Sprawozdanie z konkursu
W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a rok 2020 ogłoszony został rokiem Jana Pawła II. W związku z tym w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny.
Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy urodzin Papieża, kultywowanie pamięci o Świętym Janie Pawle II. Uczestnicy konkursu wykorzystywali różnorodne techniki plastyczne w pracy, dzięki czemu mogli rozwinąć swoją wyobraźnię oraz twórcze umiejętności.
Uczniowie wykonywali prace, w których ukazywali Świętego Jana Pawła II w rożnych okresach Jego życia. Wszyscy w pełni zaangażowali się w przygotowanie swoich prac, by w ten sposób oddać hołd Wielkiemu Polakowi. Konkurs ten był zachętą dla uczniów, aby zaangażować się w dodatkową działalność i w ten sposób dawać świadectwo swojej wiary jak czynił to Papież Jan Paweł II.
Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i nie lada talentem. Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgodnie z założeniami regulaminu biorąc pod uwagę oryginalność ujęcia tematu, zgodność pracy z tematyką oraz walory estetyczne. Prace uczniów zostaną na stronie internetowej Projektu Edukacyjnego „ Oblicza Dialogu”.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
W I kategorii wiekowej z klas I-III zwycięzcami okazali się:
I miejsce- Bartek Szcześniak, Nikola Cienkowska
II miejsce- Marek Brodzik
III miejsce- Malwina Kucharska, Bartosz Kopeć
Z klas IV-VI zwycięzcami okazali się:
I miejsce- Jakub Wołoszka, Julia Świętochowska
II miejsce- Wojciech Brodzik, Hubert Rendzio
III miejsce- Patrycja Rendzio,
Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie DZIĘKUJEMY za zaangażowanie i uczestnictwo, a zwycięzcom GRATULUJEMY.
Cele:
- Uczczenie 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II.
- Upamiętnianie życia i nauczania Papieża Polaka
Podjęte działania:
- Zaśpiewanie i nagranie ulubionej pieśni Papieża „Barki”.
- Recytacja wiersza autorstwa Jana Pawła II „Niewidomi”.
- Wybrane myśli Świętego Jana Pawła II ważne dla mnie.
Do 6 maja trwał konkurs literacki zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Staninie. Była to propozycja biblioteki spędzenia czasu: zostań w domu.- pisz swoją historię. Celem konkursu była promocja kreatywnego pisania oraz czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym w czasie wolnym od pobytu w szkole.
Zadaniem uczestników konkursu było zgłaszanie treści literackich w postaci opowiadań, dzienników, bajek, baśni, przygód, kartek z pamiętnika i innych krótkich form tekstowych (prozy), a także komiksów. Każda z prac mogła być zilustrowana jedną ilustracją wykonaną w dowolnej technice. Uczestnicy konkursu mieli możliwość wykorzystania szansy, aby pochwalić się swoją kreatywnością.
Nagrodą w konkursie były nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy dla trzech wyróżniających się prac. Jedną z nagród otrzymała uczennica naszej szkoły – Malwina Kucharska z kl. II, która na konkurs wysłała kartkę z pamiętnika.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu realizuje projekt „Przyjazna Szkoła Zdalna” wspierany i realizowany przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.
Przedstawiciele z lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego bezpłatnie pomagają szkole w Zagoździu
w aktywacji i wdrożeniu technicznym modelu zdalnego nauczania, został przyznany bezpłatny pakiet Office 365, dzięki temu szkoła ma lepsze możliwości realizacji zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Od 13 maja 2020r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogą bezpłatnie korzystać z pakietu Office 365 Education, zawierającego programy Word, Excel, PowerPoint, a także Microsoft Teams oraz dodatkowe narzędzia do pracy w klasie i w domu.
Oferowana usługa Office365 nie udostępnia możliwości pobrania desktopowej wersji offline pakietu MS Office. Dostęp do wyżej wymienionych programów istnieje tylko z poziomu przeglądarki internetowej, z wyjątkiem MS Teams który można pobrać i zainstalować na komputerze.
Każdy użytkownik Office 365 w planie A1 uzyskuje dostęp do:
więcej na temat Office 365 w planie A1
Korzystanie z usługi jest możliwe po zalogowanie się do Office 365 za pomocą adresu URL: portal.office.com za pomocą hasła i loginu otrzymanego za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
Pakiet Office może być wykorzystywany przez cały okres trwania nauki!
UWAGA!!! W przypadku zagubienia lub utraty hasła należy skontaktować się z administratorem Usługi w PSP w Zagoździu: e-mail: janusz.fijal@pspzagozdzie.onmicrosoft.com. W temacie wiadomości proszę zaznaczyć, że dotyczy ona usługi Office365, a w treści podać dane, po których można dokonać weryfikacji (np. imię, nazwisko, klasa).
POLSKA FLAGA
Kazimierz Surzyn
Kolor biały pokoju i pojednania na górze,
czerwony róż, miłości, pasji na dole,
biały w anielskim niebios chórze,
czerwony, krwią ofiar zalane bitewne pole.
Flago coś rany boleści zatamowała,
tym co odważnie Polski bronili.
Tym co polegli na wieki chwała
i dla tych co o Ojczyźnie prawdę zawsze głosili.
Flagę, ten dokument pokoleń, wiatr wznosi,
nad szczyt Tatr i rzeźby chmur cudownych,
dla bohaterów narodowych o modlitwę prosi,
a młodym przypomina historię lat minionych.
Dziś jak flaga Wolności skrzydła rozwińmy,
miłości, wiary, nadziei, radości, płomień wzniećmy,
w szeregu polskich patriotów stańmy,
dla Polski pracę z sercem poświęćmy.
BIAŁO - CZERWONA
Kazimierz Surzyn,
Biała od Orła bieli
czerwona od ran niewoli
tyś krwotok mąk powstrzymała
i opór naszych wrogów złamała
Teraz rozkładasz skrzydła dumnie
dbasz o nasz Dom zaradnie
w Bogu pokładasz nadzieję
z Honorem zapisujesz narodową epopeję
Każdy posiada ogromne pokłady kreatywności, które wynikają z faktu bycia człowiekiem. Wyzwanie polega na tym, by je rozwijać. Co obecnie w okresie „nauki na odległość” nadal robią nauczyciele we współpracy z rodzicami. Za co serdecznie dziękujemy.
Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tą wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać, nawet w tych trudnych czasach.
Oto kilka prezentacji naszych uczniów.
Praca zdalna dzieci z grupy 0a
Nasi najmłodsi uczniowie nie próżnują w domu, dzięki zaangażowaniu i pomocy naszych wspaniałych rodziców wykonują różne propozycje prac. Wśród nich są prace plastyczne:
- "Rysunek dla bohatera"
- "Postać Pani Wiosny"
- "Bocian"
- "Koszyczek wielkanocny"
Dzieci w domach założyły zieloną hodowlę, zasiały rzeżuchę, owies i posadziły szczypiorek. Uzupełniały również ćwiczenia w kartach pracy. Poniżej kilka prac dzieci nadesłanych przez rodziców.
Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem nr 4/2020 Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Grafika w Zagoździu z dnia 17.02.2020 r. po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym w dniu 03.04.2020 r. zakwalifikowała wszystkich kandydatów do oddziału przedszkolnego na rok 2020/2021, którzy złożyli wnioski i deklaracje o kontynuacji nauki w oddziale w pierwszej preferencji.
Lista kandydatów zakwalifikowanych jest wywieszona w budynku szkoły.
Do oddziału przedszkolnego 3-4-5 latków zostało zakwalifikowanych 14 dzieci, (pozostaje w oddziale 11 wolnych miejsce).
Do oddziału przedszkolnego 6 latków zostało zakwalifikowanych 8 uczniów, (pozostaje w oddziale 17 wolnych miejsc).
Dokładnie o g. 21.37 minie dzisiaj 15 rocznica śmierci
św. Jana Pawła II
Wielkiego Polaka, Humanisty,
Nauczyciela wielu pokoleń Polaków.
Powróćmy myślami i pamięcią choć na chwilę do tamtych chwil.
"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.
Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić.
Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć.
Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić.
Nie można zdezerterować".
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali".
Jan Paweł II
W naszej szkole od października do marca w roku szkolnym 2019/20 realizowaliśmy program edukacyjny „Asy Internetu”.
W dzisiejszych czasach Internet przenika wszystkie sfery życia. Wierzymy, że ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje kreatywność i tworzy nowe możliwości rozwoju.
Aby być w nim bezpiecznym i wykorzystać jego potencjał do nauki i rozwoju, wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad. Takich, które sprawdzają się zarówno w świecie realnym i wirtualnym.
Wszędzie obowiązują te same zasady zachowania – Rozsądek, Uważność, Siła (Asertywność), Życzliwość i Odwaga. Są to również przewodnie myśli programu Asy Internetu, który uczy dzieci jak korzystać z internetu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Uczy jak być dobrymi obywatelami w Internecie.
Realizując program przeprowadziliśmy lekcje o tym jak:
Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!
Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.
Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego/obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.
Organizacja polega na tym, że nasi uczniowie będą uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez platformę edukacyjną oraz dziennika librus.
Każdy uczeń otrzyma instrukcję od poszczególnych nauczycieli, gdzie będzie otrzymywał wszelkie materiały dydaktyczne, informacje oraz brał udział w lekcjach prowadzonych on-line.
Rejestracja w poszczególnych dniach i wskazanych godzinach lekcji on-line jest potwierdzeniem obecności ucznia na zajęciach.
Wszelkie prace wykonywane przez ucznia odsyłane są taką samą drogą elektroniczną i podlegają ocenianiu.
Dyrektor szkoły informuje, że w celu realizacji obowiązków wynikających z § 1 pkt 5 Rozporządzenia MEN w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19 z dnia 20 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 493), zostaną zmienione poniższe dokumenty:
O wszystkich zmianach będą informacje od poszczególnych nauczycieli bezpośrednio do Państwa.
Pracownicy administracji i obsługi pełnią w szkole tylko niezbędne dyżury.
Wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych (w tym, szkolne boiska, sala gimnastyczna).
W każdej sprawie można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej:
Kontakt z nauczycielami uczącymi w klasie został przekazany poprzez e-dziennik.
Zwracam się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.
To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci.
Służymy Państwu również pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji
Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.
Drodzy uczniowie!
Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.
Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia żadnego z Was z obowiązku szkolnego /obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.
Nie opuszczaj własnego mieszkania! Szkolne obiekty są pozamykane oraz został wprowadzony zakaz wstępu na boisko szkolne.
Kontakt z nauczycielami uczącymi w Twojej klasie został przekazany poprzez e-dziennik.
Zwracam się z prośbą o przestrzeganie wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych. Niestety, wg informacji WHO, młodzi ludzie też są narażeni na zakażenie.
Wszelkie kontakty ogranicz do Internetu lub innych środków komunikacji.
Pamiętaj, że dyrekcja szkoły i wszyscy nauczyciele pozostają do Waszej dyspozycji!
Życzę spokoju i sukcesów w e- nauce!
Dyrektor szkoły
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).
Rodzicu,
Uczniu,
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny
/ Lech Kaczyński /
Pierwszego marca bieżącego roku po raz ósmy obchodziliśmy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej szkole również uczciliśmy święto „Żołnierzy Niezłomnych”. Na szkolnym korytarzu pojawiła się okazjonalna dekoracja, upamiętniająca bohaterów, którzy tworzyli polskie, powojenne podziemie niepodległościowe.
… wyrzeźbić słowo
wyśpiewać wierszem…
10 marca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski Mój ulubiony wiersz.
Celem konkursu było:
Piętnastu uczestników zaprezentowało w bardzo ciekawy i barwny sposób wiersze o różnej tematyce. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja i wyłoniła Mistrzów Recytacji na poszczególnych poziomach.
W kategorii klas I- III:
Mistrzami recytacji zostali – Bartosz Kopeć, Bartosz Szcześniak
W kategorii klas IV - VI:
Mistrzami recytacji zostali - Alicja Szcześniak, Julia Świętochowska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali oceny z języka polskiego, a Mistrzowie będą reprezentować szkołę na gminnym konkursie recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zastawiu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Dnia 27.02. 2020 r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu. Wszyscy mali czytelnicy dostali dyplom z podziękowaniem za zaangażowanie i wykonanie pięknych ilustracji, a pani Dyrektor dodatkowo obdarowała ich słodyczami.
Serdecznie gratulujemy wszystkim pierwszakom i życzymy sukcesów w następnych konkursach.
Grażyna Świeczak
„A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą.
Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”
Franciszek Ksawery Dmochowski
21 lutego nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Został on ustanowiony 21 lat temu przez UNESCO, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące, które stanowią 43% wszystkich aktualnie używanych języków.
Uczniowie klas III- VIII obejrzeli prezentację na temat historii języka ojczystego oraz ciekawostek z nim związanych. Po pokazie mieli okazję do rozmów o roli i miejscu języka polskiego w codziennym życiu, o potrzebie ochrony zróżnicowania językowego jako dziedzictwa kulturowego narodu.
Efektem tych działań były plakaty wyrażające poczucia odpowiedzialności uczniów za polszczyznę, troska o piękno naszego języka i jego promocja. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu i cieszyły się dużym zainteresowaniem.
W tym dniu został przeprowadzony szkolny konkurs Mistrz Języka Polskiego wśród uczniów klas IV-VI i VII-VIII. W potyczkach językowych mogli oni nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale też wiele się nauczyć.
W grupie młodszej miejsca czołowe zajęli:
Alicja Szcześniak- 1. miejsce
Julia Świętochowska- 2. miejsce
Kinga Czajka- 3. miejsce
W kategorii klas VII- VIII:
Kacper Szostek- 1. miejsce
Weronika Czajka- 2. miejsce
Adrian Wardak- 3. miejsce
Gratuluję zwycięzcom, a wszystkim uczniom i wychowawcom serdecznie dziękuję za aktywne uczestnictwo w tym wydarzeniu.
Naucz. języka polskiego E. Mroczek
W drugim tygodniu lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Już po raz kolejny włączyliśmy się w obchody tego święta. Jest ono inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Na lekcjach informatyki rozmawialiśmy na następujące tematy
W ten sposób przypomnieliśmy istotne kwestie dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożenia, jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych. Zachęcaliśmy do odpowiedzialnego korzystania z Internetu i dbania o własne bezpieczeństwo.
Następnie uczniowie wykonali plakaty promujące Dzień Bezpiecznego Internetu. Podczas pracy wykazali się pomysłowością i kreatywnością.
We wtorek 18. 02. 2020 roku gościliśmy w naszej szkole pana Igora Sokołowskiego- z zawodu dziennikarza, z zamiłowania- podróżnika. W spotkaniu zorganizowanym przez panią Annę Kobojek uczestniczyli uczniowie klas VI. VII. i VIII. Nasz gość opowiedział uczniom o swojej pracy, predyspozycjach do wykonywania zawodu reportera. Uczniowie obejrzeli fragment reportażu przygotowanego przez pana Igora dla TVN 24 o wojnie na Ukrainie. Pan Igor tłumaczył uczniom, jak bardzo powinni doceniać fakt, że żyją w wolnym, niezależnym i bezpiecznym kraju. Przekonywał, że powinni się uczyć , a szczególnie rzeczy rzadkich, takich, które nie wszyscy potrafią robić, a wówczas zwiększą swoje szanse na rynku pracy. Podał przykład języka czeskiego- w odróżnieniu od angielskiego, którym dziś posługują się niemal wszyscy – jest to język, którym mało kto się sprawnie posługuje i w związku z tym dużo łatwiej znaleźć pracę – bo mamy niewielką konkurencję. Podobnie sprawa przedstawia się, jeśli chodzi o serbski, chorwacki, szwedzki, fiński, chiński, japoński itp. Podkreślał, że warto uczyć się też języka rosyjskiego, bo jego znajomość ułatwia kontakty na wschodzie i południu Europy.
Zwrócił też szczególną uwagę uczniów na potrzebę krytycznego odbioru informacji przekazywanych w mediach- również w Internecie. Uczulił uczniów, że każdą informację należy sprawdzić na kilku stronach, starać się dotrzeć do faktów zamiast bazować na cudzych opiniach. Podkreślił, że aby móc ocenić czy coś jest prawdą czy nie- należy posiadać dużą wiedzę o świecie i umiejętność logicznego myślenia, a tego uczą się w szkole i od swoich rodziców. W związku z tym powinni skupić się przede wszystkim na nauce i rozwoju osobistym, stawiać sobie ambitne cele, obserwować otaczający ich świat uważnie.
14. 02. 2020 roku w walentynki uczniowie klas IV, V, VI i VII- pod opieką pań: Anny Kobojek, Iwony Krasuskiej, Elżbiety Gajownik i Małgorzaty Szostek- wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu „Mały Książę”.
Musical w wykonaniu utalentowanych artystów teatru Roma to piękne, barwne, wzruszające, a miejscami zabawne przedstawienie. Baśniowa historia Małego Księcia (która wyszła spod pióra francuskiego pisarza Antoine`a de Saint-Exupery`ego) - przybysza z małej planety, który na Ziemi spotyka Pilota, a to spotkanie zmienia ich obydwóch - stała się jedną z najsławniejszych powieści na świecie. To pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym a sferą niezwykłości. "Mały Książę" wzrusza, bawi i skłania do refleksji. Sztuka z przesłaniem dla odbiorcy w każdym wieku. Przepiękne stroje, efekty specjalne, nastrojowa muzyka i gra świateł spowodowały, że nasi uczniowie dali się uwieść magii teatru. Stwierdzili, że to zdecydowanie lepsze niż kino.
Po uczcie duchowej znalazło się też coś dla ciała, a konkretnie jego sprawności: kolejnym punktem naszej wycieczki był park trampolin. Uczniowie pod opieką instruktorów rozwijali swoją sprawność i zręczność na torach przeszkód o różnych stopniach trudności. Wspólna zabawa służyła również integracji uczniów. Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się na posiłek i w doskonałych humorach wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.
Dnia 17.02.2020r. w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Joanna Osiak. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie szkoły i na najciekawszą część – udział w zajęciach otwartych. A działo się naprawdę bardzo wiele. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych, programować roboty, oglądać pokazy przyrodnicze oraz brać udział w rożnych zabawach.
Podczas gdy dzieci zwiedzały szkołę, rodzice mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami i panią dyrektor.
Na zakończenie wszyscy udali się do biblioteki, gdzie mogli się zapoznać z jej nowoczesnym wyposażeniem oraz bogatym księgozbiorem.
Dziękujemy gościom za bardzo miłe spotkanie i zapraszamy do naszej Szkoły!