9 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Zagoździu na boisku odbył się TURNIEJ MIĘDZYKLASOWY W PIŁKĘ NOŻNĄ drużyn mieszanych. Rywalizację otworzył mecz uczniów klasy czwartej i szóstej.
Celem turnieju było integracja uczniów oraz umiejętność gry faire play.
Sędziowie w składzie: Marcin Chojecki, Konrad Wardak, Mateusz Rendzio oraz publiczność uznali, że gra była bardzo wyrównana. Wszyscy świetnie się bawili i trzymali kciuki za swoją drużynę. Dziękujemy publiczności za doping.
Najlepszym bramkarzem okazał się Mateusz Wysokiński.
Mistrzami Szkoły Podstawowej zostali uczniowie z klasy VI.
Gratuluję wszystkim sportowcom i życzę dalszych sukcesów.
Organizator - Mariola Zientara
Zespół Szkół w Zagoździu Zagoździe, dn. 14 czerwca 2017r
Gminny Konkurs Plastyczny
W ramach realizacji programu kampanii profilaktycznej ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” w Zespole Szkół w Zagoździu odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”.
Tematyka konkursu dotyczyła propagowania zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień i podejmowania zachowań ryzykownych.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Jeleńca, Zastawia, Stanina, Wnętrznego i Zagoździa.
Na konkurs wpłynęło 38 prac. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób uwidocznili problemy dotykające młodych ludzi związane głównie z uzależnieniami od komputera i środków psychoaktywnych.
Ogłoszenie wyników konkursu poprzedził występ klasy IIIa z Publicznego Gimnazjum w Zagoździu. Uczniowie pod kierunkiem p.Iwony Czernic przygotowali inscenizację poświęconą HIV i AIDS, w której przedstawili sytuację młodego człowieka dotkniętego tą chorobą i zachowania innych ludzi, począwszy od najbliższej rodziny, przyjaciół, a skończywszy na obcych osobach spotkanych na ulicy.
Po wzruszającym i bardzo wymownym występie przystąpiono do ogłoszenia wyników. Pani dyrektor Jadwiga Grudzień wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursu.
W kategorii szkoły podstawowej klas IV – VI wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce- Dawid Syryjczk (Jeleniec)
II miejsce- Szymon Wietrak (Zastawie)
III miejsce- Patrycja Rosłoń (Wnętrzne)
Wyróżnienia: Martyma Kłoda i Patrycja Skwarek (Stanin), Oliwia Kowalska (Zastawie)
W kategorii gimnazjum:
I miejsce- Dominika Wietrak (Zagoździe)
II miejsce- Wiktoria Bączek (Zagoździe)
III miejsce- Natalia Świeczak (Zagoździe)
Wyróżnienia: Natalia Bajura i Martyna Osiak (Zagoździe)
Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki rzeczowe zakupione z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Staninie.
Podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczniów do konkursu: p. Beata Łazuga – pedagog szkolny ze Stanina, p. Elżbieta Komorek – pedagog szkolny z Jeleńca i p. Agnieszka Kania, p. Agnieszka Sawczuk – n-l plastyki w Zastawiu i Zagoździu oraz p. Magdalena Wiśniewska ze szkoły we Wnętrznem.
Jesteśmy pełni nadziei, że treści ukazane sposób obrazowy przez uczniów, korzystnie wpłyną na postępowanie każdego odbiorcy.
Organizator konkursu: pedagog szkolny- Małgorzata Szostek
7 czerwca 2017 roku klasa II a Publicznego Gimnazjum uczestniczyła w festynie podsumowującym projektu edukacji prozdrowotnej „Czas na Zdrowie”
Cel „Czas na zdrowie” to :
W programie odbyły się :
Wiedza zdobyta w czasie pobytu na pikniku na temat zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Trudno bowiem we współczesnym świecie odróżnić wartościowe produkty od reklamowanych nowinek, zaburzających naturalne mechanizmy organizmu.
Joanna Osiak –wychowawca klasy II a
W sobotę 3 czerwca 2017 grupa 34 uczniów była na wycieczce w Warszawie na 21 Pikniku Naukowym organizowanym prze Centrum Naukowe Kopernik i Polskie Radio.
21 Piknik poświęcony został wiedzy o Ziemi.
Celem wycieczki było upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez oglądanie i uczestnictwo czynne w ciekawych eksperymentach i doświadczeniach – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych. Na poszczególnych stanowiskach edukacyjnych uczestnicy mogli się dowiedzieć, jaka jest powierzchnia Ziemi, ile o jej wnętrzu wiemy? Jak tę wiedzę wykorzystujemy? Jak dbamy o naszą planetę i jak ją rujnujemy? Czego dobrego i czego złego możemy się po niej spodziewać?
Odwiedzając Piknik Naukowy poznaliśmy wiele nowych faktów, bez których znajomości bylibyśmy tylko nieproszonymi gośćmi na powierzchni Ziemi. Gdy jednak je poznamy – możemy się poczuć jak gospodarze Ziemi. Nauczmy się, jak o nią dbać i wykorzystywać jej możliwie najlepiej, przez długie tysiące lat.
Uczniowie uczestnicząc w Pikniku mogą zrozumieć i poznać naukę, patrząc na nią, jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, w ten sposób mogą się zainspirować do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.
Organizatorzy wycieczki:
Joanna Osiak, Bożena Kiełczykowska
6 czerwca 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Jubileuszowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Świdrach w trzech kategoriach i odnieśli sukcesy.
W kategorii najmłodszej dzieci zdobyły wyróżnienie. Tańczyli: Natalka Kuryła , Zuzia Król , Malwinka Kucharska , Wiktoria Szcześniak , Nikola Cienkowska , Wiktoria Świętochowska, Wojtek Król, Filip Rosa, Emilka Pogonowska, Alicja Szcześniak, Dominika Muszyńska, Ola Kachniarz.
W kategorii średniej uczniowie zdobyli III miejsce. Tańczyli: Amelka Czernic, Amelka Ostrysz, Maja Szewczak, Ula Pogonowska, Ala Matuszewska, Maciek Gac, Kacper Gryczon.
W kategorii duety wyróżnienie zdobyli: Amelia Czernic i Maciek Gac. Byli jedynym duetem w swojej kategorii.
Wszyscy uczniowie otrzymali medale i nagrody rzeczowe, drużynowo zdobyli puchary i dyplomy.
Dziękujemy Pani Wioli Stachanowicz za przygotowanie Tancerzy, rodzicom za pomoc w organizacji dojazdu na turniej, organizatorom za miłe przyjęcie i pyszny jubileuszowy tort.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmiku J https://youtu.be/_6YwnVs5AjQ
Iwona Czernic
W tym roku z okazji Dnia Dziecka zostaliśmy zaproszenina XV Gimnazjadę do Radoryża Smolanego.
W dniu 01 czerwca czekały tam na nas różnorodne rozgrywki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Po dniu pełnym atrakcji wróciliśmy zadowoleni z dużą ilością miłych wspomnień oraz nagrodami:
I MIEJSCE:
Karolina Piskorek i Klaudia Świeczak – konkurs piosenki żołnierskiej
Patrycja Kurowska – konkurs z języka angielskiego
Patryk Stasio i Mateusz Cizio – konkurs żonglerka piłki nożnej w parach
II MIEJSCE:
Dominika Wołoszka – konkurs gra w bilard
Adam Szcześniak – konkurs szybkiego pisania na komputerze
III MIEJSCE:
Magdalena Sadło i Patryk Pieniak – konkurs policyjny sprawnościowy tor przeszkód
Wiktoria Bączek, Aleksandra Gromada, Kamil Świętochowski, Kacper Ławecki – turniej piłki plażowej
Organizatorzy zapewnili nam nie tylko dobrą zabawę ale także wyjątkowe nagrody i ciepły posiłek.
Opiekunowie: Barbara Kachniarz
Andrzej Osiak
Mariola Zientara
WIELKANOC
W II semestrze roku szkolnego 2016 – 2017 w Zespole Szkół w Zagoździu realizowany był projekt edukacyjny pt. „Zwyczaje i tradycje Wielkanocne”, przygotowany przez panią Małgorzatę Miernicką. Adresatem projektu byli uczniowie szkoły, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy. Działania edukacyjno – wychowawcze wynikające z projektu realizowane były od: 20.03.2017r. - 11.04.2017r. w ramach zajęć świetlicowych, lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Celem projektu było pielęgnowanie tradycji świątecznych związanych z okresem Świąt Wielkanocnych. W ramach projektu przeprowadzono zajęcia tematycznie związane ze zwyczajami i symbolami wielkanocnymi. Wiele zadań, a szczególnie związanymi z udziałem w konkursach, wymagało pracy samodzielnej. Uczniowie ułożyli ciekawe życzenia świąteczne i zapisali je na przygotowanej kartce wielkanocnej. Odbyły się zajęcia warsztatowe:
¨ wykonywanie ozdób wielkanocnych - wystawa prac plastycznych dzieci na korytarzu szkolnym;
¨ wykonanie przez dzieci „wiosennego ogródka w kąciku przyrody” – wysiew rzeżuchy i pszenicy;
¨ wielkanocne specjały- zapoznanie dzieci z potrawami Świąt Wielkanocnych;
¨ wielkanocne zabawy i piosenki – przybliżenie dzieciom atmosfery świąt poprzez wspólne zabawy i piosenki;
¨ przygotowanie prezentacji multimedialnej wyświetlanej podczas zajęć świetlicowych .
Uczniowie udowodnili, że potrafią pracować w grupie, znają zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi i wiedzą, jakie są charakterystyczne symbole wielkanocnego stołu.
Brali aktywny udział w zabawach i zadaniach wynikających z projektu, potrafili sięgać do różnych źródeł w celu uzyskania informacji na temat tradycji wielkanocnych.
W związku z realizacją projektu przeprowadzono szkolny konkurs na "Najładniejszą palmę " – którego organizatorami były: p. Agnieszka Lewandowska i p. Barbara Fornal oraz szkolny konkurs "Wielkanocna pisanka" pod kierunkiem p. Małgorzaty Miernickiej. Wykonano "Drzewko Wielkanocne" z uczniami I-III ze świetlicy szkolnej,
Efekty pracy można było obejrzeć w klasach i na korytarzu szkolnym. Oceniano pomysłowość i estetykę pracy. Informacje na temat tradycji wielkanocnych zawarto również na pięknie przygotowanych gazetkach, które stanowiły część dekoracji korytarza szkolnego.
W szkolnym konkursie na "Wielkanocną Pisankę" wzięło udział 19 uczniów w kategoriach: O"a" -O"b", I - III, IV - VI i Gimnazjum.
Komisja oceniła efekt końcowy. Wszystkie prace były wspaniałe i otrzymały dyplomy z wyróżnieniem oraz mały upominek.
W szkolnym konkursie na "Najładniejszą Palmę" wyróżniono uczniów:
Klasa 0-III
I miejsce - Maciej Gac kl. III
II miejsce - Maja Szewczak kl. III
- Paweł Szymański kl. I
III miejsce - Wiktoria Świętochowska kl. 0A
- Mateusz Mućka kl.III
Klasa IV- VI
I miejsce - Wiktoria Skrobas kl. IV
II miejsce - Amelia Ostrysz kl. IV
III miejsce - Bartosz Cizio kl. V
Gimnazjum
I miejsce - Gabriela Lewandowska kl. IA
II miejsce - Amelia Wardak kl. IA
III miejsce - Arkadiusz Buczyński kl. IIB
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i mały upominek.
Poprzez zastosowanie różnorodnych form i metod pracy, udało nam się skutecznie zachęcić uczestników projektu do uczenia się przez działanie rozwijające ich wrażliwość, kreatywność i wyobraźnię. Do pracy w ramach projektu włączyli się :pani Agnieszka Lewandowska
i wychowawcy kl. 0a, I, II i III oraz oddziału przedszkolnego.
Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i współudział w projekcie w ramach swoich zajęć i przedmiotów.
Małgorzata Miernicka
W poniedziałek 29 maja 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach odbyła się gala 50-lecia powojennej działalności Muzeum Regionalnego w Siedlcach.
Jubileusz siedleckiej placówki połączono z obchodami Święta Muzealnika Województwa Mazowieckiego. Urodzinowe spotkanie zgromadziło wielu muzealników z kraju i zagranicy. Gości, przedstawicieli instytucji samorządowych, kulturalnych, sponsorów oraz pracowników i osoby współpracujące z muzeum, powitali dyrektor Andrzej Matuszewicz i prezes mazowieckich muzealników Halina Czubaszek.
Podczas uroczystości nasza szkoła otrzymała
MEDAL 50-LECIA MUZEUM REGIONALNEGO W SIEDLCACH
„ Państwa współpraca z nasza placówką przyczyniła się do wzbogacenia oferty kulturalnej, popularyzacji działań muzealnych, kształtowania pozytywnego wizerunku naszej instytucji i postrzegania Muzeum Regionalnego w Siedlcach jako miejsca atrakcyjnego i ważnego w regionie”.
Informacja ze strony
http://www.muzeumsiedlce.art.pl/pl/site/490/784/jubileusz.50.lat.1967-2017.html
Jadwiga Grudzień
Dnia 31 maja 2017r. odbyła się międzynarodowa konferencja podsumowująca działania podjęte w ramach projektu “Learn more with ICT and outdoor” programu Erasmus +, w której uczestniczyli również nauczyciele z Zagoździa biorący udział w realizacji wymienionego projektu (p. Iwona Czernic, p. Justyna Kuryła).
Celem konferencji było upowszechnienie rezultatów wypracowanych w trakcie realizacji projektu oraz popularyzacja idei nauczania w terenie z wykorzystaniem technologii ICT. Głównym produktem końcowym jest poradnik dla nauczycieli zawierający praktyczne wskazówki do prowadzenia zajęć poza szkołą w formie elektronicznego ebooka.
Jadwiga Grudzień
Uczniowie gimnazjum 02. czerwca mieli okazję uczestniczyć w pierwszej polskiej edycji Warsaw Comic Con, podczas której przewidziano spotkania z aktorami, premiery gier, oraz wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Uczniowie mogli na żywo zobaczyć gwiazdy swoich ulubionych seriali („Teen Wolf”, „Gry o tron”, „Breaking Bad”) Uczestniczyli w koncercie Dawida Kwiatkowskiego. Spotkali znanych youtuberów. Poznawali tajemnice wirtualnej rzeczywistości.
Spotykali ludzi ucharakteryzowanych na postaci z gier czy komiksów tzw. cosplayerów- ludzi z pasją, którzy poświęcają wiele czasu na szycie strojów swoich ulubionych bohaterów oraz cały proces charakteryzacji, aby móc wcielić się w postaci z ulubionych tekstów kultury. Jednym słowem uczniowie zetknęli się na żywo ze światem popkultury, którego mogli dosłownie dotknąć, przeżyć ( np. sceny z filmu Mad Max). Dużym powodzeniem cieszyła się fotobudka z postaciami z „The Walking Dead”.
Warsaw Comic Con to niewątpliwie święto fanów seriali, fantastyki i komiksów. Chociaż konwent został zdominowany przez świat gier i graczy w każdym wieku- spotkali się tu fani gier zarówno dawnych jak i tych najnowszych, można też było udać się na spotkanie z autorami literatury fantasy m. in. z Andrzejem Pilipiukiem. Można było nabyć dobrą książkę- nowości wydawnicze ze świata fantastyki były w zasięgu ręki. Przewidziany był również blok naukowy składający się z interaktywnych paneli, wykładów oraz warsztatów. W halach prowadzone były liczne konkursy, w których uczniowie wygrali wiele ciekawych gadżetów.
Oprócz gier komputerowych wiele miejsca zajmowały stanowiska z grami planszowymi. W komfortowych warunkach pod okiem ekspertów można było pograć w klasyczne planszówki, jak również zapoznać się z nowościami- czyli przedpremierowo zagrać w tytuły, które jeszcze nie ukazały się na rynku. Oczywiście na odważnych czekały również tutaj nagrody.
Był to z pewnością dzień pełen wrażeń, a każdy z uczestników wycieczki znalazł tu coś dla siebie.
Anna Kobojek, Agnieszka Mućka
Dnia 2 czerwca 2017r dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I- III , IV, V oraz klasa IIIb gimnazjum po raz pierwszy miały okazję podziwiać występ teatralny rodziców.
Z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali teatralno-muzyczną niespodziankę - przedstawienie "Rzepka" Juliana Tuwima.
W wierszu ,,Rzepka” głównym i bardzo ważnym zadaniem, było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch i przede wszystkim kostium. Bez wątpienia rodzice wykazali się olbrzymią pomysłowością w wykonaniu stroju charakterystycznego dla danej postaci oraz odwagą w naśladowaniu odgłosów i gestów odgrywanej postaci. Rodzicom bardzo zależało na dobrej zabawie i w przeróżny sposób rozbawiali widownię.. Na efekt fajnej zabawy miała również wpływ właściwie dobrana muzyka do danej postaci. Po występie, Pani Dyrektor, podziękowała wszystkim aktorom za tak wspaniałe przedsięwzięcie.W teatrzyku wystąpili: Rzepka mała - Wojciech Rojanowski, Rzepka duża – Dorota Pawlak , Dziadek – Agnieszka Rojanowska, Babcia – Beata Szcześniak, Wnuczek – Izabela Kowalik, , Szczeniaczek Mruczek - Katarzyna Cienkowska– , Kicia – ,Barbara Szcześniak, Kurka – Joanna Mućka , Gąska – Katarzyna Rendzio, Bocian – Adriana Gac, Żabka – ,Agata Kucharska, Kawka – ,Agnieszka Kucińska, Narrator – Anna Wardak;
Serdecznie dziękujemy aktorom-rodzicom, którzy zaprezentowali swoje talenty aktorskie i taneczne dostarczając odbiorcom wielu radosnych przeżyć.
Nad całością czuwały: Anna Oskroba- Suśniak, Grażyna Świeczak
„Matka i Ojciec to tytuły oznaczające najwyższą ludzką godność”- pod takim hasłem 26 maja odbył się w naszej szkole Dzień Rodziny przygotowany przez uczniów klas pierwszych gimnazjum. Każdy wyrecytował wiersz dla swojej mamy lub taty, były życzenia, tort i gromkie „Sto lat”… Nasza młodzież w piękny i dojrzały sposób dała wyraz swym uczuciom: wyrazili uznanie dla swoich rodziców, podziękowali za trud wychowania, za troskę i miłość. Nie obyło się bez łez wzruszenia. Była również niespodzianka w postaci prezentacji multimedialnej ze zdjęciami, na których uchwycono piękne i ważne wspomnienia. Myślę, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów i ich rodziców, a zdjęcia z tej szczególnej uroczystości wzbogacą rodzinne albumy.
Anna Kobojek, Agnieszka Mućka
http://www.podlasie24.pl/lukow/region/zagozdzie-dzien-rodziny--21290.html
Klasa VI Zespołu Szkół w Zagoździu docenia wkład swoich mam włożony w ich wychowanie
„Widzę, że dostaję więcej, niż biorę” – te słowa księdza Jana Twardowskiego były mottem uroczystości Dnia Matki zorganizowanej przez uczniów klasy VI w dniu 19 maja 2017r. pod opieką wychowawczyni Pani Justyny Kuryła.
Podczas części artystycznej młodzież ukazała najlepiej jak potrafi, jakimi uczuciami darzą swoje mamy. Życzeniom, podziękowaniom oraz miłym gestom i słowom nie było końca. Drobne upominki, własnoręcznie zapakowane uświetniły całą uroczystość oraz sprawiły, iż ten ciepły, majowy wieczór na długo pozostanie w pamięci wszystkich zaproszonych gości. Nasze mamy miały również możliwość degustacji kanapek oraz słodkości, w wykonanie których uczniowie włożyli bardzo dużo serca oraz wysiłku, pokonując przy tym liczne przeszkody. Warto również zwrócić uwagę na przepiękne elementy dekoracyjne wykonane specjalnie na to jakże ważne w naszym życiu święto.
Zachęcamy do doceniania naszych mam nie tylko w Dniu ich święta, ale przez cały rok…
http://podlasie24.pl/lukow/region/gmina-stanin-podziekowania-dla-mam-2109b.html
Kuryła Justyna
W dniu 19 maja odbył się już po raz 17 Gminny Przegląd Teatrzyków Ekologicznych.
Cel spotkania to: rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania szeroko pojętą problematyką ochrony środowiska.
W tym roku na przegląd zgłosiły się reprezentacje z :
-Szkoła Podstawowa z Zagoździa pod opieką p. Agnieszki Lewandowskiej
-Szkoły Podstawowej ze Stanina pod opieką p. Anny Nowak
-Szkoły Podstawowej z Wnętrznego pod opieka p. Edyty Malinowskiej i p. Natalii Fronc
-Zespołu Oświatowego z Jedlanki pod opieka p. Anny Bogusz i p. Agnieszki Rosa-Walo
-Chór szkolny z ZS w Zagoździu pod opieka p. Anny Oskroba – Suśniak
Duży wysiłek, zapał włożony w przygotowywanie się do występów, pomysłowość i poziom prezentacji przygotowanych przedstawień świadczą o dużej wrażliwości ekologicznej uczniów, odpowiedzialności za stan środowiska, w którym żyją, potrzebie życia w zgodzie z przyrodą każdego dnia. Dzieci mogą być pełnowartościowymi partnerami dorosłych w walce o ochronę środowiska. Są one bowiem bacznymi obserwatorami tego wszystkiego, co się wokół nich dzieje. Należy dać im tylko szansę, a wyrośnie z nich pokolenie, które umiejętnie będzie korzystało z darów Ziemi i rozwijającej się cywilizacji.
Nagrody za uczestnictwo w przeglądzie dla zespołów teatralnych zostały opłacone za bon uzyskany od firmy recyklingowej, specjalizującej się w zbiórce i przetwarzaniu elektrośmieci, które w okresie marzec-kwiecień były zbierane na terenie szkoły. Około 500 kg elektrośmieci – tyle zebraliśmy. I jak się okazuje pół tony to wcale nie tak wiele – za to pól tony mniej odpadów niebezpiecznych dla środowiska – to naprawdę bardzo wiele!
Joanna Osiak- koordynator przeglądu
Gminna Biblioteka Publiczna dzięki wsparciu Wójta Gminy Stanin – Krzysztofa Kazany zorganizowała po raz piąty konkurs „1 z 10”. Tematyka tegorocznej edycji obejmowała zagadnienia sportowe. Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Zagoździu.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkoły w: Jeleńcu, Sarnowie, Jonniku, Tuchowiczu, Staninie, Zastawiu oraz z Zagoździa.
W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań. Prace konkursowe sprawdzała komisja w składzie:
Krzysztof Kazana –Wójt Gminy Stanin
Jadwiga Grudzień –dyrektor Zespołu Szkół w Zagoździu
Katarzyna Gryczka –radna Gminy Stanin
Andrzej Osiak –nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Zagoździu
Po sprawdzeniu 22 prac, do II etap zakwalifikowano 10 uczniów z najwyższą ilością punktów.
W II części teleturnieju dziesięcioro uczestników odpowiadało na pytania z zakresu sportu. Po serii pytań zostało wyłonionych trzech najlepszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do III części konkursu. W finale każdy z uczestników otrzymał 10 pytań, na które odpowiadał.
Zwycięzcą został Jacek Kopeć z Zespołu Szkół w Tuchowiczu w nagrodę, otrzymał bon o wartości 500 zł na zakupy w sklepie sportowym (opiekun Mariusz Ciołek);
II miejsce Maciej Izdebski Zespół Szkół w Tuchowiczu w nagrodę, otrzymał bon 300 zł na zakupy w sklepie sportowym (opiekun Mariusz Ciołek);
III miejsce Jakub Ciołek Zespół Szkół w Zagoździu, w nagrodę otrzymał bon 200 zł na zakupy w sklepie sportowym (opiekun Mariola Zientara).
Bardzo dziękujemy organizatorom konkursu: Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Anecie Rosa, Wójtowi Gminy Stanin – Krzysztofowi Kazana oraz sponsorom: Gmina Stanin, Usługi Inwestycyjne Marek Janiszek, ”Agro BUD” Marcin Zientara, „WA-PIS” PHU Eugeniusz Walo.
Dziękujemy także komisji konkursowej, opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji konkursu w szczególności Pani Milenie Goławskiej – która prowadziła konkurs.
Mariola Zientara
Aneta Rosa
http://podlasie24.pl/lukow/region/uczniowie-z-gminy-stanin-znaja-sie-na-sporcie-20fe3.html
Szanujmy wspomnienia. Szanujmy ich treść . Nauczmy się je cenić…to hasło szkolnego konkursu czytelniczego, który odbył się 24 kwietnia 2017r.
Patronat nad konkursem sprawował Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana.
Zakres wiadomości obejmował wybrane rozdziały książki 100 lat Szkoły w Zagoździu. Pytania zostały przygotowane w formie prezentacji mulitimedialnej w trzech kategoriach: kategoria ABC, kategoria Prawda/Fałsz, kategoria O kim mowa? Dodatkowe punkty zdobyły osoby, które zapoznały się z rozdziałem książki Życiorysy, wspomnienia absolwentów i przedstawiły wybrany fragment , który najbardziej im się podobał, po prostu chwycił za serce.
Organizacją i przebiegiem konkursu kierowały: Anna Oskroba- Suśniak- nauczyciel muzyki oraz Grażyna Świeczak- nauczyciel bibliotekarz.
W skład komisji konkursowej wchodzili: Dyrektor szkoły Jadwiga Grudzień, Dyrektor ZEAS –u Piotr Michalak, pedagog Małgorzata Szostek.
W konkursie wzięło udział 17 uczniów gimnazjum. Walka o trzy pierwsze miejsca trwała do ostatniego pytania. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzców:
Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Pana Wójta naszej gminy.
Spotkanie było nie tylko sentymentalnym powrotem do przeszłości, ale również znakomitą okazją do pokazania uczniom, że szkoła to niezwykle ważny element w życiu każdego człowieka. Musimy pamiętać, że aktualnie tworzymy historię naszej szkoły i jesteśmy za nią odpowiedzialni , zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości.
Grażyna Świeczak
Anna Oskroba-Suśniak
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów gimnazjum oraz szkoły podstawowej, którzy ukończyli 10 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego.
Pracę konkursową należy wykonać ręcznie na szablonie (do pobrania na stronie www.oczamimlodych.pl do wydruku w formacie A4) dowolną techniką, która nie będzie przestrzenna, np. farbami, kredkami, ołówkiem itp. Nie przyjmujemy prac wykonanych na komputerze.
UWAGA! Na pracę nie należy nanosić takich elementów jak napis "Polska" czy nominał - należy przygotować samą ilustrację do hasła "Czas na zdrowie".
Organizatorami konkursu są: Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczta Polska.
Konkurs jest objęty patronatami Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Infrastruktury i Rolnictwa.
Regulamin konkursu dostępny na stronie www.oczamimlodych.pl
Gotową pracę przynosimy do 20 czerwca 2017r. do Pani Justyny Kuryła (szkoła podstawowa) lub do Pani Anny Kobojek (gimnazjum).
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Kuryła Justyna
Kobojek Anna
„POSZERZYĆ HORYZONTY”
Gwiazdy, mgławice, satelity, meteory, dalekie galaktyki. Loty w kosmos, poszukiwanie śladów życia na innych planetach. Czy istnieje coś bardziej fascynującego od kosmosu?... na to pytanie mogli odszukać odpowiedź uczniowie szkoły podstawowej, dzięki możliwość zwiedzenia mobilnego planetarium, które zawitało do naszej szkoły. W planetarium zaproszono nas na seans astronomiczny, prezentujący ruch gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie nieba, mieliśmy okazję zobaczyć Słońce w jego wędrówce po niebie. Poznać budowę Układu Słonecznego.
Wizyta w planetarium z pewnością rozbudziła wyobraźnię dzieci i dostarczyła im dużej porcji przydatnej na co dzień wiedzy, dzięki której wszechświat nabrał w ich oczach zupełnie nowych odcieni….
Agnieszka Lewandowska
Joanna Osiak
„ Jestem nie po to, aby mnie kochano i podziwiano,
ale po to bym działał i kochał,
obowiązkiem otoczenia nie jest pomagać mnie,
ale to ja mam obowiązek troszczenia się o świat i człowieka”.
Janusz Korczak
Uczniowie Zespołu Szkół w Zagoździu bardzo chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Tym razem ochoczo odpowiedzieli na akcję zorganizowaną przez Oddział PCK w Łukowie i wzięli udział w zbiórce pieniędzy do puszek. Zbiórka była prowadzona na terenie szkoły. Zebrane pieniądze będą przeznaczone dla osób najbardziej potrzebujących. Dziękujemy naszym uczniom!
Barbara Fornal