Nawigacja

  • Pożegnanie roku szkolnego przez klasy III gimnazjum 2015r.

    25 czerwca 2015 roku – dzień zakończenia roku szkolnego - był szczególny dla uczniów klas trzecich, którzy zostali absolwentami Publicznego Gimnazjum w Zagoździu.

    Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów, przedstawiciele władz samorządowych, banku spółdzielczego oraz proboszcz parafii w Jedlance. Niezapomnianym momentem uroczystości był polonez w wykonaniu abiturientów. Przyjemnym momentem akademii było wyróżnienie uczniów, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy i nienagannej postawie przez cały rok szkolny osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Efektem tego były świadectwa z biało- czerwonym paskiem.  Absolwenci szkoły odebrali świadectwa, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich.

        Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko - muzyczną częścią artystyczną, której mottem były słowa: 

    „Przed nami życie, biała karta..

    Przed nami wiele jeszcze dróg…” 

    Te niezapomniane chwile uświetniły również przemówienia Wójta Gminy Stanin Krzysztofa Kazana oraz księdza parafii Jedlanka Piotra Kardasa.

    Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości na ponadgimnazjalnych ścieżkach nie zawiedziecie oczekiwań swoich Rodziców, a nasze środowisko będziecie godnie reprezentować.

    Życzymy Wam, aby w nowym roku szkolnym wasze pasje i marzenia spotkały się na jednej wspólnej drodze.

     

    Wychowawca klasy III a –Joanna Osiak                       Wychowawca klasy III b-  Barbara Fornal

  • "Owoce i warzywa w szkole" 2015r.

    Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie „Owoce i warzywa w szkole”. Wszyscy uczniowie klas I-III za zgodą rodziców brali udział w powyższej akcji.

             Głównym celem programu Wspólnej Polityki Rolnej „ Owoce i warzywa w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych wśród dzieci poprzez zwiększanie owoców i warzyw w codziennej diecie dziecka, oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

             Wszystkie dzieci z klas I-III , które biorą udział w programie otrzymują 2-3 razy w tygodniu:

    -świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie),

    -warzywa (marchewki, rzodkiewki, paprykę, pomidory, kalarepę)

    - soki (owocowe i warzywne).

             Dzieci nie tylko otrzymują owoce i warzywa ale także uczestniczą w działaniach edukacyjnych promujących zdrowy styl życia. W roku szkolnym 2014/2015 uczestniczyliśmy w programie „ 5 porcji owoców i warzyw”, przystąpiliśmy do projektu prowadzonego przez fundację BOŚ dla klas I-III „ Zdrowo jem, więcej wiem”. Nauczyciele klas I-III przeprowadzili interesujące zajęcia kulinarne i edukacyjne. Na podsumowanie projektu 10.06.2015r. do naszej szkoły przybyli animatorzy promujący zdrowy styl życia. W trakcie zajęć zostały przeprowadzone ciekawe gry i zabawy, podczas których dzieci dostawały upominki. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, podczas których same przyrządzały sobie koktajle, sałatki owocowe i szaszłyki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach realizowanych w ramach projektu.

             Dziękujemy rodzicom za współpracę w realizacji projektu.

     

    Lewandowska Agnieszka

  • "Wspaniali ludzie odchodzą, lecz pamięć o nich trwa przez pokolenia" 24 VI 2015r.

    24 czerwca 2015 roku pożegnaliśmy wieloletniego kierownika Szkoły Podstawowej w Zagoździu Mariana Śnieżka. Sprawował tę funkcję w latach 1950- 1966. Msza żałobna została odprawiona w kościele parafialnym w Stoczku Łukowskim. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyli przedstawiciele uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Zagoździu z pocztem sztandarowym w składzie: Karolina Piskorek, Klaudia Świeczak i Paweł Piotrowicz. Składamy wyrazy współczucia pogrążonej w żałobie rodzinie: żonie Gabrieli, dzieciom i wnukom oraz wszystkim, których ta śmierć dotknęła. Pamiętajmy jednak, że - „Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej.”

     

    „Jego uczniowie wspominają, że w tym okresie zelektryfikowano wieś Zagoździe, założono telefon w szkole..’’

    Opracowała Mariola Zientara

  • "Nie ma jak u mamy" koncert chóru Zespołu Szkół w Zagoździu 2015r.

    Już po raz czwarty w tym roku szkolnym,  chór  Zespołu Szkół w Zagoździu pod kierownictwem Anny Oskroba – Suśniak, wystąpił z koncertem  w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Króla w Jedlance.  

    Tym razem okazja była bardzo wyjątkowa – Dzień Matki.

    Uczniowie solidnie przygotowywali się do tego wydarzenia, chcąc jak najlepiej podziękować swoim mamom, rodzicom za wychowanie, miłość oraz opiekę.

    W trakcie mszy świętej, chórzystka Patrycja Świeczak, zaśpiewała psalm oraz pieśń na ofiarowanie.

    Chór na zakończenie mszy świętej wystąpił z pieśnią „Powierz się Matce.”

    Po jej wykonaniu, chórzyści wraz z dyrygentką uważnie obserwowali, jak wiele osób zechce zostać na koncercie. Jakaż radość zapanowała w ich sercach, kiedy okazało się, że wszystkie ławki wypełnione były po brzegi.

    Następnie chór wykonał pieśni i piosenki poświęcone Matkom. Utwory były bardziej lub mniej znane, jedne napawały optymizmem, a inne bardzo wzruszały, co widać było na twarzach zarówno wykonawców jak i publiczności. Każdą piosenkę  nagradzano brawami. Jako soliści wystąpili: Katarzyna Kiełczykowska, Karolina Piskorek, Magdalena Rosłoń, Anna Ostrysz, Patrycja Brodzik, Karolina Gryczon, Klaudia Świeczak. 

    Ostatnia piosenka,  była podsumowaniem, podziękowaniem dla wszystkich rodziców, dla matek i dla ojców. Podziękowaniem za trud wychowania, za wszystko to, co ofiarują swoim dzieciom.

    Chór został nagrodzony gromkimi brawami, nie bez powodu, koncert był wyjątkowy, pokazał przede wszystkim szacunek i miłość dzieci do swoich rodziców, ale i ich talent wokalny, oraz ogrom pracy włożony w przygotowania.

    Publiczność nie kryła wzruszenia, w niejednym oku zakręciła się łza. Na pewno na długo pozostanie w pamięci, zarówno występujących artystów, jak i publiczności.

     Anna Oskroba-Suśniak

  • Uczniowie naszej szkoły na Koncercie Sienkiewiczowskim w Woli Okrzejskiej 28 V 2015r.

    Dnia 28 maja 2015r. pojechaliśmy na szkolną wycieczkę do Woli Okrzejskiej.

    Na początku weszliśmy na kopiec Henryka Sienkiewicza, usypany w latach 1932-1938 tuż za wsią Okrzeja. Ziemia została przywieziona z różnych stron świata, w których był pisarz i z okolicznych wiosek. Mogliśmy podziwiać piękne widoki ze szczytu góry, ponieważ dopisała nam słoneczna pogoda. Niestety, przy schodzeniu zdarzyły się niektórym przykre upadki w świeżo skoszoną trawę. Na szczęście były niegroźne, ucierpiała jedynie garderoba.

     Potem odwiedziliśmy cmentarz parafialny w Okrzei, na którym została pochowana matka sławnego pisarza, Stefania z domu Cieciszowska. Niedawno stanął tu wysoki na 6 metrów pomnik przedstawiający matkę z Henrykiem. Obok zachowano także oryginalną płytę nagrobkową.

    Następnym etapem naszego zwiedzania było muzeum w Woli Okrzejskiej. Po muzeum oprowadziła nas pani przewodnik, której opowieści były bardzo ciekawe. Mogliśmy zobaczyć pokój, w którym urodził się polski noblista, salon czy pomieszczenie z rekwizytami z filmów- adaptacji dzieł pisarza. Mieliśmy okazję zrobić sobie zdjęcia na tronie Nerona, w zbroi Zbyszka, czy z mieczem Juranda, a nawet z samym Henrykiem Sienkiewiczem (oczywiście woskowym).

     Następnie w parku otaczającym dworek pośród starych drzew i pięknych kolorowych kwiatów wzięliśmy udział w zajęciach plenerowych:

    - pokazy z animacji na podstawie twórczości H. Sienkiewicza,

    - nauka fechtunku rycerskiego,

    - dawne techniki mennicze,

    - warsztaty rzeźbiarskie i malarskie

    W plenerze oglądaliśmy także rzeźby przedstawiające znane postacie Sienkiewiczowskie. Kto zaopatrzył się wcześniej w kiełbaskę, mógł upiec ją w płonącym ognisku.

     Wycieczka była bardzo udana i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Wzbogaciła naszą wiedzę o wiele interesujących ciekawostek o naszym wielkim Rodaku- pisarzu Henryku Sienkiewiczu.

    Organizatorzy: E. Mroczek, G. Świecza

  • 15 Gminny Przegląd Form Teatralnych 29 V

    W dniu 29 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się po raz 15 Gminny Przegląd Form Teatralnych o treściach ekologicznych.

    Cele główne  spotkania to:

    popularyzacja wiedzy z zakresu ochrony środowiskaintegracja środowisk szkolnych z terenu Gminy Stanindoskonalenie umiejętności występowania przed większą publicznością

    W tym roku na przegląd przyjechały reprezentacje dwóch  szkół z terenu Gminy Stanin:

    SP w Staninie pod opieką p. Nowak i p. Koniecznej z przedstawieniem „Sami swoi i ekologia.”SP we Wnętrznem pod opieką p. Malinowskiej i p. Kalinowskiej z przedstawieniem „Złota rybka”Nasza szkołę  reprezentowała klasa III  pod opieką p. Krasuskiej z przedstawieniem „Ziemia woła S.O.S”

    Przegląd uświetnił swoją obecnością leśniczy Romuald Grochowski z  maskotką nadleśnictwa Łuków borsukiem Luckiem.

    Ważnym punktem przeglądu było podsumowanie ogólnopolskiego konkursu „Dni Przyjaciół Lasu 2015” przeprowadzanego pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polski, a którego koordynatorem szkolnym była p. Agnieszka Lewandowska. Jest to ogólnopolska akcja mająca na celu przybliżenie wszystkim wiedzy o polskich lasach oraz ludziach, którzy o nie dbają. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród dzieci szkoły podstawowej. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej „Drzewa naszych lasów” na poziomie nauczania początkowego oraz prezentacji multimedialnej „Przyjaciele lasu „na poziomie klas IV-VI.  Najlepiej wywiązali się z zadania Kacper Szostek z kl. II i Gabrysia Lewandowska z kl. V i właśnie ich prace reprezentowały szkołę na poziomie krajowym.

    Organizatorzy spotkania

    A.Lewandowska

    J.Osiak

  • Dzień Matki 26 V 2015r.

    Dnia 26.05.2015r. odbyła się w naszej szkole uroczystość: Dzień Matki. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, podczas którego można było usłyszeć wiersze samodzielnie napisane przez uczniów dla Mam oraz piosenki.

    Podczas uroczystości uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Podsumowaniem spotkania był słodki poczęstunek.

    Atmosfera, która tam panowała była bardzo podniosła i u wielu zebranych wywołała łzy wzruszenia.

    Wychowawcy klas pierwszych:

    I. Czernic

    E. Gajownik

  • Z podwórka na stadiony. Sukces drużyny piłkarskiej 13 V 2015r.

    W dniu 13 maja 2015 r. na boisku gminnym Orlik w Kosutach odbył się gminny turniej w piłkę nożną, w którym brała udział również reprezentacja szkoły podstawowej w składzie:

    1. Szymon Osiak
    2. Mateusz Rendzio
    3. Marcin Chojecki
    4. Konrad Kępka
    5. Mateusz Cizio
    1. Konrad Wardak
    2. Kuba Nawrocki
    3. Karol Cizio
    4. Bartosz Cizio
    5. Norbert Sadło

    Chłopcy z Zagoździa  byli najlepsi wśród drużyn reprezentujących szkoły podstawowe  Gminę Stanin. Wyniki z tego turnieju przedstawiły się następująco:

    SP Zagoździe – SP Sarnów 0:0

    SP Zagoździe – SP Zastawie  3:0

    SP Zagoździe – SP Stanin 1:0

    SP Zagoździe – SP Tuchowicz 2:0

    Zagrali oni 4 mecze, które zakończyły się zwycięstwami i jeden mecz remisem.

    Dzięki temu dostali się do rozgrywek na szczeblu powiatowym w Łukowie.

    W dniu 18 maja 2015 roku drużyna chłopców uczestniczyła w rozgrywkach w Łukowie, gdzie było 11 drużyn z całego powiatu Łuków,  podzielonych w wyniku losowania na 3 grupy. Zagoździe było w grupie III z reprezentacją:  SP w Krynce, SP w Jarczewie, SP w Jedlance.

    Rozegrali 3 mecze, które dały im pierwsze miejsce w grupie i możliwość gry w dalszej części turnieju.

    W finale spotkały się drużyny: SP Stoczek Łukowski, SP nr 1 Łuków, SP Zagoździe

    Po losowaniu Zagoździe rozegrało mecz z:

    SP Zagoździe - SP Stoczek Łukowski 3:0  

    SP Zagoździe - SP nr 1 Łuków 0:0

    Stosunek bramek zdecydował o wyłonieniu zwycięzcy turnieju, w którym została drużyna SP nr 1 Łuków, a drużyna SP Zagoździe zajęła zaszczytne drugie miejsce w powiecie łukowskim.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Trener Andrzej Osiak

  • Wyróżnienie dla kl.6 na 3. etapie ogólnopolskiego konkursu czytelniczego 2015r.

    Klasa szósta po raz kolejny otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskiej grze czytelniczej Między nami czytelnikami organizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, wydawcę serii podręczników do języka polskiego Między nami.

    W grze brały udział klasy 4, 5 i 6 szkoły podstawowej oraz 1, 2 i 3 gimnazjum z całej Polski, zgłoszone przez nauczycieli języka polskiego.

    Rozgrywka w roku szkolnym 2014/2015 miała 3 etapy. Na każdym z nich uczniowie wykonywali wyznaczone zadania związane z czytaniem.

    Celem działań była promocja czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów poprzez skłonienie ich do refleksji nad literaturą. Zadania były tak opracowane, żeby  zachęcić uczniów do mówienia o książkach, komentowania ich treści i wzajemnego przekonywania do przeczytania ciekawych książek.

    Zadanie 3., za które otrzymaliśmy wyróżnienie, brzmiało: Zaprojektuj w swojej miejscowości miejsce przyjazne czytaniu. Organizatorzy docenili nas za dbałość o zróżnicowane gusta czytelników.

                Dodatkowo cieszy fakt, że nasza grupa pod nazwą Fani Przygody zdobyła w 2. edycji gry najwięcej punktów- kapsli (34 kapsle MN) spośród 47 szkół z woj. lubelskiego.

                Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, których praca przyczyniła się do naszego wspólnego zwycięstwa!

    Opiekun grupy: Elżbieta Mroczek

  • Wyniki wyborów "Młodzi Głosują" 2015r.

  • Konkurs Maski w teatrze 2015r.

    Konkurs „Maski w teatrze” został rozstrzygnięty.

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej szkole odbywał się konkurs, którego celem było:

     

    • popularyzowanie wiedzy o teatrze,
    • kształtowanie postaw twórczych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości,
    • inspirowanie środowiska szkolnego do działań artystycznych,
    • budzenie zainteresowania różnymi formami teatralnymi i pracą aktora,
    • zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i kulturalnym,
    • kształtowanie postawy zdrowej rywalizacji wśród uczniów.

     

    Zadanie konkursowe brzmiało: Wykonaj maskę, którą założy twój teatralny bohater.

    Komisja konkursowa oceniła wszystkie prace, przyznając atrakcyjne nagrodyi wyróżnienia oraz dyplomy za zdobyte miejsca i za udział.

    1. miejsce- Kamil Pawlak kl.5

    2. miejsce- Natalia Bajura kl.5

    3.miejsce- Aleksandra Krasuska kl.6

    Wyróżnienie- Łukasz Królak kl.5

    Wyróżnienie- Damian Murawiec kl.5

     Nagrodzone prace można obejrzeć  na wystawie pokonkursowej.  

                                                                                                                                                                         Organizator: Elżbieta Mroczek

  • Piknik Naukowy 2015r.

    Piknik Naukowy 2015r.

    W sobotę chętni  uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką p. B.Kiełczykowskiej i p. Joanny Osiak  uczestniczyli w

    19 Pikniku Naukowym organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio

    tematem przewodnim tegorocznego pikniku było

    ŚWIATŁO 

    Światło nie zostało wybrane przypadkowo - ma to związek z proklamowaniem przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych roku 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło.

    Celem przedsięwzięcia było upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez oglądanie  ciekawych eksperymentów  i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych.

  • Konkurs "Zdobądź gwiazdki" 2015r.

    Dnia 29 kwietnia 2015r. grupa 23 uczniów z klas trzecich gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Łukowa. Drużyna z klasy    III B w składzie:

    1. Patrycja Świeczak
    2. Katarzyna Witkowska
    3. Mateusz Zientara

    wzięła udział w konkursie „Zdobądź gwiazdki” adresowanym do uczniów gimnazjów z powiatu łukowskiego i zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2.

    Celem konkursu było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności młodzieży z zakresu hotelarstwa, gastronomii i kelnerstwa oraz zainteresowanie rozwijaniem kompetencji z branży gastronomiczno–hotelarskiej.

    Uczestnicy mieli za zadanie wykonać 5 konkurencji z zakresu umiejętności związanych z tematyką konkursu, w tym:

    Zadania indywidualne:

    - Slalom z tacą kelnerską.

    - Dekoracyjne składanie serwetek papierowych.

    - Dekorowanie koktajli bezalkoholowych z udostępnionych produktów.

     Zadania grupowe:

    - Zredagowanie najoryginalniejszego zaproszenia do przyjazdu do hotelu.

    - Wiosenne nakrycie stołu.

    Nasza drużyna osiągnęła sukces zdobywając dyplom za 3 miejsce oraz nagrody rzeczowe. Uświetnieniem występu uczniów był pokaz barmański, w którym wystąpił m.in. absolwent naszej szkoły Adrian Murawiec. Po konkursie mieliśmy okazję zwiedzić szkołę i zapoznać się z jej ofertą edukacyjną.

     

     

                                                                                                                                                                                  Opiekun grupy: Elżbieta Mroczek

  • Zielone lekcje przyrody 2015r.

    W dniu 23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbyła się w naszej szkole ,,zielona lekcja przyrody,, dla chętnych uczniów klas nauczania początkowego i  szkoły podstawowej.

    Była to lekcja przyrody "na żywo" z  owadami, pajęczakami i gadami. Zajęcia poprowadził Jarosław Rejmer, który zabrał uczniów do fascynującego świata żywych zwierząt egzotycznych jak : kameleony, gekony, modliszki, patyczaki, straszaki, liśćce, karaczany, chrząszcze. Uczestnicy poznali zasady hodowli, cechy budowy i miejsca występowania zwierząt. Dowiedzieli się, które gatunki są niebezpieczne dla człowieka, a które przyjazne. Poznali różne strategie życiowe zwierząt , np. zjawisko kamuflażu, regeneracji części ciała, magazynowania wody w organizmie. Wiele zwierząt uczniowie mogli zobaczyć z bliska, usłyszeć odgłosy a nawet dotknąć. Gość zaprosił uczniów do konkursu, gdzie nagrodą były patyczaki. Uczniowie mieli okazję również kupić sobie okazy patyczaków  i straszyków  i założyć swoje własne klasowe lub domowe hodowle.

    Agnieszka Lewandowska

    Kazimiera Powalska

    Halina Krasuska

    Joanna Osiak

  • ZWYCZAJE I TRADYCJE WIELKANOCNE 2015r.

    W II semestrze roku szkolnego 2014 – 2015 w Zespole Szkół w Zagoździu  realizowany był  projekt edukacyjny pt. „Tradycje świąt Wielkanocnych”, przygotowany przez panią mgr  Małgorzatę Miernicką. Adresatem byli uczniowie szkoły, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy. Działania edukacyjno – wychowawcze wynikające z projektu realizowane były od: 09.03.2015r. - 01.04.2015r. w ramach zajęć świetlicowych, lekcyjnych i pozalekcyjnych.

        Celem projektu było pielęgnowanie tradycji świątecznych związanych z okresem Świąt Wielkanocnych.            W ramach projektu przeprowadzono zajęcia tematycznie związane ze zwyczajami i symbolami wielkanocnymi. Wiele zadań, a szczególnie  związanymi z udziałem w licznych konkursach, wymagało pracy samodzielnej, uczniowie ułożyli ciekawe życzenia świąteczne i zapisali je na przygotowanej  kartce wielkanocnej. Odbyły się zajęcia warsztatowe: 

    ¨      wykonywanie ozdób wielkanocnych - wystawa prac plastycznych dzieci na korytarzu szkolnym;

    ¨      wykonanie przez dzieci „wiosennego ogródka w kąciku przyrody” – wysiew rzeżuchy i pszenicy;

    ¨      wielkanocne specjały- zapoznanie dzieci z potrawami Świąt Wielkanocnych.- wypiek ciasta przez rodziców;

    ¨      wielkanocne zabawy i piosenki – przybliżenie dzieciom atmosfery świąt poprzez wspólne zabawy i piosenki. 

    ¨      przygotowanie stołu wielkanocnego (również elementu dekoracji) oraz poczęstunku;

    ¨      przygotowanie prezentacji multimedialnej wyświetlanej podczas zajęć świetlicowych .

                Uczniowie udowodnili, że potrafią pracować w grupie, znają zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi i wiedzą, jakie są charakterystyczne symbole wielkanocnego stołu.

    Brali aktywny udział w zabawach i zadaniach wynikających z projektu, potrafili sięgać do różnych źródeł w celu uzyskania informacji na temat tradycji wielkanocnych.

                W ramach projektu przeprowadzono szkolny konkurs na "Najładniejszą palmę " – którego organizatorami były: p. Agnieszka Lewandowska i p. Barbara Fornal oraz klasowy, szkolny i gminny  konkurs "Wielkanocna pisanka" przeprowadzony pod kierunkiem p. Małgorzaty Miernickiej. Wykonano "Drzewko Wielkanocne" z uczniami I-III ze świetlicy szkolnej, Jednym z zadań było  zrobienie kanapek i dekorowanie mazurka wielkanocnego. Efekty pracy można  obejrzeć w galerii zdjęć. Oceniano pomysłowość i estetykę pracy. Informacje na temat tradycji wielkanocnych zawarto również na pięknie przygotowanych gazetkach, które stanowiły część dekoracji korytarza szkolnego.

                W szkolnym konkursie na "Wielkanocną Pisankę" wzięło udział 63 uczniów w kategoriach:

    ¨      O"a" -O"b"

    ¨      I - III

    ¨      IV - VI

    ¨      Gimnazjum

                Komisja oceniła efekt końcowy. Można było zastosować różne techniki zdobienia Wszystkie prace były wspaniałe i otrzymały  dyplomy z wyróżnieniem oraz mały upominek (dyngusówka i lizaczek , gimnazjum zajączek).  

                W gminnym konkursie plastycznym na "Pisankę Wielkanocną" pod patronatem Wójta Gminy Stanin  udział wzięło 42 uczniów w trzech kategoriach:

    ¨      3-6 latki

    I miejsce - Jakub Świętochowski O"a"

    wyróżnienie -Ola Zdunek O"a"

    ¨      klasy I -III

    ¨      klasy IV -VI

    wyróżnienia:

    Mateusz Gromada IV

    Monika Białach VI

    Katarzyna Kiełczykowska

    W szkolnym konkursie na "Najładniejszą Palmę" wyróżniono uczniów:

    I miejsce – Daria Świętochowska – kl. III

                       Mateusz Piotrowicz – kl. IV

    II miejsce – Łukasz Świętochowski – kl. Ib

                        Patrycja Fronc – kl. Ib

    III miejsce – Bartosz Cizio – kl. III

                           Łukasz Królak – kl. V

    Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, maskotki oraz dyplomy.

          Efektem końcowym pracy było  przygotowanie stołu wielkanocnego  przez uczniów oraz  dzielenie się jajkiem i mazurkiem wielkanocnym

        Poprzez zastosowanie różnorodnych form i metod pracy, udało nam się skutecznie zachęcić uczestników projektu do uczenia się przez działania rozwijające ich wrażliwość, kreatywność i wyobraźnię. 31 marca 2015 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Tradycje  wielkanocne".

        Do pracy w ramach projektu włączyli się : mgr Agnieszka Lewandowska, wychowawcy kl. II i III oraz oddziału przedszkolnego.

        Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i współudział w realizacji projektu w ramach swoich zajęć i  przedmiotów.

     

    Koordynator projektu

    mgr Małgorzata  Miernicka

  • III POWIATOWY KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ "ZAWODOWE ALEJE" 7 III 2015r.

    III POWIATOWY KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ "ZAWODOWE ALEJE" 7 III 2015r.

    7 marca 2015 r. reprezentacja naszego gimnazjum wzieła udział w III Konkursie Wiedzy Technicznej „Zawodowe Aleje”w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Patronat nad objął Starosta Powiatu Łukowskiego, pan Janusz Kozioł.

    Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe. W drugim etapie, w części praktycznej trzyosobowe zespoły uczniów z poszczególnych gimnazjów wykonywały po dwa zadania praktyczne. Zdanie pierwsze z informatyki, natomiast drugie z mechaniki, ekonomii lub elektroniki. 

    W tym roku nasza drużyna w składzie: Patrycja StrzyżewskaMarcin Białach i Daniel Brauła zajeła zaszczytne II miejsce i tym samym poprawiła wynik z poprzedniego roku, kiedy nasza reprezentacja zajeła III miejsce :)

    Nagrody wręczali Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego p. Tadeusz Brzozowski, Sekretarz Starostwa Powiatowego p. Jerzy Siwiec, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 p. Tadeusz Federczyk i koordynator konkursu p .Danuta Dziedzic - Gryczka. 

    Opiekun

    J. Fijał

  • Turniej piłki siatkowej 14 III 2015r.

    Turniej piłki siatkowej 14 III 2015r.

    W dniu 14.03.2015 r. - w sobotę  na sali gimnastycznej odbył się międzyklasowy turniej w piłkę  siatkową. Do turnieju zgłosiły się  trzy  klasy gimnazjum II a, II b, III b .

    Turniej przebiegał w systemie "każdy z każdym" bez wątpienia najbardziej sprawiedliwy system wykorzystywany w tej dyscyplinie  sportowej. Jednak jest to system, w którym trzeba  rozegrać dużą ilość spotkań, aby wyłonić zwycięzcę.

    Po wyczerpujących meczach ostatecznie zwycięzcą

    została drużyna klasy  III b. Gratulacje !!!

    Efekt spotkania.

    Pozalekcyjne zajęcia sportowe dają uczniom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać i pogłębiać zainteresowania sportowe. 

    organizator Andrzej Osiak

    we współpracy z  przewodniczącą SU Patrycją Świeczak

  • Siatkarze z Zagoździa najlepsi w Gminie Stanin 10 III 2015r.

    W dniu 10.03.2015 uczniowie  klas III i II Publicznego Gimnazjum w składzie

    1. Bartek Wardak
    2. Michał Świętochowski
    3. Mateusz Niemczuk
    4. Karol Błaszczyk
    5. Damian Pycka
    6. Paweł Zdunek
    7. Artur Cizio
    8. Damian Goławski

    reprezentowali szkołę w Gminnym turnieju w piłkę siatkową,

    opiekę sprawował p. Andrzej Osiak

    Rozegrane zostały trzy mecze

    PG Zagoździe–PG Stanin 2-0

    PG Zagoździe-PG Jeleniec 2-1

    PG Zagoździe - PG Tuchowicz 2-0

    Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem dla drużyny chłopców z Zagoździa.

    Chłopcy zajęli  I miejsce w Gminie Stanin.

  • Sukces ,, szczypiornistów,, 3 III 2015r.

    W dniu 03.03.2015 roku reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Zagoździu w składzie

    1. Szymon Osiak
    2. Marcin Chojecki
    3. Konrad Kępka
    4. Kuba Nawrocki
    5. Mateusz Rendzio
    6. Karol Cizio
    7. Adam Szcześniak
    8. Łukasz Królak
    9. Mateusz Cizio 
    10. Maciej Redzik

     uczestniczyła w gminnych turnieju piłki ręcznej pod opieką p. Andrzeja Osiaka.

    Chłopcy rozegrali 3 mecze, które zakończyły się wynikami.

    SP Zagoździe - SP Sarnów  6 -1

    SP Zagoździe-SP  Tuchowicz 3-2

    SP Zagozdzie –SP Stanin 6-6

    Dwa mecze były wygrane, trzeci zakończył się remisem. Po podsumowaniu bramek jedna z nich zaważyła, że drużyna   ,,szczypiornistów,,  z Zagoździa zajęła II miejsce na forum Gminy Stanin.

    Ciekawostka sportowa.

    Czy wiecie skąd wzięła się nazwa "szczypiorniści"?

    Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego na piłkarzy ręcznych redaktorzy sportowi używają dziwnego określenia "szczypiorniści"? Bynajmniej nie ma to związku ze szczypiorkiem, lecz miejscowością, w której internowani legioniści Piłsudskiego zaczęli jako pierwsi grać w piłkę ręczną. Nazwa ta pochodzi od Szczypiorna, obecnie dzielnicy Kalisza. Znajdował się tam obóz, w którym przetrzymywano w 1917 roku internowanych polskich legionistów. W warunkach obozowej nudy zaczęto tam uprawiać nowy (jak na polskie warunki) sport - piłkę ręczną - do którego już na stałe przylgnęła nazwa związana z miejscem, z którego się wywodzi.

  • Sukces siatkarek 26 II 2015r.

    W dniu 26.02.2015 uczennice klas III i II Publicznego Gimnazjum w składzie

    1. Patrycja Świeczak
    2. Natalia Murawiec
    3. Zuzanna Osiak
    4. Natalia Piotrowska
    5. Karolina Szczerba
    6. Weronika Michalak
    7. Kamila Kajda
    8. Iwona Sulima

    reprezentowały szkołę w Gminnym Turnieju w piłkę siatkową, opiekę sprawował p. Andrzej Osiak

    Dziewczyny toczyły zacięte boje, rozegrały trzy mecze .

    W ostatecznym rozliczeniu zajęły III miejsce w Gminie Stanin.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć