Nawigacja

  • SPOSÓB SPĘDZANIA FERII ZIMOWYCH

    SPOSÓB SPĘDZANIA FERII ZIMOWYCH

          

       Ferie  zimowe  to  wymarzony  czas  dla  dzieci. W  tym  roku uczniowie  klasy V, w dniu 15 lutego rozpoczęły swoje ferie ciekawą wycieczką do Łukowa przygotowaną przez wychowawcę i rodziców, którzy zapewnili nam dojazd. Wszyscy od dawna wyczekiwali na ten dzień. Celem wycieczki było: zapewnienie dzieciom rozrywki, miłego spędzenia czasu wolnego, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie (kino i muzeum).

       Najpierw udaliśmy się do kina, aby zobaczyć drugą część filmu familijnego „Skarb Mikołajka”. Film opowiada o uwielbianym przez dzieci i dorosłych Mikołajku, który powraca na kinowe ekrany. Tym razem przebojowy chłopiec wyruszył na poszukiwanie zaginionego skarbu i z pomocą niezastąpionych kumpli postarał się zapobiec niechcianej przeprowadzce.

    Dalszych losów cudownego chłopaka nie zdradzamy…

       Ten film uświadamia nam, że w życiu dziecka ważna jest rodzina, szkoła i przyjaciele.  Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Zachęcamy do obejrzenia spektaklu. Jest on niezwykle wzruszający. 

       Inną atrakcją była możliwość zwiedzenia Muzeum Regionalnego w Łukowie, gdzie podczas spotkania z przewodnikiem mogliśmy poznać wiele ciekawych faktów z historii Łukowa. Aktualnie muzeum posiada stałą ekspozycję paleontologiczną, prezentującą amonity z tutejszych jurajskich kier lodowcowych. Ponadto wystawę czasową o charakterze historycznym i etnograficznym – Henryka Sienkiewicza. Warto było pójść do muzeum i poznać bliżej historię naszego miasta Łuków.

       W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Restauracji  McDonald's  na posiłek, a następnie wróciliśmy do szkoły.

       Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Panowała miła atmosfera. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wiele wrażeń.

    Myślę, że ten wyjazd będzie bardzo miło wspominany przez dzieci.

    Małgorzata Miernicka

  • "Asy Internetu"- konferencja

    10 lutego (czwartek) odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Asy Internetu, w której uczestniczyli nauczyciele i uczniowie z całej Polski. Tematem przewodnim tegorocznego eventu stała się „Siła wartości w sieci”, a całodniowe spotkanie podzielono na trzy części. 

    W zeszłym roku tematem wiodącym było cyberbezpieczeństwo, tym razem skupiono się na wartościach Asów Internetu zarówno w kontekście online, jak i offline. Wszyscy wiedzą, że przyszłość świata zależy między innymi od mądrej edukacji i właśnie ta inspirująca konferencja pokazała drogi, którymi można się w niej poruszać.

    Rozsądek, Uważność, Siła (Asertywność), Życzliwość i Odwaga - to przewodnie myśli programu edukacyjnego Asy Internetu, który uczy dzieci jak eksplorować internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Uczy jak być dobrymi obywatelami w internecie.

    Również i uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami warszatatów II edycji Konferencji Asów Internetu.

  • WALENTYNKOWY BIWAK

    WALENTYNKOWY BIWAK

         Dnia 11 lutego uczniowie klas II i III uczestniczyli w walentynkowym biwaku.

    Na początku odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne, podczas których dzieci doskonaliły swoje umiejętności artystyczne. Uczniowie klasy II wykonali ciekawie ozdobione kolorowe serca, a uczniowie klasy III kwiaty w kształcie różowych serduszek.

    Niezbędnym punktem biwaku są zawsze gry i zabawy na sali gimnastycznej, podczas których  dzieci mogą ćwiczyć swoją sprawność fizyczną, a także współzawodniczyć w zabawach ruchowych i grach zespołowych.

    Nie zabrakło także poczęstunku w postaci pizzy oraz soczków owocowych, o który zadbali rodzice. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnymi zabawami przy muzyce dyskotekowej.          

    Biwak był wspaniałą zabawą i doskonałą formą integracji uczniów.

                                                                                                                  Barbara Król

    Kazimiera Powalska

  • BAL KARNAWAŁOWY DLA KLAS I - IV

    Dnia 8 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I – IV.                   

               Karnawał to wspaniały okres zimowych balów i zabaw. Jest on atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci  formą rozrywki.  Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, królów, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, zwierzątka i wiele innych postaci. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. W bajkowej scenerii, przy pięknej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwo radości.  

    Małgorzata Miernicka

    Elżbieta Gajownik

     Bożena Kiełczykowska

  • Bal karnawałowy w przedszkolu

        W karnawale same bale, w naszym przedszkolu również nie mogło być inaczej.

    Fantastyczne przebrania przygotowane przez rodziców, i co najważniejsze, mnóstwo dobrej zabawy, na ten dzień dzieci czekały od dawna. Na czas zabawy dziewczynki zamieniły się w księżniczki, wróżki, biedronki a chłopcy w strażaka, krokodyla, szeryfa,  Spider- Mena, Batmana i wiele innych postaci bajkowego świata. Wesołą zabawę uatrakcyjniały liczne zabawy i konkursy. Przedszkolaki w pięknych i pomysłowych strojach z ogromnym przejęciem poruszały się w sali balowej, miały także okazję do wykonania pamiątkowych zdjęć. Nie zabrakło pysznego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców (serdecznie dziękujemy). Zabawa karnawałowa to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostają w ich pamięci.


     

  • Wielki konkurs Rzecznika na najciekawsze prace plastyczne o prawach dziecka

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Rzecznika na najciekawsze prace plastyczne o prawach dziecka.

     Konkurs został zorganizowany z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. To święto szczególne, pełne dziecięcej radości i zabawy, które pełni też inną ważną rolę. Celem konkursu było przekazanie informacji dzieciom i młodzieży o tym, jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić, jeśli są łamane. Podkreślono także istotną rolę dorosłych - mamy i taty, babci i dziadka, ale też nauczycieli, pedagogów oraz Rzecznika Praw Dziecka - którzy powinni stać na straży tych praw, respektować je i podejmować działania mające na celu ich ochronę.

    Powstało pięć prac konkursowych, które wykonali uczniowie z klas V i VI. Prace mogły być wykonane dowolną techniką, miały nawiązywać do tematyki związanej z prawami dziecka.

    Oto prace naszych artystów:

    1. Damian Bogusz kl. V


    2. Lena Świętochowska kl. V

                                                                                                                    Anna Oskroba-Suśniak

    3. Wiktoria Świętochowska kl. V

     

    4. Dominika Muszyńska i Klaudia Barszcz kl. VI

    Alicja Szcześniak kl.VI

    Anna Oskroba-Suśniak

  • Pasowanie na czytelnika. Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

     Uczniowie  pierwszej klasy szkoły podstawowej otrzymali  prezent – wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”. To największy tego typu projekt w Europie, realizowany od 2017 roku przez Instytut Książki.Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

  • Dzień Babci i Dziadka 2022

    Dzień Babci i Dziadka 2022

        ,,Czy świeci słońce czy pada deszcz, z babcią i z dziadkiem świat cudowny jest"

           Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym           i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie ich kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

       Dlatego, w podzięce za Ich wielkie serce z okazji DNIA BABCI I DZIADKA przedszkolaki, uczniowie klas I-III i  nauczyciele dedykują wiersze, piosenki, tańce. Upominki wykonane przez dzieci z pomocą nauczycieli będą dopełnieniem wdzięczności.

        Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Portret Babci i Dziadka”. Wykonali ciekawe, twórcze prace.                Na wyróżnienie zasługują:

    Klasa I – Lena Kowalik, Nadia Zdunek, Maciej Rosa

    Klasa II – Krystian Kuryła, Bartosz Piotrowicz, Adrianna Wardak

    Klasa III – Bartosz Kopeć, Natalia Świętochowska, Wiktoria Szcześniak

    Występ dzieci z oddziału przedszkolnego

    Występ uczniów klasy I

    Występ uczniów klasy II

    Występ uczniów klasy III

  • Mały miś w świecie wielkiej literatury

                                                                               „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca”.

                                                                                                                                Kornel Makuszyński

      

         „Mały miś w świecie wielkiej literatury” to akcja czytelnicza w przedszkolu, której celem jest rozwijanie czytelnictwa

    i zainteresowanie książką. 

        Miś Tedi będzie wędrował od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. 

    Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytać misiowi na dobranoc. 

        Zapewne, rytuał czytania obecny jest w codziennym życiu przedszkolaków, tym razem towarzyszyć będzie pluszowy

    Gość.

  • Nauka dla Ciebie to wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik

    W ramach podziękowań za zaangażowanie w organizację wirtualnej wizyty szkoła  otrzymała  pomoc dydaktyczną  o wartości ( 1336,54 zł. ) w postaci Zestawu Pomocy Edukacyjnej Wspomagającego Kompetencje Przyszłości w Zakresie Nauki Podstaw Elektroniki i Programowania.  

    Zestaw jest bezpłatny, całkowity koszt pokrywa Minister Edukacji i Nauki. 

     

  • Webinarium : „Nasza planeta, nasza przyszłość - jak i dlaczego powinniśmy dbać o naszą planetę”

    Uczniowie klasy VIII  Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Grafika w Zagoździu wzięli udział udziału w spotkaniu online wprowadzającym do tematyki ochrony klimatu, które odbyło się we wtorek, 14 grudnia br., w godz. 12:30-14:00. Na to wydarzenie zostali oni zaproszeni przez p. M. Świderską, koordynatorkę programu Europejski Uniwersytet Latający, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Celem spotkania było  zwrócenie uwagi dzieci młodzieży na obecny kryzys, a także podniesienie świadomości na temat rangi działań lokalnych w zakresie ochrony środowiska. Spotkanie poprowadził Dominik Madej - aktywista klimatyczny, inicjator krakowskiego klimatycznego panelu obywatelskiego. Działa w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym (MSK) od 2019 roku i pracuje w organizacjach pozarządowych, które zajmują się ochroną środowiska.

  • Razem na Święta

    Podziękowanie z  Ministerstwa  Edukacji i Nauki dla szkoły  za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!

  • Hej kolęda, kolęda...

    „Życzymy wszystkim by w obliczu tej świętej nocy wszystkie nasze niepokoje zgasły, by każdy z każdym dzielił się sercem jak wigilijnym opłatkiem, by kręte drogi stały się prostymi, a nad światem zapanował pokój - Boży Pokój…”.

    Jest taki czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach -  to Boże Narodzenie. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt 17 grudnia odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie w naszej szkole.

    Świąteczna dekoracja i podniosła atmosfera wprowadziły zgromadzoną publiczność w wyjątkowy, świąteczny nastrój. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy trzeciej, którzy przedstawili symbolikę oraz tradycje tych niezwykłych świąt. Piękne recytacje, gorące życzenia  wzruszyły zarówno dzieci jak i dorosłych.

    O miłe doznania słuchowe zadbali uczniowie klas I-V oraz dzieci z przedszkola pięknie śpiewając kolędy i pastorałki. Nie zabrakło także akcentów świątecznych w uczniowskich strojach. Śpiew kolęd oraz pastorałek uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

    Na nasze spotkanie przybył Wójt Gminy Stanin Pan Krzysztof Kazana. Złożył  zgromadzonym serdeczne życzenia, a także wręczył wszystkim klasom nagrody za wykonanie ekologicznych dekoracji świątecznych. Gorące podziękowania Panu Wójtowi złożyła Pani Dyrektor Joanna Osiak dziękując za termomodernizację naszej szkoły.

     

                                                                                                           Barbara Fornal

                                                                                                           Kazimiera Powalska

                                                                                                           Anna Oskroba-Suśniak

     

  • Konkurs ,,Świąteczny recykling” – ekologiczna choinka oraz ozdoba choinkowa .

    Wytwarzanie ozdób świątecznych z surowców wtórnych była  świetną zabawą dla uczniów oraz ich rodzin. W każdej klasie  koordynatorem konkursu byli wychowawcy klas. Poprzez realizację  konkursu nastąpiła świadomość społeczności szkolnej w zakresie zrównoważonej konsumpcji. Zwiększyła się świadomość możliwości powtórnego wykorzystania odpadów komunalnych – recykling i upcykling. To powinno powodować rzadsze pozbywanie się odpadów komunalnych z gospodarstwa domowego. Przyczyni się to z kolei do twórczego wykorzystywania surowców wtórnych. W okresie Świąt Bożego Narodzenia, warto mieć na uwadze eksploatowane przez nas na co dzień środowisko. Stosując proste rozwiązania możemy zaoszczędzić surowce, energię oraz ograniczyć ilość odpadów, które trafią na składowiska.

  • Pomóż Michałkowi - kup ciasteczko.

    Wolontariat ! jestem na TAK

    W ramach wolontariatu 17 grudnia w naszej szkole została zorganizowana akcja pomocy dla Michałka. 

     Uczniowie klasy 4 z pomocą rodziców  i pod kierunkiem  wychowawcy klasy przygotowali wyborne specjały, które zostały sprzedane wśród uczniów i pracowników szkoły.                                                                            

     Uczniowie wszystkich klas pod kierunkiem nauczyciela religii Pani Barbary Fornal wykonali stroiki bożonarodzeniowe, które  również zostały sprzedane.                                                                     

    Chór szkolny  pod opieką nauczyciela muzyki Pani Anny Oskroba – Suśniak wykonał piosenkę, która powstała jako muzyczny prezent dla osób potrzebujących pomocy.

    Dochód ze sprzedaży ciasteczek oraz gadżetów, które zostały rozlosowane w loterii fantowej, został przeznaczony na operację Michałka z Jedlanki.

               Wszyscy możemy w ten czy inny sposób przyczynić się do uczynienia tego świata lepszym miejscem, każdy z nas jest wyjątkowy na swoje własne małe sposoby. Nie ma nikogo, kto byłby lepszy lub lepszy w akcie wolontariatu. Wystarczy, że staramy się jak najlepiej  potrafimy.  Małe rzeczy też mają znaczenie.

                                           Bożena Kiełczykowska                                                                                            

  • Mikołajki w przedszkolu

    Mikołajki to radosny dzień, w którym każdy lubi być obdarowywany prezentami. A czy może być coś cenniejszego niż uśmiech na twarzach wszystkich dzieci?

      Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkolaOd samego rana  maluchy i starszaki pięknie wystrojone w czerwone czapeczki czekały na Świętego Mikołaja, nawet utrwalały piosenki na powitanie. 
      Ten mikołajkowy dzień upłynął wszystkim w miłej i serdecznej atmosferze. Mile spędzony czas uświetniły prezenty wręczone przez Mikołaja oraz pamiątkowe zdjęcia z wyjątkowym Gościem.

       Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, zaśpiewały „100 lat”, życzyły dużo zdrowia.  Obiecały,  że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

       Święty Mikołaju do zobaczenia za rok!!!
     

  • Coraz bliżej święta…

    Coraz bliżej święta…

         Dnia 14.12.2021r. w godzinach przedpołudniowych w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Staninie  odbyły się warsztaty o tematyce bożonarodzeniowej. W świątecznej atmosferze uczniowie klasy V  Publicznej Szkoły Podstawowej  im. St. Grafika w Zagoździu wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Miernicką wykonywali przepiękne choinki na plastrze drzewa ze sznurka oraz zdobili je według własnego pomysłu. Samodzielnie wykonane ozdoby zachwycały oryginalnością i pomysłowością, wprowadzając magię świąt do naszych domów. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze przy dźwiękach kolęd. Wszyscy dobrze się bawili i kreatywnie spędzili wolny czas.

       Finałem odbytych warsztatów było zorganizowanie wspólne ogniska z kiełbaskami, przy pomocy pań z biblioteki.

        Serdecznie dziękuję Paniom GBP za tak wspaniale przygotowane warsztaty i ognisko, jak również dziękuję rodzicom p. Ewie Goławskiej, p. Agnieszce Wysokińskiej i p. Beacie Szcześniak za pomoc w organizacji wyjazdu.

    Małgorzata Miernicka

  • Prezent, ale jaki? Klasowe Mikołajki w klasie V

    Prezent, ale jaki? Klasowe Mikołajki  w klasie V

    Jak dobrze wiecie

    Święty Mikołaj chodzi po świecie.

    Dźwiga swój worek niezmordowanie

    i każde dziecko prezent dostanie.

       6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Po długim oczekiwaniu tj.13.12.2021r. uczniowie  doczekali się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania integracyjnego w naszej klasie przy śpiewaniu kolędy „Dzisiaj w Betlejem” towarzyszył miły nastrój, był z nami nasz „miły gość” i p. dyrektor Joanna Osiak. Mikołaj po zaśpiewaniu kolędy, przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał kopytko swojemu reniferowi. Na szczęście dotarł, gdy jeszcze byliśmy w szkole. A dzieci, obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotów swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Na zakończenie wizyty zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Mikołaj pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć.

    A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!

       - To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki… - to słowa uczniów, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłóbka. A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

    Wesołych Świąt!!!

    Wychowawca

    Małgorzata Miernicka

  • Rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida

    W uznaniu zasług Cypriana Kamila Norwida dla polskiej sztuki i polskiej kultury, w 200-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.

    Jak głosi uchwała, "w swojej twórczości Cyprian Kamil Norwid odwoływał się do narodowej i europejskiej tradycji, a zarazem był odważnym nowatorem oraz krytykiem różnych przejawów życia społecznego i politycznego. Patriotyzm podnosił do rangi najwyższej wartości. Podobnie ujmował jako świadomy oraz głęboko wierzący katolik kwestie etyczne, filozoficzne oraz teologiczne".

    "Stale interesował go człowiek, na nim skupiał swą poetycką i artystyczną uwagę. Święty Jan Paweł II pisał: "Cyprian Norwid pozostawił dzieło, z którego emanuje światło pozwalające wejść głębiej w prawdę naszego bycia człowiekiem, chrześcijaninem, Europejczykiem i Polakiem". Na zawsze weszły do zbiorowej świadomości Norwidowe frazy, takie jak: "Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek".

    10 grudnia 2021 roku na godzinie z wychowawcą w kl. VI, VII i VIII uczniowie obejrzeli przygotowany materiał o wielkim poecie, składający się z  prezentacji przygotowanej przez Alicję Szcześniak i utworów poetyckich w wykonaniu naszych uczennic z klas: VI,VII i VIII.

    Zapraszamy do obejrzenia wystepów.

     

    Iwona Czernic

    Prezentacja Ali Szcześniak

  • Pieczenie pierników i wizyta Świętego Mikołaja

    Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

    10 grudnia w klasie pierwszej unosił się zapach korzennych przypraw. Tego dnia dzieci wraz z mamami piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio zadbały o higienę rąk i przygotowały swoje miejsca pracy. Gdy wszystko było gotowe wałkowały ciasto i wycinały foremkami ciasteczka. Po wycięciu i ułożeniu na blaszki zanieśliśmy nasze pierniki do kuchni. Panie kucharki włożyły do piekarnika, aby się upiekły. Następnie pierniki były przepięknie ozdabiane. Po udekorowaniu dzieci poczęstowały pierniczkami panią dyrektor oraz panie kucharki, dziękując za pomoc w pieczeniu.

    Na zakończenie dzieci miały przemiłą niespodziankę.  Odwiedził ich Święty Mikołaj ze swoim pomocnikiem Elfem, przynosząc prezenty. Ten dzień na pewno dzieci zapamiętają na długo. Szczęśliwe pożegnały się i w cudownych nastrojach wróciły do domów.

    Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie warsztatów kulinarnych i odwiedziny Świętego Mikołaja z pomocnikiem. Serdecznie dziękuję paniom kucharkom za pomoc w pieczeniu pierników oraz gościom, którzy przybyli do nas z dalekiej północy, aby wręczyć naszym dzieciom upominki.

    Wszystkim życzymy miłych, spokojnych, wesołych i przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć