UWAGA
W dniach 1-4 X 2021r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W głosowaniu mogli wziąć udział uczniowie klas IV – VIII będący uczniami naszej szkoły.
W wyborach wzięło udział 55 uczniów spośród 64 uprawnionych do głosowania. Wyniki wyborów prezentują się następująco:
Szewczak Maja - 34 głosy
Czernic Amelia - 12 głosów
Kiełczykowski Jakub - 5 głosów
Matuszewska Oliwia - 4 głosy.
Tym samym przewodniczącą została Szewczak Maja, a zastępcą Czernic Amelia.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
4 września 2021 r. o godzinie 9.OO spotkaliśmy się w szkole, aby włączyć się w ogólnopolską akcję ,,Narodowe Czytanie ".
Dowiedzieliśmy się trochę o historii tego wydarzenia; między innymi: kto go zainicjował, pod czyim jest patronatem, jakie książki czytano w kolejnych edycjach i najważniejsze - która książka dostąpiła tego zaszczytu w bieżącym roku? Otóż jest to ,,Moralność Pani Dulskiej'' Gabrieli Zapolskiej .
Przez całe spotkanie pracowaliśmy z tym dziełem.
Na początku wcieliliśmy się w role bohaterów. Mieliśmy za zadanie przeczytać sceny z odpowiednią intonacją, dopasowaną do postaci. Czasem śmialiśmy się lub dziwiliśmy się zachowaniu i słownictwu tytułowej bohaterki i jej rodziny.
Następnie dostaliśmy tajemnicze koperty. Okazało się, że zawierają rozsypankę wyrazową. Ułożone zdania okazały się ,,mądrościami'' Pani Dulskiej np. ,,Pamiętajcie - skromność skarb dziewczęcia" , ,,Dla kobiety nie ma jak dom" itp.
Druga część odbyła się na świeżym powietrzu. Zainspirowani konkursem Gminnej Biblioteki Publicznej w Staninie, na kapelusz Pani Dulskiej, ozdobiliśmy nakrycia głowy . (Link do strony https://bpstanin.pl/aktualnosci/420,konkurs-plastyczny-kapelusz-pani-dulskiej ). Przyniesione przez nas kapelusze przeszły ogromną metamorfozę. Z nudnych stały się kolorowe niczym pawie ogony. Wystarczyło użyć wyobraźni, by każdy stał się wyjątkowy.
W dobrym towarzystwie czas szybko mija, co sprawdza się zawsze i wszędzie. Następne spotkanie odbędzie się za rok. Chętnych zapraszamy już dziś. Jeśli ktoś jest ciekawy moralności i decyzji Pani Dulskiej, niech sięgnie po książkę Gabrieli Zapolskiej. Biblioteka stoi otworem.
Dziękujemy za zorganizowanie spotkania Pani Iwonie Czernic i Pani Annie Kobojek.
Alicja Szcześniak
Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą.
Przejście na emeryturę to moment w życiu człowieka, który łączy obie te cechy.
Dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2021 będzie również ostatnim dniem pracy pani Haliny Krasuskiej w naszej szkole, długoletniej nauczycielki naszego przedszkola i nauczania początkowego która zdecydowała się przejść na emeryturę. Wielu absolwentów naszej szkoły zaczynało przygodę z nauką pod jej opieką, ucząc się obowiązkowości, solidności, pewności siebie i przyjaznych relacji z rówieśnikami. Wszyscy pamiętamy wspaniałe występy przygotowanych przez panią Halinkę , które uatrakcyjniały uroczystości szkolne, pozaszkolne i gminne.
„Szanowna Pani Halinko !
W dniu tak ważnym i znaczącym zwracamy się do Pani słowami gorących podziękowań za wieloletnią pracę, za wysiłek i trud wychowawczy, za życzliwe serce.
Dziękujęmy za ciężką pracę i wieloletnie zaangażowanie w rozwój pasji naszych uczniów . Była Pani nauczycielem, który kochała swoją pracę. Nigdy nie liczyła Pani dodatkowych godzin spędzonych z dziećmi, wielokrotnie na zasadach wolontariatu.Nigdy nie brakowało Pani cierpliwości i wiary w swoich podopiecznych.Uczniowie bardzo Panią cenią za konkretne wymagania, ale równocześnie wielkie serce, zrozumienie i pochylenie się nad każdym problemem młodego człowieka.
Potrafiła Pani motywować uczniów do wysiłku, ale też ten wysiłek doceniać i nagradzać .Swoją pogodą ducha, skromnością i życzliwością zjednywał Pani sobie serca wychowanków i autorytet wśród rodziców, koleżanek i kolegów nauczycieli. Przez wiele lat tworzyła Pani część tej szkoły.
Życzymy Pani dużo zdrowia, długich lat życia – spokojnych i pogodnych, ubogaconych rodzinną radością, aby wykorzystywała Pani wolny czas na realizację własnych planów i zamierzeń, zaś bogactwo doświadczeń i Pani aktywność i pomysłowość niech nadal służą lokalnej społeczności.
Przyjazdy
PSP ZAGOŹDZIE 7.25
LIPNIAK (przystanek) 7.28
GÓZD (przystanek) 7.31
KIJ 7.35
Odjazdy
ZAGOŹDZIE SZKOŁA 13.30 (wsiadają uczniowie)
LIPNIAK 13.35
GÓZD 13.40 (lub najpierw Kij – zdecyduje kierowca)
KIJ 13.45
ZAGOŹDZIE SZKOŁA 15.00 (wsiadają uczniowie)
LIPNIAK 15.05
GÓZD 15.10 (lub najpierw Kij – zdecyduje kierowca)
KIJ 15. 15
Opiekę w w autobusie sprawują - pracownicy ZEAS-u w Staninie.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 roku (środa) o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej.
Podręczniki dla klas II,V,VIII wydawane będą przez wychowawców w salach lekcyjnych.
Plan lekcji, rozkład jazdy autobusu( 1 września autobus nie będzie woził dzieci, dowóz od 2 września, według rozkładu z lat poprzednich) kluczyki do szafek uczniowie odbiorą od wychowawcy w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.
W częściach wspólnych szkoły bardzo prosimy o zakładanie maseczek oraz przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk.
- 2 zeszyty 16-kartkowe w trzy kolorowe linie,
- 2 zeszyty 16- kartkowe w kratkę,
- liczydło lub patyczki,
- blok rysunkowy i techniczny biały A4;
- blok techniczny z kolorowymi kartkami A4;
- kartki kolorowe A4 + wycinanki;
- plastelina 12 kolorów;
- kredki świecowe bambino;
- kredki ołówkowe (grube);
- farby plakatowe;
- pędzle do malowania gruby i cienki;
- kubek na wodę;
- podkładka do prac;
- flamastry;
- klej w sztyfcie 2 szt.;
- nożyczki;
- teczka A4 z gumką;
- papier biały do ksero jedna ryza;
- strój gimnastyczny podpisany w woreczku ( biała koszulka, czarne spodenki lub leginsy);
- obuwie na zmianę na jasnej podeszwie;
- wyposażenie piórnika ( ołówki 3 sztuki, gumka, temperówka najlepsza z pojemnikiem, linijka)
Bardzo proszę rodziców o podpisanie przyborów, zeszytów, teczki dziecka.
Agnieszka Lewandowska
To był niezwykły rok szkolny, w którym samodzielność i wytrwałość okazały się tak ważne.
Składam podziękowania szczególnie tym spośród Was, Drodzy Uczniowie, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce .
Nagrody Wójta Gminy Stanin otrzymali :
Patrycja Rendzio uczennica klasy VII śr. ocen- 5,36
Alicja Szcześniak uczennica kl.V śr. ocen – 5,33
Jakub Wołaszka uczeń kl.V śr. ocen – 5,25
Świadectwa z wyróżnieniem :
Goławski Paweł 4,82
Szcześniak Bartłomiej 5,00
Świętochowska Lena 4,82
Wardak Błażej 4,91
Czajka Adam 5,00
Kachniarz Aleksandra 4,83
Świętochowska Julia 4,75
Czernic Amelia 4,86
Szewczak Maja 5,14
Szostek Kacper 4,79
Gratuluję osiągnięć i jednocześnie dziękuję za godnie reprezentowanie naszej szkoły w konkursach i zawodach sportowych.
Gratuluję wychowankom oddziału przedszkolnego, którzy w staną się uczniami przyszłorocznej klasy pierwszej naszej szkoły.
Dziękuję Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom Niepedagogicznym Naszej Szkoły za włożony trud w pracę z dziećmi, szczególnie podczas tegorocznego nauczania w formie zdalnej, za życzliwość wobec uczniów i niezwykłą troskę o kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi powierzonych Waszej pieczy.
Szczere słowa wdzięczności kieruję również do Rady Rodziców, która zawsze wspomagała działania nauczycieli i Samorządu Szkolnego. Bez Waszego zaangażowania i pomocy nie moglibyśmy zrealizować wielu przedsięwzięć. Bardzo za to odczuwalne wsparcie jesteśmy wdzięczni.
Składam również podziękowania i wyrazy uznania wszystkim Rodzicom za włączenie się w proces zdalnego nauczania i tak bardzo potrzebną oraz skuteczną pomoc dla swoich dzieci w tej niezwykłej i trudnej sytuacji w okresie trwania zawieszenia zajęć w szkole.
Żywię głęboką nadzieję, że po przerwie wakacyjnej we wrześniu spotkamy się wszyscy w pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki. Życzę wszystkim zdrowych, pogodnych i udanych wakacji!
Udane, szczęśliwe wakacje to wakacje bezpieczne, dlatego bądźcie przezorni, rozsądni, nie obawiajcie się używać słowa „nie” w sytuacjach namawiania was do czynów złych, niebezpiecznych. Zachowajcie ostrożność nad wodą, w górach, w miejscach natężonego ruchu. Zawsze gdy czujecie zagrożenie zwracajcie się o pomoc do osób, które darzycie zaufaniem lub do instytucji, które dobrze znacie: policja, straż pożarna, pogotowie. Liczę na waszą wiedzę i umiejętności. Wróćcie z wakacji zdrowi i szczęśliwi w nowym roku szkolnym.
Niniejszym ogłaszam, iż rok szkolny 2020/2021 uważam za zamknięty!
dyrektor szkoły
Joanna Osiak
,,Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. – Jan Paweł II
W dniu 25 czerwca 2021r. odbyło się pożegnanie uczniów klasy ósmej, która opuściła już mury naszej szkoły.
Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. W swoim wystąpieniu uczniowie podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom.
Pożegnali również swoich młodszych kolegów i koleżanki. Uczennica Amelia Ostrysz wykonała utwór pt. ,,Do widzenia przyjaciele”.
Młodsi uczniowie z klasy siódmej również pożegnali klasę ósmą. Wykonali część artystyczną i wręczyli ósmoklasistom upominki.
Rodzice poczęstowali uczestników uroczystości przepysznym tortem.
Życzymy Wam udanych wakacji i dostania się do wymarzonych szkół!
Po trudnym okresie pandemii i izolacji społecznej wracamy wreszcie do normalności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów i ich rodziców, zorganizowaliśmy wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Opiekunami uczniów z klas IV- VIII były panie: Anna Kobojek, Iwona Czernic, Bożena Kiełczykowska i Elżbieta Gajownik. Głównym celem naszego wyjazdu było zapoznanie uczniów z bogactwem zarówno przyrodniczym, jak i historycznym naszego regionu.
18 czerwca 2021 roku z samego rana wyruszyliśmy w doskonałych humorach w drogę do Kazimierza Dolnego. Na początku, aby rozprostować nogi po podróży i trochę rozgrzać mięśnie przed wspinaczką, pospacerowaliśmy nadwiślańską promenadą. Zwiedzanie miasta i okolicy rozpoczęliśmy od wejścia na Górę Trzech Krzyży. Pani Elżbieta Gajownik opowiedziała uczniom historię postawienia krzyży. Uczniowie podziwiali panoramę miasta i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na zwiedzanie zamku i baszty. Widok na przełom Wisły z góry zapierał dech w piersiach. Na zamku uczniowie zapoznali się z historią miłości króla Kazimierza i pięknej Żydówki Estery.Zaspokajając swoją ciekawość świata , zaglądali we wszystkie zakamarki historycznej budowli.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była przejażdżka meleksami po mieście. Panowie przewoźnicy pokazywali zabytkowe budowle i opowiadali ich historie, między innymi zabytkowe spichlerze. Przedstawili uczniom ogólnie dzieje miasta i rolę króla Kazimierza Wielkiego w jego rozbudowie. Następnie zawieźli nas do wąwozu o nazwie Korzeniowy Dół.Mieliśmy tu okazję obejrzeć korzenie drzew od dołu, a pani Gajownik miała okazję przemycić kolejne ciekawostki uczniom.
Po przejażdżce udaliśmy się na spacer po mieście. Podzieleni na klasowe grupy uczniowie pod czujnym okiem opiekunów mieli czas na zakupienie pamiątek i udanie się na lody.
Późnym popołudniem, trochę zmęczeni upałem, ale w doskonałych humorach wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.
Opiekunowie
Dnia 17 czerwca odbyła się wycieczka do Parku Jurajskiego -– krainy dinozaurów w Bałtowie. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. I, II, III i IV pod opieką swoich wychowawców: B. Król, K. Powalskiej, H. Krasuskiej oraz M. Miernickiej - kierownika wycieczki.
Pierwszym i emocjonalnym punktem wycieczki było Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość dzieci była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach. Następnie wyruszyliśmy do parku z dinozaurami. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. Pani przewodnik z zainteresowaniem opowiadała dzieciom o wszystkich napotkanym na ścieżce okazach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pani przewodnik i odpowiadały na zadawane przez nią pytania. Poszerzyły swoją wiedzę o nowe słownictwo i ciekawostki związane z prehistorycznym światem.
Kolejnym punktem naszego pobytu było magiczne miejsce zwane Sabatówką. Przekraczając jej bramę przenieśliśmy się w świat, wiedźm, czarownic i białej magii. Przejście tunelem wśród czterech pór roku było nie lada wyzwaniem.
Po emocjach w Sabatówce wszyscy z wielkim apetytem zajadali pyszny obiad.
Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca, do którego udaliśmy się po obiedzie. Oryginalnym amerykańskim School Busem, z przewodnikiem jeździliśmy po wielkim parku rozmieszczonym na wielohektarowym terenie – tzw. Safari i oglądaliśmy z auta zwierzęta: jelenie, daniele, kozice, strusie, wielbłądy, żubry, dziki – oraz wiele innych. Wycieczka trwała około 30 minut i była bardzo ciekawa.
Uwieńczeniem naszej wycieczki był godzinny pobyt na placu zabaw, gdzie dzieci miło spędziły czas i z wielką radością mogły rozładować swoją energię.
Przed odjazdem dzieci zakupiły sobie drobne pamiątki i wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Z wycieczki do Kariny Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, choć jednak trochę zmęczeni. Mamy nadzieję, że dla dzieci była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcja prehistorii.
Galeria zdjęć:
Celem zajęć było uwrażliwienie uczestników na aktualne problemy inżynierii środowiska oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Warsztaty miały formę zajęć o charakterze rękodzielniczym, które poprzez swoją formę zachęcają do nauki dobrych praktyk, takich jak poszanowanie zasobów środowiska, racjonalna gospodarka odpadowa oraz świadomy recykling .
W dniu 17 czerwca 2021 odbyła się VIII edycja konkursu „1 z 10” poświęcona życiu i twórczości Jana Pawła II. W czasie trwania konkursu uczestnicy i ich opiekunowie wysłuchali występu naszej grupy teatralnej biorącej udział w projekcie „Idę na sztukę do biblioteki” pt. ,,Pozwólmy ptakom śpiewać” pod kierownictwem p. Sławomira Żyłki.
Nowoczesny tablet- główna nagroda fundowana przez Wójta Gminy Stanin Pana Krzysztofa Kazanę trafił w ręce Kingi Czajki uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Grafika w Zagoździu.
II miejsce zajęła, także uczennica z Publicznej Szkoły Podstawowej im.Stanisława Grafika w Zagoździu Urszula Pogonowska, która otrzymała smartband , a III miejsce zajął Szymon Chmiel z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu- wygrał słuchawki bezprzewodowe, natomiast IV miejsce zajęła również uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Zagoździu Patrycja Rendzio. W jury tegorocznego konkursu zasiedli: Przewodnicząca Rady Gminy Stanin p. Zofia Czubek, instruktor Powiatowy do spraw bibliotek p. Renata Zienkiewicz oraz instruktor d/s teatru i plastyki z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie p. Sławomir Żyłka. Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują finalistom oraz ich opiekunom.
JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI
Oddział przedszkolny w PSP im.St.Grafika w Zagoździu - Dziękuje za nominację Oddziałowi Przedszkolnemu przy Szkole Podstawowej w Szyszkach oraz NSP we Wnętrznem
Wyzwanie przyjmujemy i kontynuujemy akcję. #challengeniebieskiemotyle2021.
Do dalszego wykonania zadania nominujemy:
1. Klasy I-III w PSP.St.Grafika w Zagoździu
2. Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zastawiu
Serdecznie zapraszamy wyżej wymienionych do wzięcia udziału w akcji zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.
Akcja ma na celu poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem oraz ich rodzinom.
Aby wziąć udział w akcji, wystarczy:
1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych)
2. Wykonać pracę plastyczną, lub dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej.
3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com
Ważne aby na zdjęciu lub filmie były ujęte pozdrowienia "Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami"
4. Nominować kolejne osoby (może to być instytucja, klasa, grupa przedszkolna) i powiadomić je o tym.
5.Na wykonanie zadania każdy nominowany ma 48 godzin.
Trzymamy Kciuki i życzymy
powodzenia!
Wiersze Tuwima i Brzechwy znamy wszyscy. Zanim nauczyliśmy się rozróżniać litery, rodzice i dziadkowie czytali nam ich wiersze.
Wakacje, to czas wypoczynku, na który z utęsknieniem czekają wszyscy uczniowie. Jednak, żeby były radosne i pełne wrażeń należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dlatego też z tej okazji w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Powiatowej Komendy w Łukowie st. sierż. Piotra Safiańskiego, który spotkał się z uczniami klas I-VIII oraz z przedszkolakami.
Funkcjonariusz szczegółowo omówił zasady bezpiecznego poruszania się na drodze podczas spacerów, jazdy na rowerze, rolkach i na hulajnodze. Przestrzegał również przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk bez nadzoru osób dorosłych. Kilkakrotnie przypominał o rozważnym spędzaniu czasu wolnego przed komputerem oraz zasadach ograniczonego zaufania w stosunku do nieznanych osób.
Poruszył zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Wielokrotnie podkreślał, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.
Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącemu pytania.
Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.
Dnia 02.06.2021 r. z okazji Dnia Dziecka odbyła się wycieczka autokarowa do Leśnego Kompleksu Rekreacyjno – Edukacyjnego ,,Amonit” w miejscowości Klimki, gdzie znajdują się m.in. szlaki edukacyjne oraz plac zabaw. Jest to otoczony lasem obiekt, położony z dala od zabudowań i zgiełku ulicznego.
W wycieczce udział wzięli uczniowie klasy III i IV pod opieką nauczycieli: p. M. Miernickiej – kierownika wycieczki, p. H. Krasuskiej, p. A. Osiaka oraz p. B. Szcześniak - rodzica w roli opiekuna.
Celem wycieczki było: stworzenie okazji do wspólnej zabawy na niepowtarzalnym placu zabaw, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja grup rówieśniczych. Jeszcze w przeddzień wycieczki dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu na placu zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. W trakcie wycieczki dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji, m.in.: ścieżka edukacyjna, pomostowa ścieżka zdrowia (wraz z urządzeniami) zapewniająca możliwość aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu, huśtawki, karuzele, piaskownice, szachy itp. Niezwykłą frajdą okazała się wysoka zjeżdżalnia. Nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. Każdy, kto poczuł zmęczenie mógł odpocząć na ławeczkach.
Po 2 godzinnym pobycie spędzonym na aktywnych zabawach ruchowych przyszedł czas na drewnianą wiatę, gdzie dzieci posiliły się pizzą, by nabrać sił do dalszej zabawy.
Zabawy, radości i uśmiechu nie było końca. Był to dzień pełen wrażeń, a dobry humor dopisywał każdemu. Uśmiech na buziach dzieci widoczny był przez cały dzień.
Na koniec dzieci zostały poczęstowane słodkim upominkiem.
,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” [J. Korczak]
Fotorelacja
1 czerwca to szczególna data dla wszystkich dzieci, zarówno tych małych i tych większych. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od życzeń złożonych naszym przedszkolakom przez Panią Dyrektor oraz smakołyków, jakimi poczęstowała wszystkie dzieci.
W tym dniu opiekunowie przygotowali dzieciom wiele atrakcji: szukanie ukrytych na placu zabaw cukierków i wrzucanie ich do swoich koszyczków, zabawy balonikami, zabawy ruchowe, podczas których dzieci świetnie się bawiły, puszczanie wielkich i małych baniek mydlanych.
Rodzice przygotowali swoim dzieciom smakołyki w postaci babeczek, owoców, soczków oraz pizzy, które dzieci zjadły podczas pikniku.
Ten wspaniały dzień zakończyliśmy puszczaniem kolorowych, podświetlanych baniek w zaciemnionej sali.
Dzieci zadowolone, pełne wrażeń rozeszły się do domu.
Wszystkim Dzieciom życzymy,
aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak najdłużej.
Dnia 25 maja 2021 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Wojewódzkiego 40 Małego Konkursu Recytatorskiego.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy drugiej Ilona Kopeć pod opieką swojej mamy zdobyła wyróżnienie za recytację wiersza Jana Brzechwy „Chrząszcz”.
Serdecznie gratulujemy!
Link do transmisji tutaj https://www.youtube.com/watch?v=i9JPWkqpGXQ
Kochana Mamo, kochany Tato…
Z okazji Waszego Święta,
Za wczoraj i dziś, z każdym czułym serca uderzeniem, i każdym z niego płynącym życzeniem,
-Zdrowia, sił i codziennej radości-
Wraz ze słowami największej wdzięczności.
Za wszystkie dla nas trudy i starania,
Składamy dziś serdeczne podziękowania…..
Dzieci te młodsze i starsze z przedszkola😉
Do życzeń dołączają się opiekunowie.
Kochani Rodzice!
W dniu Waszego święta dziękujemy Wam za Waszą miłość, pomoc wsparcie.
Niech na Waszej twarzy zawsze gości promienny uśmiech, a zdrowie nigdy Was nie opuszcza.
Święto Mamy i Taty to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Rodzice- to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko co piękne i szlachetne.
Uczniowie klasy I z tej okazji przygotowali dla swoich Rodziców upominki, wyrecytowali wiersze oraz zaśpiewali "Sto lat" i piosenkę pt. "Karuzela dla mamy i taty".
Uczniowie wraz z wychowawczynią