Nawigacja

  • 5 edycja programu Wzorowa Łazienka 2019r.

    5 edycja programu Wzorowa Łazienka 2019r.

    Od 1 października do 30 listopada nasza szkoła uczestniczyła w 5 edycji programu „Wzorowa Łazienka”.

    Nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.

    Zrealizowaliśmy następujące zadania określone przez organizatora konkursu:

     1.   Uczniowie wykonali Prace Programowe – które, były interpretacją graficzną hasła: „Wzorowa Łazienka” i polegały na przedstawieniu projektu graficznego przyjaznej, szkolnej łazienki;

    2.  Lekcja Higieny – uczniów zapoznano z zasadami dbania o higienę osobistą;

    3. Wypełniliśmy ankiety na temat szkolnych toalet;

    4. Rodzice, uczniowie i nauczyciele przez cały okres trwania konkursu głosowali na naszą szkołę poprzez oddawanie głosów standardowych oraz grę „Wzorowa Łazienka”. 

     

    Dzięki dużej aktywności naszej społeczności, otrzymalismy "NAGRODĘ III STOPNIA - ZESTAWY PRODUKTÓW MARKI DOMESTOS DO UTRZYMYWANIA CZYSTOŚCI W SZKOLNYCH ŁAZIENKACH".

    Cieszymy się bardzo z tej nagrody i chcemy podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Bez waszego zaangażowania nie byłoby to możliwe. Serdecznie dziękujemy!

    Galeria prac

  • Angielski z Anglikami 2019r.

    GBP w Staninie zwróciła się do nas z prośbą o przekazanie rodzicom informacji dotyczącej możliwości zapisania dziecka na zajęcia z języka angielskiego, które będą odbywać się w bibliotece od marca. Więcej informacji w bibliotece.

  • 19 akcja Polacy- Rodakom już za nami 2019r.

    19 akcja Polacy- Rodakom już za nami 2019r.

     Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagoździu  włączyli się w akcję Polacy – Rodakom. Zebrane dary przekazane zostały do biura organizatora akcji, senatora Stanisława Gogacza.

       Wśród uczniów przeprowadzona została zbiórka darów, mająca na celu niesienie pomocy Polakom mieszkającym za wschodnią granicą, a znajdującym się w trudnej sytuacji. Uczniowie chętnie przynosili produkty spożywcze, książki, małe zabawki i przytulanki, by włączyć się w organizację świąteczno– noworocznych paczek dla polskich rodzin i dzieci na Ukrainie i Białorusi.

        Kolejny raz udowodniliśmy,  że nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych i potrafimy się dzielić, chociaż może czasem sami mamy niewiele.

         Podziękowanie dla Tych, którzy chcieli dać radość innym! Wszystkie podarunki traktujemy jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym dzieciom.

         Zbiórkę darów na rzecz akcji Polacy - Rodakom zorganizowała : p. Małgorzata Miernicka oraz wychowawcy klas.

  • Mikołajkowa wycieczka do stolicy 20 XII 2018r.

    20 grudnia 2018 roku uczniowie klas: VI, VII. VIII oraz gimnazjum pod opieką nauczycieli wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Jej program ułożyli sami.Podczas wyprawy kształcili przede wszystkim swoją sprawność fizyczną na lodowiskui w hangarze trampolin.         Ponadto spacerowali po Starym Mieście podziwiając świąteczne iluminacje i olbrzymią choinkę przy Kolumnie Zygmunta.

  • Cybernauci w naszej szkole 2018r.

    "Cybernauci” to kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci. Projekt zakłada zorganizowanie warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.

    Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

    W ramach tego projektu 16 i 19 listopada odbyły się spotkania dzieci i młodzieży naszej szkoły z Emisariuszem Bezpiecznego Internetu. 

    Uczniowie klas I i II uczestniczyli w warsztatach „Tajemne moce komputera”, natomiast starsi uczniowie wzieli udział w warsztatach „Mój wizerunek w internecie” i „Ochrona wizerunku w sieci”.

    W trakcie kilkugodzinnych warsztatów uczniowie wzmocnili swoje kompetencje  z zakresu bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz kształtowali umiejętności właściwego reagowania w sytuacjach zagrożeń. 

    Również  rodzice i nauczyciele spotkali się z emisariuszem. Nauczyciele poszerzyli swoja wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa, zostali zainspirowani w zakresie pracy z użyciem nowych technologii, oraz poznali miejsca, gdzie mogą szukać nowych informacji. Rodzice dowiedzieli się, w jaki sposób mogą wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka.

  • SDBC w Publicznej Szkole Podstawowej w Zagoździu 15 XI 2018r.

    Bezpieczeństwo własnego wizerunku oraz bezpieczeństwo w kontakcie z innymi to dwa główne tematy, które były przedmiotem warsztatów podczas Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego w Publicznej Szkole Podstawowej w Zagoździu który odbył się 15 listopada 2018r.

    Spotkanie rozpoczęła rozmowa z Panią Dyrektor, z którą omówione zostały zasady projektu oraz możliwości, jakie daje nauczycielom. Następnie wszyscy uczniowie z klas III - V pojawili się na wspólnym spotkaniu, gdzie dowiedzieli się jak budować bezpieczeństwo cyfrowe i jakie zagrożenia płyną z nieumiejętnego użytkowania działań cyfrowych. Przedostatnim elementem były warsztaty, w których kolejno uczestniczyli uczniowie klas III, IV i V.

    SDBC zakończyło spotkanie z nauczycielami, gdzie przedstawiono aktualne zagrożenia płynące ze świata cyfrowego, jak im zapobiegać oraz możliwości jakie oferuje strona cyfrowobezpieczni.pl, w tym min. scenariusze lekcji, e-learningi itp.

  • A nadzieja znów wstąpi w nas 2018r.

    A nadzieja znów wstąpi w nas 2018r.

    Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia. Współczesna rodzina ukazana w Jasełkach, w dniu Wigilii także z utęsknieniem czekała na przyjście Jezusa.  W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus puka do drzwi i szuka schronienia w niejednym sercu człowieka.

    Jasełka w wykonaniu uczniów klasy III SP i III G wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.   Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Elżbieta Mroczek, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła świąteczne życzenia.  

    Wszystkim, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych „bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”

    Barbara Król

    Anna Oskroba-Suśniak

    Wioleta Pieniak

    Barbara Fornal

  • Najpiękniejsza choinka na placu szkolnym 2018r.

    Konkurs  „Najpiękniejsza choinka na placu szkolnym”

    W grudniu na terenie naszej szkoły odbył się konkurs międzyklasowy na najpiękniej ubraną choinkę na placu szkolnym z materiałów recyklingowych.

    Cel :

    •     Zintegrowanie zespołów klasowych
    •     Rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów
    •     Powrót do tradycji wykonywania ozdób bożenarodzeniowych

    Komisja konkursowa  oceniała estetykę wykonania, pomysłowość i rodzaj materiałów, które służyły jako ozdoby na choince.

    Wyniki konkursu :

    w kategorii odziały przedszkolne  i klasy  I-II

    • wyróżnienie otrzymała klasa II

    w kategorii klasy szkoły podstawowej  III -VI

    •     wyróżnienie otrzymała klasa V

    w kategorii klasy VII-VIII i klasy gimnazjum III a i III b

    • wyróżnienie otrzymała klasa VIII

     

    Realizacja zadania  konkursowego  przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, a duża w tym zasługa nauczycieli oraz rodziców, którzy zachęcili dzieci do udziału w konkursie i pomogli wykonać świąteczne recyklingowe ozdoby.

    Zdjęcia choinek były wysłane na konkurs EKOchoinka, organizowany przez Fundację Korporacyjną Rozwoju Społeczeństwa Ekologicznego Eko Cykl!  

    Klasa II szkoły podstawowej otrzymała wyróżnienie i nagrodę.  Gratulacje.

  • Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy 2018r.

    Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy 2018r.

    „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym i społeczność lokalną do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci, w zamian za uzbierane kilogramy szkoła otrzymuje nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i materiałów biurowych.  

    W tym roku udało się uzbierać elektrośmieci:

    - w czerwcu 965 kg o wartości 193,34 zł,

    - w grudniu 1105 kg o wartości 221 zł.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli czynnie włączyć się w ten projekt.

  • Andrzejki 2018r.

    Andrzejki 2018r.

    są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycjii obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.           29.11.2018r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez uczniów klas gimnazjalnych i klasę ósmą wraz z wychowawcami. Biletem wstępu były artykuły spożywcze dla naszych Rodaków, mieszkających za granicą, którzy przed świętami  potrzebują wsparcia.

    Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali ciasteczka z wróżbami. Przy stolikach wróżki przepowiadały przyszłość zapisaną w kartach i w magicznych liczbach. Uczestnicy zabawy przygotowali sobie oryginalne stroje  i zaprezentowali je w konkursie na najciekawszy strój. Wzięli również udział w zabawach i konkurencjach zespołowych, przygotowanych i przeprowadzonych przez Natalię Bajurę- przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

    Organizatorzy zorganizowali również bufet, w którym można było nabyć frytki, gofry oraz ciasto i napoje.

     Zabawę uświetniły przeboje  muzyki tanecznej. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.    Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.           Wszyscy zadowoleni wrócili do domów, pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

    Dziękujemy za pomoc w kuchni rodzicom i paniom kucharkom.

  • Kolekcjonujmy przeżycia a nie rzeczy 2018r.

    Pod takim hasłem odbyła się wycieczka uczniów klas IV i V do Warszawy. Zamiast kupowania mikołajkowych prezentów uczniowie postanowili bowiem  wybrać się na wspólny wyjazd. Doskonale bawili się w parku trampolin, a następnie odwiedzili  fabrykę czekolady Wedla. Już po przekroczeniu progu fabryki otoczył nas smakowity aromat czekolady, który towarzyszył nam podczas całej wizyty.

    Uczniowie mieli okazję zwiedzić linię produkcyjną i obejrzeć w jaki sposób powstaje torcik wedlowski: obserwowali cały proces temu towarzyszący - od wyrabiania ciasta na wafle aż do ręcznego zdobienia tego wedlowskiego rarytasu. Dowiedzieli się w jaki sposób wedlowskie czekolady wypełnia się nadzieniem.

    Poznali historię przedsiębiorstwa oraz  pochodzenie logo firmy. Mogli też obejrzeć, a nawet dotknąć prawdziwych  owoców  i ziaren kakaowca, które firma sprowadza z Ghany. Na koniec obejrzeli wystawę figur czekoladowych. Okazuje się bowiem, że z czekolady można zrobić praktycznie wszystko! Otrzymali również słodkie upominki.

    Następnie udaliśmy się na posiłek, a po nabraniu sił przemaszerowaliśmy przez udekorowane świątecznie Stare Miasto. W doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.

    Opiekunowie:

    Anna Kobojek, Iwona Krasuska, Mariola Zientara

  • Tydzień Edukacji Globalnej 2018r.

    „Pokój może zapanować tylko wtedy, kiedy przestrzegane będą prawa człowieka, kiedy ludzie będą najedzeni i kiedy jednostki oraz narody będą wolne”.

    Dalajlama 

    W dniach 19.11.2018r. – 25.11.2018r. odbył się w naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej.

    Celem przedsięwzięcia było:

    • uświadomienie dzieciom i  młodzieży problemów, z jakimi borykają się społeczeństwa żyjące obok nas,
    •  uwrażliwienie młodych ludzi i sprowokowanie ich do zastanowienia się nad losem  innych ludzi żyjących na świecie,

    Dlaczego w tym roku hasło „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata” ?

    Na wybór tego właśnie tematu znacząco wpłynęła globalna sytuacja z tego i ubiegłych lat. Rok 2017, a szczególnie druga jego połowa to wydarzenia, o których teraz mówimy jako o europejskim kryzysie postaw obywatelskich wobec sytuacji uchodźców. Trwająca już prawie pięć lat wojna w Syrii, a także inne toczące się na świecie konflikty, zmusiły setki tysięcy ludzi do opuszczenia swoich domów i poszukiwania schronienia w innych krajach. Dlatego też edukacja na rzecz pokoju wydaje się tym działaniem, które właśnie w ramach TEG powinno zostać zrealizowane i które idealnie wpisuje się w cele i założenia edukacji globalnej.

    Wybrane klasy obejrzały filmy:

    • „Dzieciństwo w Bangladeszu”
    • „Dzieci z Allepo”

    Po obejrzeniu filmów zostały przeprowadzone lekcje wg. scenariuszy zawartych w przewodniku: Edukacja Globalna –EFEKT DOMINA” Dominiki Kulczyk-prezes Kulczyk Fundation, która dociera do najdalszych zakątków świata, by nieść pomoc ludziom, którzy żyją w tragicznych warunkach.

    Na korytarzu szkolnym została zorganizowana wystawa tematyczna.

     

    Liczymy, że dzięki tym  działaniom wielu uczniów i nauczycieli, a także rodziców poszerzyło swoją wiedzę na temat problemów obecnych wokół nas, oraz rozważyło możliwość dokonania zmian i pomocy ludności zamieszkującej kraje Globalnego Południa.

  • Dni Niepodległej w Siedlcach 11 XI 2018r.

    Uczniowie śpiewający w chórze szkolnym na specjalne zaproszenie Pana Sławomira Kordaczuka -  zastępcy dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach wzięli udział w obchodach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Warto zauważyć, że śpiewaliśmy przed siedlecką publicznością już po raz szósty.

      Nasz koncert odbył się 11 listopada 2018r, rozpoczął się wykonaniem „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 12.00. Następnie wspólnie z publicznością zaśpiewaliśmy ponad 20 pieśni patriotycznych. Bardzo nam miło, że wystąpiły z nami dwie absolwentki, Karolina Piskorek oraz Karolina Gryczon, za co im serdecznie dziękujemy. 

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

    http://www.muzeumsiedlce.art.pl/pl/site/384/507/796/818/dni.niepodleglej.html 

  • Jestem dzielny badam się z uśmiechem 2018r.

    „Jestem dzielny –badam się z uśmiechem”- konkurs plastyczny

       Uczniowie naszej szkoły w maju 2018r, wzięli udział w Konkursie Plastycznym „Jestem dzielny – badam się z uśmiechem – część II” – zorganizowanym przez DIAGNOSTYKA Oddział Lublin z okazji jubileuszu 20-lecia firmy. Konkurs adresowany był do uczniów z trzech województw: lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego.                                                             Praca konkursowa musiała zawierać postać zwierzęcą – symbolizującą pacjenta przychodzącego do punktu pobrań laboratorium na badania stanu swojego zdrowia. Zwierzęta z nagrodzonych prac trafią na  naklejki jubileuszowe dla dzielnych, małych Pacjentów.

       Dopiero w październiku nastąpiło ogłoszenie wyników. Jakże miło było dowiedzieć się, że dwie uczennice naszej szkoły odniosły ogromny sukces. Amelia Ostrysz z klasy VI, zajęła III miejsce, a Aleksandra Siwiec z klasy V otrzymała wyróżnienie. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali 27 października w Lublinie.

    Gratulujemy!!!

    Anna Oskroba-Suśniak

  • Do hymnu 2018r.

    „Do Hymnu 

           „Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA.  

     Jurorzy przejechali ponad 48 000 kilometrów i odwiedzili 300 szkół podstawowych w całej Polsce. Łącznie hymn zaśpiewało 75 000 uczniów!  

     Zadaniem konkursowym było wykonanie „Mazurka Dąbrowskiego” i dwóch pieśni hymnicznych a cappella  przez przynajmniej połowę całej społeczności szkolnej.                                                

        Nasza szkoła postanowiła podjąć się tego trudnego zadania. Warto podkreślić, że byliśmy jedyną szkołą w gminie i jedną z dwóch szkół w powiecie łukowskim, które wzięły udział w tym konkursie. 

    Od początku roku szkolnego uczniowie z  klas IV-VIII oraz III klas gimnazjum uczyli się słów dwóch pieśni hymnicznych oraz doskonalili wykonanie hymnu państwowego. 

    Ostatecznie w dniu przesłuchania ( 19 października 2018r.) do konkursu przystąpiło ponad 90% społeczności szkolnej. Jury w składzie: dr hab. Małgorzata Nowak oraz dr hab. Barbara Pazur wysłuchało 4 zwrotek ,,Mazurka Dąbrowskiego”, ,,Roty” i ,,Boże, coś Polskę”  w wykonaniu naszych uczniów. Po przesłuchaniu przewodnicząca komisji  wręczyła na ręce Pani Dyrektor Elżbiety Mroczek  dyplom uczestnictwa w tym niezwykłym przedsięwzięciu, a wszystkim uczniom i nauczycielom pogratulowała wykonania tych pieśni.

        Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, które zostały ogłoszone 20 listopada. Niestety nie znaleźliśmy się w gronie laureatów. Mimo to czujemy zadowolenie, że braliśmy udział w tak ważnym wydarzeniu. Jesteśmy pewni, że pieśni, których nauczyliśmy się, już na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

  • Marszobieg dla Niepodległej 9 XI 2018r.

    Marszobieg dla Niepodległej 9 XI 2018r.

    W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie i nauczyciele podjęli sportowe wyzwanie ,,Marszobieg dla Niepodległej”, którego głównym celem była  integracja środowiska szkolnego i lokalnego wokół wspólnych działań.

    Inicjatywie patronował Wójt Gminy Stanin.

    9 listopada 2018r. po uroczystej akademii wszyscy uczestnicy marszobiegu zgromadzili się przed szkołą i po krótkiej rozgrzewce, pełni zapału wyruszyli na swoje trasy:

    ü  Oddziały przedszkolne 0a i 0b oraz  klasy I-III- pętla Zagoździe- Lipniak do pana Rodaka- Zagoździe (ok. 2 km).

    ü pętla Zagoździe- Lipniak krzyżówka: skręt do Jedlanki- Zagoździe (ok. 4 km) - dystans dla klas IV – V – marszobieg indywidualnie.

    ü pętla Zagoździe- Witoldów – Niedźwiadka- Zagoździe(ok. 6 km)- dystans dla klas VI- VIII i gimnazjum- marszobieg indywidualnie.

    Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy klas, pracownicy niepedagogiczni oraz pielęgniarka szkolna p.  Lidia Kruk.

    Uczniowie po marszobiegu, zadowoleni wrócili do szkoły. Młodsze dzieci otrzymały drobne upominki, natomiast starsi uczniowie dodatkowe punkty z zachowania.

    13 listopada na placu szkolnym zapłonął „Ogień dla Niepodległej”, czyli ognisko podsumowujące marszobieg. Przy ognisku spotkali się kolejno uczniowie poszczególnych klas według ustalonego harmonogramu. Wszyscy mieli możliwość upieczenia kiełbaski i wspólnego biesiadowania. Ogień płonął nieprzerwanie odgodz. 9.00 do 15.00.

    Film z bicia rekordu

    Rekord dla Niepodległej w Publicznej Szkole Podstawowej w Zagoździu 9 listopada 2018r o godz. 11.11

                                                                       Organizatorzy:

                                                                                  Dyrektor szkoły- Elżbieta Mroczek

                                                                                  Małgorzata Szostek

                                                                                  Mariola Zientara

  • Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 2018r.

    W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości została zorganizowana wystawa

    pt. „ Bohaterowie Niepodległej”. Zaprezentowano postacie związane z wydarzeniami, które miały wpływ poprzez swoje działania na odbudowę Rzeczypospolitej.  W przygotowaniu wystawy wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły.

    Uczniowie klas IV- VIII i gimnazjum ukazały dokonania „Bohaterów” w formie plakatów , dzieci klas I-III wykonały przepiękne narodowe kotyliony, natomiast dzieci z klas najmłodszych wspaniale pomalowane godła narodowe.

     

    „Ojczyzna zwykłe słowo, a tyle znaczy.”

    ( Fragment  „Modlitwy za Ojczyznę” Piotra Skargi)  

    To nasze symbole narodowe i pamięć o bohaterach Niepodległej.

    11 listopada to symboliczna data, Święto Niepodległości. W tym roku było wyjątkowe, bo obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania  niepodległości. W naszej szkole 9 listopada uczniowie podczas uroczystej akademii przybliżyli wydarzenia, które miały wpływ na odradzanie się i kształt  Rzeczypospolitej.

     Punktem kulminacyjnym było odśpiewanie o godzinie 11.11  hymnu narodowego przez całą społeczność szkolną.

     

    „Żeby Polska, żeby Polska!

    Żeby Polska była Polską!”

    (Fragment piosenki Jana Pietrzaka)

  • Śniadanie daje moc 8 XI 2018r.

    Śniadanie daje moc 8 XI 2018r.

     W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. 0 – III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom i rodzicom, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym.    

       8 listopada 2018 r. wychowawcy z uczniami zorganizowali w klasach wspólne śniadanie. Dzieci wraz z zaproszonymi do współpracy rodzicami przygotowały z przyniesionych z domu produktów zdrowe potrawy, które później przy estetycznie nakrytych stołach skonsumowały z apetytem. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i inwencją twórczą. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki i inne niesamowicie zachęcające przekąski.

       Odbyło się również spotkanie z dietetykiem - panią mgr Karoliną Tomaszewską, która w sposób bardzo ciekawy i zrozumiały dla dzieci przedstawiła rolę śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uświadomiła dzieci, że dzięki niemu mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe. Na zakończenie został przekazany za pośrednictwem dzieci, poradnik dla rodziców na temat prawidłowego odżywiania się.

       Dzięki udziałowi w akcji wychowawcy zrealizowali cele dydaktyczne i wychowawcze. Dzieci zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania, higieny przyrządzania i spożywania posiłków oraz estetyki dekorowania i nakrywania do stołu. Dodatkowym elementem wychowawczym była integracja i współdziałanie dzieci oraz zaangażowanie rodziców. 

    Realizatorzy – wychowawcy kl. 0 -  III

  • Dzień Postaci z Bajek 5 XI 2018r.

    Dnia 5 XI 2018r. nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę, a to za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.  Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków.

       Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy dla klas I – III i przedszkolaków bajkowe spotkanie „Witajcie w naszej bajce”. Rodzice oraz uczniowie klasy III z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością przygotowywali się do występu, mieli piękne stroje, odpowiednią charakteryzację, zaprezentowali wspaniałą grę aktorską. Publiczność żywo reagowała na to, co się działo na scenie. Gromkie brawa po zakończeniu widowiska oraz ciepłe słowa uznania Pani Dyrektor były dowodem tego, że spektakl wszystkim się podobał.

       Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Warto czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!

       Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za pomoc w organizacji Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole.

    Grażyna Świeczak

    Anna Oskroba Suśniak

  • Uroczyste pasowanie na ucznia 29 X 2018r.

    29 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie swoich ról do inscenizacji oraz piosenek. Wytrwale ćwiczyli podczas prób.

       Po powitaniu zebranych przez wychowawczynię klasy głos zabrali uczniowie kl. III. Recytowanymi wierszami powitali bardzo serdecznie pierwszoklasistów. Następnie pierwszaki zaprezentowały program artystyczny złożony z piosenek oraz inscenizacji ,,Tomcio Paluch idzie do szkoły”. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że występy dzieci podobały się zebranym.

       Po zakończonej części artystycznej, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

       Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Elżbieta Mroczek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów.   Z okazji tej uroczystości p. dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, a wychowawczyni klasy medale pasowania na ucznia.  Pierwszoklasiści otrzymali także upominki od uczniów kl. III. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci i wręczyli im koszulki z imionami i nazwą szkoły. Prezenty sprawiły wszystkim pierwszakom ogromną radość.

    Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

    Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. 

     Halina Krasuska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć