Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji wielkanocnych ,rozwijanie twórczości artystycznej i pomysłowości uczniów, motywowanie uczniów do działania.
W tym roku do konkursu przystąpiło 67uczniów z klasy O-VI i I-III gimnazjum.
Klasy I-III -23uczniów;
IV-VI- 14uczniów;
I-III gimnazjum 30uczniów
Różnorodność ręcznie wykonanych palm zachwyciła oglądających. Wszystkie palmy były piękne i każda z nich jedyna w swoim rodzaju. Wykonane były z wierzbowych bazi, gałązek tui, przyozdobione kwiatami z bibuły.
Pracę uczniów oceniała komisja w wyniku czego wyłonionych i nagrodzonych zostało 15 palm.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wysokiego poziomu prac, a oto lista nagrodzonych :
Klasy 0-3:
I miejsce-Nikola Smolińska
II miejsce-Rozalia Osińska, Amelia Czernic
III miejsce-Hubert Rendzio, Patrycja Rendzio
Klasy IV-VI:
I miejsce- Dawid Sawczuk
II miejsce- Aneta Buczyńska, Bartosz Soćko
III miejsce- Sebastian Wardak, Daria Świętochowska
Klasy I-III gimnazjum:
I miejsce- Patrycja Cizio.
II miejsce- Inga Kurek, Paweł Piotrowicz.
III miejsce- Karolina Rytel, Natalia Gromada.
Zwycięzcy otrzymali drobne upominki, pozostali otrzymali nagrody pocieszenia- dyplomy.
Składając życzenia zdrowych ,spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych zapraszamy znowu za rok.
Organizatorzy:
Agnieszka Lewandowska i Barbara Fornal
„PIĘKNO BUDOWLI HISTORYCZNYCH” - 18 marca został rozstrzygnięty szkolny konkurs na makietę.
Uczniowie klas gimnazjalnych mieli za zadanie wykonać makietę z dowolnych materiałów naturalnych i recyklingowych.
Na konkurs zgłoszono 5 prac. Wykonanie ich było pracochłonne i czasochłonne ale efekt końcowy - ZACHWYCAJĄCY.
Zachęcamy do obejrzenia prac, które są wystawione w głównym holu szkoły.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Olga Szewczak - Rotunda św. Gotarda w Strzelinie
Magdalena Rosłoń - Kolegiata w Tumie
II miejsce: Gabriela Sprycha - Kościół w Stoczku Łukowskim
Paulina Ambroziak - Świątynia Segesta
III miejsce: Iwona Sulima i Patrycja Cizio - Zamek w Bytowie
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów.
Organizatorzy: Barbara Kachniarz
Mariola Zientara
21 marca, zamiast na wagary, klasy trzecie naszego gimnazjum udały się na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci. Na początku obejrzeliśmy występy wokalne i taneczne uczniów, a potem prezentację multimedialną o szkole. O oferowanych przez szkołę kierunkach kształcenia opowiedział nam pan dyrektor Grzegorz Szymczak. Wiele ciekawych informacji przekazała nam również pani pedagog.
Następnie zostaliśmy oprowadzeni po placówce. Zwiedziliśmy sale, w których zaprezentowano nam, czego i w jaki sposób uczy się młodzież tu uczęszczającą. Byliśmy w sali technikum informatycznego, technikum geodezyjne zaprezentowało nam sprzęt służący do wykonywania różnych pomiarów; dowiedzieliśmy się, dlaczego warto wybrać technikum mechaniczne. Uczniowie technikum hotelarskiego i żywieniowego ugościli nas przepysznymi wypiekami , a nawet bezalkoholowymi drinkami. Mieliśmy okazję obejrzeć warsztaty, gdzie uczniowie odbywają praktyczną naukę zawodu. Odwiedziliśmy bibliotekę szkolną, gdzie chętne osoby mogły wziąć udział w konkursie wiedzy ogólnej i wygrać coś słodkiego. Ciekawym przeżyciem było doświadczenie stanu upojenia alkoholowego bądź wpływu narkotyków na naszą percepcję- uczniowie w specjalnych okularach, zakłócających pracę zmysłów, próbowali wykonać rzut piłką do kosza (stojącego naprawdę blisko) lub przejść po prostej linii- było to praktycznie niemożliwe zadanie.
Walorem szkoły jest niewątpliwie internat: „Jest on połączony z budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych łącznikiem na wysokości I piętra. Znajduje się w nim 91 miejsc, w tym 3 miejsca przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych - na parterze. Na I i II piętrze znajdują się pokoje dla młodzieży. Są to segmenty składające się: z pokoju dwuosobowego, pokoju trzyosobowego i łazienki. Takich segmentów jest 16 (80 miejsc). Oprócz tego na każdym z tych pięter znajdują się osobne 2 pokoje dwuosobowe z łazienkami.”
Przed naszymi uczniami bardzo trudne decyzje, oby wybrali dobrze. Tego typu spotkania w szkołach ponadgimnazjalnych z pewnością pomogą im dokonać słusznego wyboru.
15 marca 2016r. odwiedziła uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum absolwentka naszej szkoły Kasia Cizio, która obecnie uczęszcza do VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie do Klasy Fundacji BGŻ BNP Paribas.
Poinformowała swoich młodszych kolegów i młodsze koleżanki, że Fundacja BGŻ BNP Paribas rozpoczęła rekrutację do XIV edycji programu stypendialnego – „Klasa”. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej uniemożliwiającej im realizację życiowych planów i marzeń.
Kasia zaznaczyła, że jest bardzo zadowolona z wyboru tejże szkoły, ponieważ oferuje ona 3 lata wsparcia w trakcie nauki w liceum (w tym opłaty za Internat, wyżywienie, komitet rodzicielski, podręczniki, wycieczki szkolne, zajęcia dodatkowe, wyjścia kulturalne, stałą opiekę wychowawczą, comiesięczne kieszonkowe oraz inne ważne potrzeby uczniów), a także stypendium pomostowe na I roku studiów. Ponadto uczniowie biorą udziałw programie wolontariatu, pomagają innym i uczą się pomagać. Uczennica podkreśliła, że jest to szkoła dająca wiele możliwości rozwoju osobistego i doskonałe perspektywy dotyczące wyboru studiów i pracy. Zachęciła wszystkich uczniów do solidnej pracy nad sobą, obowiązkowości i zdobywania wiedzy, a takżedo odpowiedzialnego wyboru dalszej drogi edukacyjnej.
Sukces Weroniki
Weronika Białach w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież zapobiega pożarom” zajęła 3. miejsce. Razem z Patrycją Brodzik reprezentowały w powiecie gminę Stanin.
Jest to duży sukces naszej uczennicy, gdyż zakres tematyczny konkursu był obszerny. Samodzielnie musiała rozwiązać wiele testów, aby się do niego przygotować. W nagrodę otrzymała przenośny głośnik i czujnik czadu.
Uczestnicy najpierw rozwiązywali test, a potem ustnie odpowiadali na pytania. Między innymi trzeba było opisać, do czego służy zaprezentowany sprzęt strażacki.
Weronika wyprzedziła konkurentów z 11 gmin! Serdeczne gratulacje!
W ramach realizacji zadań wynikających ze Szkolnego Programu Profilaktyki i Wychowania w Zespole Szkół w Zagoździu zostało zorganizowane spotkanie z policjantami dla uczniów gimnazjum.
Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim zjawiskom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Funkcjonariusze uświadomili uczniów, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu.
Podczas prelekcji młodzież dowiedziała się jakich konsekwencji można się spodziewać po popełnieniu czynów zabronionych i przestępstw, takich jak: kradzież, rozbój, włamania, bójki, posiadanie i handel narkotykami. Pokrótce zostały omówione możliwe środki wychowawcze stosowane wobec nieletnich. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o procedurach postępowania, jakie mogą toczyć się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Policjanci przypomnieli młodzieży o systematycznym uczęszczaniu do szkoły, ponieważ wagary, picie alkoholu, palenie papierosów oraz nieprzestrzeganie regulaminu szkolnego przez uczniów również podlegają postępowaniu przed sądem rodzinnym. Uczulali uczniów na unikanie sytuacji, które wykraczają poza granice prawa.
Z uwagi na zbliżające się ferie zimowe, poruszony został również temat bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć.
Prelekcję poprowadzili: mł. asp. Ryszard Wałachowski - Komenda Policji w Stoczku Łukowskim
mł. asp. Sławomir Niedziółka - Komenda Powiatowa Policji w Łukowie
Pedagog szkolny – Małgorzata Szostek
W środowe popołudnie 16 marca 2016 roku wyruszyliśmy na mecz Legia Warszawa. Wycieczka odbyła się wraz z uczniami i ich opiekunami z Publicznego Gimnazjum z Tuchowicza i Stanina. Na miejscu cała nasza brygada 36 uczniów wraz z opiekunami zasiadła na trybunach stadionu przy ul. Łazienkowskiej, gdzie odbył się mecz półfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Zawiszą Bydgoszcz. Wrażenia były niesamowite - wokół mnóstwo innych fanów piłki nożnej. Otaczało nas ponad 18 tysięcy ludzi, którzy podobnie jak i my, nie tylko bacznie obserwowali to, co się działo na boisku, ale też śpiewali i dopingowali zawodników.
Efekty:
Wyjazd dostarczył wiedzy i umiejętności z obszaru kulturalnego dopingowania - kibicowania. Pozwolił podnieść poziom świadomości w zakresie wpływu negatywnych zachowań na własny wizerunek, oraz wizerunek kibica i lokalnego klubu sportowego.
organizator wyjazdu-Andrzej Osiak
W dniu 4 marca 2016r. uczniowie klasy V szkoły podstawowej zaraz po lekcjach rozpoczęli biwak. Pierwszym punktem były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wymagały one od nas ogromnej koncentracji uwagi, logicznego myślenia, energii oraz wytrwałości. Zmęczeni i głodni wróciliśmy do klasy na wspólną kolację w trakcie, której przyszła pora na odpoczynek, relaks oraz wieczorny seans bajkowy. Zapach frytek towarzyszył nam do samego końca biwaku. Na koniec odwiedziliśmy salę gimnastyczną. Bo kto chciałby spać, gdy jest z kolegami czy koleżankami i czeka na niego noc pełna wrażeń i niespodzianek.
Kuryła Justyna
dżentelmeni od najmłodszych lat...W piątek 11 marca dziewczynki z pierwszych klas gimnazjum poczuły się naprawdę wyjątkowo. W tym dniu bowiem chłopcy okazali się prawdziwymi dżentelmenami. Przygotowali swoim koleżankom i Paniom wspaniałe przyjęcie z okazji Dnia Kobiet. Nie zabrakło kwiatów i wspaniałych życzeń dla koleżanek i wychowawczyń. W uroczystość chętnie włączyli się rodzice. Rodzicom dziękujemy za pomoc, a chłopcom za pamięć.
11 marca w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu „Orkiestry Dni Naszych”. Zespół gościliśmy ponownie. Tematem przewodnim spotkania była szkodliwość dopalaczy. Lider zespołu w przystępny dla uczniów sposób przedstawił informacje o składzie i działaniu tych środków. Przestrzegał młodzież przed eksperymentowaniem z tego typu substancjami. Poruszył też temat marihuany: ostrzegał, że ci, którzy ją palą- prędzej czy później- sięgną po coś mocniejszego, bo ten narkotyk im już nie będzie wystarczał. Dobitnie stwierdził: „Marihuana uzależnia”, obalając tym samym mit krążący wśród młodzieży, że palenie marihuany jest bezpieczne.
Niewątpliwą atrakcją spotkania była muzyka: wysłuchaliśmy piosenek autorstwa jednego z występujących artystów, jak również znanych angielskich przebojów. Poziom artystyczny oceniamy wysoko. Spotkania z muzyką na żywo wywołują niesamowite wrażenia. Tak też było i tym razem.
„Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun.”- Niewątpliwie muzycy otworzyli część swojej duszy przed nami i za to gorąco dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie.
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się w tym roku w Sarnowie. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów:
Mikołaj Osiński kl. V
Weronika Białach kl. II a
Patrycja Brodzik kl. II b
Patrycja Brodzik zajęła pierwsze miejsce w gminie- w nagrodę otrzymała tablet. Weronika Białach na miejscu drugim – otrzymałą odtwarzacz Mp4. Mikołaj Osiński zajął IV. miejsce- znalazł się o krok od podium.
Wszyscy troje włożyli mnóstwo pracy i poświęcili dużo czasu na naukę. Zakres konkursu jest, bowiem obszerny. Trzeba wykazać się znajomością m. in.: sprzętu ratowniczo- gaśniczego, zadań ochrony przeciwpożarowej, zasad ewakuacji ludzi i mienia z obszaru objętego pożarem, zabezpieczeń przeciwpożarowych, historii straży pożarnych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Dziewczynki będą reprezentowały gminę Stanin podczas eliminacji powiatowych w Łukowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.
Anna Kobojek
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w dniu 4 marca 2016r. chętni uczniowie klas IV – VI podczas przerw mieli możliwość gry w tenisa stołowego. Celem akcji była promocja i popularyzacja tego sportu. Każdy mógł spróbować swoich sił w tej ciekawej i interesującej dyscyplinie. Z zaproszenia skorzystało mnóstwo dzieci, które w aktywny sposób chciały spędzić przerwy śródlekcyjne.
Kuryła Justyna
W środę 24 lutego 2016 r. uczniowie klas 0 i I-III szkoły podstawowej oraz rodzice i babcie obejrzeli jedną z najpiękniejszych polskich baśni pt. ,,O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”, która jest wzruszającą historią pełną dobroci i optymizmu. Przedstawienie odbyło się na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.
Akcja baśni rozgrywa się w świecie mistyczno-baśniowym, a zarazem realnym, którego rytm nadają pory roku. Krasnoludki, którymi rządzi król Błystek próbują jak najszybciej odnaleźć Wiosnę, bo zima bardzo dokuczyła, wychodzą na ziemię i spotykają ludzi. W swojej wędrówce pomagają ubogiej gęsiarce, sierotce Marysi oraz innym ludziom. Premiera była przejrzysta i komunikatywna. Dała dzieciom możliwość czynnego udziału w przygodach bohaterów oraz interakcji z aktorami na scenie.
W drodze powrotnej udaliśmy się do McDonaldu.
Ten wyjazd okazał się wspaniałym pomysłem na spędzenie miło wolnego czasu ferii zimowych. Dzieci cieszyły się i stwierdziły, że z chęcią wezmą udział w następnym takim wyjeździe. Wszyscy pełni wrażeń ok. godz. 15:00 wróciliśmy do szkoły.
Kierownikiem wycieczki była p. Małgorzata Miernicka.
Opiekunowie: p. Agnieszka Lewandowska, p. Halina Krasuska i p. Krystyna Redzik.
06.02.2016r. w Zespole Szkół w Zagoździu odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego o puchar Wójta Gminy Stanin skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i mieszkańców. Nadrzędnym celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyłonienie najlepszych.
Organizatorami byli: p. Andrzej Osiak, p. Mariusz Ciołek i p. Małgorzata Miernicka. Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawowali: pan Krzysztof Kazana - Wójt Gminy Stanin i pani Jadwiga Grudzień - Dyrektor Zespołu Szkół w Zagoździu.
Zawody rozpoczęły się o godz. 1000 wystąpieniem pani dyrektor Jadwigi Grudzień i otwarciem imprezy sportowej. Do turnieju zgłosiło się 64 uczestników w różnych kategoriach. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 5 stołów, przy których zaangażowano 5 sędziów. Opiekunowie czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów, mecze były na dobrym poziomie, a poszczególne pojedynki zacięte i wyrównane.
Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Najmłodszym zawodnikiem był Adrian Orzechowski, który otrzymał nagrodę rzeczową. Dziękujemy p. Wójtowi za statuetki, upominki, nagrody rzeczowe oraz p. Dyrektor ZS za udostępnienie sali sportowej, dyplomów uznania i wsparcie organizacyjne imprezy.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez Zespół Szkół w Zagoździu i wyrażamy nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniami.
Małgorzata Miernicka
Laureaci wszystkich kategorii w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stanin:
Szkoła Podstawowa (dziewczęta):
Szkoła Podstawowa (chłopcy):
Gimnazjum (dziewczęta):
Gimnazjum ( chłopcy):
Szkoły Ponadgimnazjalne (dziewczęta):
Szkoły Ponadgimnazjalne (chłopcy):
Mężczyźni:
W niedzielę 24.01.2016r. w Zespole Szkół w Zagoździu w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, która w tym dniu wprowadziła nas we wspaniały świąteczno– zimowy nastrój, odbyła się choinka szkolna. Najmłodsi uczestnicy bawili się już od 14.00, a czas zabawy umilał zespół … Następnie licznie zgromadzeni widzowie obejrzeli inscenizację ”Smerfne marzenia o śniegu” przygotowaną przez uczniów z klas IV-VI pod kierunkiem p. E. Mroczek i p. A. Oskroba-Suśniak. W wykonanie scenografii włączyła się p. M. Szostek. Organizacją choinki szkolnej zajmowały się również panie: B. Kiełczykowska, J. Kuryła, M. Zientara. Zaprezentował się również uczniowski zespół taneczny ,,Tańczące Nutki”. Rodzice zaś zatroszczyli się o to, aby nikt nie był głodny. Impreza trwała bardzo długo i na pewno mile zostanie zapamiętana, bo jest to jedna z najbardziej lubianych uroczystości w szkole. I tylko żal, że smerfna zima trwała tak krótko! Cały scenariusz tej inscenizacji znajduje się tutaj: http://www.profesor.pl/publikacja,30532,Smerfne-marzenia-o-sniegu--scenariusz-przedstawienia-na-choinke-noworoczna.
Można także obejrzeć fragmenty filmików:
Piosenka Gargamela: https://youtu.be/qRtAj--wCKE
Pada śnieg jak w smerfa śnie: https://youtu.be/bni4Qe5Yycg
Fragment 3: https://youtu.be/OH2BdX2RcBM
Fragment (4): https://youtu.be/2vOiWa163bE
Elżbieta Mroczek
W dniu 2 lutego i 5 lutego 2016 roku odbyła się Gminna Gimnazjada w piłkę siatkową.
Dziewczęta reprezentowały szkołę w składzie :Weronika Michalak, Magda Sadło, Natalia Świeczak, Kamila Kajda, Wiktoria Bączek, Iwona Sulima,Patycja Cizio.
Dziewczęta zajęły III miejsce w gminie.
Chłopcy reprezentowali szkolę w składzie : Marcin Strzelec, Paweł Kosiba, Łukasz Pieniak, Mateusz Redzik, Karol Błaszczyk, Daniel Muszyński, Mateusz Niemczuk,Adrian Wietrak.
Chłopcy zajęli II miejsce w gminie.
trener: Andrzej Osiak
W sobotę 23 stycznia 2016 roku odbył się w Staninie powiatowy turniej w piłkę nożną szkół podstawowych – klasy V-VI.
Nasz szkołę reprezentowali: Kępka Kuba, Cizio Mateusz, Zabłocki Arek, Chudzyński Bartek, Krasuski Mateusz, Sadło Norbert, Cizio Bartosz, Goławski Przemysław, Piotrowicz Mateusz.
W turnieju uczestniczyło 6 drużyn. System rozgrywek był „każdy z każdym”.
Ostateczny wynik bramek i punktów dał drużynie II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej.
W kategorii najlepszy bramkarz – o tytuł walczył Kuba Kępka.
Chłopcy z Zagoździa prezentowali się bardzo dobrze, ponieważ rozgrywali super akcje na boisku, a przeciwko nim występowały drużyny zrzeszone w Lidze np. AMPlus czy w Żak-u.
opiekun: Andrzej Osiak
Obecnie w Polsce trwają Mistrzostwa Europy w piłkę ręczną, które odbywają się w Krakowie.
Uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego z Gminy Stanin udzieliła się atmosfera i emocje mistrzostw, dlatego w piątek 22 stycznia 2016 roku został zorganizowany gminny turniej w piłkę ręczną.
Nasze gimnazjum reprezentowali chłopcy z klasy III a i III b w składzie: Marcin Strzelec, Piotr Kurek, Grzegorz Kosiba, Mateusz Niemczuk, Daniel Muszyński, Karol Błaszczyk, Łukasz Pieniak, Mateusz Wietrak.
Chłopcy zdobyli II miejsce w Gminie Stanin. Naszej drużynie należą się słowa uznania, bowiem przegrali po bardzo dobrej grze tylko jeden mecz .
opiekun Andrzej Osiak
Boże Narodzenie to święta pełne niezliczonych tradycji rodzinnych i zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
10 grudnia uczniowie klas IV-VI oraz klas I gimnazjum podczas zajęć prowadzonych przez twórczynie ludowe z Muzeum Regionalnego w Łukowie poznali tradycyjne metody wykonywania wycinanek z kolorowego opłatka i ozdób choinkowych z bibuły i słomy. Zostali zachęceni do kultywowania tradycji ludowych w domach rodzinnych.
Dzięki warsztatom dzieci i młodzież mieli możliwość poznania kultury i sztuki ludowej naszego regionu.
Grażyna Świeczak
„Mikołajki” to czas wyjątkowy, na który wszystkie dzieci czekają cały rok. Dlatego, że każdy maluch oczekuje na wizytę Świętego Mikołaja dźwigającego worek prezentów.
Do dzieci z łukowskiego szpitala Mikołaj z Królewną Śnieżką przybył dzień później. Mali pacjenci obdarowani zostali książkami, ale także uśmiechem i życzeniami od dzieci. Królewna czytała wybrane przez dzieci baśnie.
Wchodząc na oddział chcieliśmy zrobić wszystko, aby dzieci poczuły się szczęśliwe, zapomniały choć na chwilę o chorobie. Bardzo się cieszymy, że tym małym gestem mogliśmy wywołać uśmiechy na twarzach tym najmłodszych. Radość gościła na każdej buźce, dzieci chętnie pozowały do zdjęć z Mikołajem i Królewną Śnieżką.
Serdecznie dziękujemy pani ordynator oddziału za umożliwienie nam realizacji inicjatywy, a pielęgniarkom za ciepłe przyjęcie oraz świąteczną atmosferę.
Szczególne podziękowania należą się dzieciom i młodzieży oraz osobom dorosłym, z naszej szkoły za zaangażowanie się i udział w akcji Oddaj książkę – Stwórz bibliotekę zorganizowanej przez Koło Przyjaciół Biblioteki.
Grażyna Świeczak