W piątek, 26 września 2020r., obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w życiu każdego człowieka.
Nauczyciele języków obcych przygotowali ciekawe pomoce dydaktyczne, dzięki którym udało się zachęcić uczniów do pracy.
Po zapoznaniu się z prezentacją uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali kolorowe plakaty zachęcające do nauki języków. Plakaty zostały wywieszone na drzwiach każdej klasy.
Podczas zajęć uczniowie w grupach uczyli się współpracy i współdziałania a także rozmawiali o potrzebie znajomości języków.
Ten dzień pozwolił uświadomić sobie jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Dzięki ich znajomości możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznawać ich tradycje i kulturę.
Narodowe Czytanie jest akcją ogólnopolską, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Odbywa się od 2012 roku. W trakcie tegorocznej odsłony czytana była „Balladyna”- dramat Juliusza Słowackiego.
Prezydent Andrzej Duda inaugurując tegoroczną IX. edycję Narodowego Czytania powiedział:
„Balladyna Juliusza Słowackiego jest elementem naszej tożsamości, polskiej kultury i polskiej duszy.”
Uczniowie naszej szkoły również aktywnie włączyli się do akcji. Chętnie wcielili się w postaci dramatu, przenosząc słuchaczy w czasy historyczne opisujące legendarne początki państwa polskiego przeplatane przez wątki fantastyczne- zafascynował ich szczególnie baśniowy wątek utworu. Uczniowie młodszych klas wysłuchali fragmentów nagrań czytanych przez profesjonalnych aktorów. Obejrzeliśmy również transmisję z Lubelskiego Kuratorium Oświaty i wysłuchaliśmy aktu I. dramatu czytanego przez przedstawicieli władz samorządowych naszego województwa.
Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Alinie i Balladynie- bardzo zaciekawiła naszych uczniów. Mamy nadzieję, że będzie to jedna z najchętniej czytanych lektur w nadchodzącym roku szkolnym.
Anna Kobojek i Iwona Czernic
W dniu 29 września o 8.00 rano rozpoczęliśmy lekcję. Była to niezwykła lekcja dla męskiej części klasy piątej. Po zajęciu miejsc, dziewczęta oraz Pani wychowawczyni złożyły „ananasom” życzenia. Potem chłopcy dostali po małym upominku. Radości nie było końca. Po miłym przerywniku trzeba było wrócić do zajęć.
Uczennice klasy V
Dnia 29 września w klasie IV odbył się Klasowy Dzień Chłopaka. Było bardzo wesoło. Dziewczęta razem z panią wychowawczynią przygotowały na tę okoliczność zabawy i konkursy dla męskiej części klasy.
Klasowa uroczystość rozpoczęła się złożeniem życzeń:
Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie!
Na zakończenie uroczystości chłopcy otrzymali upominki od koleżanek z klasy. Wszyscy uczniowie dostali różne słodkości. Batoniki ufundował p. M. Marzel – właściciel sklepu w Goździe.
To wydarzenie na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników, uczniów klasy IV.
Małgorzata Miernicka
Bezgotówkowe opłaty za obiady od 1 stycznia 2020 r.
Z dniem 01.01.2021 r. planowane jest wprowadzenie bezgotówkowego systemu w zakresie zbierania odpłatności za obiady i pobyt w przedszkolu w placówkach na terenie Gminy Stanin.
O wszelkich rozwiązaniach i wytycznych rodzice zostaną powiadomieni przez placówki oświatowe. Informacje będą także udostępniane na stronie i portalach społecznościowych Gminy Stanin.
Wpłaty bezgotówkowe funkcjonują z powodzeniem w większości samorządów, usprawnia to pracę i jest dużym ułatwieniem dla rodziców oraz jednostek.
REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
NA CZAS EPIDEMII COVID-19
obowiązujący od 1 września 2020 r.
§ 1
ZASADY PRZEBYWANIA W BIBLIOTECE
1. Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z godzinami i dniami umieszczonymi obok biblioteki oraz na stronie internetowej szkoły.
2. Uczeń przed wejściem do biblioteki powinien umyć lub zdezynfekować dłonie.
3. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość min. 1,5 m od pozostałych użytkowników oraz personelu biblioteki.
4. Należy przestrzegać ograniczenia dotyczącego ilości osób, które mogą przebywać w bibliotece w jednym czasie, tj. 2 osoby.
§ 2
ZASADY WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK
1.Użytkownikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie oraz korzystanie z czytelni. Z użytku wyłączone są komputery, drukarki i inne pomoce naukowe wspólnego użytku.
2. Wszystkie wypożyczane książki powinny być wcześniej zamówione osobiście lub elektronicznie.
2. W celu zamówienia książki należy skontaktować się z pracownikiem biblioteki w wybrany sposób:
- napisać poprzez dziennik elektroniczny
- osobiście, każdego dnia w godzinach pracy biblioteki.
3. W celu odebrania zamówionych książek należy zgłosić się do biblioteki następnego dnia po złożeniu zamówienia w godzinach pracy biblioteki.
§ 3
ZASADY ZWROTU KSIĄŻEK
1. Zwracaną książkę należy odłożyć na wskazane przez bibliotekarza miejsce.
2. Przy zwrocie należy podać swoje imię, nazwisko i klasę .
3. Zwracane egzemplarze są poddane 2-dniowej kwarantannie i w tym czasie pozostają wyłączone z wypożyczania.
§ 4
ZASADY POSTĘPOWANIA NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA
1. Nauczyciel bibliotekarz ma obowiązek możliwie często wietrzyć pomieszczenie biblioteki.
2. Odbierając zwroty książek i wydając zamówione egzemplarze powinien dezynfekować blat biurka, klamki i inne przestrzenie dotykane przez użytkowników.
2. Powinien zadbać o bezpieczne, odizolowane miejsce kwarantanny dla książek i przechowywać je w tym miejscu 2 dni od dokonania zwrotu.
Obowiązuje od 03.09.2020r.
Autobusem jeżdżą dzieci, którym przysługuje bezpłatny transport finansowany przez organ prowadzący, pozostali uczniowie, którzy chcą dojeżdżać autobusem szkolnym wykupują bilet miesięczny wg. stawek ustalonych prze PKS w Łukowie (ceny za bilet na chwilę obecną szkoła nie zna).
PRZYJAZDY
W/w kursy (Lipniak – Kij poranny) może ulec zmianie w kolejności miejscowości. Zmiana wynikać będzie z zależności od kierunku jazdy kierowcy autobusu !!- będziemy informować na bieżąco o zmianach.
ODJAZDY
Podane godziny mogą różnić się +/- 5 minut. Dzieci wsiadają i wysiadają tylko na przystankach, autobus nie zatrzymuje się przy domach uczniów.
Bardzo prosimy o wyrozumiałość w przypadku występujących trudności.
Szanowni rodzice. Drodzy uczniowie.
Zasady pracy od 2 września 2020 roku:
Wytyczne dla rodziców:
Drodzy rodzice!
W trosce o bezpieczeństwo Waszych dzieci oraz pracowników placówek oświatowych zwracam się z prośbą o wypełnienie (zgłoszenie) deklaracji korzystania ze szkolnych posiłków w roku 2020/2021.
Deklaracja pozwoli usprawnić funkcjonowanie kuchni i stołówek w kontekście obowiązującego zagrożenia epidemicznego.
Zgłoszenie można złożyć w skrzynce podawczej Urzędu Gminy Stanin, telefonicznie (25) 798 11 95 lub e-mail zeas@stanin.pl.
Deklaracje należy złożyć/zgłosić do 28 sierpnia 2020 r (piątek)
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Sebastian Ignaciuk
Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Staninie
Warszawa, 21 sierpnia 2020 r.
Aplikacja ProteGO Safe
– wspólny list Ministra Edukacji Narodowej
i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.
Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego
– Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa – napisali szefowie MEN i GIS w liście skierowanym do rodziców.
Szefowie MEN i GIS przedstawili w nim zalety aplikacji, takie jak test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia. Podkreślili jednocześnie, że ProteGO Safe to także sprawdzone i wiarygodne źródło informacji na temat pandemii koronawirusa.
Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny zaznaczyli, że skuteczność aplikacji zależy od tego, jak wiele osób będzie z niej korzystało. Dlatego też szczególnie ważne są wspólne i odpowiedzialne działania:
– Gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna – napisali Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny.
Aplikacja ProteGO Safe – jak to działa?
ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.
ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Aplikacja składa się z dwóch modułów:
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.
Zachęcamy do pobrania aplikacji ProteGO Safe!
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
W dniu 06.07.2020r. (poniedziałek) w godzinach 8.00 – 14.00 będzie możliwe odebranie nadpłaty za obiady za miesiąc marzec 2020r.
Minęły trzy lata….
26 czerwca był ostatnim dniem w klasie trzeciej. Moi uczniowie od września rozpoczną naukę w czwartej klasie. To kolejna klasa z którą się rozstaje, kolejne dzieci wypuszczam z rozpostartymi skrzydłami ku dniom pełnym wyzwań, zaciekawieni, radości i marzeń. Wiedzą, że w moim sercu mają zawsze stałe miejsce, że są nadal dla mnie bardzo ważne. Tyle razy im to powtarzałam, że musiało się im to dosłownie wyryć w pamięci. I niech tak pozostanie.
Oddałam im dużo z siebie, ale też dużo otrzymałam. Bezinteresowną dziecięcą przyjaźń, uwielbienie i podziw. W oczach dzieci zawsze jesteśmy piękne, młode i mądre. Mimo, iż w tym roku nie mogłam ich mocno uściskać to i tak wiedzą o tym, że życzę im wielu sukcesów, dążenia do własnych marzeń, o których opowiadali podczas zajęć, wspaniałych wakacji i uśmiechu, który zawsze im towarzyszył. Zamykam oczy i widzę kolejne dzieci, które z zaciekawieniem będę poznawała.
A Wam kochani życzę powodzenia w starszych klasach.
Agnieszka Lewandowska- wychowawca
Małgorzata Miernicka- nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
Rada Pedagogiczna Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Grafika w Zagoździu z przyjemnością informuje, że w bieżącym roku szkolnym w naszej szkole wyróżnili się następujący uczniowie:
I. Nagrodę Wójta Gminy Stanin otrzymują:
1. Patrycja Rendzio – kl. VI – średnia- 5,33
2. Maja Szewczak– kl. VI – średnia- 5,33
II. Nagrody książkowe i świadectwo z wyróżnieniem otrzymują uczniowie:
4 SP Kachniewski Adam 4,82 wzorowe
4 SP Szcześniak Alicja 5,27 wzorowe
4 SP Wołoszka Jakub 4,82 wzorowe
5 SP Kachniarz Aleksandra 5,17 bardzo dobre
5 SP Świętochowska Julia 4,75 wzorowe
6 SP Czajka Kinga 4,75 wzorowe
6 SP Czernic Amelia 5,08 wzorowe
6 SP Rendzio Patrycja 5,33 wzorowe
6 SP Szewczak Maja 5,33 wzorowe
8 SP Czajka Weronika 5,20 wzorowe
III. Dyplom bardzo dobrego ucznia otrzymują:
4a SP Brodzik Wojciech 4,55
5a SP Czajka Adam 4,67
5a SP Smolińska Nikola 4,58
Serdecznie gratulujemy uczniom, wychowawcom i rodzicom!
„Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba.”
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 to wyjątkowy czas dla absolwentów i ich rodziców, ale również wyjątkowy w historii naszej szkoły. Po raz drugi, po wielu latach „mury” naszej szkoły opuścili ósmo, a nie szóstoklasiści. Poza tym to wyjątkowy czas w związku z pandemią koronawirusa.
W piątek, 26 czerwca 2020r. przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020.
Apel rozpoczęła 7 klasa. Słowem i piosenką pożegnała swoich starszych kolegów. Miłym gestem z ich strony były upominki.
Następnie wystąpili uczniowie klasy kończącej szkołę, przedstawiając krótką część artystyczną. Absolwenci podziękowali Pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, koleżankom i kolegom. Kolejnym punktem było przemówienie wychowawcy klasy p. Anny Oskroba – Suśniak, która przepięknie „wyśpiewała” swoim podopiecznym życzenia na koniec roku oraz Pani Dyrektor Joanny Osiak.
Pozytywne emocje związane z wręczeniem nagród, wyróżnień i świadectw oraz radość z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą kończących szkołę uczniów. Na koniec wszyscy zebrani zostali poczęstowani słodką niespodzianką, tortem.
Gratulujemy naszym absolwentom i ich rodzicom.
Życzymy, aby życie było wędrówką wśród sadu pachnącego czereśniami, gdzie słowik dzwoni swe cudowne pieśni.
Przemówienie Dyrektora Szkoły z okazji zakończenia roku szkolnego:
Dostojni goście, szanowni rodzice, nauczyciele i Wy najważniejsi dzisiaj uczniowie.
Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Na zasłanym niebieskim materiałem stole czekają świadectwa, nagrody i podziękowania.
Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. W tak trudnym czasie uczyliśmy się siebie nawzajem, stając w obliczu różnych problemów i mogę powiedzieć, że daliśmy radę.
Jesteśmy z Was dumni i przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą procentowały w dalszej wędrówce nowymi ścieżkami edukacji.
Przez 9 lat byliście blisko nas, a teraz odchodzicie w nową – na razie – nieznaną przestrzeń przyszłości.
Zacytuję fragment pieśni Gałczyńskiego,
„Ile razem dróg przebytych
Ile ścieżek przedeptanych
Ile deszczów, ile śniegów
Wiszących nad latarniami
Ile w trudzie nieustannym
Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń”
Moment pożegnania to trudna chwila i jednocześnie wspaniała, bo oto rozpoczyna się coś nowego. Warto ciągle cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy.
Trafnie Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych.
Myślę, że będziecie dobrze nas wspominać i nie zapomnicie, że wasze losy będą nas zawsze interesować. Życzę wspaniałych wakacji, nie zapominajcie jednak o bezpieczeństwie. Bądźcie radośni, ale jednocześnie rozważni, przewidujący i ostrożni.
Dziękuje Wam drodzy Rodzice za wspaniałą owocną współpracę, za zaangażowanie w życie szkoły. Dziękuję za wszystko.
Szanowni Nauczyciele, czas w jakim znalazła się obecnie polska szkoła, w związku
z epidemią koronawirusa, to dla wszystkich pracowników oświaty sytuacja nowa, która niosła ze sobą wiele nowości i wyzwań. Dziękuję Państwu za świetnie zorganizowaną pracę zdalną, za to, że w tym trudnym czasie sprawiliście, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu ciągle efektywnie działała, że uczniowie mieli właściwą opiekę dydaktyczną.
Na koniec bardzo serdeczne podziękowania składam na ręce pracowników obsługi
i administracji naszej szkoły. Dziękuję Wam za to, że każdego dnia dbaliście o to, abyśmy my nauczyciele mogli realizować swoją misję w odpowiednio przygotowanych salach lekcyjnych, poruszać się po czystych korytarzach, a także za wszelką pomoc w realizowaniu naszego wspólnego celu, jakim jest wychowania młodego człowieka.
Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych i bezpiecznych wrażeń.
Wierzę, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Procedury i harmonogram rozdania świadectw
w Publicznej Szkole Podstawowej
im. St. Grafika w Zagoździu
Rozdanie świadectw na koniec roku szkolnego 2019 / 2020 odbędzie się w dniu 26. 06. 2020 r.
Uczniowie wchodzą do klas i zajmują sektory wyznaczone przez wychowawcę, nie grupujemy się na korytarzach szkolnych, przechodzimy sprawnie wzdłuż tras wyznaczonych przez pracowników niepedagogicznych.
Udział w zakończeniu jest dobrowolny (wyjątek tutaj stanowią uczniowie klas VII i VIII)
Uczniowie, którzy nie odbiorą świadectw w dniu zakończenia roku będą mogli odebrać świadectwo w nowym roku szkolnym we wrześniu od wychowawcy.
Uczniowie przychodzą w maseczkach i rękawiczkach!
Uczniom na wejście będzie mierzona temperatura. Obowiązkowo dezynfekują ręce.
Do budynku szkoły nie będą mogli wejść rodzice, (wyjątek tutaj stanowią rodzice uczniów klasy VIII i oddziału przedszkolnego) w przypadku przywiezienia dzieci z klas młodszych – rodzice czekają na zewnątrz lub w samochodzie.
Wszyscy stosują się do reżimu sanitarnego.
Za wyrozumiałość sytuacji DZIĘKUJEMY,
za wszelkie niedogodności PRZEPRASZAMY.
Moduł Egzamin ósmoklasisty został zmodyfikowany
Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach: na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, płyty itp.) wirus jest aktywny do 72 godzin (trzy doby); tektura i papier – wirus jest aktywny do 24 godzin.
W związku z trudną sytuacją, która dotyka wszystkich nas, prosimy o sprawne rozliczenie się z książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej oraz z podręczników według zasad reżimu sanitarnego oraz w ściśle wyznaczonych terminach.
Rozliczenie nastąpi w dwóch etapach:
Proszę już teraz przejrzeć podręczniki dziecka, wygumkować ewentualne zapiski, wyjąć wszystkie zbędne kartki, notatki. Zniszczone lub zagubione podręczniki należy odkupić przed zakończeniem roku szkolnego. Zestawy niekompletne nie będą przyjmowane!
Do biblioteki nie oddajemy zeszytów ćwiczeń oraz podręczników do religii !!!
Książki przynoszone są do biblioteki, odpisywane z konta czytelnika, następnie odkładane w sposób wskazany przez nauczyciela bibliotekarza w określonym pomieszczeniu.
Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokona oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z panią Grażyną Świeczak 606 718 899
Bądź dzieckiem jak najdłużej.
Jak dziecko baw się, śmiej
i kochaj tak jak dziecko,
i serce dziecka zawsze miej!
Dzień Dziecka to ulubiony dzień wszystkich dzieci i ważne święto dla całych rodzin. Każde dziecko powinno poczuć, jak bardzo jest kochane i ważne dla swoich Rodziców.
O tym ważnym dniu pamiętali również nauczyciele kl. I – III i przygotowali kilka atrakcji dla swoich wychowanków. Podczas zajęć złożyli dzieciom życzenia.
W kl. I uczniowie świętowali Dzień Dziecka poprzez wspólne zabawy. Nauka połączona z zabawą wprowadziła dzieci w doskonały nastrój. Uczniowie wykonali pracę plastyczną ,,Moja ulubiona zabawa”. Odbyli także wirtualną wycieczkę do Farmy Iluzji w Trojanowie.
Klasa II i III udała się na wirtualną wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Dzieci mogły obserwować różne gatunki zwierząt i ptaków oraz ich zachowania, ich wygląd i tryb życia. Wycieczka była nie tylko przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.
Ponadto uczniowie kl. II zostali zachęceni przez wychowawcę do innego spojrzenia na Dzień Dziecka i poproszeni o to, aby w tym dniu przyłączyli się do Marzycielskiej Poczty i napisali list lub wysłali kartkę do chorych dzieci z całej Polski. Inną propozycją było wykonanie rysunku, zagadki lub rebusu o koledze, koleżance z klasy. Odgadywanie i przekazywanie odpowiedzi odbędzie się na kolejnych zajęciach.
W kl. III podczas zajęć nauczyciele oprócz życzeń przesłali link do piosenki M. Jeżowskiej pt. ,,Wszystkie dzieci nasze są" oraz zabawy z ułożeniem puzzli. Uczniowie obejrzeli prezentację wykonaną przez wychowawcę, w której mogli przypomnieć sobie ważne wydarzenia z trzech lat wspólnego pobytu w szkole, a były to zdjęcia z pasowania, uroczystości szkolnych i klasowych, zabaw, biwaków, wycieczek i spotkań min. z policjantem. Wykonali również prace plastyczne nt. ,,Jak spędziłem/am Dzień Dziecka" lub ,,Mój wymarzony Dzień Dziecka".
Dzień Dziecka zawsze ma być radosny, więc życzymy dużo uśmiechów!
Powalska Kazimiera, Krasuska Halina,
Lewandowska Agnieszka, Miernicka Małgorzata
Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Z tej wyjątkowej okazji w dniu 26 maja 2020 r. uczniowie klas I – III, pod kierunkiem swoich nauczycieli również o obchodach Dnia Matki pamiętali. Chociaż nie mogli zaprosić swoich Mam na uroczystość w szkole to i tak pamiętali, żeby złożyć życzenia, wyrecytować wiersz i zaśpiewać piosenkę. Amelka P. zadedykowała piosenkę dla wszystkich mam od dzieci z kl. II. Uczennica kl. I - Ilonka K. zagrała na flecie Sto lat dla mam. Piękne życzenia dla mamy przekazał uczeń kl. III - Bartłomiej Sz. Wiersz pt. ,,Mamo" wspaniale wyrecytowała Natalia Ś. - uczennica kl. I. Dzieci wykonały również, według instrukcji nauczyciela bądź własnego pomysłu laurki i inne upominki.
Myślimy, że tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Mogły nawiązać bliższy kontakt z mamą poprzez wspólne przeżywanie jej święta. Była to również okazja do stworzenia atmosfery zadowolenia oraz do wzmocnienia więzi emocjonalnej z rodziną.
Wszystkim Mamom, w dniu ich święta życzymy zdrowia, cudownych chwil pełnych uśmiechu i nieustającego zadowolenia ze swoich pociech.
Nauczyciele klas I - III
Laurki na Dzień Mamy