Nawigacja

  • Native speaker z Ameryki w Zespole Szkół w Zagoździu 2013r.

    W ramach programu „Wakacje z angielskim” Zespół Szkół w Zagoździu dnia 3 sierpnia 2013r. odwiedziła Stacy Gonzalez – native speaker z Ameryki. Chcąc pokazać jej naszą polską gościnność zorganizowaliśmy wycieczkę do stolicy. Największe wrażenie zrobiło na niej warszawskie Stare Miasto oraz Pałac Sobieskiego na Wilanowie. W trakcie rozmowy dowiedzieliśmy się, iż Amerykanka interesuje się sportem, szczególnie piłką nożną. Świetnie się złożyło ponieważ mieliśmy w planach również mecz Legii Warszawa z Podbeskidziem Bielsko-Biała (3 kolejka Ekstraklasa). Wspólnie kibicowaliśmy Legii i wygrali J (4:0).Od poniedziałku Stacy rozpoczęła prowadzenie zajęć języka angielskiego z chętnymi uczniami naszej szkoły. Perfekcyjny język, doskonałe przygotowanie metodyczne oraz miła osobowość nauczycielki sprawiły, iż dzieci z ogromnym entuzjazmem i zapałem czekały na kolejne dni zajęć. Wizyta wolontariuszki z Ameryki nie tylko podniosła poziom umiejętności językowych naszych uczniów, lecz zwiększyła również ich motywację do nauki języków obcych. Dzieci zrozumiały, że aby się z kimś porozumieć trzeba nauczyć się języka angielskiego.Dbaliśmy o to, aby Stacy czuła się u nas jak w domu. Nasz gość był wręcz zachwycony polską kuchnią. Za najlepsze dania Amerykanka uznała: naleśniki, pierogi, gołąbki i barszcz. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom: Pani Agnieszce Cizio, Pani Joannie Osiak, Pani Ewie Kopeć, Pani Wioletcie Kurek i Pani Iwonie Urbanek za zaangażowanie w życie szkoły oraz za przygotowanie smacznych obiadów dla naszego wyjątkowego gościa. Cieszymy się, że możemy liczyć na naszych rodziców.

    Justyna Kuryła

  • Wakacje z angielskim 2013r.

    Wakacje z angielskim 2013r.

    W naszej szkole od dnia 5 - 9 sierpnia 2013 roku odbędą się ciekawe i aktywne zajęcia z języka angielskiego.

    Zapraszamy osoby, które figurują na niżej podanej liście!:)

    „WAKACJE Z ANGIELSKIM”

    (od 5 – 9 sierpnia2013 r.) 

    I GRUPA (godz. 9.00 - 10.30)II GRUPA (godz. 10.40 – 12.10)III GRUPA (godz. 12.20 – 13.50)

    1. Katarzyna Cizio ( III gimn.

    2. Karolina Gromada ( II gimn.

    3. Daniel Kopeć ( II gimn.

    4. Martyna Fijał (II gimn

    5. Ewa Urbanek (III gimn.

    6. Aleksandra Mateńka (II gimn.

    7. Piotr Grudzień (II gimn.

    8. Natalia Jabłońska ( II gimn.

    9. Bartek Głasek ( II gimn

    10. Ewelina Gromada ( II gimn

    11. Monika Gajowy ( I gimn

    12. Zuzia Osiak (I gimn.

    13. Ostrysz Oliwia (I gimn)

    14. Patrycja Świeczak ( I gimn

    15. Urbanek Aleksandra

    16. Strzyżewska Patrycja

    17. Natalia Murawiec ( I gimn

    18. Inga Kurek (V kl.

    19. Natalia Świeczak (V kl.

    20. Klaudia Świeczak (IV kl.

    21. Adam Szcześniak (IV kl.

    22. Magdalena Wysokińska (IV kl

    23. Szymon Osiak (IV kl.

    24. Karolina Piskorek ( IV kl

    25. Paulina Ambroziak (IV kl

    26. Adrian Kopeć (V kl.

    27. Katarzyna Kiełczykowska (V kl.

  • Wizyta w Pałacu Prezydenckim 4 VII 2013r.

     Dnia 4 lipca 2013 roku członkowie zespołu ludowego „Tańczące Nutki” działającego przy Zespole Szkół w Zagoździu, wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Uczestnikami wyjazdu była także pani Dyrektor Jadwiga Grudzień, pani Wicedyrektor Elżbieta Zdunek, nauczyciele oraz rodzice.

     Głównym celem wycieczki była wizyta w Pałacu Prezydenckim. Wyjechaliśmy o godzinie 8.15 z pod budynku naszej szkoły. Jechaliśmy długo, aż w końcu ujrzeliśmy tablicę z napisem: Warszawa.

    Na początku naszej wyprawy udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, by zwiedzić Kościół św. Anny, który jest głównym ośrodkiem duszpasterstwa akademickiego. W świątyni przywitał nas kapłan zakonny, który ciekawie opowiedział o historii i funkcjonowaniu Kościoła.

             Następnie punktualnie o godzinie 10.50 przybyliśmy do Pałacu Prezydenckiego. Po obowiązkowej kontroli bezpieczeństwa i późniejszym oddaniu wszelkich plecaków oraz toreb zostaliśmy serdecznie powitani przez panią przewodnik, która oprowadzała nas przez ponad godzinę po Pałacu Prezydenckim. W skupieniu słuchaliśmy informacji na temat ważnych wydarzeń z historii pałacu i naszego kraju. Podziwialiśmy eleganckie wnętrza pałacu, w których odbywają się najważniejsze państwowe i międzynarodowe spotkania. Już w pierwszym pomieszczeniu zauważyliśmy coś, co było nam znajome. Za szklaną ścianą znajdowała się sala, w której ujrzeliśmy legendarny „okrągły stół” - symbol spotkania i porozumienia 1989 roku. Nawet dziś na poszczególnych miejscach dojrzeć można nazwiska osób uczestniczących wówczas w rozmowach. Jak dowiedzieliśmy się podczas oprowadzania po Pałacu, goście prezydenta wprowadzani są najpierw do holu, gdzie są witani. Następnie znaleźliśmy się w Sali Rokoko, gdzie prowadzone są tzw. rozmowy w cztery oczy. W dużej Sali Rycerskiej prowadzone są rozmowy polityczne z innymi zagranicznymi przedstawicielami rządów. Dłużej zatrzymaliśmy się w Pałacowej Kaplicy, w której wcześniej znajdowało się pomieszczenie gospodarcze, a która wybudowana została w latach 1992- 1994 z inicjatywy Lecha Wałęsy. Tutaj odbywają się codziennie dwie msze święte, jedna rano o godzinie 9:00, a druga popołudniu o 16:00. Także tutaj modlił się obecny papież Benedykt XVI jak i jego poprzednik Jan Paweł II. Pani przewodnik zdradziła nam, że każdy prezydent, bez względu na to czy jest pobożny czy tez bezwyznaniowy, bierze udział w mszy, jednakże nie koniecznie uczestniczy w komunii świętej. W pałacowej kaplicy pochyliliśmy także głowy przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Na pierwszym i ostatnim dostępnym dla nas piętrze znajduje się Sala Kolumnowa, gdzie od 6 lutego do 5 maja 1989 roku odbywały się posiedzenia przy okrągłym stole. Obecnie w tej Sali odbywają się ważne polityczne wydarzenia, m.in. nominacje na premiera i zaprzysiężenie nowych ministrów. Również w tej właśnie Sali Fryderyk Chopin miał zaszczyt zagrać koncert pianistyczny. Ogromnym wrażeniem był także widok w Sali Kolumnowej pięknego elementu dekoracyjnego, którym był duży, ważący 420 kg, pozłacany żyrandol. Rzeczą naturalną było to, że nie odmówiliśmy sobie okazji zrobienia zdjęcia w tym pomieszczeniu.

    Zwiedzanie zakończyliśmy w Sali Kolumnowej, tutaj zajęliśmy miejsca i nadarzyła się okazja, aby dowiedzieć się trochę od pani przewodnik o historii Pałacu Prezydenckiego. Po tym historycznym zarysie mogliśmy wreszcie zadawać pytania. Na końcu naszego zwiedzania podziękowaliśmy za szczegółowe i miłe oprowadzenie w pałacowych murach. Wspinaliśmy się na piętro, zaglądaliśmy do wielu sal i pomieszczeń, ale niestety w żadnej z nich nie udało nam się spotkać Pana Prezydenta. Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego jednak było rzeczą wyjątkową, gdyż jest on bardzo rzadko udostępniany dla turystów. Mieliśmy więc dużo szczęścia!!

             Kolejnym krokiem naszej wycieczki był na spacer po Starym Mieście i mały posiłek.         Następnie udaliśmy się do Natolińskiego Domu Kultury na Ursynowie. Tam przywitały nas dwie sympatyczne panie, studentki pani Agata oraz pani Kasia. Mieliśmy okazję obserwować wiele doświadczeń chemicznych, które bardzo zaciekawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uśmiech, zadowolenie oraz w wielu sytuacjach zdziwienie nie wygasało z twarzy uważnych obserwatorów.Ciekawe i atrakcyjne pokazy chemiczne były końcowym punktem naszej wyprawy.

    Podczas powrotu zajechaliśmy do filmowych Wilkowyj, gdzie mieliśmy okazję ujrzeć znanych aktorów i posiedzieć na słynnej ławeczce.Po godzinie 18ej dotarliśmy do Zagoździa bardzo zmęczeni, ale bogatsi w wiedzę i niezapomniane przeżycia.

  • Piknik Rodzinny 30 VI 2013r.

    W niedzielę 30 czerwca 2013 roku od godz. 13 na placu Zespołu Szkół w Zagoździu odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez ZS w Zagoździu pod patronatem Wójta Gminy Stanin i Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

     W tym roku rolę organizacyjną pełnili rodzice z miejscowości Wnętrzne. Plac szkolny tego dnia był specjalnie przygotowany na tą okazję. Na scenie umieszczone były kolorowe materiały, kwiaty oraz plakat z sylwetkami rodziny.

    Uczestnikami pikniku były rodziny z obwodu gminy Stanin. Dzieci miały do dyspozycji urządzenia rekreacyjne tj.: zjeżdżalnię oraz trampolinę, które zapewnił Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana. Najmłodsi uczestnicy mogli także korzystać z placu zabaw na terenie szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz baniek mydlanych.

    Podczas Pikniku funkcjonował bufet szkolny, przygotowany przez rodziców. Można było zjeść frytki, gofry, lody, napić się soku i spróbować pysznego ciasta upieczonego przez Radę Rodziców.

    Piknik rozpoczął występ zespołu ludowego „Tańczące Nutki” działającego przy Zespole Szkół w Zagoździu prowadzonego przez panią Dyrektor ZS Jadwigę Grudzień. Uczniowie zaprezentowali taniec lubelski w pięknych ludowych strojach. Dyrektor ZS powitała wszystkich uczestników uroczystości i przedstawiła główną tematykę spotkania. Następnie Wójt Krzysztof Kazana wręczył nagrody uczniom z Gminy Stanin, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Później uczniowie z poszczególnych szkół zaprezentowali swoje występy artystyczne.

    Tuż po występie głos zabrali zaproszeni goście, a byli nimi: Wójt Krzysztof Kazana oraz Radny Rady Gminy Piotr Szewczak. Radny Rady Gminy posumował projekt realizowany przez ZS w Zagoździu i również nagrodził uczniów.

    Piknik uświetnił występ szkolnej wokalistki Weroniki Szczerby, która swym talentem zachwyciła wszystkich uczestników.

    Dzięki słonecznej pogodzie i zaangażowaniu rodziców  impreza przebiegła pomyślnie. Zarówno rodzice jak i dzieci świetnie się bawili podczas Pikniku. Tego typu imprezy z pewnością  pozytywnie  wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrują rodziców z placówką, do której uczęszcza dziecko. Są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu i promują wizerunek szkoły.

    Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację i licznie przybyłym uczestnikom.

  • Zakończenie roku szkolnego - III klasy 2013r.

    Kolejny raz przyszło nam pożegnać naszych absolwentów. Licznie przybyli zaproszeni goście: dyrekcja, nauczyciele, rodzice, pracownicy niepedagogiczni. Naszą uroczystość uświetnili także swoją obecnością pan wójt gminy Stanin Krzysztof Kazana oraz proboszcz parafii Jedlanka ks. Piotr Kardas. Myślę, że ta uroczystość była wyjątkowa. Na pewno pozostanie na długo w sercach i pamięci.  Tyle łez wzruszenia, tyle pozytywnych emocji... Myślę, że ten wieczór ubogacił nas wszystkich i umocnił wewnętrznie. To wspaniałe, że przez te trzy lata narodziły się tak mocne więzi. Widać było, że co niektórym żal odchodzić z naszego gimnazjum. Ogromna to radość dla nas nauczycieli, bo mieliśmy żywy dowód na to, że dobrą robotę wykonaliśmy. Jesteśmy z was dumni drodzy absolwenci. Życzymy sukcesów i obyście w waszych przyszłych szkołach znaleźli wiernych przyjaciół i dobrych pedagogów. " Niech dobry Bóg zawsze was za rękę trzyma…"

    Anna Kobojek

  • Występ "Tańczących Nutek" na Turnieju Tańca 17 VI 2013r.

    Dnia 17 czerwca zespół „Tańczące Nutki” wziął udział w I Turnieju Tańca Nowoczesnego i Współczesnego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie.

    Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swój talent wśród licznej publiczności, którą byli: władze miasta Łuków, Dyrektorzy placówek szkolnych, nauczyciele oraz uczniowie.

    Na scenie pojawiło się kilka formacji tanecznych ze szkół łukowskich oraz szkół zlokalizowanych w okolicach Łukowa.

    Młodzi, utalentowani tancerze wykazali tym razem swoje umiejętności w tańcu współczesnym.

    Trzy pary ze Szkoły Podstawowej w Zagoździu przedstawiło taniec country, natomiast Kasia, Daniel, Patrycja i Patryk zatańczyli rock and rolla.

     Główne cele Turnieju Tańca:

    • popularyzacja różnych stylów i technik tanecznych,
    • konfrontacja umiejętności uczestników celem zdynamizowania ich indywidualnego rozwoju,
    • upowszechnianie atrakcyjnych form aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,
    • integracja środowiska osób i grup zaangażowanych w rozwój talentów tanecznych.

    5-osobowe jury obradowało po prezentacji poszczególnych kategorii wiekowych tańca, a mianowicie po występie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

    Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni II miejscem oraz wyróżnieniem.

    Otrzymali także nagrody rzeczowe, medale, statuetkę oraz dyplomy.

    Radość i zadowolenie „Tańczących Nutek”  z odniesionego sukcesu nie miały granic i towarzyszyły im przez cały dzień !:)

    Opiekunem wydarzenia była pani Dyrektor Jadwiga Grudzień.

  • Zajęcia dotyczące systemu ubezpieczeń społecznych 6 VI 2013r.

    Zajęcia dotyczące systemu ubezpieczeń społecznych 6 VI 2013r.

    Uczniowie klas II Publicznego Gimnazjum z Zagoździu w dniu 06 czerwca 2013r. uczestniczyli z zajęciach na temat systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce.

    Lekcję przeprowadził Pan Maciej Raszewski pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie.

    Uczestnicy dowiedzieli się między innymi co daje nam ubezpieczenie społeczne, jak również od czego zależy wysokość naszej przyszłej emerytury.

    Dowiedzieli się, że system ubezpieczeń społecznych ma w Polsce charakter powszechny i obowiązkowy. Ubezpieczeniami społecznymi - w zakresie wybranych ryzyk - są objęte osoby, które są, między innymi, pracownikami, osobami wykonującymi pracę na podstawie umowy zlecenia czy też prowadzące działalność gospodarczą.

  • Poczuj chemię 18 VI 2013r.

    Poczuj chemię 18 VI 2013r.

    W dniu 18 czerwca odbyła się dla klas I gimnazjum pokazowa lekcja ”ropa naftowa to czarne złoto” w ramach projektu  „poczuj chemię„ prowadzonego pod patronatem Polskiego koncernu Naftowego ORLEN.

    Projekt miał na celu zainteresowanie uczniów surowcami mineralnymi oraz racjonalnym ich sposobem wykorzystania przez człowieka. Prowadzące w bardzo atrakcyjny sposób przedstawiły młodzieży informacje dotyczące tzw. „czarnego złota”. Niecodzienna forma zajęć zainteresowała uczniów. Szczególną atrakcją było prezentowane na żywo doświadczenie dotyczące procesu destylacji ropy naftowej. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę wyniesioną z zajęć w najbardziej atrakcyjny sposób, w przeprowadzonym konkursie, gdzie mogli wygrać bardzo ciekawe nagrody.

    organizator: Joanna Osiak

  • Warsztaty z architektury 27 V 2013r.

    Warsztaty z architektury 27 V 2013r.

    W Zespole Szkół w Zagoździu dnia 27 maja 2013 r. odbyły się 6-cio godzinne warsztaty z architektury pod hasłem „Wielkie konstrukcje, wielkie katastrofy”.

    Udział w zajęciach wzięło 20  uczniów II i III klas gimnazjalnych naszej szkoły. Ciekawe i atrakcyjne warsztaty prowadzone były przez pracowników Politechniki Warszawskiej:  mgr inż. arch. Radosław Gajda, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i inż. arch. Natalia Szcześniak, studentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. 

    Celem  warsztatów było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami projektowania oraz odpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni.

    Zajęcia zostały podsumowane praktycznie, poprzez pracę w kilkuosobowych grupach.

    Efektem pracy to szkielety drewnianej wieży, które były wzmacniane zgodnie z założeniami uczniów-wykonawców-architektów.

    Koordynator zajęć: p. Dyrektor Jadwiga Grudzień.

  • Warsztaty z robotyki 5 VI 2013r.

    Warsztaty z robotyki 5 VI 2013r.

    W Zespole Szkół w Zagoździu w dniu 5 czerwca 2013 r. odbyły się warsztaty

    z robotyki o systemie LEGO Mindstorms NXT 2.0”.

    Udział w zajęciach wzięli uczniowie II klas gimnazjalnych naszej szkoły.

    Ciekawe i atrakcyjne warsztaty prowadzone były przez pracowników Politechniki Warszawskiej: mgr inż. Jan Semeniuk i inż. Paweł Borzym z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

     Celem  warsztatów było zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z robotyką oraz mechatroniką poprzez wykonanie własnych robotów.

    Efektem pracy były nietypowe i pomysłowe konstrukcje uczniów, np. pełzający robot-jaszczurka.

    Inżynierów zadziwił skonstruowany pod kierunkiem ucznów Daniela Kopcia i Tomka Krasuskiego robot kombajn zbożowy.

    Uczniowie tak zaprogramowali roboty, że wszystkie poruszały się.

  • Wkręć się w pomaganie 2013r.

    Wkręć się w pomaganie 2013r.

    Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

    Cel:

    • promowanie idei wolontariatu,
    • promowanie postaw proekologicznych.

    Na terenie szkoły akcja trwa od dwóch lat. Cała społeczność szkoły bardzo chętnie bierze udział w zbieraniu plastikowych zakrętek, włączając do zbiórki całe rodziny. W akcji wzięli udział uczniowie wszystkich klas, zebrane nakrętki zostały zawiezione do lubelskiego hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia, które przeznaczyło je na środki potrzebne w opiece nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. Środowisko przyrodnicze również ma korzyści, butelki pozbawione nakrętek można łatwo zgniatać, dzięki czemu zmniejsza się ich objętość. Pozwala to zredukować koszty transportu i składowania, ułatwia recykling.

    opiekun akcji

     Joanna Osiak

  • Teatrzyki ekologiczne 4 VI 2013r

    Teatrzyki ekologiczne 4 VI 2013r

    W dniu 4 czerwca 2013 roku na terenie Zespołu Szkół w Zagoździu odbył się po raz 13 Gminny Przegląd Teatrzyków Ekologicznych.

    Cel:

    • popularyzacja wiedzy z zakresu ochrony środowiska
    • integracja środowisk szkolnych z terenu gminy
    • doskonalenie umiejętności występowania przed większą publicznością

     

    W tym roku uczestniczyły trzy zespoły teatralne:

    • zespół ze Szkoły Podstawowej w Zastawiu pod opieką p. Rek i p. Kachniarz
    • zespół ze Szkoły Podstawowej we Wnętrzem pod opieką p. Białach i p. Kopeć
    • zespół ze Szkoły Podstawowej w Zagoździu pod opieką p. Powalskiej

    Gościem honorowym tegorocznego przeglądu była p. Karolina Barc pracownik nadleśnictwa Łuków, która opowiedziała uczniom o Rezerwacie Jata. Słuchacze mogli się dowiedzieć między innymi o tym, że rezerwat Jata pod względem długości istnienia ustępuje tylko Białowieskiemu Parkowi Narodowemu. Powstał on 21 marca 1933 r. z inicjatywy prof. Władysława Szafera. Jego osobliwością są wspaniałe bory jodłowe z udziałem świerka i sosny. Pani Karolina opowiedziała ciekawostkę historyczną związaną z rezerwatem, który ma nie tylko wspaniałą przyrodę, ale i pomniki historyczne. To tu, po upadku powstania styczniowego, ukrywał się ks. Brzóska. W latach 1942–45 na tym terenie znajdowały się trzy obozy partyzanckie (AK, NSZ i radziecki) nigdy niezdobyte przez okupanta.

    Efekty: Udział w przeglądzie to doskonała forma edukacji ekologicznej, młody człowiek biorąc udział w przedstawieniach teatralnych o treściach ekologicznych pobudza procesy poznawcze, wzbogaca słownictwo, wrażliwość estetyczną, zasób wiadomości. Pobudza go to również do przeżywania różnorodnych pozytywnych emocji.

    Opracowała:

    Joanna Osiak- koordynator przeglądu

  • "Domowi detektywi" w Zagoździu 27 V 2013r.

    W Zespole Szkół w Zagoździu w dniu 27 maja odbyły się dwie uroczystości. Pierwsza to podsumowanie projektu pt. „Domowi detektywi” , w którym klasa V szkoły podstawowej brała czynny udział.

    Główne cele programu:

    - opóźnienie momentu, w którym młodzi ludzie po raz pierwszy sięgną po alkohol, czyli opóźnienie tzw. inicjacji alkoholowej

    - zmniejszenie spożycia alkoholu przez młodych ludzi, którzy już próbują pić;

    - ułatwienie współpracy pomiędzy nauczycielami, a rodzicami.

                Na spotkanie kończące projekt przybyli bardzo licznie rodzice uczniów klasy V, pani dyrektor J. Grudzień i pani wicedyrektor E. Zdunek. Przybyli rodzice wysłuchiwali czterech zespołów, które przedstawiały jak radzić sobie ze stresem nie sięgając po alkohol. Następnie braliśmy czynny udział w grach i zabawach, które bardzo nas rozweseliły i bardzo nam się podobały, jednocześnie zintegrowały rodziców i uczniów naszej klasy.

    Nadszedł czas na drugą część uroczystości poświęconej naszym kochanym mamom. Każde dziecko wręczyło własnoręcznie przygotowany prezent, powiedziało wierszyk oraz zaśpiewaliśmy mamom wspólnie 100 lat.

                Wszystkie mamy zostały zaproszone na herbatkę i ciasto. Po miłym wieczorku z uśmiechem na twarzy udaliśmy się do domu.

                Koordynatorem projektu "Domowi detektywi" oraz odpowiedzialna za przygotowanie uroczystości Dnia Matki była Mariola Zientara, wychowawca klasy V.

                PS. Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu

  • Zajęcia kulinarne 2013r.

    Uczennice klasy III gimnazjum na zajęciach kulinarnych odbywających się w ramach zajęć technicznych uczyły się komponowania codziennego jadłospisu, zasad zdrowego żywienia i jego znaczenia dla rozwijającego się organizmu oraz poznawały zasady higieny i bezpieczeństwa podczas samodzielnego sporządzania potraw.

    W maju, na jednych z zajęć dziewczęta wykonywały torty śmietanowe.  Zachwycały one nie tylko wyglądem, ale również smakiem.

  • Sukces drużyny piłkarskiej 2013r.

    W dniu 25-26.05.2013 drużyna Szkoły Podstawowej w Zagoździu w składzie: Niemczuk Mateusz, Grzegorz Kosiba, Muszyński Daniel, Wietrak Adrian, Błaszczyk Karol, Nawrocki Kuba, Chojecki Marcin, Osiak Szymon pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Osiaka uczestniczyła w XI turnieju Piłki Nożnej Chłopców pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej w Radoryżu Smolanym.

    Ideą tych zawodów jest doskonalenie umiejętności młodych piłkarzy w rywalizacji z zespołami powiatu łukowskiego oraz nawiązywanie nowych przyjaźni oraz promowanie Uczniowskich Klubów Sportowych poprzez aktywizację środowisk lokalnych i szerzenie zdrowego stylu życia.

    Drużyna rozegrała 25.05.2013 r. cztery mecze

    Zagoździe: „DAF 2” 4:0

    Zagoździe: Huta Dąbrowa 1:1

    Zagoździe: Okrzeja 0:2

    Zagoździe: Stanin 5:0

    Wyniki tych meczy zasądziły wyjściu z grupy i kwalifikacji do etapu finałowego.

    W niedzielę 26.05.2013 r. chłopcy grali w Wielkim Finale o I miejsce z zespołem „DAF 3”

    Zagoździe: „DAF 3” 2:1

    Następnie rozegrali mecz o trzecie miejsce

    Zagoździe: Okrzeja 2:1

    Chłopcy zajęli III miejsce, każdy z nich otrzymała medal oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek. Szymon Osiak otrzymał dodatkowo statuetkę dla najmłodszego uczestnika turnieju.

  • Dzień Matki i Ojca 23 V 2013r.

    Dzień Matki i Ojca 23 V 2013r.

    Matce dziękuj i o niej pamiętaj

    W nocy, w dzień, o każdej porze

    Ona tobie życie dała

    Razem z Ojcem wychowała”

    W dniu 24 maja 2013 roku odbyła się uroczysta  akademia z okazji „Dnia Matki i Ojca” w wykonaniu klas pierwszych  gimnazjum zorganizowana  pod opieką  wychowawczyń p. Bożeny Kiełczykowskiej i p. Joanny Osiak oraz nauczyciela muzyki p.Anny  Oskroba-Suśniak                                                                         

    Miała on na celu:                                                                  

    - kształtowanie właściwego stosunku do matki i ojca                                                              

    - doskonalenie umiejętności zaprezentowania się przed szerszą publicznością.

     Uczniowie uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy.

     

            Słowem i  muzyką wyrazili miłość do swoich rodziców. Występ , zadeklamowane wiersze i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u  rodziców wzruszenie. Uściski ukochanych rodziców były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsi na całym świecie.

          Uczniowie wręczyli rodzicom podarunki wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Agnieszki Sawczuk.

    Aby uatrakcyjnić czas swoim rodzicom, uczniowie  przygotowali konkurs karaoke.

            Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze.

    Takie wydarzenie na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców. 

  • Występ zespołu ludowego "Tańczące Nutki" 21 V 2013r.

    Dnia 21 maja 2013 r. zespół „Tańczące Nutki” zaprezentował swoje umiejętności na III Festiwalu Kultury w Chodowie.

     Cel festiwalu to:

    1. Prezentacja,  propagowanie, popularyzacja upowszechniania kultury wśród dzieci i młodzieży, jak również rozbudzanie zainteresowań dziedzictwem kulturowym wyrażającym się w pielęgnowaniu gwary, zwyczajów, obrzędów, pieśni i tańca.

    2. Wymiana doświadczeń, nawiązywanie i rozwój współpracy pomiędzy szkołami.

    3. Promocja uzdolnionych uczniów i ich osiągnięć w dziedzinie kultury.

    4. Prezentacja dorobku artystycznego w dziedzinie tańca i muzyki.

    Uczniowie zatańczyli wiązankę  Tańców lubelskich przed czteroosobowym jury oraz liczną publicznością.

    Zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a jury przyznało III miejsce.

    „Tańczące Nutki cieszą się z osiągnięcia i już myślą o przygotowaniu kolejnego układu tanecznego na przyszłoroczny festiwal”, powiedziała Pani Jadwiga Grudzień, opiekun zespołu.

  • Turniej w piłkę nożną 2013r.

    Turniej w piłkę nożną 2013r.

    W dniu 13.05.2013 roku na gminnym Orliku w Kosutach odbył się gminny turniej w piłkę nożna dla chłopców rocznik 2002/2000.

     Szkołę Podstawową w Zagoździu  reprezentowali:

    1.  Niemczuk Mateusz kl.VI2.  Kosiba Grzegorz kl.VI3.  Muszyński Daniel kl.VI4.  Wietrak Adrian kl.VI5.  Błaszczyk Karol kl.VI6.  Nawrocki Kuba kl.IV7.  Chojecki Marcin kl.IV8.  Osiak Szymon kl.IV

     

    Drużyna rozegrała 4 zwycięskie mecze.

    • mecz ze Szkołą Podstawową w Zastawiu wygrali 1:0
    • mecz ze Szkołą Podstawową w Jeleńcu wygrali 2:0
    • mecz ze Szkołą Podstawową w Staninie wygrali 1:0
    • mecz ze Szkołą Podstawową w Sarnowie wygrali 6:0

    Chłopcy wygrali wszystkie mecze i zostali reprezentantami Gminy Stanin na Powiatowym Turnieju w Krzywdzie, który odbył się 17.05.2013 roku.

    Na turnieju w Krzywdzie drużyna zagrała dwa mecze

    • Zagoździe – Radoryż Smolany 0:0
    • Zagoździe – Wandów 2:0

    Jednak wynik bramek nie pozwolił na wyjście drużyny z grupy.

  • Warsztaty dla uczniów gimnazjum 2013r.

    W naszej szkole planowane są warsztaty dla uczniów gimnazjum:  robotyka i architektura.

    Mam nadzieję, że udział uczniów w zajęciach z pracownikami Politechniki Warszawskiej powiększy grono inżynierów polskich za kilka lat.

    Opiekun przedsięwzięcia

    Jadwiga Grudzień

  • Robotyka 2013r.

    Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymiz robotyką oraz mechatroniką poprzez realizację własnych robotów. W tym celu w trakcie warsztatów  wykorzystywane zostaną zestawy klocków Lego MindStorms NXT 2.0* oraz proste środowisko do ich zaprogramowania.

    W trakcie warsztatów uczestnicy zostaną podzieleni na 3-4 osobowe zespoły, z których każdy będzie miał za zadanie zbudować i zaprogramować na kolejnych panelach roboty o coraz bardziej zaawansowanej konstrukcji i wykonujących coraz bardziej rozbudowane funkcje.

    W trakcie pierwszego panelu odbędzie się wstęp teoretyczny do robotyki i mechatroniki, a także zostaną omówione dostępne rodzaje czujników i struktura programu, w którym będą powstawały programy sterujące robotami.

    Podczas drugiego panelu uczestnicy będą konstruowali prostego robota z wykorzystaniem przykładowej instrukcji, dzięki czemu będą mogli w praktyce zapoznać się z dostępnymi elementami zestawu LEGO MindStorms NXT 2.0. Nauczą się również pracować w programie NXT do pisania programów sterujących robotami. Programy będę tworzone w prosty sposób, poprzez łączenie ze sobą odpowiednich bloczków odpowiadających różnym funkcjom.

    Celem panelu trzeciego będzie wykonanie bardziej skomplikowanego modelu robota, wykorzystującego większą liczbę czujników, w stosunku do pierwszej przygotowanej przez uczestników konstrukcji.  W ten sposób uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia robota, realizującego więcej funkcji lub którego funkcje będą bardziej złożone.

    Aby zachęcić do tworzenia samodzielnych projektów i pokazać różne możliwości, jakie daje zestaw, podczas pierwszych paneli uczestnicy mogą realizować takie modele robotów jak: robot jaszczurka, poruszający się na gąsienicach czołg strzelający kolorowymi kulkami, robot sortujący kulki, android niepozwalający się oszukać.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć