boli głowa.
Ale została jeszcze szkoła zawodowa.
Praktyki wujek Romek mu zapewni.
Wszyscy możecie być tego pewni.
Dalsza droga już obrana.
Szkoła zawodowa w jego planach.
W zawodzie murarza kształcić się będzie.
Szczycić się tym zamierza wszędzie.
LEPSZA SZKOŁA to ogólnopolski projekt, którego uczestnicy systematycznie badają wyniki pracy uczniów. Udział w tym projekcie jest możliwy dzięki współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym, z którego podręczników uczą się dzieci matematyki w szkole podstawowej.
Uczniowie rozwiązują testy z matematyki trzy razy w roku szkolnym: pierwszy test odbywa się we wrześniu, drugi w styczniu, a ostatni pod koniec maja.
Nauczyciel i uczniowie po każdym teście otrzymują raport indywidualny:• ukazujący wyniki poszczególnych uczniów, całej klasy na tle wyników szkoły, województwa i Polski,• pokazujący, które typy zadań sprawiają uczniom trudności,• pozwalający nauczycielowi analizować dotychczasowe metody pracy.
Nauczyciel przeprowadza kolejne testy i sprawdza je za pomocą klucza odpowiedzi. Na stronie wydawnictwa wpisuje wyniki i zapoznaje się z raportami prezentującymi rezultaty poszczególnych uczniów oraz klasy na tle wyników ogólnopolskich.
nauczyciel matematyki
Bożena Kiełczykowska
Od 16 do 30 stycznia trwały w naszej szkole działania związane z promowaniem biblioteki pod hasłem: Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam, wchodzę. W tym dniu pojawiły się na korytarzach naszej szkoły tajemnicze ślady, które prowadziły właśnie do biblioteki. Obok wejścia można było zauważyć tablicę informacyjną, na której umieściliśmy zaproszenie do odwiedzenia biblioteki w Niezwykłym Dniu Biblioteki oraz harmonogram podjętych działań. Każdy, kto 16 stycznia odwiedził bibliotekę, mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami, a przy okazji wypożyczyć książkę Zainteresowanie było ogromnei przerosło oczekiwania organizatorów, ponieważ zabrakło nam zarówno zadań do wykonania, jak i nagród, a przygotowaliśmy ich ponad 100.
Wśród odwiedzających bibliotekę przeprowadziliśmy sondaż na temat: Biblioteka jest dla mnie… Wypowiedzi umieściliśmy na tablicy informacyjnej.
W bibliotece pojawili się również aktorzy, którzy kręcili film „Mały Książę szuka przyjaciela”. Wiadomo, że Mały Książę znalazł tutaj mnóstwo przyjaciół. Film można obejrzeć na kanale youtube.pl http://youtu.be/-mJqjR8PJHY
Przez tydzień trwała w bibliotece akcja głośnego czytania baśni. Uczniowie przebraniza baśniowych bohaterów: Czarownica, Królowa śniegu, Królewna Śnieżka, Król, Królewicz czytali dzieciom z przedszkola, zerówki oraz klas I- III baśnie Andersena wg ustalonego harmonogramu. Każda klasa miała swój dzień w bibliotece, a uczniowie klasy I dodatkowo byli pasowani na czytelnika. Zadbaliśmy o właściwy wystrój i nastrój, więc czytanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. Dzieciz ogromnym zaciekawieniem słuchały treści oraz dzieliły się wrażeniami. Każde z nich chciało mieć zdjęcie z prawdziwą Czarownicą lub włożyć koronę królewską. Największą satysfakcję sprawiły nam zadowolone buzie dziecięce, czułe pożegnania z bohaterami oraz propozycje ponownego spotkania się w bibliotece.
Nasze działania zbiegły się w czasie z końcem semestru, dlatego postanowiliśmy wyróżnić najlepszych czytelników pierwszego semestru, dla których przygotowaliśmy odznaki Super Czytelnika oraz dyplomy dla najlepiej czytających klas. Uroczystego wręczenie odbyło się w bibliotece.
Uważamy, że cele, które przyświecały akcji: zachęcanie do odwiedzania biblioteki szkolnej, wyrabianie szacunku dla czytania, rozbudzanie zainteresowania książką zostały osiągnięte i będą nadal owocowały.
W wymienione działania zaangażowali się uczniowie klasy VI pod opieką Pani Elżbiety Mroczekw ramach ogólnopolskiej gry czytelniczej „Między Nami Czytelnikami” oraz aktyw biblioteczny pod kierunkiem Pani Grażyny Świeczak.
17 stycznia we wtorek 2015 roku w Zespole Szkół w Zagoździu odbył się tradycyjnie jak każdego roku bal karnawałowy dla dzieci klas 0-III. Dzieci swą zabawę rozpoczęły korowodem, który przeszedł po całej szkole. Zabawa karnawałowa odbyła się na sali gimnastycznej przepięknie udekorowanej balonami, serpentynami i postaciami z bajek. Część oficjalną rozpoczęliśmy powitaniem wszystkich uczestników oraz rodziców, po powitaniu uczniowie zaprezentowali swoje stroje, następnie dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych i nie tylko. W trakcie balu rodzice przygotowali swoim pociechom poczęstunek.
Na zakończenie panie choć miały wiele problemu z rozstrzygnięciem konkursu na „Najładniejszy strój” wybrały z każdej klasy najpiękniej ubrane dzieci i wręczyły im dyplomy za miejsca I, II, III pozostali uczniowie dostali dyplom z wyróżnieniem.
Dzieci z żalem opuszczały salę balową i z niecierpliwością czekają na następny bal.
Agnieszka Lewandowska
W sobotę 24.01.2015 w Zespole Szkół w Zagoździu odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Stanin.
Celem turnieju była popularyzacja sportu oraz integracja mieszkańców gminy Stanin. W turnieju brało udział 31 zawodników i 18 zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. Uczniowie mieli możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu jak i również powalczenia o cenne nagrody które sponsorowali Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana oraz Prezes ANR Leszek Świętochowski.
Zdrowa rywalizacja oraz respektowanie zasad fair play przyczyniły się do stworzenia miłej atmosfery.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunowie A. Osiak, M. Miernicka, M. Zientara
Zwycięzcy turnieju
Klasa IV i młodsi (dz)
I miejsce Martyna Gromada
Klasa IV i młodsi (ch)
I miejsce Mateusz Piekut
II miejsce Paweł Jarosiński
III miejsce Miłosz Kachniarz
Klasa V i VI (dz)
I miejsce Aneta Buczyńska
Klasa V i VI (ch)
I miejsce Konrad Redzik
II miejsce Szymon Osiak
III miejsce Arkadiusz Buczyński
Klasa I-III gimnazjum (dz)
I miejsce Natalia Piotrowska
II miejsce Magdalena Sadło
III miejsce Monika Wardak
Klasa I-III gimnazjum (ch)
I miejsce Mateusz Niemczuk
II miejsce Hubert Płatek
III miejsce Damian Goławski
Szkoła ponadgimnazjalna (dz)
I miejsce Katarzyna Cizio
Szkoła ponadgimnazjalna (ch)
I miejsce Cezary Redzik
II miejsce Adrian Gromada
III miejsce Bartosz Czernic
Mężczyźni do 40 lat
I miejsce Przemysław Redzik
II miejsce Mariusz Ciołek
Dnia 13 grudnia 2014 roku w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach odbył się XII Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej „Strofy pod Samowarem”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Klaudia Świeczak w kategorii szkół podstawowych oraz Adrian Kopeć w kategorii gimnazjów. Cele konkursu: pobudzanie zainteresowania uczniów rosyjską poezją, zapoznanie z wybitnymi rosyjskimi poetami i ich utworami, zachęcanie ucznia do wyrażania własnej ekspresji oraz interpretacji treści poetyckich, demonstracja umiejętności z zakresu rosyjskiej fonetyki i intonacji podczas recytacji wiersza.
Justyna Kuryła
Elżbieta Gajownik