Uwaga!
Od poniedziałku 9 września do piątku 13 września autobus szkolny kursuje bez zmian wg. wcześniej ustalonych tras i godzin.
Proszę zapisywać się do sekretariatu w celu wykupienia biletów.
Informacja dla rodziców w sprawie dowozu uczniów przez
Organ Prowadzący szkołę –Gminę Stanin w Publicznej Szkole Podstawowej
im. St. Grafika w Zagoździu
Bezpłatne przejazdy dzieciom, które zapewni gmina, wg obowiązujących przepisów należą się wyłącznie uczniom, których droga z domu do szkoły przekracza 3 km(w przypadku uczniów klas I-IV szkół podstawowych) oraz 4 km (w przypadku uczniów klas V-VIII szkół podstawowych).
Pozostali uczniowie, którzy chcą korzystać z przewozów PKS Łuków muszą wykupić bilety miesięczne wg stawek obowiązujących w PKS w Łukowie, tj. bilet miesięcznydo 2 km-45,90 zł, powyżej 2 km-82,62 zł.
Jeżeli będzie możliwość, gmina sama zakupi bilety miesięczne dla dzieci, którym nie przysługuje dowożenie i będą do odbioru i opłacenia w szkole lub gminie.
Informacja o odjazdach i przyjazdach autobusu szkolnego w dniach od 03 do 06.09.2019r.
Plan przyjazdów i odjazdów po 06 września 2019r. może ulec zmianie, proszę sprawdzać informacje na stronie szkoły lub w e-dzienniku.
Przyjazdy:
7.30 – Lipniak (przystanek autobusowy przy domu Państwa Bogusz i Piotrowiczów).
7.35 – Gózd (przystanek autobusowy przy domu Pana Ignacego Wołoszka).
7.40 – Kij.
7.45 – Gózd (przystanek przy domu Państwa Marzel).
Odjazdy:
13.30 – Gózd (przystanek przy domu Państwa Marzel), Gózd (przystanek autobusowy przy domu Pana Ignacego Wołoszka), Kij, Lipniak.
15.10 – Lipniak, Gózd (przystanek autobusowy przy domu Pana Ignacego Wołoszka), Kij,
Gózd (przystanek przy domu Państwa Marzel).
Wyprawka do klasy pierwszej w roku szkolnym2019/2020
- Zeszyt 16- kartkowy w 3 linie – kolorowe.
- Zeszyt 16 – kartkowy w kratkę.
- Zeszyt 16 kartkowy w kratkę (do korespondencji z rodzicami).
- Blok rysunkowy biały formatu A4
- Blok techniczny kolorowy i biały A4.
- Farby plakatowe, 2 pędzle /cienki i gruby/, kubek na wodę, fartuszek, podkładka.
- Plastelina - 2 op.
- Kredki świecowe i ołówkowe
- Zeszyt papierów kolorowych.
- Patyczki do liczenia.
- Teczka tekturowa z gumką – 2 szt.
- Papier ksero - 1 ryza
- Przybory (wyposażenie piórnika): 3 ołówki, gumka, temperówka z pojemniczkiem, klej w sztyfcie, nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, linijka.
- Strój na wychowanie fizyczne (koszulka na zmianę, spodenki), w szkole obowiązuje obuwie zamienne na białych podeszwach (przeznaczone również do ćwiczeń ruchowych).
WSZYSTKIE ZESZYTY, I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ!
Przybory szkolne potrzebne dziecku w klasie:
„Oa ”
Wszystkie przybory powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
Wyprawka przedszkolaka 0 „b”
Wszystkie przybory powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka
„Otwarci, prawi, pełni miłości, idźmy odważnie przez nasze życie…”
Pod takim hasłem przebiegała uroczystość pożegnania gimnazjum przez trzecioklasistów i pożegnania szkoły podstawowej przez ósmoklasistów
Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana, Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zagoździu - Joanna Osiak, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowania oraz wszyscy uczniowie klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej.
Po krótkim wystąpieniu wychowawców, po słowach powitania, uroczystość rozpoczęto przepięknym układem poloneza. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny, w którym zaprezentowali ostatnią lekcję o trudnej sztuce tworzenia i odkrywania samego siebie. Przepiękne recytacje i popisy wokalne sprawiły, że zaproszeni goście i rodzice nie szczędzili słów uznania.
Następnie pani dyrektor Joanna Osiak przypomniała krótką historię gimnazjum- nasi wychowankowie są osiemnastymi, a zarazem ostatnimi absolwentami gimnazjum w dotychczasowym systemie edukacji.
Wychowawcy wraz z p. dyrektor wręczyli uczniom nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i za stuprocentową frekwencję. Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Po odebraniu świadectw wszyscy uczniowie stali się absolwentami szkoły w Zagoździu.
Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna i poczęstunek, którego punktem kulminacyjnym były trzy okazałe torty upieczone przez rodziców.
„Gdy coś się kończy, to zaczyna się coś…
Czasem trzeba w drzwiach przekręcić klucz,
Zostawić wszystko to, co dobrze znane,
A potem tylko lecieć, płynąć, iść…”
Wszystkim absolwentom życzymy dostania się do wymarzonych szkół, osiągania jak najlepszych wyników w dalszej edukacji, odwagi w podejmowaniu decyzji i determinacji w pokonywaniu trudności.
Iwona Czernic, Agnieszka Mućka, Joanna Stańczuk
W dniach 24.06-03.07 na terenie Gminy Stanin organizowane będą bezpłatne półkolonie dla dzieci rolników (urodzonych po 1 stycznia 2003) ubezpieczonych w KRUS.
W ramach zajęć dzieci będą uczestniczyć w wycieczkach (Kazimierz Dolny, Janowiec, Jezioro Firlej, baseny z nauką pływania Siedlce, Łuków) oraz zajęciach sportowo-rekreacyjnych.
Planowany jest również transport dzieci na miejsce zajęć, a także wyżywienie.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń elektronicznych.
Wiecej informacji na stronie Urzędu Gminy Stanin kliknij
Dnia 05 czerwca 2019r. odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej, przedszkole i zerówka oraz rodzice.
Dzieci odwiedziły ZOO i miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.
Kolejną atrakcją był pokaz ręcznego robienia lizaków i cukierków w Manufakturze Cukierków. Na początku pracownica Manufaktury opowiadała nam, jak robi się lizaki i cukierki. Następnie pani robiła masę na lizaki i „kolorowała” barwnikami. Ze zrobionej masy pokazała jak skręcić lizaka. Każdy z nas wykonywał lizaka dla siebie. Uczniowie wbijali w nie patyczki. Pani wkładała je do folijek i zawiązywała piękną wstążeczką. W nagrodę dzieci otrzymały słodkie prezenty, które wzięły ze sobą.
Po wyjściu z Manufaktury Cukierków byliśmy bardzo zmęczeni i głodni, dlatego postanowiliśmy wstąpić do restauracji McDonald’s, aby zregenerować swoje siły. Najedzeni wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Zagoździa.
Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów.
Opiekunami wycieczki były panie:
Małgorzata Miernicka
Agnieszka Lewandowska
Halina Krasuska
Kazimiera Powalska
W piątek 31 maja w naszej szkole odbyło się wielkie święto - uroczystość z okazji Dnia Rodziny ph. „Aktywnie, bezpiecznie i zdrowo”. Jest to jedna z najważniejszych uroczystości szkolnych. Przybyli na nią rodzice uczniów klasy 0a, 0b, I-III, radny Gminy Stanin - Łukasz Stępniewski i nauczyciele. W tym szczególnym dniu nie zabrakło pięknych słów ukrytych w wierszach i piosenkach płynących prosto z serc dzieci. Kankan połączony z makareną, zorba i taniec hiszpański stanowiły uroczy dodatek do całości występów zaprezentowane przez uczniów klas I-III.
Uczniowie ze szkolnej grupy tanecznej, pod kierunkiem p. Iwony Czernic również pięknie zatańczyli do utworów pochodzących z filmów: Rio i Tupot małych stóp.
Akcentem wieńczącym całość spotkania było wspólne odśpiewanie przez dzieci Sto lat, które dedykowano rodzicom. Następnie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Wszyscy goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek.
Po części oficjalnej była niespodzianka dla dzieci i rodziców- czas wesołych zabaw i szaleństw przygotowanych przez animatorki „ Rym i Rytm”, które dofinansowane zostały z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
Celem całej imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział: w zabawach integracyjnych, torze przeszkód, wyścigach w workach, zabawach z chustą animacyjną i kolorowymi piłeczkami, animacjach tanecznych, wielkich bańkach mydlanych, skręcanie balonów, balonowe zoo, brokatowe tatuaże, bransoletki świecące w ciemności, zabawa w Małego Einsteina.
Dzieci i rodzice na koniec zabaw i gier otrzymali koktajl owocowy przygotowany przez animatorki.
Wszyscy świetnie się bawili. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.
Organizatorzy:
Koordynator-Małgorzata Miernicka
Wychowawcy: Agnieszka Lewandowska
Halina Krasuska
Krystyna Redzik
Barbara Król
Kazimiera Powalska
Andrzej Osiak
PRZEMOC - problem, który zagraża życiu, zdrowiu i szczęściu nas wszystkich.Coraz częściej i coraz więcej ludzi spotyka się z nim na co dzień. Przenika media, jest obecna w domach, szkołach i w pracy.
Dzieci i młodzież często nie zdają sobie sprawy, jak wiele zależy od nich i ich reakcji na przemoc.Nie wiedzą, że swoją postawą mogą powiedzieć „STOP przemocy"!. Ogromne znaczenie dla przeciwdziałania takim negatywnym zjawiskom ma to, jak postąpią w zetknięciu z agresywnymi zachowaniami.
W naszej szkole prowadzimy działania profilaktyczne, które mają prowadzić do poszerzania wiedzyo zagrożeniach oraz nabywania umiejętności przeciwdziałania im. Jednym z nich jest przeprowadzenie konkursupod hasłem „STOP PRZEMOCY”.
Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikającychz występowania zjawiska przemocy.
Uczniowie wykonali prace przestrzenne nawiązujące do głównego hasła konkursu przez co rozwijali i pobudzali również wyobraźnię, kreatywność twórczą oraz zdolności plastyczno - techniczne.
Jury po ocenieniu prac konkursowych przyznała następujące nagrody.
I miejsce: Kacper Szostek uczeń kl. 6 SP
II miejsce: Dominika Goławska i Dominika Wietrak kl. 3a Gimnazjum, Amelia Czernic kl. 5 SP, Patrycja Rendzio kl. 5 SP
III miejsce: Kasia Machowiec kl. 3 a Gimnazjum, Aleksandra Kachniarz uczennica kl. 4 SP,
Natalia Rosłoń i Aneta Buczyńska kl. 3b Gimnazjum
Dziękujemy za zainteresowanie konkursemi wysiłek włożony w wykonanie tak pięknych prac.
Barbara Kachniarz
Małgorzata Szostek
Mariola Zientara
W dniu 30.05.2019 roku w naszej szkole wystąpiła grupa rekonstrukcyjna z wyjątkowym pokazem historycznym.
Opowiadano o:
- Walce Polaków z dwoma okupantami: niemieckim i sowieckim
- Legendzie hubalczyków
- Organizacji polskiego ruchu oporu
- Interesujących i mało znanych faktów z dziejów Polskiego Państwa Podziemnego
Uczniowie obejrzeli kolekcję replik broni używanych przez powstańców w I wojnie światowej oraz ekwipunek i uzbrojenie.
Mariola Zientara
W ramach projektu "TRZYMAJ FORMĘ" profilaktyka nadwagi i otyłości wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w powiecie łukowskim" w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia z panią psycholog, która rozszerzyła poziom wiedzy na temat prawidłowego żywienia, przybliżyła jak ważna jest aktywność fizyczna na zajęciach wychowania fizycznego oraz zachęcała do zmiany nawyków żywieniowych i propagowała zdrowy styl życia. Uczniowie w ramach realizowanego projektu bezpłatnie otrzymali skakankę, piłkę gimnastyczną oraz matę do ćwiczeń. Koordynator projektu - Mariola Zientara.
W dniu 7.05.2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Staninie odbył się po raz 7 gminny konkurs "1 z 10" poświęcony wiedzy o województwie lubelskim. W konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły: Weronika Czajka kl VII, Adrian Wardak kl VI, Kuba Kępka i Patryk Stosio z kl IIIa gim. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test, który umożliwił przejście do drugiego etapu Weronice. Zajęła ona V miejsce. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne edycje. Nad przygotowaniami do konkursu opiekę sprawowała Mariola Zientara.
23 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim.
Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi i młodzieżą zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Policjanci w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.
Przejście przez jezdnię:
1. Zanim przejdziesz, zatrzymaj się na brzegu chodnika.2. Zawsze spójrz na drogę i upewnij się, czy możesz bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni: najpierw spójrz w lewo potem w prawo i znowu w lewo.3. Jeśli droga jest wolna, przechodź przez jezdnię pewnym krokiem i zachowaj ostrożnośćprzed przejściem przez jezdnię poproś starszych o pomoc.4. Nigdy gwałtownie nie wbiegaj na jezdnię.5. W czasie zabawy nie spychaj innych dzieci na jezdnię.6. Idź lewą stroną drogi, by widzieć nadjeżdżające samochody.7. Twój tornister oraz ubranie muszą mieć elementy odblaskowe.
Ruch pieszych:
1. Zawsze korzystaj z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku, z pobocza.2. Po poboczu lub jezdni zawsze idź lewą stroną drogi.3. Idąc jezdnią, idźcie jeden za drugim.
Rower i jego obowiązkowe wyposażenie:
1. Z przodu światło białe lub żółte.2. Z tyłu światło czerwone.3. Przynajmniej jeden sprawny hamulec.4. Dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.5. Rowerzysta, który dba o swoje bezpieczeństwo, powinien także mieć na głowie kask, który w razie upadku może go uchronić przed urazem głowy oraz jeździć w kamizelce odblaskowej, dzięki której jest z daleka widoczny dla innych pojazdów poruszających się na drodze.
Trzech uczniów naszej szkoły bierze udział w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu - Konkurs PIX 2019 w kategorii Master.
PIX 2019 to multimedialny konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostanie on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.
Jak narazie nasi przedstawiciele pokonali I etap eliminacji zdobywając maksymalną ilość punktów.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w finale!
W piątek 17 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w mobilnym planetarium. Celem była popularyzacja astronomii wśród dzieci. Planetarium przenośne jest unikalnym narzędziem dydaktycznym, pozwalającym na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Dla młodszych i starszych to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży w niezwykły świat astronomii.