Nawigacja

  • Tańcem po mapie 19 V 2018r.

    Tańcem po mapie 19 V 2018r.

    19 maja 2018r. tancerze z naszej szkoły wspólnie z innymi tancerzami z gminy Stanin prezentowali swoje umiejętności na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury.

    Koncert taneczny stworzył fantastyczną opowieść o podróżującej dziewczynce, z którą widzowie przenosili się do różnych stron świata i oglądali artystów w  przepięknych choreografiach.

    Podróż zaczęła się od Dzikiego Zachodu poprzez słoneczne plaże tropików, morskie podróżei przygody z piratami, dotarła do Indii, Egiptu i Francji.  Nie zabrakło również  rodzimego akcentu-  tańca polskich kibiców do  przeboju Sławomira.

    Nasi tancerze zaprezentowali się znakomicie dzięki wytężonej pracy, wielu próbom i pomysłowości   instruktorek: Małgorzaty Czarnockiej i Wioletty Stachowicz.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików.

    https://youtu.be/opD5mNFbnxs

    https://youtu.be/XFEAqMzFKPw

    Dziękuję bardzo rodzicom za pomoc i wsparcie przy organizacji koncertu.

    Opiekun grupy Iwona Czernic

  • II etap konkursu "1 z 10" 11 V 2018r.

    W piątek 11.05.2018 r.  w Gminnej Bibliotece w Kosutach odbył się II etap konkursu „1 z 10” poświęcony wiedzy o Odzyskaniu Niepodległości przez Polskę.

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

    • Weronika Czajka, kl. VI
    • Jakub Ciołek, kl. IIIA
    • Filip Gromada, kl. IIIA

    W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań.                         

    Prace oceniało jury w składzie:

    • Ewa Niebrzegowska – Sekretarz Gminy Stanin
    • Krzysztof Kazana – Wójt Gminy Stanin
    • Radosław Wiąckiewicz- pracownik Urzędu Gminy Stanin na stanowisku d/s Obrony Cywilnej, Zarządzania Kryzysowego i Promocji Gminy Stanin

    Do drugiego etapu zakwalifikowali się Jakub Ciołek i Weronika Czajka.

    Odpowiadając na pytania z zakresu Odzyskania Niepodległości przez Polskę okazało się, że Jakub pokonał 18 konkurentów i zajął I miejsce, Weronika Czajka - III.

    Podczas konkursu chór z naszej szkoły, pod batutą Anny Oskroby-Suśniak wykonał pieśni patriotyczne.

    Dziękujemy klasie IIIA za dodanie otuchy i gromkie brawa.

    Zwycięzcom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie.

                                                                                                  Mariola Zientara, Joanna Stańczuk

     

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1056991824439889&id=100003872456159

  • 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 7 III 2018r.

    7 maja świętowaliśmy w naszej szkole 227 rocznicę Konstytucji 3 Maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 14 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

    PAMIĘTAJMY O NASZYCH MAJOWYCH ŚWIĘTACH!

  • Podsumowanie programu ,,Czyste powietrze wokół nas" 2018r.

    W roku szkolnym 2017/2018 do realizacji przedszkolnego programu antytytoniowego „Czyste powietrze wokół nas”, nad którym czuwała Państwowa Inspekcja Sanitarna w Łukowie przystąpiło  łącznie 30 dzieci 4, 5 i 6-letnich.

        Pierwszą z form realizacji programu było zapoznanie rodziców z jego realizacją poprzez przekazanie ulotki oraz rozmów indywidualnych. Rodzicom została przekazana informacja o założeniach programu, otrzymali oni także list zawierający wskazówki jak wspierać swoje dziecko i działania podejmowane w przedszkolu.

        W dniach 12.02.18r. – 16.03.18r. w każdym z oddziałów przedszkolnych został przeprowadzony cykl pięciu zajęć dydaktycznych o tematyce antynikotynowej dla dzieci 4 -5 i 6 letnich:

    1. Wycieczka – poszukiwanie źródeł dymu.
    2. „Co i dlaczego dymi?”.
    3. „Jak się czuję kiedy dymi papieros?”.
    4. „Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?”.
    5. „Jak unikać dymu papierosowego?”.

        Realizując zajęcia dzieci obserwowały źródła dymu podczas wycieczki, następnie przelały swoje spostrzeżenia na papier wykonując plakaty dotyczące źródeł dymu. Dzieci ozdabiały także postać Dinka, kolorowały kwiaty, poszukiwały tabliczek „zakaz palenia”, samodzielnie projektowały zawieszki „Strefa NIEpalenia”. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem.

       Na zajęciach dzieci wykonywały odpowiednie rysunki, których celem było uświadomienie szkodliwości dymu papierosowego, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne przy muzyce, uświadamiające, iż oddychanie świeżym powietrzem jest zdrowe. W formie pantomimy naśladowały zachowanie osób niepalących i palących, projektowały własne znaczki mówiące o szkodliwości palenia tytoniu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, wykazywały zainteresowanie, chętnie współpracowały w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych.

    27 kwietnia w formie wierszy i piosenek dzieci zaprezentowały efekty swojej pracy przed całą społecznością szkolną oraz przedstawicielkami Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie.

       Dzięki temu programowi dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego, dowiedziały się jak dbać o zdrowie swoje i innych, co to jest czynne i bierne palenie oraz gdzie są najbardziej narażone na dym tytoniowy.

     

    Nauczyciele realizujący program: mgr Halina Krasuska, mgr Mariola Zientara i mgr Elżbieta Mroczek

  • Konkurs plastyczny Barwy Niepodległości rozstrzygnięty 18 IV 2018r.

    18 kwietnia 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kosutach wręczone zostały nagrody oraz wyróżnienia przyznane w konkursie plastycznym Barwy Niepodległości.              Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w składzie:  

    Przewodniczący: Pani Ewa Niebrzegowska- Sekretarz Gminy Stanin

    Członkowie: Pan Piotr Michalak- Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w StaniniePani Agnieszka Sawczuk- p.o. Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu, nauczyciel, plastyk 

    Po obejrzeniu prac Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia dla poszczególnych kategorii wiekowych.

    Uczennice naszej szkoły, Patrycja Rendzio  z klasy IV, zajęła III miejsce w II kategorii -  uczniowie klas I-IV szkół podstawowych oraz Dominika Wietrak z klasy II gimnazjum otrzymała wyróżnienie w III kategorii - uczniowie klas V-VII oraz gimnazjum. Nasze reprezentantki otrzymały dyplomy oraz nagrody z rąk Wójta Gminy Stanin, Pana Krzysztofa Kazana.

     

    Szczegółowe wyniki konkursu:

    http://bpstanin.pl/9-aktualnosci-strona-glowna/123-barwy-niepodleglosci-rozstrzygniety

     

    Anna Oskroba-Suśniak

  • Dni Kultury Rosyjskiej w Łukowie 2018r.

    W dniach 12 - 13 kwietnia 2018r. w Łukowie miały miejsce  „Dni Kultury Rosyjskiej ”. Oficjalne otwarcie  odbyło się w czwartek 12 kwietnia 2018 roku w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury.  W trakcie tych dni miały miejsca takie wydarzenia jak:

    • Otwarcie wystawy poświęconej życiu i twórczości Konstantego Pietrzaka; 
    • Odsłonięcie postawionego przez Andrzeja Zdrojewskiego „Mówiącego kamienia” poświęconego Konstantemu Pietrzakowi; 
    • I Konkurs Recytacji Poezji Rosyjskiej „Puszkiniana”;
    • I Konkurs Piosenki Rosyjskiej;

    Uczennica naszej szkoły, Katarzyna Kiełczykowska wzięła udział w konkursie piosenki rosyjskiej.

    Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody ufundowane przez Łukowski Ośrodek Kultury, Miasto Łuków, Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Polsko-Rosyjskiego Dialogu Młodzieżowego „Ermitaż” oraz Centrum Nauki i Kultury Rosyjskiej w Warszawie przy Ambasadzie Federacji Rosyjskiej.

  • Nowe elementy placu zabaw 16 IV 2018r.

    Od 16 kwietnia 2018r. dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych i klas I-III mogą korzystać z nowych urządzeń znajdujących się na placu zabaw.

    Nowe elementy zostały sfinansowanie dzięki współpracy szkoły z Sołectwami Gózd, Kij, Lipniak, Niedźwiadka, Zagoździe.

    Dziękujemy za sprawienie ogromnej radości najmłodszym dzieciom.

  • Światowy Dzień Poezji 21 III 2019r.

    21 marca 2018r tradycyjnie  w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Uczniowie klas 0- III wraz z rodzicami wyruszyli w niezwykłą podróż do „ Miasta Poezji „ Pociąg zatrzymywał się na stacjach: Tuwimowo, Brzechwowo. Gellnerowo. Na każdej ze stacji zawiadowca witał dzieci i informował o  pochodzeniu nazwy stacji oraz czytał mało znany wiersz danego autora. Warto dodać, że zawiadowcami  stacji byli rodzice, którzy chętnie zaangażowali się w to działanie. Po dojechaniu do niezwykłego „Miasta Poezji” uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Było nastrojowo, poetycko i zabawnie. Spotkanie było okazją do przekonania się, że poezja jest dla każdego, kto chce po nią sięgnąć. Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym.

    Organizatorami byli: nauczyciel bibliotekarz, wychowawczynie kl. 0a- III, nauczyciel wspomagający.

  • Sukces Mikołaja 2018r.

    Z przyjemnością pragnę ogłosić, iż

    Mikołaj Osiński

    reprezentujący gminę Stanin, a przede wszystkim naszą szkołę, w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież zapobiega pożarom”

    zajął  I. miejsce

    i będzie reprezentował powiat łukowski w województwie.

    Serdeczne gratulacje!

     

    Szkolny opiekun konkursu

    Anna Kobojek

  • Konkurs z zakresu wiedzy o Odzyskaniu Niepodległości przez Polskę 2018r.

    W dniu 10.04.2018  w naszej szkole odbył się I etap konkursu „1 z 10” wyłaniający trzech najlepszych kandydatów.  Konkurs z zakresu wiedzy o Odzyskaniu Niepodległości przez Polskę został zorganizowany przez Wójta Gminy Stanin oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Staninie. Do następnego etapu, który odbędzie się 8 maja w GBP w Staninie - Kosuty 4a zakwalifikowali się:

    - Weronika Czajka kl. VI

    - Jakub Ciołek kl. III a

    - Filip Gromada kl. III a

     

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

    Do konkursu przygotowują nauczyciele:

    M. Zientara i J. Stańczuk.

  • Akcja Polacy-Rodakom 2017r.

  • Uwaga Konkurs! 2018r.

    Uwaga Konkurs! 2018r.

    „Świat oczami młodych” jest konkursem plastycznym dla młodzieży, na projekt znaczka pocztowego, który porusza ważne społecznie tematy. Organizatorami są: Bank Ochrony Środowiska i Poczta Polska. Druga edycja konkursu przebiega pod hasłem ”Ratujemy Klimat” - poświęcona jest tematyce zmian klimatu i sposobów jego ochrony. 

     

    Regulamin konkursu i informacje szczegółowe na stronie konkursu: oczamimlodych.pl

    http://oczamimlodych.pl/o-konkursie#e136

    „Konkurs „Świat oczami młodych” to jedyna w swoim rodzaju możliwość dla młodzieży samodzielnego zaprojektowania znaczka. Trzy najlepsze projekty wraz z nazwiskami ich autorów znajdą się na znaczkach wydanych w nakładzie minimum 80 tys. egzemplarzy. Będą one dostępne w każdej placówce pocztowej, na dziesiątki i setki lat trafią do klaserów filatelistów.”

    Jak zaprojektować znaczek?

    Praca powinna przedstawiać konkretne sposoby ochrony klimatu do hasła „Ratujemy Klimat”. Myśląc o ochronie klimatu należy zwrócić uwagę na przyczyny zmian klimatu, wśród których należy wymienić nadmierną emisję gazów cieplarnianych. Tematyka zgłaszanych prac powinna ściśle wiązać się z przesłaniem „Ratujemy klimat”, czyli ukazywać konkretne sposoby ochrony klimatu prowadzone nie tylko na dużą skalę przez wyspecjalizowane instytucje, ale również przez każdego z nas.

     

    Technika pracy- dowolna, ale taka, która nie będzie przestrzenna. (czyli można użyć kredek, farb, samego ołówka). Na znaczku nie umieszczamy żadnych napisów. Orientacja pracy- pozioma. Znaczek należy wykonać na specjalnym szablonie, do pobrania ze strony konkursu lub do odebrania u szkolnego koordynatora.

    Pracy należy nadać tytuł, ale nie może to być hasło konkursowe „Ratujemy klimat”.

    Do pracy należy dołączyć krótki opis, w którym należy odpowiedzieć na pytania: Co cię zainspirowało? oraz Jakie jest przesłanie zaproponowanego ujęcia graficznego? (maksymalnie  600 znaków ze spacjami)

    Termin składania prac u szkolnego koordynatora konkursu: 15 maja 2018 roku.

     

    Zapraszam do udziału uczniów klas IV- VII oraz gimnazjalistów.  Tak jak w roku ubiegłym ze szkoły zostaną przesłane 3 najlepsze prace, wybrane przez uczniów naszej szkoły.

     

    Nadesłane na konkurs prace poddane zostaną ocenie Komisji Sędziowskiej, która przyzna:

    • 3 nagrody główne
    • 10 wyróżnień.

    Wyniki posiedzenia Komisji zostaną opublikowane w połowie czerwca 2018 roku na stronie internetowej Konkursu.

     

    Łączna wartość nagród wynosi 10 tysięcy złotych.

     

    Na bazie zwycięskich prac konkursowych powstaną 3 znaczki pocztowe z kolekcji „Oczami Młodych”, które Poczta Polska wyda we wrześniu 2018 roku, promujące sposoby ochrony klimatu.

     

    Wernisaż, w ramach którego obędzie się wręczenie nagród oraz premiera znaczków zaplanowany jest na jesień 2018 roku. Będzie to uroczyste zakończenie II edycji konkursu.

     

    Szkolny koordynator konkursu

    Anna Kobojek

  • Konkurs Palm Wielkanocnych 2018r.

    Konkurs Palm Wielkanocnych 2018r.

    Wielkanoc to radosne Święta, a tradycją w naszej szkole jest organizowanie szkolnego konkursu „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”.

         Konkurs był skierowany do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

      Celem konkursu było:

    * popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą;

    * stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form ich zdobienia.

        Konkurs rozstrzygnięto 22.03.2018roku. Wszystkie palmy były ciekawe, wykonane z wielką starannością. Organizatorzy wybrali najpiękniejsze palmy i wyłonili zwycięzców.

       Laureatami konkursu zostali:

    Szkoła Podstawowa

    I miejsce -   Wojciech Brodzik klasa II

    II miejsce -  Bartłomiej Szcześniak klasa I

    III miejsce - Mateusz Mućka klasa IV

     

    Gimnazjum   

    I miejsce -  Adam Szcześniak klasa IIIB

    II miejsce - Kuba Kępka klasa IIA

    III miejsce -Aleksandra Gromada klasa IIIA

    Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie  i zapraszamy za rok.

     

                                                                                         Organizatorzy:

                                                                                   Agnieszka Lewandowska

                                                                                   Barbara Fornal

  • Konkurs piosenki rosyjskiej 10 III 2018r.

    10 marca 2018 r. w Gimnazjum nr 1 im. K. K. Baczyńskiego Wisznicach odbył się IV Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich połączony z warsztatami językowymi dla uczniów i nauczycieli.

    Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz studenci Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie, który  był jednym z patronów konkursu.Ten wyjątkowy dzień w wisznickim gimnazjum okazał się wspaniałym świętem muzyki rosyjskiej.Punktualnie o godz. 9.30 rozpoczęły się prezentacje wokalne 51 uczestników konkursu ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich z Włodawy, Białej Podlaskiej, Terespola, Jabłonia, Parczewa , Hanny, Woli Uhruskiej, Łukowa, Sokołowa Podlaskiego, Lublina oraz Wisznic. Naszą szkołę  reprezentowały dwie uczennice klas trzecich gimnazjum, Karolina Piskorek i Katarzyna Kiełczykowska.W repertuarze młodych artystów znalazły się piosenki i ballady z gatunku, pop, rock, disco oraz folk.Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji muzycznych organizatorzy konkursu zaprosili wykonawców, ich nauczycieli, opiekunów oraz zaproszonych gości do skosztowania pysznego bigosu. Następnie jury udało się na naradę natomiast uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w warsztatach języka rosyjskiego przygotowanych i przeprowadzonych przez studentów Instytutu Filologii Słowiańskiej.

    Niestety nie udało nam się zdobyć wymarzonego miejsca na podium, czujemy smutek, ponieważ wykonania obu solistek były bardzo dobre. Po raz pierwszy braliśmy udział w konkursie piosenki rosyjskiej, bardzo nam się spodobała ta przygoda. Język rosyjski okazał się bardzo wdzięcznym językiem, zwłaszcza do śpiewania, dlatego planujemy udział w kolejnych konkursach.

     

    Agnieszka Kopeć

    Anna Oskroba-Suśniak

  • Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I 2 III 2018r.

    Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I 2 III 2018r.

    Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników klasy I naszej szkoły, które odbyło się 02.03.2018 r. było dla nich ogromnym przeżyciem. Wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

          Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika było oficjalnym przyjęciem uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz gratulacje pani bibliotekarki i życzenia wspaniałych przygód w świecie książek, po czym dzieci przystąpiły do wypożyczenia pierwszej książki.

  • Lekcja o funduszach europejskich 20 III 2018r.

    Lekcja o funduszach europejskich 20 III 2018r.

    Uczniowe klas II gimnazjum 20 marca 2018r. uczestniczyli w „Lekcji o Funduszach Europejskich”, której celem było:

    ·        Zapoznanie uczniów z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi oraz możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu, na przykładzie Programu Polska Wschodnia,a w szczególności Platform startowych dla nowych pomysłów.

    ·        Przybliżenie młodzieży celów i zasad aplikowania o środki na wsparcie start-upóww ramach Platform startowych współfinansowanych z Programu Polska Wschodnia.

    ·        Zapoznanie uczniów z dobrymi praktykami/przykładami przedsiębiorczości młodych ludzi (poprzez przykład osób prowadzących start-up w ramach Platform startowych).

    W trakcie lekcji uczniówie obejrzeli film informacyjny, przeczytali komiks „GRA O START-UP”, rozwiązali zadanie konkursowe. Najlepszych 6 uczniów wygrało atrakcyjne nagrody.Na zakończenie uczniowie wypełnili ankiety  podsumowujące i otrzymali długopisy z logo.

     

    Mariola Zientara

    Jadwiga Grudzień

  • Turniej wiedzy pożarniczej 2018r.

    Turniej wiedzy pożarniczej 2018r.

    Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Obejmuje bardzo szeroki zakres wiedzy, między innymi: tradycję i historię straży pożarnych, organizację i zadania ochrony przeciwpożarowej, zadania OSP, przyczyny i okoliczności rozprzestrzeniania się pożarów, organizowanie i przeprowadzenie akcji ratowniczej, zasady udzielania pierwszej pomocy.

    W eliminacjach gminnych wzięli udział:

    1)     Mikołaj Osiński – kl. VII

    2)     Wiktoria Zientara- kl. VII

    3)     Daria Świętochowska – kl. VI

     

    Wszystkim uczestnikom gratuluję. Podziwiam za wytrwałość, zaangażowanie i dążenie do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności.

     Miło mi poinformować, że naszą szkołę i gminę w finale powiatowym będzie po raz kolejny reprezentował Mikołaj Osiński. Życzymy powodzenia!

     

    Szkolny opiekun konkursu

    Anna Kobojek

  • Podróżująca Filharmonia 13 III 2018r.

    Przez siedem tygodni Podróżująca Filharmonia przemierzyła Polskę szlakiem Wisły, po drodze odwiedzając nadwiślańskie szkoły.

    13 marca 2018 gościła w naszej szkole.

    Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w warsztatach rozwijających kompetencje emocjonalne z pomocą muzyki na pianinie oraz trąbce.

    Temat warsztatów: „MUZYCZNY SPŁYW WISŁĄ”

    http://www.largo-filharmonia.pl/pl/aktualnosci/lista

  • Bezpieczny Internet 2018r.

    Bezpieczny Internet 2018r.

    Internet – narzędzie pracy i rozrywki. Ułatwia kontakty, naukę i pozwala rozwijać zainteresowania.

    Często jednak bagatelizujemy fakt, że z używaniem Internetu wiąże się wiele niebezpieczeństw. Nie wolno nam zapominać, że wirtualny świat Internetu stwarza realne zagrożenia.

    Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Święto to przypada zawsze w pierwszej połowie lutego. Ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa w sieci oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

    W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzono 6 lutego pod hasłem:

    „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI”

    W naszej szkole, po powrocie z ferii zimowych przypomnieliśmy uczniom o tym ważnym wydarzeniu. Nauczyciele informatyki i zajęć komputerowych przeprowadzili lekcje związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci.

    Uczniowie tworzyli plakaty w programach graficznych nawiązujące do tego tematu, a w głównym holu szkoły pojawiła się gazetka przypominająca o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

    DROGI RODZICU!

    Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczanymi na stronach internetowych.

    Szukaj informacji i wsparcia. Dowiedz się więcej o zagrożeniach w sieci: www.saferinternet.pl ; http://dzieckowsieci.fdn.pl ; http://edukacja.fdn.pl ;

    Na stronach internetowych znajdą państwo wiele materiałów - filmy, poradniki, broszury, portale tematyczne.

    https://fundacja.orange.pl – tutaj dostępny jest bezpłatny kurs internetowy dla rodziców „Bezpieczne TU i Tam”, w którym znajdą Państwo wiele ważnych porad o tym, jak chronić swoje dzieci w Internecie, na co zwrócić uwagę i jak unikać zagrożeń związanych z korzystaniem z nowych technologii przez najmłodszych.

                                                                                                                                  Barbara Kachniarz

    Janusz Fijał

  • Naród żyje, dopóki język jego żyje 2018r.

    „Naród żyje, dopóki język jego żyje”

    Karol Libelt

     21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

    Z tej okazji uczniowie z grupy projektowej „Solidarna szkoła” przeprowadzili szkolną akcję ph.”Dbajmy solidarnie o język polski”.

    Do akcji włączyli się uczniowie klas I,II,III,IV,V,VI,VII szkoły podstawowej i uczniowie kl. IIIa i IIIb gimnazjum.       W czasie przerw międzylekcyjnych zaangażowani uczniowie rozwiązywali zadania(łamigłówki, krzyżówki, uzupełnianki) i wykonali plakaty o różnorodnej tematyce związanej z nauką i kulturą języka polskiego ;

    Atrakcyjność zadań przygotowanych przez uczniów klas II gimnazjum sprawiła, że młodsi i starsi uczniowie entuzjastycznie przystąpili do dzieła. Wyniki wspólnej pracy zaprezentowane zostały na korytarzu szkolnym.

    Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w ważną akcję

     

    grupa projektowa Solidarna szkoła we współpracy z nauczycielami

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć