Dnia 22.11.2012r w Zespole Szkół w Zagoździu 15 uczniów przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego pt. ,,Biblia i Przypowieści Biblijne’’. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej kl. I-VI i dla klas I-III gimnazjum.
Celem konkursu było pogłębienie wśród dzieci i młodzieży zagadnień z wiązanych z Pismem Świętym.
Test sprawdzający wiedzę obejmował 30 pytań, do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których co najmniej jeden był prawidłowy. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzymywał 1 punkt . Za udzielenie błędnej odpowiedzi -1 punkt.
Patrycja Cizio uczennica klasy VI wywalczyła 10 miejsce otrzymała Dyplom Wyróżnienia.
Pozostali uczniowie zajęli miejsca od 11 do 35.Wszyscy uczestnicy otrzymali Dyplomy Uznania.
Szkolny koordynator konkursu
Barbara Fornal
Pozwól by dziecko ucząc się czuło, że wchodzi do świata magii i radości,
tak by nigdy nie chciało już wracać.
Projekt edukacyjny „MÓZGONALIA”
Dzieci zostały podzielone na grupy eksperckie, które pracowały przez dwie godziny w formie seminarium ze studentami w zakresie takich nauk jak:
CHEMIA, BIOLOGIA, ELEKTRYKA
Następnie po wyznaczonym czasie odbyły się pokazy zdobytych umiejętności przez uczniów.
opiekun projektu Joanna Osiak
W Zespole Szkół w Zagoździu zorganizowano konkurs Szopek Bożonarodzeniowych i Ozdób Świątecznych.
Cel konkursu to:
Konkurs adresowano do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Organizatorem i opiekunem konkursu była p. Agnieszka Sawczuk.
Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem, bowiem do organizatora wpłynęło łącznie 23 prace, które prezentowały wysoki poziom artystycznyczny. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, dokładnością i pomysłowością. Szopki i ozdoby świąteczne wykonane zostały z naturalnych materiałów. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 21 grudnia 2012r podczas szkolnego spotkania opłatkowego.
Uczestnicy konkursu to prawdziwi artyści, którym gratulujemy ciekawych pomysłów i zapału twórczego. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach. Wszystkie prace prezentowane były podczas Wigilii dla Samotnych w Zespole Szkół w Jeleńcu.
Czasami się wygrywa,
czasami się przegrywa, a czasami remisuje.
Kazimierz Górski
W sobotę 8 grudnia 2012 roku został rozegrany Międzygminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stanin. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Andrzej Osiak i Wojtek Góral.
Miejscem rozgrywek była hala sportowa w Zespole Szkół w Zagoździu. Zawody były skierowane do wszystkich miłośników tenisa stołowego z podziałem na kategorie wiekowe.
W zawodach wzięło udział 85 osób. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało także o kolejności rozgrywek. Zawody rozegrano systemem turniejowym według przepisów Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników, gratulujemy wszystkim opiekunom. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników - co bardzo cieszyło organizatorów - oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.
Dnia 20.11.2012 roku do Zespołu Szkół w Zagoździu przybył ks. Kazimierz Gajowy. Od prawie 30 lat pracuje w Libanie . Wśród licznych obowiązków misyjnych w szczególny sposób odpowiedzialny jest za pracę z młodzieżą. Na spotkaniu Ksiądz opowiadał o życiu i warunkach młodzieży libańskiej, która podobnie jak nasza ma swoje marzenia, smutki i radości.
Uczniowie gimnazjum z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchali opowiadań o pracy misyjnej, która jest piękna a jednocześnie trudna, daje dużo satysfakcji, uczy odpowiedzialności za drugiego człowieka, ale równocześnie wymaga wielkiego samozaparcia.
Spotkanie to uświadomiło młodzieży naszej szkoły, że watro czynić dobro, pomagać innym, być misjonarzem w swojej „małej ojczyźnie”.
Barbara Fornal
Tydzień Edukacji Globalnej 2012
pod hasłem „Na rzecz wspólnego świata!”
Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństw Europy na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży.
Ideą Tygodnia jest:
Najważniejszym wyzwaniem Tygodnia Edukacji Globalnej jest uświadomienie mieszkańcom państw europejskich współzależności pomiędzy nami i mieszkańcami mniej rozwiniętych obszarów globu, pokazywanie problemów wspólnych dla całej ludzkości i kierowanie uwagi na poszukiwanie potencjalnych rozwiązań.
W ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej na terenie Zespołu Szkół w Zagoździu zostały przygotowane wystawy tematyczne:
Odbędą się projekcje filmów „Zatruty ogień „ i „Podróż czerwonej lodówki”, po których będzie czas na dyskusję i pracę warsztatową.
Wszystkie osoby zainteresowane tematem serdecznie zapraszamy do czynnego udziału.
Koordynator projektu Joanna Osiak
Patronat na projektem sprawują:
Dnia 14 listopada 2012 r. o godzinie 600 uczniowie klas IV, V, VI i I, II gimnazjum wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Organizatorami wycieczki były panie Elżbieta Mroczek i Grażyna Świeczak. Opiekę nad uczniami sprawowała też pani Bożena Kiełczykowska.
Rozpoczęliśmy od zajęć edukacyjnych w najbardziej nowoczesnej w Europie Środkowo-Wschodniej Mediatece START META, gdzie przeżyliśmy przygodę z multimediami w interaktywnym centrum edukacji – MultiCentrum - wykorzystującym nowe technologie, specjalistyczne programy i nowoczesne pomoce naukowe. W przygotowanych i odpowiednio wyposażonych modułach mieliśmy możliwość poszerzania wiedzy z wielu dziedzin nauki. Za pomocą klocków K’NEX tworzyliśmy własne roboty, które dzięki programom komputerowym „ożyły”.W multimedialnej pracowni plastycznej MultiArts tworzyliśmy za pomocą komputera własne prace plastyczne, krótkie filmy i animacje. W MultiMusic tworzyliśmy własną muzykę przy użyciu multimedialnych instrumentów współpracujących z systemem komputerowym.
Obejrzeliśmy także interaktywną wystawę Baśniowe Światy zorganizowaną przez Goethe – Institut dla uczczenia 200 rocznicy ukazania się pierwszego wydania zbioru baśni Braci Grimm. Prezentacja w interaktywny sposób wprowadziła uczestników w krainę fantazji. Zwiedzający w fantastycznym lesie odkrywali baśniowy świat. Dużą atrakcją okazała się specjalna wygłuszona tuba, gdzie dzieci ze wszystkich sił postarały się, aby udowodnić, że drzemią w nich potężne siły. Natężenie głosu sięgnęło 110 dB i zabrakło skali.
Następnie pełni wrażeń ruszyliśmy do gmachu Telewizji Polskiej S.A. przy ul. Woronicza 17. Nasz przewodnik pan Michał Fajkowski oprowadził nas po tajemnych miejscach w telewizji, niedostępnych dla widzów. Zobaczyliśmy jak wyglądają studia m.in. Studio nr 5 - największe w telewizji, gdzie powstaje program Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, program Grażyny Torbickiej Kocham kino i właśnie w tym studio byliśmy świadkami nagrania do programu Jaka to melodia Roberta Janowskiego. Biorąca udział w nagraniu pani Ewa Bem bardzo serdecznie nas pozdrowiła. Zwiedziliśmy kameralne studio redakcji sportowej, w którym swoje "królestwo" mają, m.in. Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski. Ogromne wrażenie wywarła tzw. "reżyserka" z mnóstwem monitorów, konsolami, mikserami, wysokiej klasy sprzętem elektronicznym i informatycznym. Kolejne obejrzane przez nas studio, to miejsce realizacji porannego Pytania na śniadanie. Domowa scenografia, wygodne kanapy, kwiaty, kuchnia - to wszystko robiło wrażenie, choć samo studio jest o wiele mniejsze, niż to widać na ekranach naszych telewizorów. Zaskoczył nas, unoszący się jeszcze w powietrzu, zapach potraw, które były przygotowywane tego dnia w porannej emisji programu. Niestety, nic z tych specjałów dla nas nie zostało. Podczas zwiedzania pan Michał Fajkowski, emerytowany pracownik TVP z czterdziestoletnim stażem, starał się nam przekazać w pigułce, jak wygląda praca reżyserów, aktorów, ekip realizacyjnych. Ogromne wrażenie wywarła na nas architektura nowego gmachu telewizji - budynku ze stali, szkła i luster oraz mieszczące się tam maleńkie muzeum poświęcone historii TVP ze sprzętem technicznym używanym pięćdziesiąt lat temu, takim jak: telewizory, przeglądarki taśmowe, stoły monterskie. Zobaczenie telewizji „od kuchni” było dla nas dużym przeżyciem.
Po godzinie 15.00 wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się na posiłek do Mc Donalda Na 15.40 stawiliśmy się w kinie Promenada, gdzie obejrzeliśmy film w 3D Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości, który wszystkim się bardzo podobał. Wycieczka została uznana za udaną i interesującą. Do domu dojechaliśmy cali, zdrowi i szczęśliwi około godziny 20.30.
Uczniowie Zespołu Szkół w Zagoździu na specjalne zaproszenie pana Sławomira Kordaczuka - zastępcy dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlicach wzięli udział w obchodach święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pod kierunkiem pani Anny Oskroba – Suśniak uczniowie zaśpiewali 24 pieśni patriotyczne wraz z publicznością zgromadzoną w sali muzeum. Udział w obchodach to dla uczniów lekcja historii, która ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych, budzenie wrażliwości na święta narodowe oraz emocjonalne i racjonalne tworzenie więzi z Ojczyzną.
„Życie to czas, w którym szukamy Boga…
Śmierć to czas, w którym Go znajdujemy.
Wierność to czas ,w którym Go posiadamy”.
Św. Franciszek Salezy
Dnia 31 października 2012 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali montaż poetycki na Święto Zmarłych pt. ,,Pamiętamy…”. Scenariusz poruszał problematykę śmierci.
Celem głównym było:
Pamięć zmarłych została uczczona minutą ciszy, a delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem żołnierzy AK znajdującym się na placu szkolnym.
Zespół Szkół w Zagoździu bierze udział w programie eTwinning. Program promuje szkolną współpracę międzynarodową za pomocą technologii informacyjno – komunikacyjnych.
W związku z tym pierwszym zadaniem naszej szkoły jest udział w projekcie „Christmas cards”, w którym chętni uczniowie z klas IV – V pod opieką Pani Justyny Kuryła wykonują 14 kartek bożonarodzeniowych, oczywiście w języku angielskim oraz wysyłają je do szkół partnerskich z wybranych krajów Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Turcji, Macedonii, Chorwacji i Szwajcarii.
Cele programu:
- zwiększenie kompetencji językowych
- podniesienie umiejętności wykorzystania nowoczesnych technologii
- pogłębienie znajomości realiów krajów europejskich
- rozwijanie postawy akceptacji i tolerancji dla innych kultur i tradycji
- wypracowanie umiejętności współpracy w grupie
- zdobycie umiejętności planowania, decydowania i odpowiedzialnego wykonywania zadań
W dniu 21 października 2012 roku odbył się wyjazd dzieci i młodzieży do Warszawy na mecz T-Mobile Ekstraklasy.
Widowisko odbyło się w pełni zadaszonej Trybunie Głównej, zapewniającej doskonałą widoczność. Oprócz szansy obejrzenia ligowego szlagieru meczu dwóch utytułowanych drużyn Polonia Warszawa z Ruchem Chorzów było przygotowane dla młodych kibiców szereg atrakcji, tak by wieczór spędzony na kibicowaniu Polonii pozostał niezapomniany.
Atmosfera piłkarskiego święta łączyła najmłodszych sympatyków futbolu z tymi, którzy na trybunach zasiadali nierzadko jeszcze przed wojną. Kibice Czarnych Koszul sami wprowadzili zasadę ograniczenia wulgaryzmów w dopingu, którym wspierają zawodników. Tuż po ostatnim gwizdku z młodymi kibicami spotkali się zawodnicy Polonii, by rozdać autografy oraz pozować do wspólnych zdjęć. Dzięki konkursom oraz drobnym upominkom nikt nie opuścił stadionu z pustymi rękami. O dobrą zabawę zatroszczyła się również maskotka zespołu Jaguarzyca Beata.
Wyjazd ten mia`ł na celu pokazanie atmosfery stadionu pełnego entuzjastów piłki nożnej i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, którzy oglądając gwiazdy polskiej piłki na żywo, sami odejdą od komputera i spróbują swoich sił w sporcie. Uczestnicy mogli zobaczyć jak powinien zachowywać się prawdziwy kibic-była to lekcja wychowania: jak być prawdziwym kibicem, a nie „kibolem”.
Organizator wyjazdu Andrzej Osiak
– nauczyciel wychowania fizycznego
W dniu 19 października od 1800 do 2300 odbył się biwak klas pierwszych gimnazjum
Cel główny: integracja zespołów klasowych
oraz
Na początek spotkaliśmy się na sali gimnastycznej gdzie wszyscy uczestnicy brali udział w zabawach integracyjnych.
Pierwsza zabawa to - „pozwólcie, że się Wam przedstawię”
Każdy uczestnik mówił swoje imię i krótką informację o sobie w ten sposób
wzajemnie poznaliśmy się, dowiedzieliśmy się, co kto lubi robić w wolnym czasie, co jest jego pasją
W ramach programu „Uczenie się przez całe życie” dnia 3 października 2012 roku Zespół Szkół w Zagoździu odwiedzili specjaliści z dziedziny edukacji z Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Finlandii, Szwecji, Turcji i Macedonii. Tematem wizyty był wpływ technologii informatyczno – komputerowych na proces nauczania i uczenia się.
Uczestnicy z zachwytem obserwowali lekcje języka angielskiego prowadzone przez Panią Iwonę Krasuską (w klasie III) i Panią Justynę Kuryła (w klasie V). Goście zwiedzili też budynek naszej szkoły i porozmawiali z naszymi uczniami, oczywiście w języku angielskim.
Po obiedzie uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną w języku angielskim na temat technologii ICT i aplikacji stosowanych w naszej szkole w procesie uczenia się i nauczania.
Na koniec jeden z uczestników wizyty tak ocenił naszą placówkę: „Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu nauczania języka angielskiego w Waszej szkole, mogłem z wieloma osobami swobodnie rozmawiać”. Goście wyjechali od nas nie tylko z ogromnym bagażem wspomnień, ale również z ulotkami informacyjnymi o naszej szkole w języku angielskim przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły
Wrzesień w szkole w Zagoździu kojarzy nam się nie tylko z rozpoczęciem roku szkolnego, lecz również z osobą Patrona. Ta tradycja sięga roku 2000, kiedy szkole nadano imię Stanisława Grafika, byłego kierownika, który został stracony w czasie okupacji niemieckiej za działalność konspiracyjną. Podejmowane działania w tym roku przebiegały pod hasłem: Różne są drogi wiodące przez życie. Uczniowie poznawali życiorys,pisali listy do Patrona, brali udział w konkursie literackim Mam pomysł na własne życie oraz w konkursie plastycznym.
Uwieńczeniem naszych działań był uroczyście obchodzony Dzień Patrona 1października 2012r. Uroczystość rozpoczęła się na placu szkolnym, przy pomniku ku czci nauczycieli/m.in. Patrona szkoły/, uczniów i mieszkańców obwodu szkolnego- żołnierzy AK poległych w czasie II wojny światowej. Uczciliśmy ich pamięć poprzez odśpiewanie hymnu szkoły oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.
Dalsza część odbywała się w szkole na sali gimnastycznej.Słowo wstępne wygłosiła pani dyrektor Jadwiga Grudzień, która powitała przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas między innymi syn patrona, pan Ryszard Grafik z żoną.
Następnie rozpoczęła się uroczysta akademia, w czasie której uczniowie przypomnieli drogę życia Stanisława Grafika. W części artystycznej zostały wykorzystane fragmenty książki pt. Rzecz o Rawiczu, seminarium nauczycielskim, uczniach rocznika maturalnego 1929 współautorstwa pana Ryszarda Grafika, który złożył autografy posiadaczom książki.
Na zakończenie celebrowana była Msza w intencji Patrona oraz społeczności szkolnej. Ksiądz Proboszcz w wygłoszonej homilii jeszcze raz podkreślił, że Patron naszej szkoły był człowiekiem wrażliwym, uczciwym, bezinteresownym i prawym. Słuchaliśmy z zadumą o tamtych dniach i ludziach- herosach, bohaterach- wiernych do końca swojemu narodowi i Ojczyźnie. Wielu z nich, jak nasz Patron – Stanisław Grafik– na ołtarzu wolności złożyło swoją młodość i życie. Możemy być dumni z naszego Patrona.
Dzień Patrona był dla nas kolejną wyjątkową lekcją historii przypominającą poprzez poezję i piosenkę żołnierski los.
Uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej brali udział w konkursie plastycznym pt.: „RPO zmienia przyszłość, namaluj swój świat” - zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie. Pomysłodawcą akcji był marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman.
Adrian Kopeć z klasy 4 pod opieką pani Agnieszki Sawczuk wygrał dla naszej szkoły wyjątkową nagrodę w postaci zestawu interaktywnego, w którego skład wchodzą tablica Interactive IP Board 85, projektor multimedialny BenQ MX880UST oraz oryginalne oprogramowanie.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 10 września br. w Filharmonii Lubelskiej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Stanin pan Krzysztof Kazana, dyrektor Zespołu Szkół w Zagoździu pani Jadwiga Grudzień i zwycięzca konkursu Adrian Kopeć. Konkurs miał na celu promocje Regionalnego Programu Operacyjnego i zwiększenie wiedzy o funduszach europejskich wśród najmłodszych mieszkańców regionu. Przez zabawę dzieci mogły lepiej poznać RPO, a szkoły zyskały wysokiej klasy sprzęt edukacyjny. Konkurs polegał na stworzeniu plakatu prezentującego efekty wykorzystania środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego na Lubelszczyźnie. Forma była dowolna. Można było go namalować, naszkicować, zrobić wycinankę lub kompozycję z gotowych zdjęć. Prace oceniło profesjonalne jury: Jarosław Koziara, znany lubelski artysta plastyk, Anna Nawrot-Gryka, prowadzi Galerię Białą w Lublinie i Bernard Homziuk, wykładowca na Wydziale Artystycznym UMCS w pracowni Malarstwa i Rysunku. Do plastycznych zmagań zaproszono 822 szkoły ze 173 gmin województwa lubelskiego. Ostatecznie udział w konkursie potwierdziło 642 placówki. Na przygotowanie plakatu dzieci miały prawie dwa tygodnie. W ciągu 2 lat w cyfrowe zestawy edukacyjne urząd wyposażył jedną szkołę w każdej gminie. Łącznie 213 samorządów. Środki na przeprowadzenie obu edycji konkursu, łącznie z zakupem 213 zestawów edukacyjnych i pozostałych nagród oraz szkoleniami dla nauczycieli z obsługi nowych urządzeń, pochodziły Regionalnego Programu Operacyjnego (puli przeznaczonej na promocję programu) oraz budżetu województwa. Łącznie na ten cel wydano ponad 1,9 mln zł.
W czwartek uczestnicy "Wakacji z angielskim" w celu dostarczenia ciekawych tematów do konwersacji udali się na wycieczkę.
Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łukowie, gdzie spotkaliśmy się z doradcą zawodowym Hanną Zachoszcz celem uzyskania informacji dotyczących wyboru zawodu oraz zawodów przyszłości.
Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w łukowskim Muzeum Regionalnym.
Zwiedziliśmy tam wystawy:
- „… miałem kiedyś narzeczoną z Łukowa” Edward Dwurnik,
- Łukowskie Amonity,
- Sztuka Ludowa,
- Kolorowy świat zabawek.
Następnie spotkaliśmy się z Burmistrzem Łukowa Dariuszem Szustkiem oraz zwiedziliśmy budynek Urzędu Miasta.
Ostatnim etapem wycieczki była Wola Okrzejska gdzie po Muzeum Henryka Sienkiewicza oprowadził nas dyrektor muzeum Antoni Cybulski.
W Zespole Szkół w Zagoździu uroczyście zakończono rok szkolny 2011/2012. Z tej okazji odbył się Piknik Rodzinny w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Postaw na Rodzinę”.
Mimo tropikalnej pogody do Zagoździa licznie przybyły rodziny z całej gminy Stanin. Podczas spotkania podsumowano dwuletnią pracę przedszkoli z Zastawia, z Sarnowa i z Zagoździa. Występy spotkały się z wielkim uznaniem ze strony widowni. Z okazji ukończenia edukacji przedszkola dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Pomiędzy występami dzieci, publiczność podziwiała tańce ludowe i towarzyskie w wykonaniu „Tańczących Nutek” Podsumowano także konkurs plastyczny w ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny”. Następnie Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana, wicewójt Ewa Niebrzegowska i dyrektor ZEAS-u Karol Kłos wręczyli nagrody najzdolniejszym uczniom i listy gratulacyjne dla ich rodziców.
Bardzo ważnym i interesującym punktem uroczystości okazał się Gminny Przegląd Występów Artystycznych. ,,Kropelki Rosy” z Zespołu Szkół w Tuchowiczu zaprezentowały się jako pierwsze, następnie wystąpili uczniowie ze Stanina, którzy zaśpiewali piosenki przy akompaniamencie Jolanty Skwarek- opiekuna zespołu. Uczniowie z Zespołu Szkół w Jeleńcu i Sarnowa pod opieką Hanny Jamborskiej wystąpili z bardzo bogatą ofertą artystyczną. Na zakończenie obejrzeliśmy występy uczniów z Zastawia i Zagoździa. Przebieg tej uroczystości prowadziła Anna Oskroba-Suśniak, a całość przygotowały Iwona Czernic i Małgorzata Szostek. Po zakończeniu przeglądu wszyscy uczestnicy otrzymałi podziękowania i upominki zakupione z funduszy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Staninie.
Podsumowując całą uroczystość, można stwierdzić, że wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Wspaniałą, niepowtarzalną, rodzinną atmosferę tworzyły uśmiechy najmłodszych dzieci, które biegały wśród dorosłych z kolorowymi balonikami z logo Kampanii ,,Postaw na Rodzinę”, mającej na celu integrować pokolenia, wzmacniać więzi rodzinne i zachęcać do aktywnego spędzania czasu wolnego. W pikniku uczestniczyło ok. 300 osób z całej Gminy Stanin.
W dniu 30.05.2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcach odbył się Dzień Tańca w ramach II Festiwalu Kultury Chodów 2012. Celem Festiwalu była konfrontacja artystyczna dokonań szkół, Ośrodków Kultury z terenu całego kraju, popularyzacja różnych form artystycznych w szkołach oraz kierunkowanie dalszego rozwoju działalności kulturalnej, wymiana doświadczeń, popularyzacja upowszechniania kultury wśród dzieci i młodzieży.
W konkursie wzięło udział 40 formacji tanecznych, wśród których znalazł się zespół „Tańczące Nutki” z Zagoździa.
Komisja w składzie:
po obejrzeniu wszystkich grup tanecznych podała werdykt w poszczególnych kategoriach
„Tańczące Nutki” zajęły III miejsce
Młodzież Zespołu Szkół w Zagoździu wzięła udział w XV Ogólnopolskim IX Międzynarodowym konkursie „Igłą malowane” organizowanym przez Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wielkopolskim Patronat konkursu objął Lubuski Kurator Oświaty i prezydent miasta Gorzów Wielkopolski. W dniach od 29.03.2012r do 13.04.2012r prace wykonane techniką haftu krzyżykowego tworzyły wystawę konkursową. Wśród uczestników znalazła się również kolekcja pani Justyny Komorniak. Tak piękne i staranie wykonane wytwory wymagały dużo czasu oraz cierpliwości. Prace uczniów spotkały się z uznaniem jury. Nasi uczestnicy otrzymali Nagrodę Dyrektora w postaci albumu książkowego: „ 100 wyjątkowych miejsc. Zobacz, zanim znikną.” Wszystkie prace można podziwiać na wystawie w ZS w Zagoździu.
"Malowanie igłą” to piękna sztuka rozwijania wrażliwości i myślenia plastycznego, forma spędzania wolnego czasu. Udział w konkursie umożliwił prezentację dorobku twórczego uczniów i osób dorosłych. Opiekę na uczestnikami konkursu sprawowała Elżbieta Zdunek.