AKCJA CHARYTATYWNA
,,POLACY RODAKOM”
Po raz kolejny w Zespole Szkół w Zagoździu uczniowie i przedszkolaki wzięli udział w akcji charytatywnej, której głównym celem jest pomoc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą, a szczególnie na Ukrainie.
Akcja polegała na przygotowaniu paczek świąteczno – noworocznych dla polskich rodzin i polskich dzieci. Zbieraliśmy słodycze, konserwy, makarony, cukier, kaszę, ryż, zabawki, przybory szkolne, książki, opłatek i itp. Wszystkie artykuły zostały odwiezione przez p. Małgorzatę Miernicką na adres zbiórki - Biuro Senatorskie Stanisława Gogacza, znajdujące się w Łukowie.
Kolejny raz udowodniliśmy, że nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych i potrafimy się dzielić, chociaż może czasem sami mamy niewiele.
Podziękowanie dla Tych, którzy chcieli dać radość innym! Wszystkie podarunki traktujemy jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym dzieciom.
Akcję w szkole organizowały: p. Małgorzata Miernicka, p. Justyna Kuryła oraz wychowawcy klas.
Małgorzata Miernicka
Uczniowie klas III gimnazjum , postanowili zmierzyć się z kolejnym projektem. Tym razem tematem przewodnim były: ”Mobile - ruchome instalacje”. Instalacja jest obiektem istniejącym w przestrzeni, a więc jej korzeni należy szukać w rzeźbie. Mobile to specyficzne ruchome instalacje. Siłą ,która wprawia je w ruch może być grawitacja, wiatr oraz inne mechanizmy.Zadaniem uczniów było wykonanie instalacji artystycznej na jeden z zaproponowanych tematów:1. Maszyna przyszłości2. Rajskie ptaki3. Wiatrochwytaki4. Skrzydlate marzenia Instalacja musiała spełniać dwa warunki: musiała być ruchoma i wykonana z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Uczniowie musieli dobrać się w zespoły, dokonać podziału obowiązków , wymienić się doświadczeniami, zgromadzić materiały przeznaczone do recyklingu. W projekcie prócz wspaniale zrealizowanych mobili można było podziwiać nie tylko same projekty, ale i ogromne zaangażowanie uczniów, którzy poprzez zajęcia pogłębiali wiedzę na temat sztuki współczesnej, rozwijali swoją wyobraźnię oraz umiejętność dążenia do zamierzonego celu.
Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?Dlaczego śpiewamy kolędy?Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.Dlatego, żeby podawać sobie ręce.Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.Dlatego, żeby sobie przebaczać.ks. Jan Twardowski
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, tradycyjnie jak co roku, uczniowie klas III i IV pod kierunkiem p. Agnieszki Lewandowskiej i p. Barbary Fornal przygotowali jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego pod czujnym okiem p. Anny Oskroba-Suśniak. Po zakończonym przedstawieniu Proboszcz naszej parafii ks. Piotr Kardas poświęcił opłatek oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Kolejną osobą, która zabrała głos był Pan Jan Krasuski- sołtys wsi Kij. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń w wykonaniu Pani Dyrektor i w świątecznych nastrojach rozeszli się do klas, w których podzielili się opłatkiem.
Agnieszka Lewandowska
Anna Oskroba-Suśniak
Barbara Forna
Uczniowie Aleksandra Rojanowska i Dawid Sawczuk otrzymali wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym "Mój wymarzony las" organizowanym przez Nadleśnictwo w Łukowie. Na konkurs wpłynęło aż 768 prac. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.
17 grudnia 2016r. nasze grupy taneczne wraz z innymi tancerzami z powiatu łukowskiego wzięły udział w świątecznym koncercie w Łukowskim Ośrodku Kultury.
Występy wszystkich grup stworzyły przepiękną opowieść taneczną związaną ze Świętami Bożego Narodzenia.Nasi najmłodsi tancerze: Nikola Smolińska, Olga Gac, Nikola Cieńkowska, Natalia Kuryła, Damianek Bogusz, Adrian Kuciński, Zuzia Król, Wiktoria Szcześniak, Ala Szcześniak, Dominika Muszyńska, Wiktoria Świętochowska, Emilka Pogonowska, Ola Kachniarz, Pawełek Goławski, Wojtek Król, Filip Rosa i Malwinka Kucharska zatańczyli taniec renifera Rudolfa, który marzy o dostaniu się do zaprzęgu Świętego Mikołaja.
Tancerze z grupy średniej: Marta Gajowniczek, Ala Matuszewska,, Ula Pogonowska, Maja Szewczak, Amelka Czernic, Amelka Ostrysz, Wiktoria Brodzik, Paulinka Świętochowska, Kacper Gryczon, Maciek Gac, Kacper Szostek i Dawid Pawlak to załoga elfów odpowiednio przeszkolona i gotowa na każde wyzwanie. Tym razem pakowali Mikołajowi prezenty- słodkie cukrowe laski do schrupania.
Dziewczyny z gimnazjum: Patrycja Kurowska, Karolina Gryczon, Ola Fijał, Gabrysia Lewandowska, Anetka Buczyńska, Julka Szewczak, Ula Piotrowska i Monika Białach wystąpiły jako czirliderki zagrzewające do świątecznych porządków, zakupów, pakowania prezentów i całego przedświątecznego galimatiasu.
Koncert odbył się dwukrotnie ze względu na bardzo liczną widownię.
Dziękujemy paniom instruktorkom: Marcie Wróbel za przygotowanie choreografii, Małgosi Czarnockiej za zorganizowanie koncertu i włączenie nas do wspólnej prezentacji ponad stu tancerzy z kilku szkół powiatu łukowskiego oraz rodzicom za ogromną pomoc w przygotowaniu dzieci, przywożenie na próby i obecność podczas występów.
Iwona Czernic- opiekun grup tanecznych
2 grudnia 2016r w Zespole Szkół w Zagoździu odbyła się szkolna akcja propagująca bezpieczne poruszanie się po drogach- ,,Odblaski ratują życie”.Z tej okazji zaproszono do szkoły przedstawicieli Policji ze Stoczka Łukowskiego mł. asp. Janusza Sadło oraz mł. asp. Jana Kozaka . Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych. Policjanci omówili zasady bezpieczeństwa na drodze, zwracając szczególną uwagę na zachowanie ostrożności podczas poruszania się na drodze . Tłumaczyli jak bezpiecznie i prawidłowo korzystać z dróg i przejść dla pieszych. Przypomnieli także, że droga nie jest miejscem do zabaw . Uczniowie zostali uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Nawiązali również do przestrzegania bezpieczeństwa w szkole, w domu oraz w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Uczniowie z uwagą słuchaliwszystkich rad i przestróg,które zapewne przyczynią siędo poprawy bezpieczeństwa.Na zakończenie, młodsi uczniowiemieli możliwość obejrzenia wyposażeniapolicjanta w akcesoria niezbędne dopracy na służbie.W ramach przeprowadzonej akcji, uczniowie oraz pracownicy szkoły podczas przerw nosili kamizelki w celu propagowania konieczności używania przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych.
Organizatorzy: Agnieszka Lewandowska, Małgorzata Szostek
9 grudnia pod opieką naszych wychowawców spędziliśmy Mikołajki w siedleckiej Wagarowni i na lodowisku.
Wagarowania to pierwszy Escape Room w Siedlcach. Jest to coraz bardziej popularna forma rozrywki. Zostaliśmy zamknięci w pokojach, gdzie wcielaliśmy się w bohaterów pewnej historii o wybranej przez nas tematyce. Aby wydostać się z pokoju musieliśmy wykorzystać spryt, kreatywność, spostrzegawczość oraz współpracę. Na ucieczkę mieliśmy 60 minut. Wszystkim udało się rozwiązać zagadki i wydostać z pokoju w odpowiednim czasie.
Po posiłku w Mc Donaldzie wyruszyliśmy na lodowisko, aby pozbyć się zbędnych kalorii i poprawić kondycję fizyczną . Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Zachęcamy do odwiedzenia Wagarowni. Podajemy namiary: http://www.wagarownia.pl , https://www.facebook.com/wagarownia/?fref=ts
"Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla nas wszystkich, czas, w którym emocje są silniejsze niż zwykle - kiedy kochamy bardziej i bardziej pragniemy być kochani. Kiedy chcemy czuć ciepło i radość w sercu, wywołane szczęściem naszych bliskich."
Ta myśl przewodnia przyświecała organizatorom spotkania wigilijnego dla osób starszych i samotnych z Gminy Stanin, które odbyło się w piątek 16 grudnia 2016 roku. Miejscem spotkania był Zespół Szkół w Zagoździu, a wszystko zostało przygotowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Staninie we współpracy z nauczycielami i pracownikami ZS w Zagoździu. Całość spotkania koordynowała pani Anna Ostrysz – kierownik GOPS.
Celem spotkania było :
Spotkanie wigilijne rozpoczęło się jasełkami w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zagoździu pod kierunkiem p. Agnieszki Lewandowskiej i p. Barbary Fornal. Występ ten wprowadził wspaniały, świąteczny nastrój wśród wszystkich uczestników. Mali artyści, występujący na scenie przedstawili nam przepiękny program o narodzinach Jezusa w Betlejem. Całość uświetnił występ chóru pod batutą p. Anny Oskroba Suśniak. Występujący otrzymali wielkie brawa od zgromadzonych osób na widowni.
Wszystkim obecnym życzenia świąteczne złożyła Sekretarz Gminy Stanin p. Ewa Niebrzegowska. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i otrzymali upominki przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Zagoździu.
Świąteczną atmosferę spotkania podniosła przygotowana kolacja wigilijna i wspólne kolędowanie, do którego włączyli się wszyscy uczestnicy. Szkoda, że na sali, która była przygotowana na sto dwadzieścia osób, było trochę miejsc wolnych, co znaczy, że nie wszyscy samotni i starsi z Gminy Stanin chcieli skorzystać z zaproszenia GOPS-u , mimo, że gminny autokar zbierał chętnych ze wszystkich miejscowości.
Spotkanie świąteczne jest już tradycją w Gminie Stanin. Towarzyszy mu piękna, podniosła, bożonarodzeniowa atmosfera oraz dużo serdeczności i ciepła. Wszyscy uczestnicy rozeszli się w świątecznych nastrojach, pełni nadziei na lepsze jutro.
Barbara Fornal
W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klasy IIIa realizują na zajęciach technicznych moduł - majsterkowanie. W ramach tych zajęć poznają między innymi: techniki pracy z różnymi materiałami konstrukcyjnymi (drewno, plastik, metal, itp.), właściwości tych materiałów, możliwości wykorzystywania surowców wtórnych …
Uczą się również wytrwałości, cierpliwości, rzetelności i staranności podczas wykonywania różnego typu zadań technicznych.
Efekt końcowy ich pracy często jest zachwycający.
W sobotę 10 grudnia 2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zagoździu odbył się szkolny turniej w piłkę siatkową.
Cele:
Uczestnicy:
Uczniowie klas gimnazjalnych.
Przebieg:
W turnieju brało udział 4 klasy I a, II a, III a, III b.
Zawody rozgrywane były systemem „ każdy z każdym’’.
I miejsce zajęła klasa II a
II miejsce zajęła klasa III a
III miejsce zajęła klasa III b
Spotkania dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na wysokim, wyrównanym poziomie a poszczególne spotkania niejednokrotnie kończyły się przewagą tylko jednego punktu, gdyż regulamin zawodów przewidywał koniec spotkania przy zdobyciu 24 oczek. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim rozgrywane były zawody. Młodzież bardzo żywiołowo reagowała na przebieg poszczególnych spotkań.
Organizatorami i pomysłodawcami turnieju byli:
Andrzej Osiak
oraz Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Natalii Świeczak
Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:
a) rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną; rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;
b) prowadzenie edukacji dot. czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;
c) inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.
W etapie szkolnym olimpiady wzięli udział:
Gratulacje dla uczestników.
Opiekun: Jadwiga Grudzień
Uczniowie klas I gimnazjum pod czujnym okiem wychowawczyń spędziły bardzo przyjemny dzień podczas szkolnej wycieczki do Siedlec.
23 listopada zaskoczył nas piękną, słoneczną pogodą. Najpierw był relaks w aquaparku: rwąca rzeka, waterpolo, bicze wodne, zjeżdżalnie, jaccuzi- każdy znalazł coś dla siebie.
Następnie odwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne i choć niektórzy byli tu drugi raz, pani kustosz pomogła im odkryć je na nowo. W bardzo przystępny sposób tłumaczyła, jak należy „czytać” dzieło sztuki oraz dlaczego warto odwiedzać muzea. Chociaż niektórzy sceptycznie podchodzili do tego punktu wycieczki- wychodzili z muzeum już z zupełnie innym nastawieniem.
Potem był czas na posiłek i spacer. Na koniec obejrzeliśmy film „Za niebieskimi drzwiami” opowiadający o chłopcu, który po wypadku samochodowym zapada w śpiączkę. Był to bardzo poruszający obraz, zmuszający do myślenia- nie wszystko, bowiem było w nim oczywiste- to, co realne przeplatało się z wizjami chłopca pragnącego wrócić do matki i wyjaśnić, co tak naprawdę stało się z jego ojcem. Wartka akcja i zaskakujące zakończenie to z pewnością atuty tego filmu. Kupując bilety właśnie na ten seans, wspomogliśmy fundację Ewy Błaszczyk „A kogo”
A.Kobojek
18 listopada 2016 roku Konrad Redzik z klasy II b Publicznego Gimnazjum w Zagoździu reprezentował Gminę Stanin i Powiat Łuków w zawodach w tenisa stołowego, które miały miejsce w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach – etap rejonowy. Konrad rozegrał 6 meczy, wszystkie były zwycięskie, ale ogólna punktacja uplasowała go na II miejscu , co dało mu kwalifikacje do dalszych rozgrywek. Kolejne zawody miejsce 23 listopada 2016 roku w Kocudzy- etap wojewódzki. W tych zawodach Konrad rozegrał dwa mecze zwycięskie i potem trafił na bardzo mocnych przeciwników, grających w klubach sportowych specjalizujących się w tenisie stołowym. Po punktacji generalnej Konrad zajął 12 miejsce w województwie lubelskim.
,,Dnia 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu. Rozpoczęto przygotowania do powołania koalicyjnego rządu, w skład którego mieli wejść przedstawiciele polskich stronnictw politycznych…”
Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W naszej gminie msza św. odprawiana w kościele parafialnym w Tuchowiczu w intencji Ojczyzny i tych którzy walczyli o wolność oraz swobodę życia. Uczniowie naszej szkoły godnie uczestniczyli z pocztem sztandarowym. Po mszy św. dalsze uroczystości odbywały się przed pomnikiem poległych bohaterów w walkach o wolna i niepodległą Ojczyznę.
Zespół Szkół reprezentowali: Inga Kurek, Wiktoria Bączek, Aleksandra Gromada, Karolina Piskorek, Weronika Białach, Konrad Zdunek, Adrian Kopeć oraz Przemek Stelmach. Dziękuję rodzicom za pomoc w dostarczeniu dzieci do kościoła.
Mariola Zientara
24 listopada 2016r. odbyła się w naszej szkole tradycyjna zabawa andrzejkowa. Przybyły na nią baśniowe wróżki, piękne i niebezpieczne wiedźmy, groźne wampiry i inne straszydła. Dzięki wyobraźni i inwencji twórczej uczniów i ich rodziców stworzył się korowód barwnych postaci, spośród których uczestnicy wybrali najbardziej pomysłowe i oryginalne stroje i nagrodzili ich właścicieli tytułem miss i mistera balu.
W kategorii kl. I-III zwycięzcami zostali: Maja Szewczak i Maciek Gac z kl. III.
W kl. IV-VI nagrody otrzymali: Julka Krasuska kl. V i Mikołaj Osiński kl. VI
W kategorii gimnazjum tytuły otrzymali: Natalia Świeczak kl. IIIa i Emil Zaborowski kl. IIa
Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczyniły się do tego wróżki. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i czy spełnią się ich marzenia.
Podczas dyskoteki gimnazjalistki zaproponowały młodszym dzieciom zabawy zespołowe wymagające koncentracji uwagi i wykazania się refleksem. Rywalizacja cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Spragnieni i głodni zabawowicze mogli korzystać z barku, w którym rodzice serwowali pyszne gofry, frytki, ciasta, deserki i napoje.
Sprawozdanie z realizacji projektu "Europejskiego Uniwersytetu Latającego” realizowanego przez uczniów klas drugich Publicznego Gimnazjum w Zagoździu, którego podsumowanie odbyło się 18 listopada 2016 roku.
Do tegorocznej edycji Europejskiego Uniwersytetu Latającego zostało zakwalifikowane 15 szkolnych społeczności z całej Polski, w tym Zespół Szkół w Zagoździu, który odwiedzili eksperci Team Europe i animatorzy Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Celem "Europejskiego Uniwersytetu Latającego" było:
Spotkanie miało dwa moduły :
I moduł
Prezentacje uczniowskie na temat:
II moduł
Na podsumowaniu projektu byli również rodzice, za co serdecznie im dziękujemy, pomimo licznych obowiązków znaleźli czas, aby pomóc w realizacji projektu i wesprzeć swoje dzieci w ważnych sytuacjach szkolnych.
EFEKTY:
Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogli rozwijać bardzo cenne umiejętności. Najważniejsze z nich to: samodzielność, odpowiedzialność, rzetelność, współpraca, rozwiązywanie problemów, planowanie i organizowanie własnych działań, korzystanie z różnych źródeł informacji, prezentowanie wykonanej pracy, sztuka wystąpień publicznych, samoocena, autorefleksja, uczenie się na błędach.
Relacja i zdjęcia ze spotkania zostały umieszczone na fanpagu i stronie internetowej programu Centrum Edukacji Europejskiej :http://eul.ceo.org.pl/aktualnosci/europa-przyszlosci-w-zagozdziu
Przy realizacji projektu, podczas opracowywania ankiety i raportu służyła nam pomocą i opieką merytoryczną p. Magdalena Stefaniak - socjolog, absolwentka naszej szkoły- za co składamy jej serdeczne podziękowania.
Na spotkani była p. Marta Karwowska redaktor gazety Wspólnota, która przeprowadziła wywiady z uczniami oraz fotorelację, która została umieszcona na łamach gazety.
Opiekunowie projektu:
Joanna Osiak - nauczyciel geografii, wychowawca klasy II a
Iwona Krasuska - nauczyciel języka angielskiego, wychowawca klasy II b
12 listopada 2016r. w stolicy Niemiec- Berlinie odbył się Międzynarodowy Turniej w zapasach kobiet. W zawodach wystartowały reprezentacje: Niemiec, Polski, Ukrainy , Szwecji , Finlandii, Francji, Łotwy, Litwy, Rosji, Szwajcarii , Chorwacji, Węgier , Czech , Słowacji, Białorusi i Norwegii.W barwach reprezentacji Polski walczyły uczennice Zespołu Szkół w Zagoździu: Karolina Gryczon oraz Magdalena Sadło - zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski. Nasze dziewczyny zaprezentowały się wyśmienicie.
1 miejsce Karolina Gryczon kl IIb- kat 38 kg,
6 miejsce Magdalena Sadło kl.IIIa- kat 46 kg
Nasze dziewczyny zajęły punktowane miejsca i tym samym w największym stopniu przyczyniły się do zwycięstwa reprezentacji POLSKI w klasyfikacji zespołowej.
Start Karoliny Gryczon był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, o co bardzo się starał radny województwa Pan Marek Kopeć oraz Pani radna gminy Aneta Witkowska.
W listopadzie miesiącu poświęconemu edukacji globalnej w szkołach i w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w naszej szkole odbył się następujące wydarzenia:
Na konkurs wpłynęło ponad 45 prac wykonanych przez uczniów klas od III do VI szkoły podstawowej.
Komisja w składzie: Jadwiga Grudzień, Joanna Osiak, Agnieszka Lewandowska dokonała oceny prac konkursowych i wyłoniła uczniów, którzy będą reprezentować szkołę na etapie regionalnym konkursu na terenie województwa lubelskiego.
Kryteria, którymi kierowała się komisja to:
Osoby wyróżnione : Rendzio Patrycja, Ola Siwiec, Amelka Pawlak, Kacper Skrobas, Adrian Wardak, Przemysław Goławski, Mateusz Wysokiński.
Dnia 26 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Ślubowanie pierwszoklasistów”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas 0 – III, rodzice i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem uczniów przez starszych kolegów z klasy III. Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną podczas której wykazywali się, że są przygotowani do roli ucznia. Zdobywali sprawności w krainie muzyki, miłości, mądrości i pracowitości. Z wszystkich zadań uczniowie klasy pierwszej wywiązali się znakomicie. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, które przeprowadziła Pani Dyrektor. Na zakończenie uczniowie klasy III i rodzice wręczyli uczniom pamiątkowe upominki.
Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce i wspaniałych przyjaźni.
Wych. klasy I – K. Powalska
Wych. klasy III – A. Lewandowska
Pierwszy, niespodziewany śnieg sprawił dzieciom na świetlicy szkolnej wiele radości. Lepiły kule śniegowe, rzucały śnieżkami, zostawiły na śniegu ślady. Było dużo radości i wspaniałej zabawy.
Małgorzata Miernicka