Nawigacja

  • Dzień Kobiet w Przedszkolu.

    Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne dyplomy i niespodzianki ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Było można usłyszeć muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

  • ,,Wyprawa w kosmos"

    W minionym tygodniu przedszkolacy  zapoznawali się z tematyką kosmosu. W trakcie zajęć dydaktycznych oraz zabaw swobodnych przybliżana była dzieciom wiedza o otaczającym nas świecie gwiazd i planet w różnych formach aktywności. Dzieci poznały nazwy planet i wyrażenia związane z kosmosem, uczyły się piosenek, oglądały filmy edukacyjne oraz tworzyły ciekawe prace plastyczne. Jedną z takich prac była rakieta. Dzieci z pomocą nauczyciela stworzy własną rakietę, którą poleciały w pełną przygód podróż kosmiczną. Każde z nich miało wyjątkowe przygody, którymi chętnie  podzieliły się z resztą grupy. 

  • Bieg Tropem Wilczym.

    W dniu 5 marca 2023 r. o godz. 10.00 odbyła się XI edycja biegu "Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych", którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP – tzw. Żołnierzom Wyklętym.

    Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń klasy VII - Hubert Rendzio.

    Hubert wraz ze swoim tatą oraz innymi uczestnikami ścigali się na dystansie honorowym - 1963 metrów, upamiętniających datę śmierci Józefa Franczaka „Lalusia” – ostatniego Żołnierza Wyklętego, który poległ w walce.

    Gratulujemy .

  • Lapbook- sposób na lekturę!

     W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy IV realizowali w ramach lekcji języka polskiego projekt lekturowy: Lapbook- Opowieści z Narnii. Celem było m.in. kształtowanie twórczego rozwoju uczniów, rozwijanie umiejętności czytania, pisania, logicznego myślenia, koncentracji, wyszukiwania informacji potrzebnych do stworzenia książki, współpraca w grupie, zaprezentowanie swojej pracy oraz dokonanie samooceny. Lapbook czyli teczka/ książka tematyczna to zbiór informacji na temat omówionej lektury "Opowiesci z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa". W czasie realizacji zadania uczniowie wykazali się kreatywnością, prace zawierały przeróżne kieszonki, harmonijki, koperty, ilustracje, opisy, mapkę, plan wydarzeń, skrytki, quizy. Każdy pracował z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością, a efekty ich pracy można podziwiać w galerii.

    Agata Dolecka

  • Wizyta pielęgniarki

    2 marca, w ramach profilaktyki zdrowia, przybył do naszego przedszkola niecodzienny gość – pielęgniarka, Pani Lidia  z Ośrodka Zdrowia w Jedlance. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. Przypomniała również o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia. Wizyta naszego gościa zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Dzieci wręczyły Pani pielęgniarce podziękowanie za cenne rady
    i wiedzę. 

  • Dzień Bezpiecznego Internetu #dbi2023

    Dzień Bezpiecznego Internetu #dbi2023

    W tym roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja, która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie,  od kilku lat DBI  angażuje państwa z całego świata. ​​​

    Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja OrangeDBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

    W szkole odbył się cykl wydarzeń związanych z bezpieczeństwem w sieci, racjonalnym korzystaniem z TI oraz krytycznym odbiorem treści i rozpoznawaniem fake news'ów. 

    Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach online:

    Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?

    Sieciaki – poznaj bezpieczny internet

    Dbam o swoją prywatność online

    Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa!

    Tajemniczy link i kłopotów sto 

    Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie?

    Sieciaki – internet bez przesady

    Podczas spotkań z pedagogiem, na zajęciach świetlicowych, a także podczas godzin wychowawczych poruszano tematy związane z bezpieczeństwem w Internecie.

     

  • Piękny język ojczysty

    Piękny język ojczysty

    W dniach od 15 do 21 lutego b.r. w naszej szkole trwał "Tydzień dbałości o język polski i obcowania  z twórczością Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry". W poszczególnych dniach uczniowie mogli zapoznawać się z treściami tematycznych  wystaw i gazetek, zaznajomić się z faktami z życia poetów i rozwiązywać wyłożone na stolikach zadania dotyczące utrwalania ortografii, interpunkcji, frazeologii i poprawności językowej, mogli ćwiczyć poprawną i wyraźną dykcję, czytając zabawne łamańce językowe i wzbogacać zasób słownictwa grając w gry planszowe typu: scrabble, Alias czy 5 sekund.
    Uroczyste podsumowanie działań nastąpiło 24 lutego podczas wspólnego spotkania wszystkich uczniów i wychowawców kl. III-VIII oraz pani dyrektor Joanny Osiak i pani bibliotekarki Grażyny Świeczak.

    Spotkanie rozpoczęło się recytacją wiersza W. Szymborskiej "W zatrzęsieniu" w wykonaniu uczennicy klasy VII - Alicji Szcześniak. Następnie uczniowie klasy IV - Marek Brodzik, Ilona Kopeć, Katarzyna Kachniewska, Wiktoria Szcześniak, Maria Czajka, Natalia Mućka i Bartosz Kopeć -  pięknie zaprezentowali twórczość obojga wielkich osobowości twórczych. Na zakończenie prezentacji wystąpiła Nikola Smolińska z klasy VIII i przepięknie zaśpiewała piosenkę Sanah "Nic dwa razy" z tekstem W. Szymborskiej.  Wszystkie występy nagrodzono wielkimi brawami.

    Następnie przeprowadzono konkurs wiedzy dotyczący faktów z życia poetów. Reprezentanci poszczególnych klas spisali się bardzo dobrze i odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania. Klasy reprezentowali: kl. IV- Ilona Kopeć, Wiktoria Szcześniak, kl. kl. VI - Bartek Szcześniak, Paweł Goławski, kl. VII - Samuel Dul, Wojtek Brodzik, kl. VIII- Maja Sadło i Julia Świętochowska. Gratulujemy wiedzy i odwagi.

    Potem nastąpiło podsumowanie aktywnego udziału uczniów w rozwiązywaniu zadań sprawdzających znajomość zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i językowych. Uczniowie, którzy poprawnie rozwiązali największą liczbę zadań, otrzymali dyplomy strażników języka polskiego. Wyróżnieni zostali: kl. IV- Bartosz Kopeć, kl. V - Zofia Sokołowska, kl. VI- Lena Świętochowska, kl. VII - Alicja Szcześniak, kl. VIII - Julia Świętochowska. 

    Uczniowie z klasy V zaprezentowali krótką scenkę, zainspirowaną sceną  z kultowego filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową",  pokazującą, jakie kłopoty sprawia język polski cudzoziemcom.

    Gospodarze wszystkich klas od III do VIII odebrali podziękowania  i nagrody za włączenie się w akcję "Łańcuch polskich słów". Uczniowie wykonali długie, papierowe łańcuchy z makulatury, na których zapisywali piękne, miłe, poprawne polskie wyrazy. Najdłuższy łańcuch wykonała kl. VIII, II miejsce zajęła kl. V, a III miejsce - kl. VI.

    Na zakończenie spotkania wszystkie łańcuchy zostały połączone w jeden i uczniowie opasali nim szkołę, aby od teraz odnosić się do siebie tylko w sposób miły, kulturalny i grzeczny.

    Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w działaniach, nad którymi czuwały: p. Grażyna Świeczak, p. Iwona Czernic, p. Anna Oskroba - Suśniak i p. Agata Dolecka. 

    Zapraszamy do galerii zdjęć i filmików.

    https://youtu.be/o22oGlzMgVo   https://youtu.be/ffAtVnMWSVI

     

  • BAL KARNAWAŁOWY 2023

    21.02.2023

    Czas karnawału, to także bale i zabawy dla przedszkolaków i uczniów. Na balu karnawałowym bawiły się m.in. przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Grafika w Zagoździu. Na tę okazję specjalnie udekorowano salę szkolną. Wybrano kolorową scenerię, która wyglądała wyjątkowo magicznie, przypominając prawdziwą salę zabaw. Wszystkie dzieci wystąpiły na balu karnawałowym w ciekawych, kolorowych strojach, które odzwierciedlały ich ulubione postacie z bajek i zainteresowania. Niektóre stroje dzieci wykonały w domu wspólnie z rodzicami. Dla dzieci przygotowano atrakcyjne animacje, była zabawa z zadaniami do wykonania, bańki mydlane oraz fotograf.

     

    Dzieci bawiły się znakomicie! 

  • Biwak klasy IV

    W piątek 17 lutego , klasa IV spotkała się w popołudniowych godzinach na biwaku klasowym.

    Rozpoczęliśmy od gier i zabaw na sali gimnastycznej. Następnie pracowaliśmy nad łańcuchem dobrych słów. W końcu przyszedł czas na wspólną pizzę. Na deser zajadaliśmy się faworkami z racji tłustego czwartku. Kolejną atrakcją była zabawa w chowanego, jak się okazało była to najlepsza zabawa tego popołudnia.

    O godzinie 19 zawitali do nas rodzice, aby wspólnie porozmawiać o najważniejszych sprawach, potrzebach klasy IV. Uczniowie w tym czasie znajdowali się pod opieką Pani Iwony Krasuskiej, grali w piłkę nożną na sali gimnastycznej.

    Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Kopeć, która towarzyszyła nam podczas całego biwaku oraz rodzicom, którzy zechcieli dołączyć do nas tego dnia.

     

    Anna Oskroba-Suśniak

  • Wyciągnij pomocną dłoń.

    Wszyscy jesteśmy świadkami ogromnego dramatu mieszkańców Syrii i Turcji, którzy ucierpieli wskutek silnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło w ostatnich dniach te kraje.Tysiące ludzi poniosło śmierć, a dziesiątki tysięcy zostało rannych i pozbawionych dachu nad głową. Cierpiący mieszkańcy Syrii i Turcji potrzebują naszego wsparcia materialnego.Do solidarności z narodami dotkniętymi tą tragedią wezwał nas Ojciec Święty Franciszek podczas ostatniej audiencji generalnej.Odpowiadając na ten apel w naszej szkole będzie zorganizowana zbiórka pieniędzy, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

    Dziękujemy wszystkim , którzy dobrodusznie wesprą tę inicjatywę.

    Barbara Fornal

  • WALENTYNKI 2023

    ​​​​​​

    ​​​​​​„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

    Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

    Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

    A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"​​​​​

    14 lutego 2023 roku był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka i balonika od pani. Dzień Walentynkowy w grupach 0a i 0b z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

    

  • TYDZIEŃ MUZYCZNY

    TYDZIEŃ MUZYCZNY

    Muzyka ze śmietnika...

    Miniony tydzień w przedszkolu poświęcony był muzyce. Jednak, jak to już bywa w przedszkolu, zajęcia są ciekawe, niestandardowe i wymagające od naszych dzieci sporej kreatywności.

    Muzyka jest niezwykle ważna w naszym życiu. Uczula nas na piękno świata, uwrażliwia, bawi, ale też skłania do refleksji. Doskonale wszyscy wiemy, że muzykę tworzymy z wykorzystaniem rozmaitych instrumentów muzycznych, które są naprawdę różne, dziwne, ciekawe, intrygujące. Nasze kreatywne przedszkolaki wykonały ekologiczne instrumenty z często już nieprzydatnych rzeczy oraz zagrały na zrobionych przez siebie instrumentach.

    Do naszych dzieci zawitali uczniowie naszej szkoły z klasy IV wraz z wychowawcą. Dwoje z nich zagrało nam piękne utwory na instrumentach dętych: flecie poprzecznym, saksofonie. 

    Przeprowadzona została interesująca pogadanka na temat szkoły muzycznej oraz zareprezentowanych instrumentów. 

     

  • CHOINKA SZKOLNA

          Karnawał to czas zabaw i balów. Świetną ku temu okazją jest niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w sobotę 4 lutego.

    Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele wrażeń i emocji.   Sala gimnastyczna udekorowana  przez Samorząd Uczniowski wyglądała inaczej niż na co dzień.  W tej scenerii i miłej atmosferze od godziny 15.00 do 19.00 trwała zabawa choinkowa, która w szkole jest imprezą integrującą całą społeczność.

    Podczas „Choinki Szkolnej” uczniowie  przedszkola oraz klas IV, V i VI zaprezentowali swoje uzdolnienia aktorskie, wokalne, instrumentalne i taneczne.

    Szczególne podziękowania składamy rodzicom z Lipniaka i Zagoździa, którzy w tym roku organizowali słodki poczęstunek dla wszystkch uczestników zabawy choinkowej.

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2023

    DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2023

                              Dziadkowie

                       Mają uszy, które naprawdę słuchają.

                       Ramiona, które naprawdę trzymają.

                       Miłość, która nie ma końca.

                                                   I serce zrobione ze złota.

                                                (autor nieznany)

     

       Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, radości i dumy.

      W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień trochę wcześniej ze względu na ferie zimowe.

      Wyrazem wdzięczności wnuków za  miłość, ciepłe słowa, bajki, ciasteczka była część artystyczna i upominki. Rodzice pomogli uprzyjemnić spotkanie i przygotowali poczęstunek.

      Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, że uroczystość , którą przygotowały wnuki przy wsparciu nauczycieli i rodziców podobała się i pozostanie w pamięci przynajmniej do następnego roku.

     

     

  • FERIE ZIMOWE W PRZEDSZKOLU

    Ferie zimowe to czas, w którym do przedszkola uczęszczało mniej dzieci. A  szkoda,
    bo w dniach od 16.01 do 20.01 tak samo jak w ciągu roku odbywało się wiele ciekawych zajęć
    i zabaw. Na ten czas zaplanowano i zrealizowano szereg zajęć integracyjnych, sportowych mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania ferii. Podstawowym celem tych wszystkich zajęć była dobra zabawa, dzięki której na twarzach każdego przedszkolaka widać było uśmiech. Każdy dzień dostarczał dzieciom wiele emocji, nikt się nie nudził.
    Nie zabrakło zajęć umysłowych, twórczych, plastycznych, muzycznych, sportowych, badawczych oraz kulinarnych.

    Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, zabawach z masą solną. Dzieci miały możliwość wykazania się swoimi zdolnościami sportowymi, wcielając się w rolę narciarzy czy też piłkarzy. Dzieciaczki projektowały i kolorowały maski na karnawał, a także poznały  tradycje polskich – bali karnawałowych, oglądały stroje balowe i  rekwizyty.  W czasie ferii dzieci doskonaliły swoje zdolności kulinarne, ozdabiały babeczki oraz przyrządzały zdrowe soczki z pomocą pań.  Dzieci poza czasem zorganizowanym miały czas na zabawę swobodną, podczas której powstawały piękne i duże konstrukcje budowlane, zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy samochodami, lalkami i innymi dostępnymi zabawkami.

    Szkoda, że tydzień  ferii tak szybko minął, ale jesteśmy zadowoleni i mamy nadzieję, że aktywny wypoczynek dobrze wpłynął na nasze pociechy. Jesteśmy przekonani, że dzieci po feriach w pełni sił ze swoimi koleżankami i kolegami ponownie będą zdobywali wiedzę
    i umiejętności w naszym przedszkolu.

  • Ferie bez nudy.

    Ferie bez nudy.

    W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 16.01.2023 r. do 20.01.2023 r. odbywały się zajęcia sportowe.

    Ferie bez nudy to był czas przeznaczony dla chętnych uczniów na rozrywkę, podczas której dzieci nie  siedziały i wpatrywały się w ekran/monitor, na którym pokazywane są sytuacje związane z przemocą, niezdrową rywalizacją, a tym samym z agresją, lecz taką, podczas której  dzieci mogły  wyładować się, dać upust emocjom. 

    Zajęcia podczas ferii sprzyjały temu, że dzieci uczyły się współpracy, zdrowej rywalizacji, cieszyły się z odnoszonych sukcesów, ale także godziły się na to, że czasem zdarzają się porażki.

    Andrzej Osiak

     

  • Warsztaty kulinarne

    Warsztaty kulinarne

       16.01.2023r., czyli w pierwszym dniu ferii zimowych uczniowie klasy VI spędzili część swojego czasu w szkole, w ramach integracji zespołu klasowego. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. 

     Głównym celem było kształcenie umiejętności samodzielnego przygotowywania posiłków, kulturalnego zachowywania się przy stole i spędzanie wolnego czasu w ciekawy i pożyteczny sposób.

      Wszyscy bardzo się cieszyli i punktualnie na godzinę 10.00 byli obecni. Przyniesione przez uczniów produkty zostały wykorzystane do  przygotowania tortilli. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali  kolejne czynności z pomocą wychowawcy. Spod ich sprawnych rąk wyczarowane zostały wspaniałe, pyszne i zdrowe tortille. Chłopcy mogli skorzystać z możliwości rozwijania koordynacji wzrokowo – ruchowej na sali gimnastycznej. Pysznym smakiem naszych wyrobów mogły się rozkoszować nie tylko uczniowie naszej klasy, ale także - pani dyrektor - Joanna Osiak oraz nasza wychowawczyni – pani Małgorzata Miernicka.

                Pobyt w szkole był wspaniałą zabawą i nauką, której towarzyszyło wiele emocji.

  • WYCIECZKA DO TEATRU

    WYCIECZKA DO TEATRU

    11 STYCZNIA 2023r. UCZNIOWIE KLAS VI,VII I VIII NASZEJ SZKOŁY ORAZ  SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WNĘTRZNEM ODWIEDZILI CENTRUM KULTURY I SZTUKI IM. ANDRZEJA MEŻERYCKIEGO W SIEDLCACH ABY OBEJRZEĆ SPEKTAKL TEATRALNY OPARTY NA UTWORZE KAROLA DICKENSA BĘDĄCEGO LEKTURĄ OBOWIĄZKOWĄ.  
    "Opowieść wigilijna" rozgrywa się w scenerii dziewiętnastowiecznego Londynu, przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru i kolędowania. Jest to teatralna opowieść o Scrooge`u, człowieku skąpym, nieczułym na ludzkie potrzeby,któremu obce jest czynienie dobra bliźniemu. W wigilijnym czasie, kiedy świat realny może przenikać się z rzeczywistością pozaziemską, dane mu zostaje przeżyć spotkanie z trzema duchami. Spotkania te przyczyniają się do wewnętrznej przemiany Scrooge`a i budzą w nim pragnienie zadośćuczynienia wyrządzonych dotąd krzywd. 

    Po wizycie w teatrze uczniowie odwiedzili rozgłośnię Katolickiego Radia Podlasie, gdzie mogli obejrzeć studio nagrań i sami nagrać krótkie pozdrowienia. Następnie odwiedzili siedlecką katedrę.

    Wycieczka zakończyła się wizytą w McDonald's.

     

     

     

     

     

  • Pasowanie na czytelnika

    Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem" Kornel Makuszyński

     

    Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

    Nic więc dziwnego, że pasowanie na czytelnika uczniów klasy I, które odbyło się 21 grudnia było dla nich ogromnym i wyczekanym przeżyciem.                                                                                        W uroczystości wzięły udział również Pani Dyrektor Joanna Osiak oraz wychowawczyni klasy I Pani Krystyna Redzik.

    Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

    Wszystko zaczęło się od inscenizacji, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki , jak je szanować oraz jakie prośby mają książki.

     Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, rozwiązując zagadki, z czym poradzili sobie na szóstkę.

    Po takim wprowadzeniu dzieci uroczyście przyrzekły, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, wręczenie odznaki czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Nowi czytelnicy w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki  „Mała książka - wielki człowiek” pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymali książki z krótkimi opowiadaniami. Zaproponowane teksty - napisane przez ekspertów i praktyków – przyczynią się do rozwoju wyobraźni, będą wspierać ich rozwój moralny, duchowy i umysłowy. Wskażą ogromne korzyści płynące ze wspólnego czytania i rolę rodzica w stawianiu przez dziecko pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu, udzielą rad – jak ułatwiać naukę, a trudności przemieniać w wyzwania i dobrze się przy tym bawić.

    Mali czytelnicy dostali także list do rodziców z wierszem    Skutki nadużywania teletrutki , którego autor Rolad Dahl służy radami jak pokochać czytanie książek                                                                                                                                             

    Kolejnym punktem była krótka sesja zdjęciowa. 

    Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym  z miejscem bezpiecznym, przyjaznym                                  i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

     

    Grażyna Świeczak

    Anna Oskroba-Suśniak

  • Klasa IV w Parisel Palace w Klimkach na spotkaniu z Mikołajem

    Klasa IV postanowiła wyjątkowo spędzić Mikołajki. W tym celu 16 grudnia udaliśmy się do Klimek do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego Paricel Palace.

    Mikołajową przygodę rozpoczęliśmy od robienia pierniczków. Kiedy pierniczki piekły się , wspólnie zjedliśmy pyszny obiad. Po upieczeniu , przyszedł czas na dekorowanie naszych pierników. Następnym punktem mikołajkowego spotkania były zabawa z animatorami. Bawiliśmy sięwspaniale, były momenty, w których uśmialiśmy się do łez.

    Finałem było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który każdemu wręczył prezenty. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa, której efekty można zobaczyć poniżej lub w podanych linkach.

    https://www.facebook.com/pariselpalace/videos/681819096879676

    https://www.facebook.com/photo/?fbid=605460768246673&set=pcb.605461628246587

    https://www.facebook.com/photo/?fbid=605458471580236&set=pcb.605460324913384

    https://www.facebook.com/pariselpalace/videos/1486717641851385

    https://www.facebook.com/pariselpalace

    Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy byli z nami tego dnia:                 Pani Iwonie Świętochowskiej, Pani Agnieszce Kopeć oraz Panu Michałowi Wardakowi.

    Anna Oskroba-Suśniak

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć