Nawigacja

  • Koncert profilaktyczny 1 XII 2017r.

    1 grudnia 2017 r. po raz kolejny w naszej szkole gościł zespół „Mała Orkiestra Dni Naszych”, który zaprezentował dwa koncerty profilaktyczne.

    Podczas spektaklu „Małe piosenki o wielkich sprawach” młodszym dzieciom zostały przekazane ważne życiowe prawdy. Artyści mówili i śpiewali o przyjaźni, szacunku dla innych ludzi, o pomaganiu słabszym, o opiece i odpowiedzialności za swoje własne zwierzątko, a także o prawidłowym zachowaniu się na jezdni. Podczas koncertu dzieci brały aktywny udział w śpiewaniu, konkursach i dialogach z artystami. Była to edukacja przez uśmiech, humor i zabawę.

    Drugi koncert dla starszej młodzieży szkolnej odbył się pod hasłem „Nie dla przemocy”. Artyści tekstami piosenek i krótkimi prelekcjami zwrócili uwagę uczniom, że każda forma przemocy to przestępstwo. Zasygnalizowali również, że ci którzy stosują przemoc okazują słabość i często sami byli lub są ofiarami przemocy. Innym ważnym tematem, poruszanym podczas koncertu, była przyjaźń i jej znaczenie w walce z przemocą. Otaczanie się prawdziwymi przyjaciółmi jest receptą na właściwe funkcjonowanie w społeczności szkolnej. 

    https://youtu.be/UEUNGo6paEE 

    https://youtu.be/6Nt4NtuzVoM 

    https://youtu.be/afP2FUajIzg 

  • KONKURS ARTYSTYCZNY ŚWIĄTECZNE DEKORACJE 2017r.

  • 99 rocznica odzyskania niepodległości 2017r

    11 listopada tradycyjnie w Tuchowiczu zostały zorganizowane obchody Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

    W sobotę pod budynek OSP w Tuchowiczu przybyły poczty sztandarowe. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Bajura, Aneta Buczyńska, Monika Białach, Paweł Piotrowicz, Karol Cizio oraz absolwentka naszej szkoły Inga Kurek.  

    Po ustawieniu się w odpowiednim szyku, ruszyliśmy pochodem do kościoła parafialnego na Mszę Świętą a tuż po niej wszyscy uczestnicy uroczystości, w asyście pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Dętej przeszli pod pomnik upamiętniający poległych za Ojczyznę aby złożyć wiązanki kwiatów.

     

               Dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu                         dowozu dzieci na uroczystość.

                                                                                                              Mariola Zientara

  • "Bo życie bez przyjaciół jest jak pączek bez dżemu" 17 XI 2017r.

    Biwak klasy czwartej, który odbył się 17 listopada, miał na celu wyrabianie w uczniach samodzielności , wdrażanie do podejmowania własnych inicjatyw,  a przede wszystkim dobrą zabawę i integrację. Naszym zadaniem było również wykonanie zdjęć na konkurs o przyjaźni.

     Uczniowie miło spędzili czas. Najpierw odbyły się rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej. Uczniowie rozegrali dwa mecze: w piłkę nożną i ręczną. O dziwo- wynik nie był dla nikogo istotny- liczyła się wspólna zabawa!

     Potem, po krótkim odpoczynku, przygotowaliśmy kolację, a na deser sałatkę owocową.  Mamy Oli i Maćka przygotowały dla nas pyszne ciasta, a Ala pięknie udekorowane babeczki.  Pojedliśmy więc smacznie i zdrowo. (Nikt- zgodnie z umową- nie przyniósł chipsów, coca- coli ani innych niezdrowych przekąsek. )

    Z pełnymi brzuchami obejrzeliśmy film o prawdziwej, bezwarunkowej  przyjaźni, która potrafi zdziałać cuda. Dreszczyku emocji dostarczyły nam legendy z naszego regionu. Chętne osoby czytały swoją ulubioną historię. Były to między innymi:  „Zmora”, „Na bieli”, „Tomasowa Górka”, „Tajemnica młyna w Wólce Zastawskiej”, „Przerażające spotkanie”.  Atmosfery niezwykłości dodawał fakt, że czytaliśmy je w zupełnych ciemnościach- oświetlając tekst latarką.

    A na koniec taka oto puenta:

    „Czas, to najpiękniejszy podarunek, jaki możemy dać drugiemu człowiekowi”.

     

    Wychowawca klasy czwartej

    Anna Kobojek

     

  • Niepodległość - trudne słowo 2017r.

    Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zagoździu

    na specjalne Zaproszenie Pana Sławomira Kordaczuka -  zastępcy dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach wzięli udział w obchodach 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

    Pod kierunkiem  Pani Anny Oskroba – Suśniak uczniowie zaśpiewali wraz z siedlecką publicznością zgromadzoną w sali muzeum 24 pieśni patriotyczne.

    Udział w obchodach to dla uczniów  lekcja historii, która ma na celu kształtowanie postaw społecznych i obywatelskich, budzenie wrażliwości na święta narodowe oraz emocjonalne tworzenie więzi z Ojczyzną.

    J. Grudzień

     

    Niepodległość - trudne słowo.Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu?Kto mi wytłumaczy?Tak to słowo - bardzo ważne.Jeśli słuchać umieszTo na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz.Ref.: Uwięziony ptak nie śpiewa.A czy wiesz dlaczego?Bo nie spotkasz nigdy w klatce,Ptaka szczęśliwego. (bis)Czasem ktoś Ci nie pozwoli cieszyć się swobodąi zamieszka bez pytania w twoim kraju z tobą.Potem bardzo się panoszy, rządzi i wymaga.Wreszcie mówi, że tak lepiej, że tobie pomaga.Ref.: Uwięziony ptak nie śpiewa.A czy wiesz dlaczego?Bo nie spotkasz nigdy w klatce,Ptaka szczęśliwegoTak poznałam, zrozumiałam słowa najważniejsze.Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejszeNiepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze.

  • Wycieczka do Łukowskiego Ośrodka Kultury na spektakl "Wspomnienia narkomanki" 27 X 2017r.

    Wycieczka do Łukowskiego Ośrodka Kultury na spektakl "Wspomnienia narkomanki" 27 X 2017r.

    Dnia 27 października 2017r. 32 uczniów  klas gimnazjalnych z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zagoździu wraz z opiekunami wyjechało do Łukowskiego Ośrodka Kultury na spektakl o tematyce profilaktycznej pt. „Wspomnienia narkomanki”. To sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiak pt. „Pamiętnik Narkomanki”, z uwzględnieniem zagrożenia dopalaczami w wykonaniu Kieleckiego Teatru Lektur.

    Uczniowie, poznając tragiczną historię nastoletniej Basi, mogli przekonać się jak łatwo można popaść w uzależnienie i jak trudno się z niego wyzwolić. Przejmujące opowieści głównej bohaterki o jej uwikłaniu w nałóg oraz o  jej przyjaciołach, którzy na skutek uzależnienia od narkotyków  ponieśli śmierć, miały na celu uświadomić młodym odbiorcom, że tylko ich odpowiedzialna i świadoma postawa może uchronić przed zagrożeniami zdrowia i życia, którymi są narkotyki i dopalacze.

    Przedstawienie ukazało bezwzględny mechanizm uzależnienia, dowodząc, że nawet jednorazowe, przypadkowe spotkanie z narkotykami w konsekwencji powoduje bolesne staczanie się człowieka, aż po nieuniknione dno.

     

    Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Staninie za sfinansowanie wystawionego spektaklu.

    Małgorzata Szostek,

    Iwona Czernic, Agnieszka Mućka

  • Pomagamy Klaudii 2017r.

    Pomagamy Klaudii 2017r.

    W imieniu rodziców Klaudii i całej społeczności Zespołu Szkół w Tuchowiczu prosimy o wsparcie akcji „Stawiamy Klaudię na nogi”

    https://pomagam.pl/klaudianowak

    Prosimy o dołączenie się do akcji charytatywnej dla Klaudii Nowak, naszej uczennicy 5 klasy.

    Prosimy o wsparcie finansowe i przeprowadzenie zbiórki pieniężnej. Zebrane środki prosimy o przekazanie do 5 listopada do ZS w Tuchowiczu.

    Prosimy także poinformować o pikniku, który organizujemy na terenie naszej szkoły 5 listopada od godz 15:00

    W programie: pokazy sportowe, licytacje, loteria i koncerty oraz  pomiar ciśnienia i cukru. 

     Wystąpią min  

    Wielokrotny Mistrz, sensei Jarosław Malik- instruktor karate 

    Shotokan 4 Dan i Instruktor KEM VO COMBAT 1 Dan.

    SENSEI PAWEŁ GŁOWACKI 1DAN Prezes i główny trener Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin „MAWASHI”. 

     Imprezę zakończy zabawa  przy muzyce zespołu  MediumPlus.

    W imieniu rodziców Klaudii i społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy.

    Wszelkich informacji udzieli Państwu Katarzyna Sujka 608 613 541, ksujka@gmail.com lub dyrekcja szkoły Bożena Stępniewska-Szewczak tel 25 796 13 81.

     

    Zespół Szkół w Tuchowiczu

    21-421 Tuchowicz 66C

    tel 25 796 13 81

    szkola.tuchowicz@wp.pl

    www.zs-tuchowicz.pl

  • Apel z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych 30 X 2017r.

    Apel z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych 30 X 2017r.

    Początek listopada niezmiennie kojarzy nam się ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym.

    W tych dniach udajemy się na cmentarze by uczcić pamięć bliskich, znajomych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także za tych, za których nikt się już nie modli.

    Pamięć o zmarłych jest bardzo ważna, gdyż wartość narodu mierzy się jego stosunkiem do przodków i historii. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim, zarówno  dorosłym jak i dzieciom.

    30 października 2017r. podczas apelu z okazji Wszystkich Świętych, pod hasłem „Pamiętamy…”. Uczniowie klas II gimnazjum recytowali wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią oraz poprzez minutę ciszy oddali hołd zmarłym nauczycielom i wszystkim bliskim.

    Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania.

    Barbara Fornal

  • Wycieczko-pielgrzymka do Lichenia 2017r.

    W dniach 12-13 października 2017 odbyła się wycieczko-pielgrzymka klas II i III gimnazjum do Lichenia pod opieką Pani Joanny Osiak, Iwony Krasuskiej i Barbary Fornal.

    Celem wyjazdu było:

    • zapoznanie z historią Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
    • rozbudzanie kultu Maryjnego i ducha modlitwy wśród młodzieży

    Po dotarciu na miejsce uczniowie mieli okazję wziąć udział w Drodze Krzyżowej na Golgocie, podziwiać panoramę z wieży widokowej. Dzień zakończyliśmy Mszą Św. i Apelem Jasnogórskimw Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem Bazyliki, cudownego źródełka oraz pozostałych elementów Sanktuarium.

    Kolejnego dnia po wspólnej porannej Mszy Świętej umocnieni w wierze wyruszyliśmy w drogę powrotną. 

    Barbara Fornal

  • Spotkanie z dietetykiem 2017r.

    Spotkanie z dietetykiem 2017r.

    NA ZDROWIE

    Spotkanie z  dietetykiem

    p. Magdaleną Kaźmierak Sadło

     

    W ramach realizacji programu ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł  i Szkolnego Programu Wychowawczo Profilaktycznego w  dniu  20 października 2017r w Publicznej Szkole Podstawowej  w Zagoździu zostało zorganizowane spotkanie z dietetykiem w którym uczestniczyło 184 uczniów, 17 pracowników szkoły oraz kilku zainteresowanych rodziców.

           Treści skierowane do uczestników miały na celu  podniesienie świadomości na temat zdrowego stylu życia. Pierwsza część spotkania skierowana była do dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I- V. Prowadząca na podstawie piramidy zdrowia omówiła zasady zdrowego odżywiania. W bardzo interesujący sposób przekazała informacje dotyczace nadmiernego spożywania przez dzieci słodyczy, fast-foodów i słodkich napojów, które negatywnie wpływają na rozwój młodego człowieka. Zaznaczyła. że nadużywanie niektórych produktów może doprowadzić do powstawania poważnych chorób typu: cukrzyca, otyłość, nadciśnienie, a nawet nowotwory. Często podkreślała, że błędy żywieniowe i brak ruchu spowodowany częstym i długim przebywaniem przed komputerem  może być przyczyną nadwagi i utraty wzroku. Zwróciła szczególną uwagę na umiejętność czytania etykiet umieszczonych na opakowaniach produktów, które informują nas o zawartości cukru    i sztucznych konserwantów.

           Druga część spotkania skierowana była do uczniów klasy VI i VII oraz klas II i III gimnazjum. Dotyczyła głównie podstawowych zasad żywieniowych oraz konsekwencji nie kontrolowanego odchudzania się, które może doprowadzić do anoreksji. Pani dietetyk za pomocą fotografii przedstawiła sylwetki osób, które borykają się z tą chorobą. Ten drastyczny przekaz wizualny z pewnością utkwi wszystkim w pamięci i będzie przestrogą dla tych, którzy za wszelką cenę bez konsultacji z lekarzem lub dietetykiem, będą chcieli pozbyć się kilku  kilogramów.

    Jesteśmy przekonani, że spotkanie przyniosło oczekiwane rezultaty. Dzieci jak i młodzież będzie systematycznie  wprowadzać w swoim życiu zdrowe nawyki żywieniowe.

    Pedagog szkolny- Małgorzata Szostek

  • KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2017r.

    KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2017r.

    W  dniach 23-26 października 2017r. odbył się szkolny etap konkursów przedmiotowych. Udział wzięło 22 uczniów gimnazjum i 1 uczeń szkoły podstawowej.

    Do etapu II okręgowego zakwalifikowali się:

    Przebieg eliminacji szkolnych nadzorowała komisja w składzie:

    Grażyna Świeczak, Małgorzata Miernicka, Katarzyna Gajowa.

    Serdeczne gratulacje dla uczniów i ich rodziców.

    POWODZENIA!

  • Wycieczka przedszkolaków 19 X 2017r.

    W dniu 19.10. 2017 r. dzieci z grupy przedszkolnej 0a i 0b wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do kina w Siedlcach na film pt. „ Emotki”. Film okazał się bardzo ciekawy dla dzieci. Cała animacja opierała się na jednej z Emotek, która nie potrafiła być tylko jedną emocją i posiadała ich za dużo. Finał uczy dzieci, że nie można się ograniczać i należy dążyć do bycia sobą. W drodze powrotnej z kina grupa zatrzymała się w Centrum Rozrywki ARKABOS w Łukowie, gdzie przez dwie godziny dzieci korzystały z sali zabaw i skorzystały z poczęstunku w postaci frytek. Zabawa okazała się doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek i naładowanie sił pozytywną energią. To świetne miejsce do zabawy i poprawy sprawności.

    Dzieci wróciły do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia. Opiekunami grup były: Halina Krasuska i Krystyna Redzik.

  • Teatr tańca pełen dziecięcych uśmiechów 2017r.

    Dziewiątego października uczniowie szkoły podstawowej oraz kilka uczennic z gimnazjum pod opieką pani Marioli Zientara i pani Anny Kobojek,  uczestniczyli w występie teatru tańca w Łukowskim Ośrodku Kultury. Obejrzeli ludowe tańce z różnych stron świata- m.in. taniec arabskiej księżniczki, balet klasyczny, etiudy taneczne, ogniste tango w wykonaniu młodych, utalentowanych artystów z Ukrainy-zespołu „Kwieciste gwiazdy”. Dodatkowym atutem były przepiękne, wielobarwne, mieniące się stroje, które pięknie falowały w rytmie  muzyki.

    Zespół tworzą młodzi ludzie , dla których taniec stał się pasją i sposobem na życie. Widać było, że wkładają serce  w to, co robią na scenie, a taniec daje im wiele radości. Brawa zadowolonej publiczności z kolei dodają im  skrzydeł. Naszym uczniom występ bardzo się podobał.  Przysporzył wszystkim widzom- zarówno tym starszym, jak i młodszym wielu artystycznych wrażeń. Po występie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z gwiazdami. 

  • VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2017r.

    „Je­dyna rzecz, której można być pew­nym na tym świecie, to tab­liczka mnożenia - rzekł i poczuł się mądrzej­szy niż kiedykolwiek”. 

    Lucy Maud Montgomery

     

    Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole VII ŚWIATOWY  DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. 

    Jest to akcja edukacyjna, której celem  jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

    W tym roku postanowiliśmy uczyć i przypominać znajomość tabliczki mnożenia poprzez zabawę. W tym celu chętni uczniowie klas III gimnazjum i klasy VI przeprowadzili warsztaty z tabliczki mnożenia. Na zajęciach tych pokazywali różne sposoby i metody nauki tabliczki mnożenia, np. metoda przekątnych, metoda japońska. Utrwalanie „tabliczkowej wiedzy” odbywało się poprzez gry i zabawy.

    Na koniec dnia został przeprowadzony test sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań,  w ściśle określonym czasie,  uczeń otrzymywał Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

    Podsumowanie obchodów VII ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA, w naszej szkole,  wręczenie certyfikatów i dyplomów odbyło się na apelu szkolnym.

    Organizatorzy

    Agnieszka Mućka

    Bożena Kiełczykowska

  • Dzień Patrona w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Grafika w Zagoździu 2 X 2017r.

    "Jest takie miejsce u zbiegu dróg”- pod tym hasłem- pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej- obchodziliśmy 2 października 2017r. Dzień Patrona w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Grafika w Zagoździu.

                Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się przy pomniku ku czci nauczycieli (m.in. Patrona szkoły), uczniów i mieszkańców obwodu szkolnego- żołnierzy AK poległychw czasie II wojny światowej. Uczciliśmy ich pamięć minutą ciszy, a następnie poprzez odśpiewanie hymnu szkoły oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

                Dalsza część odbywała się na sali gimnastycznej, gdzie słowo wstępne wygłosiła pani dyrektor Jadwiga Grudzień, która powitała przybyłych gości.

                Swoją obecnością zaszczycili nas: syn patrona, pan Ryszard Grafik z żoną, ksiądz proboszcz Parafii Jedlanka, przedstawiciele władz szkolnych i lokalnych oraz rodzice.

    Uroczysta akademia poświęcona naszej małej Ojczyźnie rozpoczęła się piosenkąTaki kraj Jana Pietrzaka odśpiewaną przez szkolny chór pod batutą pani Anny Oskroby-Suśniak, która czuwała nad oprawą muzyczną montażu. W części artystycznej obok twórczości sławnych poetów zastały wykorzystane wiersze uczniów oraz regionalnych twórców opiewające uroki krajobrazu, elementy kultury małej Ojczyzny, zwykle niezauważane na co dzień.

    Wiersz pt. Widok z mojego okna

    Z mojego okna widok rozległyTu ziemia wita się z niebemGniazdo bocianie na starej wierzbieŁany pachnące chlebemTuż, tuż za szybą, gdzie stara gruszaLeniwie obleka się kwiatemOd tego miejsca, hen po horyzontTo wszystko jest moim światemRozległe pola falują jak morzeŻytem pszenicą i owsemZaś między nimi miedze jak wstęgiKrzewiną z rzadka porosłeChoć żadnej tu góry, rzeki, jezioraJednak jest spokój błogiZiemia równinna gdzie sięgnąć okiemRoztacza niebiańskie widoki.

     

     

    Podkreślono także bohaterstwo naszych przodków, mieszkańców regionu, którzy o tę ziemię walczyli.  Wielu z nich, jak nasz Patron – Stanisław Grafik– na ołtarzu wolności złożyło swoją młodość i życie. Dzięki ich poświęceniu możemy dziś tu być, spokojnie żyć, uczyć się, pracować.

    Po wystąpieniu uczniów głos zabrał syn Patrona pan Ryszard Grafik, który w swojej wypowiedzi z wielkim wzruszeniem wspomniał swoje dzieciństwo przeżyte tu, w Zagoździu.

    Na zakończenie celebrowana była Msza św. w intencji Patrona oraz społeczności szkolnej. Ksiądz Proboszcz w wygłoszonej homilii jeszcze raz podkreślił, że Patron naszej szkoły był wzorem prawdziwego Polaka i patrioty, który w tragicznych czasach zachował się jak trzeba.

    Dzień Patrona był dla nas lekcją lokalnego patriotyzmu, okazją do umocnienia więziz regionem oraz łączności z dorobkiem przodków. Zagadnienia regionalne są ważnymi niezbędnym elementem w edukacji szkolnej, a szczególnie w obecnym czasie zetknięcia się dzieci i młodzieży z powszechną globalizacją, bo jak powiedział ks. prof. Janusz Pasierb: „Małe ojczyzny uczą żyć w ojczyznach wielkich i wielkiej ojczyźnie ludzi”.

    naucz. Elżbieta Mroczek

  • O poziom wyżej - Gmina Stanin stawia na edukację! 2017r.

    roku szkolnym 2017/2018 realizujemy projekt dofinansowany z funduszy europejskich „O poziom wyżej – Gmina Stanin stawia na edukację!”

    W ramach projektu podejmowane są działania zmierzające do wykształcenia kompetencji kluczowych u uczniów, doskonalenia umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli oraz doposażenia szkoły:

    1. Na przełomie sierpnia i września nauczyciele uczestniczyli w następujących szkoleniach:

    - Wykorzystanie narzędzi TIK w nauczaniu przedmiotowym

    - Nauczanie metodą eksperymentu

    - Programowanie i robotyka

    - Indywidualizacja pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

    - Metody kształtowania kompetencji kluczowych uczniów i właściwych postaw i umiejętności, w tym kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej

     

    2. Od 18 września uczniowie uczestniczą w następujących zajęciach:

    - zajęcia wyrównawcze z matematyki

    - zajęcia przygotowujące do egzaminu z matematyki, fizyki, chemii i języka angielskiego

    - Eureka

    - Mali badacze

    - LOL

    - Mistrzowie kodowania

    - Robotyka (w II semestrze) 

  • "Ocalić od zapomnienia..." 2017r.

    "Ocalić od zapomnienia..." 2017r.

    „Ocalić od zapomnienia…”

    – pod takim hasłem 20 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie książki o tym samym tytule.  Jest to publikacja, którą wspólnie opracowali nauczyciele Zespołu Szkół w Zagoździu.  Znajdziemy w niej garść zgromadzonych opowieści regionalnych i fotografii obiektów historycznych.

    Na spotkanie zaproszono wszystkich, którzy mieli wkład w powstanie tej książki: sponsorów publikacji, autorów legend, rysunków, wykonawców makiet budowli historycznych, nauczycieli, którzy wspierali uczniów w ich pracy oraz rodziców.

    Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Jadwiga Grudzień – pomysłodawca publikacji.Gorąco przywitała wszystkich przybyłych gości. Opowiadała o zawartości albumu i wyjaśniła skąd wziął się pomysł na wydanie.

    W dalszej części uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem Pani Elżbiety Mroczek przedstawili jedną z legend „ Pakt z diabłem” - zamieszczoną w publikacji. Następnie uczeń  gimnazjum odczytał tekst swojego autorstwa „Zaklęte jodły”.  Część artystyczną zakończono przyśpiewką o naszej gminie w wykonaniu uczennic gimnazjum. Wystąpiły one w strojach regionalnych.

    Podczas spotkania można było zakupić wydaną publikację „Ocalić od zapomnienia…”

    Uroczystość zakończyła się degustacją pysznego i pięknie przygotowanego tortu w kształcie książki.

                     Dziękujemy za liczne przybycie na uroczystość oraz pomoc wszystkim,                którzy przyczynili się do organizacji spotkania.

    Barbara Kachniarz

    Mariola Zientara

    http://www.podlasie24.pl/lukow/kultura/gmina-stanin-ocalic-od-zapomnienia...-21688.html

    http://www.podlasie24.pl/lukow/kultura/gmina-stanin-promocja-ksiazki-uczniow-z-zagozdzia-219aa.html

  • Uroczystość pożegnania gimnazjum przez trzecioklasistów 2017r.

    „Zamiast pożegnań niech płyną słowa, niech piękne będzie dziękowanie…”  Pod takim hasłem przebiegała uroczystość pożegnania gimnazjum przez trzecioklasistów.

    Na uroczystość przybyli:  Pani dyrektor Jadwiga Grudzień, nauczyciele i pracownicy szkoły , rodzice, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowania oraz wszyscy uczniowie klas trzecich gimnazjum.

    Aby tradycji stało się zadość, po słowach powitania, uroczystość rozpoczęto przepięknym układem poloneza. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny, w którym zaprezentowali ostatnią lekcję o trudnej sztuce życia i odkrywania samego  siebie. Przepiękne recytacje i popisy wokalne sprawiły, że zaproszeni goście i rodzice nie szczędzili słów uznania.

    Następnie pani dyrektor Jadwiga Grudzień wręczyła nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i za stuprocentową frekwencję. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Wszyscy uczniowie stali się absolwentami Publicznego Gimnazjum w Zagoździu po odebraniu świadectw.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

     

    Elżbieta Gajownik, Iwona Czernic

     

    Sukces klas trzecich na egzaminie gimnazjalnym

    Najlepszy wynik z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia)

                    Klasa III a             56,4%

                    Klasa III b            57,7%

                    Szkoła                  57,0%

                    Gmina                  56,5%

                    Powiat                  53,0%

                    Województwo 52,9%

     

    Najlepszy wynik z języka angielskiego

                    Klasa III a             62,5%

                    Klasa III b            78,8%

                    Szkoła                  69,0%

                    Gmina                  68,0%

                    Powiat                  67,1%

                    Województwo 66,00%

  • Konkurs "Świat oczami młodych" 2017r.

    W czerwcu uczniowie naszego Zespołu – szkoły podstawowej i gimnazjum – wzięli udział w konkursie „Świat  oczami młodych” organizowanym przez Bank Ochrony Środowiska i Pocztę Polską. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży tematyki zdrowego stylu życia, na który składa się przede wszystkim odpowiednie żywienie oraz aktywność fizyczna. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez uczestników projektu znaczka pocztowego do hasła „Czas na zdrowie”. Najlepsze prace zostaną wykorzystane do zaprojektowania przez Pocztę Polską znaczków, które trafią do obiegu w październiku 2017 r. Oprócz tego przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

    Uwaga!

    Prace konkursowe będą również oceniali internauci. Głosowanie będzie odbywało się na stronie konkursu. ( link poniżej) Rozpocznie się 1 lipca 2017 o godz. 12.00, a zakończy 14 lipca 2017 o godz. 12.00. Podczas tego głosowania zostanie przyznana specjalna nagroda internautów. Zapraszamy do wsparcia kolegów i koleżanek z naszej szkoły.

    Z prac, które wpłynęły do koordynatorów konkursu- p. Justyny Kuryły i p. Anny Kobojek- wyłonione zostały (zgodnie z  regulaminem) po trzy najlepsze  ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Najlepsze prace wybrali uczniowie.

    Docenione zostały następujące projekty:

    Szkoła podstawowa:

    1) Aleksandra Rojanowska – projekt „Time for health”

    2) Wiktoria Brodzik – projekt „Czas na zdrowie”

    3)Mikołaj Osiński – projekt „Czas na zdrowie”

     

    Publiczne gimnazjum:

    1) Katarzyna Machowiec – projekt „ Zdrowie w koszyku”

    2) Anna Ostrysz – projekt  „Zegar zdrowia”

    3) Daniel Lach – projekt „Uśmiechnięta mina”

    Szkolnym zwycięzcom gratulujemy i mocno trzymamy kciuki, aby znaleźli się również w gronie laureatów  finału krajowego.  Ogłoszenie wyników nastąpi w drugiej połowie lipca na stronie

    http://oczamimlodych.pl .

    Koordynatorki konkursu

    Justyna Kuryła, Anna Kobojek

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY 7 VI 2017r.

    WYCIECZKA DO WARSZAWY 7 VI 2017r.

    Dnia 07 czerwca 2017r odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej oraz  opiekunowie.

                Podczas podróży mogliśmy podziwiać piękne widoki zza szyby autokaru. Kiedy już dojechaliśmy na miejsce, poszliśmy zwiedzać naszą piękną stolice. Rozpoczęliśmy owe zwiedzanie od Starego Miasta. Kolejnym punktem zwiedzania był pokaz ręcznego robienia lizaków i cukierków - Manufaktura Cukierków. Na początku pracownik Manufaktury opowiadał nam jak robi się lizaki i cukierki. Następnie pan robił masę na lizaki i „kolorował” barwnikami. Pani, ze zrobionej masy pokazała jak skręcić lizaka, następnie każdy z nas zakręcał dla siebie. Uczniowie wbijali w nie patyczki. Pani wkładała je do folijek i zawiązywała piękną wstążeczką.

                Kolejną atrakcją było ZOO. Widzieliśmy tam wspaniałe okazy niespotykanych w Polsce zwierząt, poznaliśmy ich historię, pochodzenie i zwyczaje.

                Po takim dniu pełnym wrażeń, przyszedł czas na posiłek. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość o wizycie w Mc Donald’s. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów.

                Wycieczka do Warszawy to naprawdę niesamowite przeżycie. Jest tam tyle ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Polecam wszystkim odwiedzenie Warszawy. Gwarantuje niezapomniane wrażenia.

    Małgorzata Miernicka

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć