Nawigacja

  • Podsumowanie programów promocji zdrowia pod hasłem ,,WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE" 2012r.

    W roku szkolnym 2011/2012, uczniowie z Zespołu Szkół w Zagoździu po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskich programów promujących zdrowy styl życia - ,,Trzymaj formę” i ,,Zachowaj trzeźwy umysł”, nad którymi pracowali uczniowie gimnazjum. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej realizowali programy, które poruszają temat szkodliwości palenia tytoniu pt. ,,Znajdź właściwe rozwiązanie” i ,,Nie pal przy mnie proszę”.

    Oficjalna prezentacja wypracowanych efektów odbyła się 30 kwietnia 2012r. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły podstawowej i gimnazjum oraz przedstawiciele Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie p. Renata Łukasik i p. Beata Marzec. Podczas podsumowania gościliśmy licznie zgromadzonych rodziców, którzy z wielkim zainteresowaniem oglądali występy uczniów oraz aktywnie uczestniczyli w konkurencjach mających na celu zdobycie dodatkowych punktów dla danej klasy.

    Zaplanowane zadania uczniowie opracowywali metodą projektów pod kierunkiem swoich wychowawców, które miały na celu ukazać negatywne skutki sięgania po używki. W pierwszym semestrze z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, pracownicy sanepidu z Łukowa przeprowadzili prelekcję dla klas II gimnazjum z tej okazji odbył się również konkurs plastyczny. W grudniu na zebraniu z rodzicami policjanci z Komendy Policji w Łukowie wygłosili prelekcję na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. W lutym, podobne zagadnienia zostały poruszone na spotkaniu z młodzieżą gimnazjalną. Każda klasa wykonała plakat atyuzależnieniowy techniką collage, przeprowadziła ankietę wśród uczniów i rodziców w celu określenia skali problematyki w środowisku lokalnym. Rezultaty i wnioski swoich działań uczniowie zaprezentowali w formie prezentacji multimedialnych, które zawierały krótką charakterystykę danego uzależnienia, oraz najczęstsze przyczyny sięgania po używki.

     Na zakończenie uroczystości, p. dyrektor Jadwiga Grudzień i p. Elżbieta Zdunek podziękowały uczniom i nauczycielom za wkład i zaangażowanie podczas realizacji programów. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz zestawy artykułów papierniczych zakupione ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Staninie. Pracownicy sanepidu wyrazili szczególne podziękowania rodzicom, wręczając im dyplomy uznania.

    W dniu podsumowania ogółem uczestniczyło około 180 uczniów, 20 nauczycieli i 25 rodziców.

    Pedagog szkolny- Małgorzata Szostek

  • W Zagoździu kwitnie przedsiębiorczość 2012r.

    Młodzież z Publicznego Gimnazjum w Zagoździu podsumowała realizowany przez dwa miesiące projekt edukacyjny „Jesteśmy przedsiębiorczy”. Efekty pracy swoich dzieci obejrzeli rodzice.

          Projekt miał na celu zapoznanie uczniów z prawami rządzącymi rynkiem pracy. Dzięki podjętym działaniom dowiedzieli się oni jakich formalności trzeba dopełnić, aby założyć własną firmę, na czym polega marketing,  jak utworzyć biznesplan.  Pracując w zespołach zakładali bowiem  fikcyjne przedsiębiorstwa. Powstały między innymi: fitness klub „Eskada”, firma wedding plannerska „Białe marzenie” , kwiaciarnia „Magnolia”, cukiernia „Kruszynka”, zakład mechaniki samochodowej „Złota rączka”, firma promująca zdrową żywność „Ekosery”, studio nagraniowe ”Just music”. Na zakończenie wystąpiła firma „Kogucik” z rewelacyjnym filmikiem reklamowym, którym rozbawiła wszystkich zgromadzonych.

          Część uczniów wcieliła się w rolę bezrobotnych. Ich zadaniem było zapoznanie się z ofertami pracy (przedstawionymi przez swoich kolegów-przedsiębiorców), a następnie złożenie swoich CV i listów motywacyjnych na wybrane stanowiska.

          Spotkanie wzbogaciła prezentacja pani Hanny Zachost – pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Łukowie. Dzięki niej uczniowie dowiedzieli się na jakie zawody będzie zapotrzebowanie w przyszłości. Mieli możliwość zastanowienia się nad swoimi predyspozycjami zawodowymi.

          Miejmy nadzieję, że dzięki nabytym umiejętnościom młodzież z Publicznego Gimnazjum w Zagoździu nie zasili rzeszy bezrobotnych, ale uda im się z sukcesem zaplanować swoją karierę zawodową. Opiekunkami były nauczycielki Agnieszka Mućka i Anna Kobojek 

  • 7 talent 21 III 2012r.

    Zespół „Tańczące Nutki” 21 marca 2012r wystąpił na II wojewódzkim konkursie 7 talent prezentując trzy układy taneczne: rock and roll, cza-cza I, cza-cza II. Popisy tancerzy spotkały się z uznaniem jury w składzie:

    1. Bożena Saulska – przewodnicząca jury, adiunkt Wydz. Art. UMCS, Instytut Muzyki, Zakład Kształcenia Wokalnego;

    2. Aneta Sakowska – nauczyciel, instruktor tańca, choreograf, organizator  konkursu tanecznego „ Talenty”;

    3. Dariusz Tokarzewski – muzyk, kompozytor, wokalista Zespołu  VOX.

    4. Katarzyna  Redas – Bartosik – dziennikarz, Prezes Fundacji Solidarności Obywatelskiej;

    5. Marek Podgajny – redaktor Kuriera Lubelskiego

  • Koncert Serc dla Jana Pawła II W Zespole Szkół w Zagoździu 23 II 2012r.

    „Żaden człowiek nie ma ścieżek gotowych.

    Rodzimy się jak gąszcz, który może zapłonąć 

     podobnie jak krzak Mojżesza lub może uschnąć.

    Ścieżki trzeba przecierać wciąż, bo mogą zarosnąć na nowo,

    przecierać je trzeba tak długo, aż staną się proste… ”

                Jan Paweł II

     

                23 lutego w naszej szkole w ramach podsumowania projektu edukacyjnego Żył dla nas – żyje z nami  miała miejsce uroczystość o wyjątkowym charakterze, ponieważ poświęcona była niezwykłemu człowiekowi - błogosławionemu Janowi Pawłowi II, największemu z rodu Polaków, jak również dlatego, że przybyli do nas nadzwyczajni  goście- wychowankowie Domu Dziecka w Radoryżu Smolanym.

    Poprzez poezję, wybrane myśli i przesłania Papieża po raz kolejny mieliśmy okazję zaczerpnąć z pozostawionego nam przez Niego dziedzictwa.

                 Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny Koncert serc, w którym m.in. wykorzystano nagrania przemówień Jana Pawła II do młodzieży. Płynący z głośników głos Papieża podniósł rangę i charakter uroczystości. Po raz pierwszy wzięli udział w akademii rodzice, nauczyciele czytając wybrane myśli Jana Pawła II.

                Treści montażu, dekoracja, płonące świece sprawiły, że po raz kolejny byliśmy blisko naszego kochanego Papieża i z wielkim wzruszeniem słuchaliśmy Jego nauk, które są drogowskazem w życiu codziennym każdego z nas, jak i w wychowaniu młodego pokolenia. W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli nauczyciele: Elżbieta Mroczek, Joanna Osiak, Anna Oskroba- Suśniak, Grażyna Świeczak.

  • Hej kolęda, kolęda 27 I 2012r.

    27 stycznia 2012 r w zespole Szkół w Zagoździu odbył się przegląd kolęd i pastorałek. W przeglądzie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zastawiu, Wnętrznym i Zagoździu. Uczestniczy ciekawie zaprezentowali swoje zdolności muzyczne i językowe śpiewając kolędy w różnych językach (polskim, angielskim i rosyjskim). Publiczność nagradzała występy gromkimi brawami. Jury dokonało oceny i wyłoniło zwycięzców, którym wręczono dyplomy i słodkie upominki.

    Iwona Krasuska

    Barbara Fornal

    Elżbieta Gajownik

  • Nauka też może bawić 26 I 2012r.

    Dnia 26 stycznia bieżącego roku chętni uczniowie z Zespołu Szkół w Zagoździu wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik. Do Warszawy pojechało 40 uczniów pod opieką Joanny Osiak i Barbary Fornal. Centrum Nauki Kopernik jest miejscem niezwykłym,to nowoczesne muzeum techniki, w którym znajduje się kilkuset interaktywnych stanowisk w sześciu galeriach stałych: • Świat w ruchu, • Człowiek i środowisko, • Korzenie cywilizacji, • Bzzz!, • Strefa światła, • RE: generacja • W głównym holu wejściowym znajduje się Wahadło Foucaulta Na dzieciach wszystko zrobiło duże wrażenie, zobaczyły jak powstaje tornado, uniosły się na latającym dywanie, grały na laserowej harfie, uczestniczyły w trzęsieniu ziemii wielu innych doświadczeniach.

     

    Pobyt w tym miejscu pozwolił dzieciom zrozumieć świat podczas zabawy, udowodnił, że każdy jest odkrywcą przez całe życie.

     

  • Wycieczka- od nudy ucieczka 19 I 2012r.

    Dnia 19 stycznia 2012 r. odbyła się wycieczka do Lublina. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy III, IV, V i VI. Na początku w Teatrze Kameralnym obejrzeliśmy sztukę Szatan z siódmej klasy  wyreżyserowaną przez Jana Wojciecha Krzyszczaka na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego o tym samym tytule, która  jest lekturą klasy VI. W czasie przedstawienia z zainteresowaniem obserwowaliśmy spór między matematykiem a historykiem o to, która dziedzina jest ważniejsza. Adam Cisowski- główny bohater widowiska, zaskakiwał nas bystrością umysłu i detektywistycznym talentem. Odnalazł prawdziwy skarb, ale i tak ważniejsze dla niego okazały się fiołkowe oczy panny Wandy. Stasiek Burski natomiast tryskał dowcipem i humorem.  

                Po tej uczcie dla ducha udaliśmy się na lodowisko ICEMANIA. Wszyscy w pośpiechu założyli łyżwy i rozpoczęła się jazda….. Niektórzy długo będą odczuwać skutki niejednego fikniętego kozła. Mimo tego, ci, którzy nie mieli odwagi wejść na lód, bardzo żałowali. Nawet Pani Halina Krasuska zarzekała się, że następnym razem nie odpuści. Zastanawiamy się tylko, czy wytrwa w tym postanowieniu.

                Wycieczka zakończyła się tradycyjnie w McDonaldzie, gdzie mogliśmy uczynić  coś dla ciała. Syci i zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i emocji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że należy ten wyjazd zaliczyć do udanych. Może za rok znów wyruszymy???

  • BABCIU DROGA, DZIADKU MIŁY! 23 I 2012r.

    Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Zagoździu

    21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. To była dobra okazja, by przypomnieć  sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

    Uczniowie Zespołu Szkół w Zagoździu także pamiętali o swoich Babciach i Dziadkach, dlatego też 23 stycznia przygotowali dla nich uroczyste spotkanie. Punktualnie o godzinie 12-ej szacowni goście zajęli miejsca przy stołach. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny.

    Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Jadwiga Grudzień, następnie głos zabrał Wójt Gminy Stanin Pan Krzysztof Kazana, który złożył serdeczne życzenia przybyłym gościom. Zrobił wszystkim wielką niespodziankę śpiewając refren piosenki Andrzeja Rybińskiego Nie liczę godzin i lat…. i obdarowując zarówno gości jak i występujące dzieci mandarynkami.

    Część artystyczną rozpoczęli mali aktorzy, począwszy od przedszkola po klasę III szkoły podstawowej. Wyrecytowali wiele pięknych wierszy o miłości i wdzięczności. Nie mogło zabraknąć występu szkolnego zespołu tanecznego Tańczące nutki.

    Kochani dziadkowie mogli przenieść się na chwilę w lata młodości, za sprawą inscenizacji przygotowanej przez uczniów gimnazjum Na wsi wesele.

    Program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne, aktorskie oraz taneczne.

    Na twarzach można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom drobne, własnoręcznie wykonane upominki wręczone przez wnuków.

    Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzania czasu, bliższego poznania się. 

    Grażyna Świeczak

    Anna Oskroba - Suśniak

  • Wigilia w Zagoździu 17 XII 2011r.

    Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy szczególnie pochylamy się w stronę samotnych, starszych, chorych.

    Dlatego w sobotę 17 grudnia br. w Zespole Szkół w Zagoździu we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Staninie została zorganizowana „Wigilia dla samotnych”. Przy świątecznych stołach zasiadło ponad stu mieszkańców, których z terenu gminy przywiózł specjalnym autobusem Mikołaj. W uroczystości wzięły udział władze gminy w osobach: wójta i zastępcy, urzędnicy GOPS- u orazdyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas również ksiądz Proboszcz Parafii Jedlanka Henryk Demiańczuk.

    Zebranych powitała kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Staninie, następnie głos zabierali: wójt gminy, dyrektor szkoły oraz sołtys wsi Kij. Składając najserdeczniejsze bożonarodzeniowe życzenia wszyscy wyrażali zadowolenie ze spotkania i podkreślali, iż jest ono przejawem solidarności całej naszej lokalnej społeczności.

    W świąteczny nastrój wprowadził obecnych dziecięcy zespół „Tańczące nutki”, który zaprezentował tańce tradycyjne i towarzyskie. Barwne stroje, skoczne melodie i umiejętności taneczne młodych artystów wzbudziły powszechny zachwyt.

    Słowami wiersza J. Liberta: „ … a mały Chrystus smutny patrzy w drzwi i czeka, by pośród witających zobaczyć człowieka” rozpoczęła się druga, podniosła część akademii. Montaż poetycko- muzyczny oparty został na przesłaniach błogosławionego Jana Pawła II, ponieważ w szkole realizowany jest projekt poświęcony Papieżowi „Żył z nami- żyje dla nas”. Pięknie recytowane wiersze skłaniały do refleksji i podkreślały słowa Jana Pawła II, że „Boże Narodzenie to święto wielkiej radości (…), będące zaczynem duchowej odnowy, z której rodzi się pokój i szczęście”. Całość dopełniały starannie wkomponowane kolędy i pastorałki śpiewane przez chór szkolny.

    Następnie ksiądz odmówił modlitwę i pobłogosławił pokarmy, po czym, jak każe tradycja, zebrani łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Magię świąt podkreślał bogaty wystrój sali oraz tradycyjne potrawy wigilijne, a czas biesiadowania umilał zespół ludowy „Czerwona jarzębina” śpiewając regionalne melodie.

    Aby utrwalić wspomnienie tej chwili, wszyscy obecni otrzymali drobne upominki świąteczne wykonane przezuczniów, ci zaś zostali obdarowani słodkimi mikołajkami.

    Organizatorom największą radość sprawiły uśmiechy na twarzach obecnych, będące świadectwem tego, że mogliśmy dać tym ludziom odrobinę radości i pociechy w dzisiejszych czasach zagubienia i pustki.

    Elżbieta Mroczek

  • Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Zagoździu uroczyście podsumowali rok Miłosza 9 XII 2011r.

    9 grudnia 2011r. w szkole w Zagoździu odbyło się niecodzienne „Spotkanie z poezją Miłosza”. Celem spotkania było przybliżenie gimnazjalistom sylwetki noblisty, pobudzenie do refleksji nad problemami poruszanymi w jego poezji oraz rozwijanie aktywności artystycznej i zdolności twórczych  uczniów. Gimnazjaliści przygotowali nastrojową część artystyczną. Po części oficjalnej odbył się turniej drużyn. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Zespołu Oświatowego w Szyszkach wraz z opiekunką – panią Justyną Wiśniewską. Zadaniem każdej z drużyn było m. in. przygotowanie prezentacji multimedialnej p. h. „Zachęć mnie do czytania wierszy Miłosza.” Największe zainteresowanie wśród gimnazjalistów wzbudziła prezentacja przygotowana przez uczniów z Szyszek.

    Drużyny musiały wykazać się również znajomością biografii poety.

    Następnie uczniowie musieli dokonać interpretacji głosowej wiersza wcielając się w rolę małego dziecka, przekupki z targu, księdza i osoby nieśmiałej. Konkurencja ta również wzbudziła zainteresowanie publiczności i pozwoliła zaktywizować naszych widzów. Zadaniem publiczności było bowiem odgadnięcie, w kogo wciela się recytator. Uczniowie uzdolnieni plastycznie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami wykonując ilustrację do podanych wierszy.

    Spotkanie zakończyły recytacje wybranych przez młodzież utworów. Zwycięzcami turnieju zostały dwie drużyny- reprezentanci klas drugich gimnazjum z Zagoździa. Miejsce drugie zajęła drużyna z Szyszek, a na miejscu trzecim znaleźli się przedstawiciele klas pierwszych gimnazjum z Zagoździa.

    Uroczystość była okazją poobcowania z poezją naszego wybitnego poety. Na zatrzymanie się na chwilę w tym pędzącym na oślep świecie i zastanowienie się nad tym, co tak naprawdę jest ważne w życiu. Była lekcją patriotyzmu dla gimnazjalistów, bo Miłosz niewątpliwie patriotą był.  Nigdy bowiem nawet podczas pobytu za granicą nie przestał tworzyć w ojczystym języku. Dlatego temu niecodziennemu spotkaniu przyświecało hasło: „Moja wierna mowo, służyłem tobie”.

    A. Kobojek

  • Turcy w Zagoździu 1 XII 2011r.

    1 grudnia 2011 Zespół Szkół w Zagoździu odwiedziła delegacja pracowników oświaty z Turcji. Gości powitały: dyrektor Jadwiga Grudzień i wicedyrektor Elżbieta Zdunek. Nauczyciel języka angielskiego Iwona Krasuska zapowiadała występy dzieci. Tancerze z zespołu „Tańczące Nutki” zatańczyli w pięknych strojach.

    Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoje umiejętności językowe wykonując ulubione piosenki w języku angielskim. Przedszkolaki pokazały gościom zabawy ruchowe. Po zakończeniu części artystycznej uczniowie wręczyli gościom foldery o szkole w języku angielskim oraz własnoręcznie wykonane upominki zaprojektowane przez A. Sawczuk. Goście z Turcji podziwiali szkołę. Byli w bibliotece u pani Grażyny Świeczak. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pomoce naukowe znajdujące się w salach lekcyjnych. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć jak polscy nauczyciele wykorzystują tablicę interaktywną na zajęciach pozalekcyjnych u Kazimiery Powalskiej W sali gimnastycznej grali z młodzieżą gimnazjalną w piłkę siatkową. Podczas obiadu Iwona Krasuska odpowiadała w języku angielskim na wiele pytań dotyczących edukacji, współpracy z rodzicami i funkcjonowania szkoły. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, a goście z Turcji podziwiali polską gościnność.

  • Projekt edukacyjny "Tropiciel nauki" 26 XI 2011r.

     W dniu 26 listopada od  godziny 15.30 do 21.00 na terenie szkoły odbył się projekt edukacyjny „Tropiciel Nauki”, brało w nim udział 107  uczniów ze  szkoły podstawowej klasy I-VI  i gimnazjum klasy  I a i  I b.

    Projekt miał na celu:

    • popularyzowanie nauk ścisłych wśród najmłodszych;
    • kształtowanie i promowanie aktywnych postaw społecznych;
    • rozwijanie pasji i umożliwianie realizacji ciekawych  pomysłów;

    Program zajęć:

    • W świecie melodii spokoju i magii fantazji – bajkowanie - prowadzący: mgr  Monika Wojewódzka- regionalny koordynator programu „Młody Nobel”        

    Warsztaty studentów - wolontariuszy programu

     „PROJEKTOR – wolontariat studencki”

    (każdy z warsztatów  trwał  30min)

    1) Zmiany, zamiany, interakcje, reakcje, odczynniki - w świcie chemii.

    2) Czy rewolwer to część mikroskopu? – z biologią na Ty.

    3) Co może robot? – tajemnice mechatroniki.

    4) Jak odczytać linie papilarne? – zagadki kryminalne.

    Korzyści dla uczniów uczestniczących w warsztatach:

    • wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły poprzez najnowocześniejsze metody edukacyjne,  uwzględniające aktywność, energię i pomysłowość studentów;
    • zachęcenie dzieci do aktywnego, twórczego i niekonwencjonalnego spędzania czasu wolnego;
    • szkoła staje się atrakcyjnym centrum naukowo-kulturalnym;
    • szkoła stymuluje uczniów do dalszego rozwoju;
    • zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń zawodowych dla nauczycieli opiekunów projektu.

    Opiekunowie szkolni projektu

     Joanna Osiak

     Małgorzata Miernicka

    Sponsorzy Warsztatów:

     

  • Pokazy w planetarium

    Pokazy w planetarium

    Pokazy w planetarium

    W dniu 17 listopada  do naszej szkoły przyjechało przenośne planetarium GEMINI

     

    Uczniowie  uczestniczący w pokazie dowiedzieli się między innymi:

    • Jak zbudowany jest Układ Słoneczny?
    • Co to jest czarna dziura?
    • Jak wyglądają komety i mgławice?
    • Co to za zwierzę na niebie, czyli  konstelacje w zasięgu ręki.

    W przenośnym planetarium o średnicy 6 m zaprezentowane zostały krótkie filmy i ciekawe prezentacje multimedialne związane z astronomią oraz specjalny program do oglądania nieba. Wysokiej klasy projektor umożliwił obserwację najdalszych zakątków Wszechświata.

    Wszyscy mogli dotknąć i obejrzeć z bliska fragmenty kosmosu, czyli meteoryty.

    Projekcje w planetarium, warsztaty i wykłady były doskonałą okazją do zapoznania uczniów w przystępny sposób z takimi dziedzinami nauki jak geografia, astronomia  i fizyka. Prezentacje odbyły się w trzech grupach wiekowych. Taką lekcję zapamięta każdy uczeń.

     

  • Witamy w Gimnazjum 4 XI 2011r.

    4 listopada 2011 r w Zespole Szkół w Zagoździu odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum. Najpierw odbyła się część oficjalna, w trakcie której starsi koledzy przywitali pierwszoklasistów w murach gimnazjum i przekazali im kilka ważnych wskazówek. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli w obecności sztandaru uroczyste ślubowanie, a pani Dyrektor pasowała każdego na ucznia Publicznego Gimnazjum w Zagoździu.

    Po części oficjalnej odbył się turniej klas p.t. „Kocham Cię, Szkoło”. Drogą losowania wyłoniono dwie drużyny, których kapitanami zostali gospodarze klas. Uczniowie rywalizowali ze sobą m.in. w następujących konkurencjach: „ Poprawna polszczyzna”, „ Licytacje muzyczne”, Kalambury”, „Telewiadomości”, „Plotka”. Walka była zacięta. Od początku przewagę miała klasa I a, lecz po konkurencji sportowej wymagającej od uczestników celności i precyzji szala zwycięstwa przechyliła się na stronę klasy I b i to oni ostatecznie zwyciężyli: Gratulujemy. Na koniec starsi koledzy wręczyli pierwszakom słodkie upominki.

     

    A. Kobojek

  • VIII edycja konkursu kuratoryjnego "Kształtujemy tożsamość krajobrazu" 2011r.2011r.

    Zespół Szkół w Zagoździu odebrał zaszczytną nagrodę

    „Kryształową Malwę”

    w VIII edycji konkursu kuratoryjnego Kształtujemy tożsamość krajobrazu„ 

    Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof  Babisz  wręczył  podziękowania Kryształowe Malwy  za aktywne promowanie edukacji krajobrazowej w trakcie sympozjum, które miało miejsce 20 października 2011 roku w Centrum Kongresowym  Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie .

    W trakcie trwania sympozjum miało też miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie dla naszej szkoły, a mianowicie występ zespołu tanecznego „Tańczące nutki” przed zaszczytnymi osobami zgromadzonymi w auli. Tancerze zaprezentowali dwa tańce ludowe: polka  lubelska i walczyk oraz odśpiewali piosenkę „Czerwone jagody.” Dzieci do występu zostały przygotowane przez p. Jadwigę Grudzień.

    W roku szkolnym 2010/2011 hasłem przewodnim konkursu było „Wykorzystania  ogrodu przyszkolnego do innych celów niż tylko realizacja programu nauczania.” W realizacji tegorocznego zadania bardzo pomógł nam sponsor p. Lucjan Kurowski z Końskowoli-właściciel  gospodarstwa szkółkarskiego, który podarował szkole krzewy i rośliny ozdobne na kwotę około 5 tys. złotych, które w czerwcu pod czujnym okiem p. Elżbiety Zdunek i p. Joanny Osiak zostały wysadzone na terenie przyszkolnym. W pracach nasadzeniowych brali udział chętni uczniowie i rodzice z naszej szkoły. 

     

     

    Opracowanie: Joanna Osiak koordynator szkolny

    konkursu Kształtujemy tożsamość krajobrazu

  • Rajd rowerowy „Stanin – moja mała Ojczyzna” 23 IX 2011r.

    W dniu  23 września 2011 roku odbył się rajd klasy III b pod opieką wychowawcy klasy Joanny  Osiak po terenie Gminy Stanin .

    Cel:

    • poznawanie terenów i historii Gminy Stanin, integracja zespołu klasowego
    • popularyzacja turystyki rowerowej i  aktywnego wypoczynku na rowerach
    • realizacja zadania „Sprzątanie świata” ph ”Las to życie chrońmy je.”

     Rajd był bardzo udany, dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat naszej Gminy, zauroczyły nas piękne krajobrazy, odwiedziliśmy szkoły sąsiadujące z nami, gdzie zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło i serdecznie. Po drodze  zatrzymywaliśmy się  w okolicznych lasach, gdzie sprawdzaliśmy ich stan czystości.

  • Święto Patrona 2011r.

    W Zespole Szkół w Zagoździu tradycją stało się, ze wrzesień jest miesiącem poświęconym patronowi szkoły Stanisławowi Grafikowi i upływa na starannym, angażującym wszystkich uczniów i nauczycieli przygotowaniu się do obchodów „Dnia Patrona”. Koordynatorem wszystkich działań była Grażyna Świeczak. 

    W tym roku prowadzone były lekcje wychowawcze, mające na celu przybliżenie uczniom sylwetki patrona i pogłębianie w każdym młodym człowieku uczuć patriotycznych. Uczniowie korzystali z opracowań zgromadzonych w bibliotece szkolnej, wśród których największym zainteresowaniem cieszą się wspomnienia Joanny Ostrowskiej zatytułowane „Tak musiało być”. Nauczycielki języka polskiego plastyki: Elżbieta Mroczek, Anna Kobojek i Agnieszka Sawczuk – zorganizowały i przeprowadziły konkursy tematyczne

  • Doświadczenia, eksperymenty i pokazy 2011r.

    Doświadczenia, eksperymenty i pokazy 2011r.

     

    Kto mieszka w kałuży? Jak zobaczyć DNA? Po czym poznać, że ktoś kłamie, nie używając wykrywacza kłamstw?

    Tego wszystkiego i wiele, wiele więcej mogliśmy się dowiedzieć na zajęciach przyrodniczych. 

     

    odniczo-Humanistycznego z Siedlec włączeni w program  „PROJEKTOR – wolontariat studencki"

     Studenci w trakcie realizowanych zajęć pokazywali, że -

    NAUKA POTRAFI BYĆ  FASCYNUJĄCA

    Uczniowie dowiedzieli  się, czym jest „pasta dla słonia” i  „chemiczna ciuchcia” w jaki sposób powstaje niespalający się papier. Biolodzy oglądają z dziećmi hodowle pantofelków, pająki, grzyby.

                                                               

     

    Opiekunki  przedsięwzięcia:

    Małgorzata Miernicka

    Joanna Osiak

  • Projekt "Pierwszaki" 2011r.

    "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" to tytuł największego projektu edukacyjnego realizowanego w naszej szkole.

    Celem projektu był rozwój u najmłodszych dzieci różnych typów inteligencji.

    Głównym celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań poprzez różne formy aktywności twórczej dzieci.

    Nauczyciele dokonali diagnozy profilu inteligencji każdego dziecka oraz opracowali autorskie programy zajęć.

    Założeniem projektu było wdrożenie elastycznego modelu edukacji wczesnoszkolnej, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka, poprzez zastosowanie nowych metod pracy. Miał on na celu wieloaspektowe wspieranie rozwoju: umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego. Treści kształcenia były oparte o teorię inteligencji wielorakich amerykańskiego psychologa i neurologa Howarda Gardnera/

  • Dzień Dziecka - niespodzianki 1 VI 2011r.

    1 czerwca w naszej szkole odbył się dzień dziecka. Uczniowie gimnazjum wykonali inscenizację pod tytułem "Dawne wesele lubelskie". Pani Grażyna Świeczak razem z panią Anią Oskrobą-Suśniak włożyły wiele wysiłku w wykonanie tego projektu. Po występie pani derektor pogratulowała nowożeńcom i wręczyła kwiaty.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć