Nawigacja

  • Ostatnie pożegnanie.

    Z wielkim bólem

    społeczność

    Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Grafika w Zagoździu

    przyjęła wiadomość  o śmierci Naszej Drogiej Koleżanki,  Basi Król,

                                                      wspaniałej Nauczycielki i Wychowawczyni.

     

    Nikt z nas  nie przypuszczał, myślę, że i Ty sama, że nie poradzisz sobie z tą chorobą. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że wrócisz do codziennych obowiązków, by realizować swoje nowe plany i zamierzenia… Jednak stało się inaczej… Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co czujemy. Tak trudno uwierzyć, że Ciebie już nie ma, że nie zobaczymy Cię w klasie, pokoju nauczycielskim, na korytarzu szkolnym, na uroczystościach szkolnych. Dziękujemy Ci, Basiu, za to, że byłaś na co dzień z nami, za Twoje pogodne usposobienie, za życzliwość wobec wszystkich, za każdy gest przychylności i koleżeństwa.
    Basia Król, Nasza Koleżanka, kochała swoją pracę, a dobro dziecka było dla niej zawsze najważniejsze. Tak jak umiała, pomagała uczniom, rodzicom i nam, nauczycielom.
     

    Żegnamy Cię jako naszą Serdeczną Koleżankę i Przyjaciółkę, z którą przepracowaliśmy wiele lat, słowami

    ks. Jana Twardowskiego ,,Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”   
     

                                                          Dyrektor, Rada Pedagogiczna, pracownicy, uczniowie i rodzice  

  • Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

         4 maja w naszej szkole świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się część artystyczna. Podczas której uczniowie przedstawili krótką lekcję historii i patriotyzmu- przygotowaną przez uczniów klasy VI.                            

    Uczniowie naszej szkoły swoim zaangażowaniem i postawą stworzyli godny i odświętny nastrój.

    Joanna Stańczuk

  • Trzymaj formę

    Uczniowie klasy VI w ramach projektu Trzymaj Formę realizują zagadnienia dotyczące uzależnienia od komputera i telefonu. W ramach tych działań uczennica Alicja Szcześniak przygotowała prezentację.

  • Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2022

           W piątek, 29 kwietnia br. już po raz czwarty odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej. W tym roku również nasza szkołą wzięła udział w tym wydarzeniu, dzięki czemu uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość uczestnictwa w różnorodnych zajęciach lekcyjnych podczas których wykorzystywano nowe technologii.

           Na lekcji języka polskiego w klasie IV uczniowie utrwalali ortograficzne zasady pisowni wielką i małą literą. Wykonywali indywidualnie ćwiczenia na platformie Wordwall. Do lekcji wykorzystałam również zadania umieszczone na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej.

           Na lekcji języka polskiego w klasie ósmej uczniowie utrwalali wiadomości przed egzaminem. Wykorzystując platformę Genially powtórzyli wiadomości na temat środków stylistycznych i ich funkcji. Następnie za pomocą quizów online utrwalali znajomość "Dziadów" cz. II.

           Na lekcjach matematyki uczniowie klasy piątej realizowali temat ,,Pole trapezu” z wykorzystaniem quizu przygotowanego przez panią Bożenę Kiełczykowską na platformie edukacyjnej Learning Apps, oraz użyli platformę edukacyjną SQULA do wykonywania ćwiczeń na obliczanie pola trapezu.

           Natomiast uczniowie klasy czwartej do realizacji  tematu „Różne zapisy tego samego ułamka dziesiętnego” wykorzystali tablicę interaktywną do rozwiązywania quizu przygotowanego na platformie edukacyjnej Learning Apps.  Uczniowie dobierali liczby w pary, pomijając zera na końcu w ułamkach dziesiętnych.

           Lekcja z wykorzystaniem TIK na matematyce odbyła się również w klasie VI. Uczniowie ćwiczyli rozpoznawanie figur przestrzennych i obliczanie pola powierzchni graniastosłupów. Do tego celu skorzystali z aplikacji LearningApps. Uczniom bardzo podobały się zadania na dopasowywanie, gra milionerzy, wyścigi konne. Rozwiązali  bardzo dużo zadań, utrwalając w ten sposób wiadomości.

           Na lekcji języka rosyjskiego w klasie VIII uczniowie utrwalali nazwy świąt rosyjskich z ich polskimi odpowiednikami w aplikacji Learning Apps.  Na You Tube obejrzeli film z  prezentacją treści życzeń w języku rosyjskim.

           Na lekcji informatyki uczniowie klasy IV zapoznali się z nowoczesną technologią wykorzystaniem okularów VR. Okulary wirtualnej rzeczywistości przedstawiają świat, który wydaje się tak realny, że natychmiast zapominamy, gdzie właściwie się znajdujemy. Możemy się rozglądać, a okulary dostosowują w tym czasie obraz, a nawet dźwięk. Uczniowie wykorzystali okulary  ClassVR do eksploracji oceanów. Wirtualna rzeczywistość bardzo spodobała się uczniom i chętnie chcieli by z niej korzystać również na innych lekcjach.

           Natomiast klasa VI na lekcji informatyki uczyła się projektować przedmioty 3D w programie Tinkercad. Następnie uczniowie zapoznali się z  drukarką 3D FLASHFORGE za pomocą której na koniec zajęć wydrukowali jeden z ptrzygotowanych wcześniej projektów.

           Uczniowie chętnie uczestniczyli we wszystkich aktywnościach przygotowanych przez nauczycieli. Efekty przeprowadzonych zajęć  udowodniły nam, że nowe technologie stanowią silne wsparcie w procesie nauczania, a nasza szkoła jest bogato wyposażona w urządzenia technologii komputerowej. Baza ta jest chętnie wykorzystywana przez naszych nauczycieli w procesie edukacyjnym, co sprawia, że nauka jest dla uczniów interesująca i nowoczesna.

  • Dzień Nowych Technologii w Edukacji klasy 0-III

           29 kwietnia w naszej szkole klasy 0-III obchodziły Dzień Nowych Technologii w Edukacji. W tym dniu wszystkie klasy uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych i zajęciach specjalistycznych wykonując ćwiczenia oraz oglądając filmy na komputerach i tablicach interaktywnych.  

           W klasach I-III odbyły się, także zajęcia z języka angielskiego na których uczniowie utrwalali słownictwo w temacie: „Czynności codzienne oraz określenie czasu”. W czasie lekcji wykorzystano gry i ćwiczenia interaktywne z platformy wydawnictwa.

    Uczniowie uczestniczyli także, w zajęciach logopedycznych, które opierały się głównie na wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

    W klasie III uczniowie na lekcji religii realizując temat: „Powtórzenie i utrwalenie wiadomości o Eucharystii” obejrzeli film edukacyjny- " Byłem tam- Msza Święta". Następnie wykonując ćwiczenia utrwalali wiadomości dotyczące postaw i gestów jakie wykonujemy na Mszy świętej, rozwiązywali zagadki dotyczące zachowania w kościele.

          Wykorzystanie nowych technologii podczas zajęć pozytywnie wpłynęło na koncentrację uwagi i motywację uczniów oraz efektywniejsze przyswajanie wiedzy.

     

    Temat w kl. 0:  "Wirujące koło"-zabawy muzyczno- ruchowe przy piosence. Interpretacja ruchem treści muzyki.

    1. Dzieci oglądają film na youtube ( https://www.youtube.com/watch?v=itI3xkLYuKs) i ustalają, czym będą się zajmować.

    2. Próba odzwierciedlenia wybranych czynności pokazanych na filmiku.

    3. Taniec z kołami- własna interpretacja słyszanej muzyki.

    Temat w kl. I: „Mieszkam w Polsce”.

    Uczniowie pracowali na platformach edukacyjnych wordwall oraz puzzlefactory.pl wykonując poszczególne ćwiczenia:

    1. Układali puzzle mapy Polski.                                                                                                                             

    2. Łączyli w pary nazwy symboli z obrazkami.                                                                                                    

    3. Łączyli opisy z poszczególnymi miejscami na mapie Polski.                                                                          

    4. Podsumowaniem zajęć było losowanie pytania na kole fortuny i odpowiadanie.

     

    Klasa II podczas zajęć edukacji matematycznej i przyrodniczej chętnie korzystała z zasobów platformy edukacyjnej wordwall. Interaktywne ćwiczenia na lekcji pozwoliły utrwalić wiadomości i umiejętności z zakresu posługiwania się kalendarzem. Uczniowie ćwiczyli: - kolejność miesięcy, - numerację miesięcy cyframi rzymskimi, - podział miesięcy na kwartały.

    Uczniowie klasy III realizowali temat: Święto Pracy.

    1.Ćwiczenie interaktywne - uzupełnianie tekstu z łukami na temat majowych świąt na platformie edukacyjnej wordwall.                                                                                                                                                             

    2. Wykorzystanie multibooków do prezentowania zagadnień związanych z symboliką dni majowych.

    Klasa II podczas zajęć z edukacji informatycznej realizowała temat "Budujemy i programujemy roboty z zestawów LEGO® MINDSTORMS® EV3". Na zajęciach uczniowie rozwijali zdolności manualne budując różne roboty. Poznali funkcje programowalnego klocka EV3, programowali robota przy użyciu bloków. 

  • Sprzątamy Dla Polski. Rozpowszechnianie idei zielonego patriotyzmu.

    Uczniowie brali udział w  wydarzeniu #SprzątamyDlaPolski

    Niezbędną częścią akcji #SprzątamyDlaPolski jest szerzenie idei patriotyzmu oraz pokazywania postawy odpowiedzialności wśród coraz większych grup odbiorców. My dorośli chcemy, żeby projekt codziennego dbania o naszą Ojczyznę poprzez troskę o lokalne środowisko wpisał się na stałe w nawyki Polaków wszystkich pokoleń.

  • Dęby Katyńskie - Łańcuch Pamięci.

      W 2007 Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym samym roku zrodziła się idea upamiętnienia ofiar NKWD poprzez sadzenie Dębów Pamięci. 13 kwietnia 2022 roku o godz. 12.00 w placówkach województwa lubelskiego, które zasadziły Dęby Katyńskie, odbyły się Apele Pamięci - uroczystości upamiętniające 82. rocznicę tej strasznej zbrodni. Lubelski Kurator Oświaty, Minister Edukacji i Nauki, objęli ww. inicjatywę honorowym patronatem.

      Na placu Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Grafika w Zagoździu również odbyła się taka uroczystość przy Dębie Pamięci posadzonym na cześć nauczyciela Stanisława Ostrowskiego, który został wzięty do niewoli, osadzony w obozie w Kozielsku. Stanisław Ostrowski został zamordowany przez NKWD w Katyniu wiosną 1940 r.

  • Śniadanie wielkanocne w klasie V

    Śniadanie wielkanocne w klasie V

         Ostatni, przed przerwą świąteczną dzień w naszej szkole różnił się od pozostałych. W tym dniu, bowiem uczniowie  klasy V z wychowawczynią  spożywali  wspólnie tradycyjne śniadanie wielkanocne. W przygotowaniu świątecznych potraw oraz wystroju stołu brali udział uczniowie. Gdy dzieci usiadły do posiłku, zrobiło się bardzo miło i rodzinnie…. bo wszyscy poczuli się  wielką,  szkolną rodziną, która razem przeżywa święta.

       Zapoznawaliśmy się również z ludowymi zwyczajami wielkanocnymi. Dowiedzieliśmy się o: tradycji i sposobach malowania pisanek, skąd wziął się zwyczaj śmigusa - dyngusa oraz jakie potrawy w dawnej Polsce jedzono w Wielkanoc.

         Potem odwiedziła nas Pani Dyrektor, która złożyła nam życzenia świąteczne. My również życzyliśmy Pani Dyrektor wesoło spędzonych świąt i mokrego dyngusa.

         Nasze śniadanie było super, za co dziękuję moim uczniom i Rodzicom.

    Małgorzata Miernicka

  • WARSZTATY WIELKANOCNE

          

          Ważną czynnością polskiej tradycji jest malowanie, kraszenie i skrobanie jaj, zwanych pisankami lub kraszankami.

            Kultywując tę piękną starą tradycję zaprosiliśmy  panią Edytę Sak z Muzeum Regionalnego w Łukowie w celu przeprowadzenia Warsztatów Wielkanocnych dla klas 0-III.

    Przed rozpoczęciem pani Edyta omówiła nam techniki malowania jaj, przypomniała dzieciom co to są pisanki i kraszanki. Nasze jajka były ozdabiane woskiem następnie malowane jest to zdobienie metodą batikową. Każde dziecko miało możliwość ozdobienia dwóch jajek, które zabrali ze sobą do domu. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem wykonywali wszystkie polecenia pani prowadzącej, dlatego też nasze pisanki wyszły przepiękne.

                                                                                Dziękujemy wszystkim za udział w tak twórczych warsztatach.

  • KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

    Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole odbył się konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”.

    Celem konkursu było:

    *kultywowanie tradycji wielkanocnych,

    *rozwijanie twórczości artystycznej i pomysłowości uczniów,

    *motywowanie uczniów do działania,

    *rozwijanie zdolności manualnych u dzieci.

     

    Uczniowie przygotowali przepiękne palmy, które przypominały całej społeczności szkolnej o zbliżającej się Niedzieli Palmowej i Świętach Wielkanocnych.

    Różnorodność ręcznie wykonanych palm zachwyciła oglądających. Wszystkie palmy były wykonane starannie, ciekawie i z podkreśleniem świątecznych elementów. Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, oceny celujące z religii a zwycięzcy drobne upominki.

    Oto prace wyróżnione:

    1. Nadia Zdunek klasa I- I miejsce
    2. Julia Świętochowska klasa VII- II miejsce
    3. Aleksandra Kachniarz klasa VII- III miejsce
    4. Maja Szewczak klasa VIII- III miejsce.

     

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział, ogromne zaangażowanie i wysoki poziom prac. Zapraszamy już do kolejnego konkursu za rok.                   

     

     

                          Z okazji zbliżających się Świąt życzymy:

     

             Pokoju ducha, wiary w Boga, wiary w siebie i swoje możliwości.

             Umiejętności dostrzegania piękna tego świata.

            Obfitych łask i błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego.

             Pełnych pokoju Świat Wielkanocnych z radosnym Alleluja.

     

     

                                                                                                                                                          Organizatorzy:

                                                                                                                                                           Barbara Fornal

                                                                                                                                           Agnieszka Lewandowska

     

  • Wojewódzki Konkurs na palmę i pisankę wielkanocną

    Gminna Biblioteka Publiczna w Staninie ogłosiła konkurs na palmę i pisankę wielkanocną,  prace naszych uczniów zostały wybrane przez Komisję Konkursową jako prace reprezentujące Gminę Stanin na III Wojewódzki Konkurs :

    Palma wielkanocna wykonana techniką współczesną w kategorii: dzieci i młodzież poniżej 15 roku życia

    - Amelia Piskorek ucz. kl. IV

    Pisanka wielkanocna wykonana techniką współczesną w kategorii: dzieci i młodzież poniżej 15 roku życia

     - Adam Kachniewski ucz. kl. VI

    Gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

    opiekun konkursu Anna Oskroba- Suśniak

  • Dzień bez plecaka

    25 marca Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dzień bez plecaka. Uczniowie klas 4-8 wykazali się niezwykłą kreatywnością. Okazuje się, że do przyniesienia książek i przyborów szkolnych może służyć nawet najmniej oczywisty przedmiot. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za zaangażowanie i dobrą zabawę:) 

    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  •     Powitanie wiosny w przedszkolu

        Powitanie wiosny w przedszkolu

                

     

                                                                        Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

                                                                        przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

                                                                        Witały ją bocian, skowronek i szpaki,

                                                                        witały ją także wszystkie przedszkolaki…

     

        21 marca w naszym przedszkolu odbyło się „Powitanie Wiosny”. Z tej okazji przedszkolaki piosenką przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Następnie wszyscy udaliśmy się na wiosenny spacer, aby poszukać wiosny w przyrodzie.

    Dzieci radośnie maszerowały ulicą Zagoździa. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Do przedszkola powróciły z nadzieją, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami i zazieleni łąki, drzewa, trawy.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    Pierwszy Dzień Wiosny

          21 marca w naszej szkole klasy I-III obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu nie było zajęć lekcyjnych. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w wiosennych warsztatach. Każda z klas miała przydzielone zadanie, które sumiennie wykonywała. Klasa pierwsza przesadzała kwiaty robiąc przepiękne wiosenne kompozycje. Dzieci z klasy drugiej wykonały przepiękną Panią Wiosnę, a wokół niej wiosenne kwiaty. Najstarsza klasa miała za zadanie wykonać plakaty na temat wiosny, które uczniowie prezentowali i omawiali. Wszystkie prace uczniów były bardzo piękne, ciekawe i zostały wystawione na korytarzu szkolnym.

    Na zakończenie wszystkie klasy zebrały się wokół ogniska, gdzie piekliśmy kiełbaski i świetnie się                    bawiliśmy. Radośni i szczęśliwi rozeszliśmy się do domów.

     

    Wychowawcy klas I-III

     

              

  • DZIEŃ KOBIET W KLASIE V

    DZIEŃ KOBIET W KLASIE V

          Dnia 08.03.2022r. odbyły się warsztaty kulinarne połączone z Dniem Kobiet. Chłopcy klasy V przygotowali dla koleżanek i pań niespodziankę. Na początku uczniowie z wychowawczynią i rodzicami  po raz kolejny wcielili się w rolę kucharzy. Tym razem ich zadaniem było pieczenie gofrów. Na zajęciach uczniowie mieli okazję przekonać się, jakich składników potrzeba, aby przygotować gofry. Pod czujnym okiem pani i rodziców  przygotowali ciasto, piekli gofry, a następnie pomysłowo dekorowali według  własnego uznania. Na gofrach pojawiła się  bita śmietana, dżem, różne posypki, czekolada  i owoce.

         Po przygotowaniu gofrów chłopcy poprosili o chwilę uwagi. Złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet, odśpiewali 100 lat i wręczyli wszystkim kobietom -  tym mniejszym i większym kwiaty, Naszym gościem była również p. dyrektor Joanna Osiak. Nie zabrakło także gier i zabaw ruchowych na sali gimnastycznej. 

     Spędziliśmy wspaniały wieczór, którego urok pozwolił nam w pełni zrelaksować się.

                        Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji warsztatów.

    Małgorzata Miernicka

  • Spotkanie z synem patrona szkoły.

    W naszej szkole mieliśmy wspaniałego gościa p. Ryszarda Grafika - syna naszego Patrona szkoły.

    Spotkanie rozpoczeliśmy wymownym wierszem  Stanisława  Barańczaka   w wykonaniu Amelii Czernic.         

    Jeżeli porcelana, to wyłącznie taka,

    której nie żal pod butem tragarza lub gąsienicą czołgu;

    jeżeli fotel, to niezbyt wygodny, tak aby

    nie było przykro podnieść się i odejść;

    jeżeli odzież, to tyle, ile można unieść w walizce,

    jeżeli książki, to te, które można unieść w pamięci,

    jeżeli plany, to takie, by można o nich zapomnieć,

    kiedy nadejdzie czas następnej przeprowadzki

    na inną ulicę, kontynent, etap dziejowy lub świat:

    kto ci powiedział, że wolno ci się przyzwyczajać?

    kto ci powiedział, że cokolwiek jest na zawsze?

    czy nikt ci nie powiedział, że nie będziesz nigdy

    w świecie czuł się jak u siebie w domu?

    Opowiedział On uczniom o Służbach Zwycięstwa Polski, historii organizacji Armi Krajowej. Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne –  niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.       

  • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

    1 Marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony upamiętnieniu żołnierzy podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego.

    Z tej okazji Wójt Gminy Stanin wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Staninie przygotował konkurs plastyczno- historyczny, w którym wzięli udział uczniowie PSP w Zagoździu.

    I miejsce   Maja Szewczak  (kategoria klas 7-8)

    II miejsce  Amelia Czernic  ( kategoria klas 7-8)

    III miejsce  Alicja Szcześniak  (kategoria klas  3-6)

    Serdecznie gratulujemy!

     

  • Pomoc mieszkańcom Ukrainy.

    Komunikat Wójta Gminy Stanin dotyczący zbiórek na rzecz mieszkańców Ukrainy!

    NIE ZBIERAMY UBRAŃ !!!

    Miejsca zbiórek:

    • STRAŻNICA OSP W STANINIE  (godziny 10.30 – 16.00)
    • STRAŻNICA OSP W TUCHOWICZU (godziny 10.30 – 16.00)
    • Zespół Szkół w Staninie
    • Zespół Szkół w Tuchowiczu
    • Publiczna Szkoła Podstawowa w Sarnowie
    • Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeleńcu
    • Publiczna Szkoła Podstawowa w Zastawiu
    • Publiczna Szkoła Podstawowa w Zagoździu
    • Niepubliczna Szkoła Podstawowa we Wnętrznem

    Szkoły prowadzą zbiórki w  godzinach pracy. Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo bezpośrednio w danej placówce.

    Co można dostarczyć?

    środki medyczne i opatrunkowe (NIE LEKI)

    śpiwory, koce (NOWE lub NIEUŻYWANE)

    środki higieniczne (szampony, podpaski, płyny do prania itp)

    pampersy dla dzieci i dorosłych

    żywność o długim terminie ważności

    Prosimy o rozważne i przemyślane przynoszenie darów.

    Gmina Stanin nie prowadzi na chwilę obecną zbiórki pieniędzy

    W pełni solidaryzujemy się z i potępiamy agresję, której ofiarami są niewinni ludzie.

    Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana

    Dyrektor szkoły Joanna Osiak

  • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok 2022/2023

    1 marca 2022 r. rusza nabór dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Stanin. Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 będzie prowadzona wyłącznie drogą  elektroniczną.

    Aby zapisać dziecko do oddziału przedszkolnego działającego przy PSP im. St. Grafika w Zagoździu należy wejść na stronę: https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminastanin/News

    Informujemy także, że rekrutacja dotyczy tylko dzieci trzyletnich (urodzonych w 2019 r.) i starszych, które jeszcze nie chodziły do przedszkola.

    Zapraszamy do obejrzenia filmiku instruktażowego w jaki sposób założyć konto do elektronicznej rekrutacji: https://www.youtube.com/watch?v=AtmYhRLu4Ro&feature=youtu.be

    Rekrutacja do I klasy szkoły podstawowej w tym roku odbędzie się w sposób tradycyjny. Wnioski dostępne są w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

    • Termin składania wniosków – od 15 marca do 8 kwietnia 2022 r. do godziny 15.00.

     

  • Ferie w szkole na sportowo.

    Sport ma moc zmieniania świata. Ma moc inspirującą, rzadką moc jednoczenia ludzi...

    Zajęcia odbyły  się  w pierwszym tygodniu ferii w wymiarze 3 godzin dziennie. Staraliśmy się, aby czas spędzony w szkole podczas ferii był bardzo miło wspominany przez dzieci. Z tego względu przygotowaliśmy program, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnictwo w zajęciach pozwoliło rozwijać  sprawność ruchową, umiejętność bezpiecznego poruszania się podczas zabaw,  aktywność i umiejętność współpracy z rówieśnikami .

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć