Nawigacja

  • Kwieciste gwiazdy 11 X 2018r.

    W dniu 11 października odwiedził naszą szkołę Teatr Tańca „Kwieciste gwiazdy” w wykonaniu ukraińskiej grupy tanecznej – wychowanków Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy w Wołyniu. Grupa artystyczna zaprezentowała układy taneczne (tańce ludowe świata, taneczne inscenizacje bajek, balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie, etiudy taneczne). Ogromną atrakcją młodych tancerzy, są piękne kolorowe stroje.

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY ORAZ MUZEUM PAPIERNICTWA W KONSTANCINIE JEZIORNEJ 2018r.

  • Zbieramy nakrętki i nakręcamy pomoc dzieciom 2018r.

    „Każdy ma coś, co może dać innym”

    Barbara Bush  

     

    Zbieramy nakrętki i nakręcamy pomoc dzieciom!

    Dlaczego akurat nakrętki? Wiele osób zastanawia się, dlaczego akurat akcja zbierania nakrętek tak szybko zdobyła popularność i wciągnęła tysiące Polaków. W końcu na surowiec wtórny można przerobić także makulaturę, aluminiowe puszki, metal i inne materiały. I w końcu, dlaczego nie całe plastikowe butelki tylko nakrętki? Fenomen nakrętek wyjaśnia jeden z pomysłodawców całej akcji, Michał Żukrowski: wyjaśnia on, że nakrętki są wystarczająco ciężkie, a zarazem poręczne. I są w każdym polskim domu. Są wykonane z cennego rodzaju plastiku i można go powtórnie wykorzystać. Zebrane nakrętki są  odsprzedawane firmie recyklingowej, a wszystkie zebrane środki są kierowane  na pomoc potrzebującym dzieciom. Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby komuś pomóc. Każda plastikowa nakrętka jest cenna!

    Zbieranie nakrętek skłania ludzi do zaangażowania się w inicjatywę społeczną. Odnosi się to również do dzieci w szkołach, które uczą się nie tylko tego, że śmieci warto segregować, ale i oswajają się z myślą, że należy nieść pomoc innym.

    Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w tej kampanii społecznej, oto efekty naszej dwumiesięcznej zbiórki.

  • Dzień Edukacji Narodowej 15 X 2018r.

    W poniedziałek 15 października 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

    Klasy gimnazjalne przygotowały humorystyczne scenki dotyczące różnych sytuacji z życia szkolnego. Występ uświetniły wierszyki wyrecytowane przez uczniów klas 0a i 0b oraz uczniów klas II-VIII. Dodatkowo wszyscy uczniowie odśpiewali huczne „Sto lat” dla nauczycieli i pracowników szkoły. W podzięce za trud, który wkładają w swoją pracę, uczniowie przygotowali i wręczyli  skromne upominki.

    Na koniec p. Dyrektor w swoim przemówieniu podziękowała za przygotowanie całej uroczystości oraz złożyła wszystkim życzenia.

     

  • Szkolne Przygody Gangu Słodziaków 2018r.

    W październiku wychowawczynie uczniów klas I-III zgłosiły swoje klasy do konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. I etap konkursu jest już za nami.

    2 października obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania pod hasłem Niezwykła podróż, niezwykli bohaterowie”.  Uczniowie klas I- III wraz z rodzicami wyruszyliw niezwykłą podróż na „Niezwykłą Polanę” Pociąg zatrzymywał się na stacjach: Tuwimowo, Brzechwowo, Gellnerowo. Na każdej ze stacji zawiadowca witał dziecii informował o  pochodzeniu nazwy stacji oraz czytał mało znany wiersz danego autora. Zawiadowcami  stacji byli rodzice, którzy chętnie zaangażowali się w to działanie.

     Po dojechaniu na „Niezwykłą Polanę” uczestników spotkania powitała uczennica  odgrywająca rolę także zawiadowcy stacji oraz dwie panie jesienie- mamy , które przeczytały kilka opowiadań z książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” w zaaranżowanej leśnej bibliotece szkolnej. Do czytania zachęcały Słodziaki, każdy z nich ”mówił” o korzyściach płynących z codziennego czytania. Było nastrojowo i zabawnie, dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wszystkich czytanych tekstów, a czytających nagrodziły gromkimi brawami.

    Spotkanie było okazją do przekonania się, że czytanie jest przyjemnością, pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym. W klasach zostały rozdane uczniom albumy, które zachęcają do głośnego czytania  w domu i w szkole.  Wszyscy zadeklarowali, że będą codzienne  głośno czytać, co  udokumentowane zostanie podpisem rodzica,a nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”.

    Grażyna Świeczak

  • NASZA ODLOTOWA ŚWIETLICA 2018r.

    Nasza szkoła bierze udział w programie „NASZA ODLOTOWA ŚWIETLICA”.

    Ogólnopolski Programu „Się gra się ma… Odlotowy Playroom!”

    Program ma na celu promowanie zajęć integracyjnych dla dzieci wświetlicach oraz popularyzowanie wśród dzieci gier planszowych, jakokreatywną formę nauki poprzez wspólną zabawę oraz jako wartościowy iatrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu.

    Organizatorom zależy na tym, aby świetlica była miejscem nowoczesnym,kolorowym i przede wszystkim sprzyjającym prawidłowemu i wszechstronnemurozwojowi dzieci.

    Dlatego zapraszamy również do udziału w konkursie, w którym można wygraćremont i aranżacje świetlicy o wartości 15tys zł oraz nagrody dodatkowe:- nagroda II stopnia – dla 50 świetlic - zestawy gier planszowych Hasbroi dużych naklejek ściennych, jako wyposażenie dla świetlic,- nagroda III stopnia to 10 zestawów gier dla osób indywidualnych. 

    Zapraszamy do głosowania na stronie

    www.siegrasiema.com

     Zapraszamy do udziału!

  • Dzień Patrona w Roku dla Niepodległej- 5 X 2018r.

    Po raz 18 obchodziliśmy Dzień Patrona Stanisława Grafika.Uroczystość rozpoczęła się przy pomniku, który jest świadkiem najważniejszych patriotycznych uroczystości, a upamiętnia oficerów i żołnierzy Armii Krajowej Rejonu III Obwodu Łuków, w tym nauczycieli i wychowanków Szkoły Powszechnej w Zagoździu, którzy oddali życie za Ojczyznę w latach 1939-1944. Po raz pierwszy ceremoniał wprowadzenia pocztu sztandarowego, składania kwiatów i zapalenia zniczy odbył się w asyście żołnierzy Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych  Poligonu Jagodne. Pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy oraz zasadzeniem Dębów Pamięci: Stanisława Grafika oraz Niepodległości. Sadzenia dębów dokonali: syn naszego Patrona pan Ryszard Grafik, pan Leszek Świętochowski inicjator budowy nowego budynku szkoły, wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego.

    Następnie wszyscy zebrani wysłuchali części artystycznej ph. „ To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przerabia w sercu i pamięci”.

    Przejmującym momentem były podziękowania skierowane do społeczności szkolnej przez p. Ryszarda Grafika – syna Patrona oraz Jego  wspomnienia o Ojcu.

    Na zakończenie celebrowana była Msza Św. w intencji Patrona oraz społeczności szkolnej.

    W bieżącym roku szkolnym Dzień Patrona uzyskał Honorowy Patronat Marszałka Województwa Lubelskiego. Święto to należy do najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły i jest wyrazem szacunku dla Stanisława Grafika w biografii którego uczniowie odnajdują przesłania, które pomagają rozwiązywać życiowe dylematy i podejmować właściwe decyzje.

    W przygotowanie uroczystości włączyło się wielu uczniów, nauczycieli i rodziców. Koordynatorem wszystkich działań była pani Grażyna Świeczak.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA 1 X 2018r.

    ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

    Z całą pilnością strzeż swego serca, bo życie ma tam swoje źródło.

                                                                                         Źródło: Biblia Tysiąclecia

     Serce to jeden z najbardziej zapracowanych narządów. Kurczy się ponad 100 000 razy na dobę.  Dziennie tłoczy pod ciśnieniem 7 ton krwi. Warto więc wiedzieć czego potrzebuje,  aby dobrze pracować, a co mu nie służy.       

     

    W naszej szkole Dzień Serca obchodzony był po raz pierwszy.  Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele przybyli do szkoły w czerwonych koszulkach. Podczas przerw, można było posłuchać piosenek przygotowanych przez poszczególne klasy. Prezentowane utwory były powiązane ze słowem ,,serce”. Repertuar był bardzo urozmaicony, począwszy od piosenek dziecięcych do utworów znanych polskich artystów oraz twórczości własnej. Wszyscy uczestnicy obchodów bawili się świetnie. W tym dniu pracownicy szkoły oraz uczniowie mogli dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego u pielęgniarki, która przybyła gościnnie z okazji tego święta. Każdy uczeń i nauczyciel za przyłączenie się do akcji otrzymał  czerwony balonik w kształcie serca.  

  • Wycieczka integracyjna klas 0 - III 28 IX 2018r.

    Wycieczka integracyjna klas 0 - III 28 IX 2018r.

    28 września 47 osób z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oraz klas I – III, pod opieką p. Wiolety Pieniak, p. Haliny Krasuskiej,        p. Agnieszki Lewandowskiej, p. Małgorzaty Miernickiej i p. Justyny Pycka udało się na pierwszą wspólną wycieczkę do wioski indiańskiej w Grala Dąbrowizna (koło Siedlec). Celem wycieczki było umożliwienie uczestnikom poznania stylu życia Indian, stworzenie okazji do sprawdzenia się w różnorodnych konkurencjach sportowych, łączenie edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą.

       W pięknej, otoczonej lasem scenerii czekało na uczestników wiele ciekawych i zaskakujących atrakcji, związanych ze zdobywaniem indiańskich sprawności z udziałem przewodnika, ubranego w strój indiański.  Zadania, choć niełatwe sprawiły dzieciom wiele radości. Była to nie tylko ciekawa przygoda i zabawa, ale także okazja do zdobywania wiadomości i sprawności. Dzieci miały możliwość strzelania z prawdziwego łuku do tarczy, chodziły po równoważni, brały udział w różnych konkurencjach. Przepiękne miejsce, zachęcało dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. Najwięcej radości sprawiło dzieciom malowanie twarzy w indiańskim stylu. Dzieci uważnie słuchały opowieści dotyczących kultury Indian, śpiewały piosenki oraz tańczyły indiańskie tańce. Po zakończonej zabawie uczestnicy wycieczki zjedli kiełbasę upieczoną na grillu oraz słodki poczęstunek.

        Na pamiątkę zostały nam piękne wspomnienia i wyjątkowe zdjęcia. To był miły, radosny, aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu, który pozwolił nam na wspólną integrację i rekreację.

    Halina Krasuska

  • Wzorowa Łazienka 2018r.

    Wzorowa Łazienka 2018r.

    Nasza szkoła bierze udział w programie „WZOROWA ŁAZIENKA”.

    Program Wzorowa Łazienka to konkurs dla szkół podstawowych !!!

    Celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.

    O co walczymy?Organizator funduje zwycięskim szkołom generalny remont szkolnej łazienki o wartości 30 000 zł, a 100 wyróżnionym szkołom roczny zapas produktów Domestos. 

    Zapraszamy do głosowania na stronie www.wzorowalazienka.pl 

    Na wymienionej stronie internetowej, po wpisaniu nazwy miejscowości "Lipniak 5" można oddać głos oraz obejrzeć galerię łazienek wykonanych przez naszych uczniów.

    ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!

  • Akcja edukacyjna Odblaski - dziecko bezpieczne na drodze 2018r.

    Akcja edukacyjna Odblaski - dziecko bezpieczne na drodze 2018r.

     W miesiącu wrześniu uczniowie klas I – III dołączyli do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej organizowanej przez PZU pod patronatem Minister Edukacji Narodowej ph. ,,Odblaski  dziecko bezpieczne na drodze, która miała na celu:

    - edukowanie w zakresie bezpieczeństwa  dzieci na drogach;

    - poprawę bezpieczeństwa dzieci na drodze przez zaopatrzenie ich w odblaski;

    - edukację i wychowanie dzieci na świadomych, odpowiedzialnych pieszych, późniejszych uczestników ruchu drogowego. Uświadomienie uczniom,  jak ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze jest to, by nosili odblaski. 

        W ramach akcji motywem przewodnim były popularne wśród dzieci „Niestraszki”. Głównym bohaterem był Stach Trach. Wykorzystaliśmy materiały edukacyjne dostępne na stronie Niestraszki.pzu.pl. Oglądaliśmy teledysk emitowany w stacji telewizyjnej Nickelodeon, który prezentował dobre praktyki w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze. Dzieci wysłuchały opowiadania/bajki „W drodze do szkoły” i odpowiadały na pytania z nim związane. Odbyła się prezentacja odblasków połączona z pogadanką i demonstracją, gdzie dzieci dowiedziały się z jakiej odległości pieszy jest widoczny bez odblasku, a z jakiej z odblaskiem. Miały również możliwość rozwiązywania krzyżówki związanej z bezpieczeństwem na drodze.

       W zakładce Zabawy z Niestraszkami dzieci mogły: bawić się i stworzyć swojego Niestraszkowego przyjaciela, oglądać teledyski z Niestraszkami i śpiewać razem z nimi, poznawać zabawne przygody Niestraszków i dowiedzieć się, jak dbać o bezpieczeństwo.

    Odbył się także quiz odblaskowy, który stanowił  sprawdzenie wiedzy dzieci.

        Podsumowaniem akcji było wręczenie wszystkim uczestnikom dyplomów i odblasków.

        Akcja dała  możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

     

    Wychowawcy klas I – III: 

    Halina Krasuska

    Agnieszka Lewandowska

    Barbara Król 

  • Narodowe czytanie 8 IX 2018r.

    Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury.

     

    Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji8 września 2018 roku było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.  

     

    Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami czynnie włączyli się w ogólnopolską akcję czytania „Przedwiośnia”. Chłopcy z klasy IIIa gimnazjum odczytali fragment powieści opisujący wizjonerstwo Seweryna Baryki o szklanych domach. Następnie wszyscy zabrali się do zilustrowania własnych marzeń o przyszłości Polski.

    Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze w scenerii podkreślonej piękną dekoracją związaną tematycznie z czytaną lekturą.

  • Udział w programie edukacyjnym Polska moja Ojczyzna 7 IX 2018r.

     07 września nasi uczniowie z klas 0-III po raz drugi  wzięli udział w  programie edukacyjnym „Polska – moja Ojczyzna” przygotowanym przez Agencję szkolno-przedszkolną Lupus.

             Ciekawa, przygotowana w formie Quizu, formuła  spotkania zainteresowała dzieci, które chętnie odpowiadały na kolejne pytania i z wszystkimi zadaniami poradziły sobie wyśmienicie. Wszyscy przypomnieli sobie symbole narodowe, sylwetki słynnych Polaków, poznali modele dawnych wojskowych samolotów oraz ważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Podsumowaniem spotkania był udział uczniów w sesji fotograficznej w stroju lotnika. Dla wszystkich uczestników zajęć organizatorzy przygotowali dyplomy potwierdzające znajomość poruszanych zagadnień.

    Wychowawcy klas 0-III

  • Zakończenia roku szkolnego 2018r.

    „Bo taki czas zdarza się w życiu tylko raz...”

    20 czerwca 2018 roku – dzień zakończenia roku szkolnego - był szczególny dla uczniów klas trzecich, zostali  Oni absolwentami Publicznego Gimnazjum w Zagoździu.

    Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów, przedstawiciele władz samorządowych.  

    Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko - muzyczną częścią artystyczną Niezapomnianym momentem uroczystości był polonez w wykonaniu abiturientów.

    Przyjemnym momentem akademii było wyróżnienie uczniów, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy i nienagannej postawie przez cały rok szkolny osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce.  Absolwenci szkoły odebrali nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich oraz za wzorową i twórczą pracę w chórze szkolnym.

    Te niezapomniane chwile uświetniły również przemówienia :  Dyrektor Elżbiety Mroczek, pani Anny Oskroba- Suśniak,  Wójta Gminy Stanin Krzysztofa Kazana, rodziców i wychowawców.

     

    Życzymy Wam, aby w dalszym życiu nie opuszczało Was szczęście, żeby ten  udany czas był zapowiedzią waszych kolejnych sukcesów, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

  • Tańcem po mapie 2018r.

    21 czerwca uroczystym pokazem dla rodziców zakończyliśmy zajęcia taneczne w roku szkolnym 2017/18. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy drobne upominki.

    W II semestrze nasi tancerze reprezentowali szkołę na forum gminy i powiatu.

    19 maja 2018r. tancerze z naszej szkoły wspólnie z innymi tancerzami z gminy Stanin i Krzywda prezentowali swoje umiejętności na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury.

    Koncert taneczny tworzył fantastyczną opowieść o podróżującej dziewczynce, z którą widzowie przenosili się do różnych stron świata i oglądali artystów w barwnych choreografiach.

    Podróż zaczęła się od Dzikiego Zachodu poprzez słoneczne plaże tropików, morskie podróże i przygody z piratami, tańce egipskie, hinduskie czy francuskie. Nie zabrakło również  rodzimego akcentu-  tańca polskich kibiców do  przeboju Sławomira.

     

    29 mają wzięli udział w VI Turnieju Tańca Nowoczesnego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych organizowanym przez Zespół Szkół w Świdrach oraz Gminny Ośrodek Kultury. 

    Wszyscy   uczestnicy   otrzymali   nagrody,   puchary   i  dyplomy  pamiątkowe.  

    Nasi tancerze zaprezentowali się znakomicie dzięki naszym instruktorkom Małgorzacie Czarnockiej i Wioletcie Stachowicz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików.

    Dziękuję bardzo rodzicom za pomoc i wsparcie przy organizacji koncertu i turnieju.

    Opiekun grupy Iwona Czernic

  • Prelekcja dotycząca zagrożeń wynikających z pracy w gospodarstwie rolnym 13 VI 2018r.

  • TURNIEJ MIĘDZYKLASOWY W PIŁKĘ NOŻNĄ 15 VI 2018r.

    W ubiegły piątek 15 czerwca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zagoździu odbył się TURNIEJ MIĘDZYKLASOWY W PIŁKĘ NOŻNĄ drużyn mieszanych.Udział brały klasy IV, V, VI. Rywalizację otworzył mecz  uczniów klasy czwartej i szóstej….

    Sędziowie w składzie: uczniowie gimnazjum Marcin, Konrad, Mateusz i Mateusz oraz publiczność byli świadkami jak klasa V pokonuje rywali…. przez co stali się Mistrzami Szkoły Podstawowej w składzie: Wiktoria, Marta, Tomek, Piotr, Adrian, Jakub, Mateusz.

     

    Gratulujemy wszystkim sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

    Mariola Zientara, Barbara Kachniarz

  • 5. edycja Solidarnej Szkoły 2018r.

    W dniach 4-5 czerwca 10 szkół z całej Polski wzięło  udział w konferencji podsumowującej 5. edycję Solidarnej Szkoły.

    Celem konferencji było: 

    - zaprezentowanie  efektów programu,

    - wzięcie udziału w inspirujących warsztatach,

    - zaprezentowanie   projektów uczniowskich,

    -  zgłębienie  historii Paczek Solidarności w niezwykłej przestrzeni Europejskiego Centrum Solidarności.

    Naszą szkołę reprezentowała grupa siedmiorga uczniów z klas II gimnazjum pod opieką wychowawców.

      program konferencji 

    Dzień 1 (04.06, poniedziałek)

    Do 10:00 Przyjazd uczestników, rejestracja9:30 – 11:15 Zwiedzanie wystawy stałej11:15 - 11:45 Uroczyste otwarcie konferencji (Sala wystaw czasowych)11:45 – 13:15 Pierwsza tura warsztatów dla uczniów i nauczycieli 13:15 – 14:00 – Obiad14:00 – 15:30 – Druga tura warsztatów15:45 – 17:00 podsumowanie warsztatów, prezentacja efektów pracy (Sala wystaw czasowych)17:00 Zakończenie i rozdanie pakietów kolacyjnychDzień 2 (05.06, wtorek)Śniadanie w hostelu i przejście do ECS9:45 – 11:45 Spacer po Stoczni i okolicach11:45 – 12:15 Przygotowanie Stoczni Projektów12:15 – 13:30 Stocznia Projektów13:30 – 15:00 Gala i wręczenie certyfikatów (Audytorium)15:00 – 16:00 Obiad

    Najważniejszym punktem konferencji była Stocznia projektów, na którą uczniowie przygotowali plakat, ilustrujący  działania zrealizowane  w ramach projektu „Solidarna Szkoła”. Oprócz zaprezentowania działań na posterze  zadaniem uczniów było również zaangażowanie osób odwiedzających stanowisko w jakąś aktywność. Odwiedzający nasze stoisko mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę tematyczną. Uczniowie rozmawiali również z ekspertami , udzielali odpowiedzi na pytania, opowiadali o projekcie i jego realizacji w kontekście efektów i napotykanych trudności.

    Ostatnim punktem programu było uroczyste wręczenie certyfikatów „Solidarnej szkoły” i innych nagród.

  • Gimnazjada 4 VI 2018r.

    W dniu  04 czerwca 2018 r. uczniowie klas II i III Gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w Gimnazjadziew Radoryżu Smolanym. Spotkanie miało  na celu integrację międzyszkolną uczniów oraz propagowaniewspółzawodnictwa sportowego i rekreacji.

    Młodzież  rywalizowała ze sobą na wielu polach – w konkurencjach artystycznych, wiedzowych i sportowych

    Udało się nam zdobyć 11 medali, w tym:

    I miejsce:

    • Rzut piłka lekarską (Aneta, Konrad)
    • Żonglerka piłki chłopców w parach (Mateusz, Szymon)
    • Konkurs języka angielskiego (Patrycja)
    • Konkurs pisania na komputerze (Adam)

    II miejsce:

    • Turniej piłki plażowej (Ola, Konrad, Kacper)
    • Policyjny sprawnościowy tor przeszkód (Karolina, Jakub)
    • Przeciąganie liny (Jakub, Konrad, Klaudia, Amelka, Karolina)
    • Dyktando z języka rosyjskiego (Ola)

    III miejsce:

    • Bilard (Konrad)
    • Konkurs piosenki żołnierskiej (Karolina, Klaudia)
    • Jeden z niewielu (Maciek)

    Dziękujemy za dobrą zabawę i gratulujemy zwycięzcom.

    Opiekunowie: Mariola Zientara

    Barbara Kachniarz

    Andrzej Osiak

  • Wycieczka do huty szkła 21 V 2018r.

    W dniu 21 maja 2018 roku uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Huty Dąbrowy aby zwiedzić hutę szkła i dowiedzieć się jak przebiega proces produkcji szkła .

    Uczniowie poznali warunki pracy w hucie  oraz dowiedzieli się o możliwościach kształcenia w zawodzie hutnika.

    Wyjazd był dopełnieniem realizowanego w szkole programu „Doradztwo zawodowe”, którego celem jest przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania ścieżki swojej kariery edukacyjnej a w przyszłości również zawodowej.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć