Z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca uczniowie klasy II składają Państwu najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości w każdym dniu, spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych planów oraz pociechy ze swoich dzieci.
Zapraszamy do obejrzenia naszej części artystycznej, w której dzieci wyrażają swoją miłość, wdzięczność i podziękowanie swoim ukochanym Rodzicom.
Uczniowie wraz z wychowawcą
Dzień Matki i Dzień Ojca to coroczne święto, które każdy z nas zna i szanuje. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszej szkole nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca. Wychowawcy znają rolę mamy w życiu dziecka i wiedzą, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych.
Z tej okazji uczniowie z klasy III wraz w wychowawczynią uczcili ten dzień klasową uroczystością i zaprezentowali swoim rodzicom występy z okazji ich święta.
Z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenkę, słowami których dziękowały za miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość oraz przepraszały za wszystko, co złe. Przygotowały również dla rodziców upominek - flakonik z różyczkami.
Z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca
składamy wszystkim Rodzicom
serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności,
zdrowia oraz wielu radosnych chwil w życiu.
Uczniowie wraz z wychowawcą
26 maja to szczególne święto przedstawiające więź łączącą dziecko z matką. Dla matki wyjątkowe jest jej dziecko, a dla dziecka jego matka. Matka to serce rodziny, dziecięcych wspomnień czar, zapach domowych posiłków i poczucie bezpieczeństwa.
Za jedyną taką bezgraniczną miłość, codzienny trud i poświęcenie, w imię szacunku i wdzięczności zorganizowaliśmy w naszej klasie obchody Dnia Matki, podczas których uczniowie mieli okazję wyrazić swoje podziękowania i uczucia, jakimi darzą swoje Mamy. Złożyli życzenia, ozdobili drobne upominki i zaśpiewali piosenkę „Dla Ciebie mamo”.
Ze względu na pandemię, uczniowie mojej klasy złożyli życzenia swoim mamom i wręczyli upominki w domu, a piosenka została nagrana.
Wychowawca:
Małgorzata Miernicka
Podczas Pikniku Naukowego online od 8 maja do 15 maja można się zapoznać się z faktami naukowymi, dotyczącymi klimatu i poznamy zjawiska odpowiadające za jego zmiany. Nie chcemy straszyć i wywoływać przygnębienia. Pokażemy, że nauka i technika mogą nam pomóc dostosować się do nowych warunków życia i powstrzymać dalsze ocieplanie się klimatu.
Zapraszamy-kliknij na link i możesz uczestniczyć w wybranych przez siebie warsztacie :
https://pikniknaukowy.pl/strefy
W kwietniu odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski z języka rosyjskiego pod patronatem Burmistrza Miasta Łukowa.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Urszula Pogonowska z kl. VIII i Patrycja Rendzio z kl. VII.
Miło mi zakomunikować, że laureatką tego konkursu została Urszula Pogonowska - zajęła III miejsce.
Serdecznie gratuluję!
Elżbieta Gajownik
W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
W naszej szkole został zorganizowany konkurs pod hasłem „KONSTYTUCJA 3 MAJA W SERCACH POLAKÓW”
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: W. Brodzik
P. Rendzio
II miejsce: A. Szcześniak
J. Świętochowska
III miejsce: L. Świętochowska
H. Rendzio
J. Wołoszka
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe prace.
Joanna Stańczuk, Małgorzata Szostek
Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody czy globalne ocieplenie. Uczniowie klasy IV zastanawiali się - jak żyć w zgodzie z przyrodą? Głównym celem było przekonanie uczniów o konieczności ekologicznego trybu życia, tj. oszczędzanie wody, energii, zmniejszania ilości odpadów. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dzień wyglądał inaczej. Nauka odbywała się zdalnie, więc wiele rzeczy musieliśmy zrobić inaczej, ale chcemy pokazać, że pomimo pandemii pamiętamy o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i że nawet w pandemii potrafimy to robić. Przede wszystkim potrafimy chronić nasze zdrowie.
Człowiek musi korzystać z zasobów przyrodniczych Ziemi, ale powinien to robić oszczędnie, dlatego też uczniowie zabawili się w strażników: wody, energii i odpadów. Podzieleni na trzy grupy wypisywali hasła zachęcające do oszczędzania i odpowiadali na pytanie: Co możesz zrobić na rzecz oszczędzania wody, energii i odpadów? Wspólnie z uczniami zapisaliśmy kontrakt „Młodego Miłośnika Przyrody”. Kto kocha przyrodę, ten przestrzega tych reguł.
Jedna z uczennic Lenka Świętochowska wykonała bardzo ładny plakat ph.”Ziemia to nasz wspólny dom”
Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą
22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, miejsca zamieszkania czy wieku – zadbajmy również i my o dobro naszej Matki Ziemi.
Chcielibyśmy zachęcić Was do spędzenia tego święta w zupełnie inny sposób.
22 kwietnia zachęcamy Was do tego, żebyście wyszli z domu i poszli do lasu, na łąkę, do sadu. Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.
Wyjdźmy w tym dniu z domu i poszukajmy najdrobniejszych nawet przejawów siły Przyrody w najbliższym otoczeniu. Zwróćmy uwagę na drzewa, które codziennie mijamy, sprawdźmy, jakie rośliny rosną wokół nas, wytropmy Przyrodę w nietypowych miejscach. Zadbajmy o roślinność przy naszych domach, uprzątnijmy nasze ogrody.
I powtarzajcie to jak często się da, bo Dzień Ziemi jest każdego dnia!
Prosimy o obejrzenie filmu wykonanego przez uczennicę klasy V Alicję Szcześniak
Uczniowie klasy V z wychowawcą
Uczniowie klasy VIII i VII z okazji Dnia Ziemi uczestniczyli w webinarium wprowadzającym do tematyki z zakresu ochrony klimatu, przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z redaktorami publikacji „Klimatyczne ABC”.
Webinarium poprowadzili Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej.
Wydarzenie trwało ok. 1,5 godziny.
Webinarium będzie dostępne na stronie lekcjezklimatem.pl do czerwca br., tak aby każdy mógł się zapoznać z materiałem w wybranym przez siebie czasie.
Zapraszamy!
19 marca i 29 marca 2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie Nauka dla Ciebie.
Zajęcia zrealizowane zostały za wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.
Zajęcia były bezpłatne, prowadzone były online przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik na platformie MS Teams.
Tematy zajęć były zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej, uczniowie byli zaciekawieni i zainteresowani, duża część z nich pracowała na bieżąco, zadawali pytania. Największym powodzeniem cieszyły się wykonywane doświadczenia i pomiary.
Tematy zajęć:
Klasy I-III –Sztuka kamuflażu.
Klasy VII-VIII - Robimy kwasy
Eksperymentować można wszędzie, także w domu. Udowadniali nam to edukatorzy i edukatorki prowadzący e-Laboratoria dla szkół z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.
Informuję, że od 19.04.2021 r. oddziały przedszkolne wracają do nauki stacjonarnej.
Pozostałe klasy tj. I - VIII kontynuują naukę w systemie zdalnym.
Dotychczasowe obostrzenia zostały wydłużone do 25.04.2021 r.
Z okazji Świąt Wielkanocnych w naszej szkole odbył się konkurs na "ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO"
z drewna, w którym mogli uczestniczyć uczniowie wraz z rodzicami.
Organizacja konkursu miała na celu:
Z przyjemnością informujemy, że konkurs przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Wspaniale to opisuje myśl George Smith Patton "Nigdy nie mów ludziom, jak coś zrobić. Powiedz im, co zrobić, a oni zaskoczą cię pomysłowością.".
Właśnie pomysłowość tych prac zaskoczyła organizatorów, dlatego też komisja postanowiła odstąpić od przyznawania miejsc, ponieważ każda praca zasługuje na szczególne wyróżnienie. Wszystkie prace były wykonane staranie, ciekawie i z podkreśleniem świątecznych elementów.
W konkursie udział wzięli:
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają okolicznościowe dyplomy, oceny celujące z plastyki, dodatnie punkty oraz słodkie upominki po powrocie do szkoły z przerwy świątecznej.
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Dziękujemy uczniom za udział i jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie rodziców, którzy poświęcili swój cenny czas na przygotowanie tak pięknych i ciekawych prac.
Zapraszamy do galerii.
Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem nr 1/2021 Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im.St.Grafika w Zagoździu z dnia 22 luty 2021r., po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym zakwalifikowała wszystkich kandydatów do oddziału przedszkolnego na rok 2021/2022, którzy złożyli wnioski i deklaracje o kontynuacji nauki w oddziale w pierwszej preferencji.
Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 1 kwietnia 2021.
Zgłoszenia dokonujemy elektronicznie przez stronę:
https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminastanin lub w sekretariacie szkoły.
Serdecznie zapraszamy, są jeszce wolne miejsca.
29 marca spotkaliśmy się online z pisarzem Marcinem Koziołem.
Jest to zapalony podróżnik (zwiedził ok. 60 krajów), miły i ciepły człowiek (uśmiech nie schodził mu z twarzy) i świetny pisarz (autor około 20 książek dla dzieci i młodzieży). W spotkaniu wzięło udział 35 uczniów z kl. IV-VII.
Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o bohaterach jego książek. Wśród nich było kilku naukowców m.in. porozmawialiśmy o Nikoli Tesli, który wsławił się jako inżynier propagujący wykorzystanie prądnicy prądu zmiennego, twórca radia, elektrowni wodnej, rowerowego dynama, a także wynalazca silnika elektrycznego oraz transformatora rezonansowego (dzięki któremu może być dziś nazywany prawdziwym władcą piorunów), Blachonosym, czyli Tycho Brahe, który żył niczym gwiazda rocka – w obserwatorium trzymał łosia, pod stołem chował błazna, przyprawił sobie miedziany nos i umarł nagle… w nadzwyczaj zaskakujących okolicznościach i o Spajku – psie labradorze, który istnieje naprawdę i opiekuje się znajomym pisarza, jeżdżącym na wózku.
W trakcie prezentacji Pan Marcin stosował ciekawe techniki multimedialne i zadawał nam pytania, na które musieliśmy znaleźć odpowiedź. Widzieliśmy nawet mały pokaz naukowy. Ostatnią wyczekiwaną częścią były nasze pytania o charakterystykę pracy pisarza, o jego pasje i popularność. Pan Marcin nie nadążał na nie odpowiadać. Spotkanie było interesujące, wszyscy byli bardzo zadowoleni, mogło być jeszcze ciekawsze, gdyby odbyło się w naszej szkole. Zaprosiliśmy pisarza do naszej szkoły. Pan Marcin odpowiedział, że z przyjemnością zobaczy, gdzie leży Zagoździe.
Spotkanie z pisarzem zorganizowała pani Iwona Czernic.
Dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej o twórczości Marcina Kozioła zamieszczamy link do jego strony internetowej spotkania@marcinkoziol.com, https://www.bumcykcyk.com/.
Alicja Szcześniak, Iwona Czernic
Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji wielkanocnych, rozwijanie twórczości artystycznej i pomysłowości uczniów, motywowanie uczniów do działania, rozwijanie zdolności manualnych u dzieci.
Konkurs jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Różnorodność ręcznie wykonanych palm zachwyciła oglądających. Wszystkie palmy były piękne i każda z nich jedyna w swoim rodzaju. Wykonane były z wierzbowych bazi, gałązek tui, przyozdobione kwiatami z bibuły.
Pracę uczniów oceniała komisja w wyniku czego wyłoniono i nagrodzono zwycięzców.
I miejsce- Lena Kowalik
II miejsce- Maciej Olęder
III miejsce- Hanna Pawlak
Zwycięzcy otrzymali drobne upominki, pozostali uczniowie nagrody pocieszenia- dyplomy.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wysokiego poziomu prac i zapraszamy już do kolejnego konkursu za rok.
Życzymy Błogosławionych Świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Pan napełnia światłem zwycięstwa, nadzieją, radością i pokojem Wasze serca. Niech pomaga każdego dnia przezwyciężać wszelkie trudności, które przeszkadzają żyć wiarą i miłością.
Organizatorzy:
Barbara Fornal
Agnieszka Lewandowska
Zapraszamy do galerii zdjęć:
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego ,,Pierwszy Dzień Wiosny" jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 23 marca nasze Przedszkolaki zgodnie z tradycją powitały upragnioną wiosnę. Z tej okazji udekorowaliśmy okna naszej sali wiosennymi rysunkami i wykonaliśmy tablicę z Panią Wiosną.
Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat wiosny, po wcześniejszym przeczytaniu wiersza „Wiosna idzie”. Przedszkolaki chętnie mówiły o zwiastunach wiosny oraz o tym, co zmienia się w przyrodzie na wiosnę. W dalszej części zajęć przystąpiliśmy do prac plastyczno -manualnych. Grupa młodsza malowała farbami Panią Wiosnę, natomiast starszaki sadziły kwiaty w donicach i robiły przepiękne kompozycje wiosenne. Następnie wszystkie przedszkolaki zebrały się wokół tablicy z Panią Wiosną i odśpiewały piosenkę pt. „ Maszeruje wiosna” Na koniec uśmiechnięte i rozśpiewane, z zielonymi balonikami w rękach wróciły do sali.
Agnieszka Lewandowska
Zapraszam do galerii zdjęć i wysłuchania piosenki:
Dnia 11 marca 2021r. w godzinach 15.00 - 19.00 uczniowie klasy II i III uczestniczyli w biwakach klasowych. Biwak rozpoczęliśmy na wesoło śpiewając znane piosenki oraz uczestnicząc w zabawach muzyczno- ruchowych przy muzyce. Następnie odbyły się warsztaty plastyczno - techniczne, podczas których dzieci doskonaliły swoje umiejętności artystyczne. Uczniowie kl. II wykonywali kwiaty z zastosowaniem techniki orgiami, a uczniowie kl. III – flakoniki na kwiaty z wykorzystaniem: patyczków do szaszłyków, tektury i ozdobnych koralików.
Ciekawym punktem wspólnego spotkania były wykonywane eksperymenty kuchenne tj: hodowla kryształków soli, badanie ciężkości cieczy oraz rozpuszczalności w wodzie różnych produktów żywnościowych. Obejrzeliśmy także film edukacyjny ,,Eksperymenty domowe”. Nie zabrakło także poczęstunku, jakim były przygotowane wspólnie kolorowe galaretki. Dla jednego ucznia kl. III była to okazja do poczęstowania koleżanek i kolegów pizzą z okazji swoich urodzin, z czego był bardzo zadowolony. Ostatnim punktem pobytu na biwaku były gry i zabawy na sali gimnastycznej, gdzie dzieci mogły ćwiczyć swoją sprawność fizyczną.
Biwak był doskonałą formą integracji uczniów klas.
Halina Krasuska
Kazimiera Powalska
Zapraszamy do galerii zdjęć:
W dniu 08.03.2021r. uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni p. M. Miernickiej i nauczycieli: p. H. Krasuskiej i p. Agnieszki Lewandowskiej spotkali się na biwaku w szkole z okazji Dnia Kobiet. Głównym celem była integracja klasy, odpoczynek od codzienności (obowiązków szkolnych i domowych), kształcenie umiejętności zachowania się w grupie.
O godzinie 16.00, z dobrym humorem i szerokim uśmiechem na twarzy, wszyscy ciekawi siebie i nowej przygody spotkaliśmy się w klasie. Po zapoznaniu się z regulaminem i planem biwaku przeszliśmy do sali, gdzie przygotowane było mini kino domowe. Obejrzeliśmy film „Opowieści z Narnii” jedząc popcorn. Po zakończeniu filmu chłopcy, pod opieką wychowawczyni przeszli do klasy i przygotowywali niespodziankę dla dziewczynek. Zrobili pyszny deser z galaretek i bitej śmietany. W tym czasie dziewczynki pod opieką pań przebywały w innej klasie malując swoje twarze. Po ukończeniu deserków chłopcy zaprosili dziewczynki i panie, złożyli życzenia i zaśpiewali 100 lat. Wręczyli dziewczynkom prezenty, paniom kwiaty i zaprosili do zjedzenia deserów.
Każdy uczestnik biwaku znalazł coś dla siebie - uczniowie brali udział w grach (piłka nożna, zbijak) i zabawach zespołowych „Nazywam się i ...”, „Kategorie”, „Mówimy coś miłego”, „Określanie cech wspólnych”, „Koło plusów i minusów”, „Zmiana miejsc” i inne, które odbyły się na sali gimnastycznej. Tak więc na szkolnym biwaku nie było nudy. Był to mile spędzony czas. Wszyscy świetnie się bawili.
Około 20.00 uczniowie pod opieką rodziców wrócili zadowoleni do swoich domów.
Z okazji Dnia Kobiet chłopcy klasy IV składają wszystkim paniom i dziewczynkom z naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia: uśmiechu na ustach, radości w sercu i pomyślności każdego dnia.
Małgorzata Miernicka
Zapraszamy do galerii zdjęć:
XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.
Cele konkursu:
- promowanie wśród dzieci bezpiecznych zachowań związanych z praca i zabawą na terenie gospodarstw rolnych,
- poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy,
- rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, a także indywidualnych zdolności twórczych.
Konkurs organizowany jest w dwóch grupach wiekowych:
I grupa- klasy 0-III szkoły podstawowej
II grupa - klasy IV-VIII szkoły podstawowej
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.
Prace należy dostarczyć do szkoły do 20 marca 2021r
Komisja szkolna wybierze po trzy najciekawsze prace z każedej kategorii wiekowej i prześle do Placówki Terenowej KRUS w Łukowie.
Autorzy najciekawszych prac, na każdym etapie Konkursu, otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów i patronów Konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.