Nawigacja

  • Pasowanie na Przedszkolaka 2023r.

                                      Witamy w gronie przedszkolaków!

    W dniu 08.11.2023r. w naszej szkole odbyło sie „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci z oddziału przedszkolnego 0"b" . W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz pani dyrektor Joanna Osiak. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości uroczystym polonezem. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt . Występując przed tak wielką publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie ołówka przez panią dyrektor na ramieniu każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci  z rodzicami. nauczycielami i panią dyrektor udały się do sali na zasłużony poczęstunek.

     

  • Dzień Postaci z Bajek.

    6 listopada grupa 0 "a" świętowoła Dzień Postaci z Bajek. Było wiele śmiechu i zabawy. Dzieci odgadywały zagadki tematyczne, rozpoznawały postaci ze słynnych bajek, jak również miały szansę przedstawić swoje zabawki przyniesione z domu. Uśmiech nie schodził z twarzy....

  • ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

    ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

     

    ŚLUBOWANIE  UCZNIÓW  KLASY I

    „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

    Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę.

     Będę starać się być dobrym kolegą,swym zachowaniem  i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

     

    27 października 2023r w naszej szkole był dniem wyjątkowym, szczególnie dla dzieci z klasy I, które w tym dniu przystąpiły do ślubowania oraz pasowania na ucznia.

    Zanim nastąpiła ta ważna i doniosła chwila, dzieci zaprezentowały część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz taniec z kwiatami. Miłą niespodzianką, był występ i upominki od starszych kolegów i koleżanek z klasy III. 

    Po prezentacji swoich umiejętności, pierwszoklasiści w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom                 i nauczycielom.

    Po złożeniu Ślubowania, Pani Dyrektor Joanna Osiak  dokonała aktu pasowania na ucznia i tym samym wszyscy uczniowie klasy I zostali włączeni do społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Grafika w Zagoździu. Z tej okazji uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez rodziców.

    Następnie pani dyrektor, złożyła pełnoprawnym uczniom serdeczne życzenia oraz podziękowała rodzicom                                i wychowawcy klasy za przygotowanie niezwykłej uroczystości. Głos zabrała również Przewodnicząca Rady Rodziców                       p. Agnieszka Świętochowska, która nie szczędziła ciepłych słów uznania.

    Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

                                                                                                             Wychowawca klasy I – Małgorzata Szostek

                                                                                                                                                                       Fot. – Agata Dolecka

  • 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐧𝐲 𝐊𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬 𝐑𝐞𝐜𝐲𝐭𝐚𝐭𝐨𝐫𝐬𝐤𝐢 𝐩𝐨𝐞𝐳𝐣𝐢 𝐖𝐢𝐬ł𝐚𝐰𝐲 𝐒𝐳𝐲𝐦𝐛𝐨𝐫𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣

      25 października 2023r. nasi uczniowie  godnie reprezentowali szkołę na forum gminy podczas konkursu, recytując piękne i wymowne wiersze Wisławy Szymborskiej, byli to:

    Amelia Piskorek kl.VI Nic dwa razy, Julia Gajowa kl.VII Perspektywa, Lena Świętochowska kl.VII Miłość od pierwszego wejrzenia, Bartłomiej Szcześniak kl.VII W zatrzęsieniu, Alicja Szcześniak kl.VIII Nienawiść, Jakub Wołoszka kl.VIII Kot w pustym mieszkaniu.

    Jury w składzie pani Iwona Brodzik – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Bpa A. P. Szelążka w Starych Kobiałkach, pani Zofia Czubek- Przewodniczący Rady Gminy Stanin oraz pan Sebastian Ignaciuk- dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Staninie przyznało uczestnikom nagrody oraz wyróżnienia, a wśród nich nagrodziło: Alicję Szcześniak, która zajęła II miejsce oraz artka Szcześniaka, który został wyróżniony. 

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy spróbowali swoich sił, pokonali tremę i dostarczyli słuchaczom artystycznych wrażeń, dając chwilę zachwytu nad pięknem poezji wielkiej poetki.

     

     

  • Szkoła pamięta - akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

    Szkoła pamięta - akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

          W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji i Nauki nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Nauczyciele wspólnie z uczniami podjęli szereg działań. Obejmowały one:

    - Wykonanie gazetki na korytarzu szkolnym.

    - Złożenie wiązanki, zapalenie znicza i oddanie hołdu byłemu dyrektorowi Tadeuszowi Osiakowi i jego żonie Monice Osiak.

    - Zapalenie znicza i oddanie hołdu nauczycielce Barbarze Król.

    - Odwiedzanie miejsc pamięci.

    - Porządkowanie grobów nieznanego żołnierza i zapalenie zniczy.

    - Wspominanie osób ważnych dla naszej miejscowości.

    - Zatrzymanie się i odczytanie   przy tablicach upamiętniających ważne wydarzenia historyczne i bohaterów wojennych.

    - Zapalenie zniczy przy pomniku poświęconym pamięci nauczycieli, którzy zginęli podczas II wojny światowej, patronie naszej szkoły Stanisławie Grafiku, kierownika szkoły w latach 1937-1943, który za działalność przeciwko okupantowi został stracony na zamku w Lublinie w 1943 roku.

    - Wycieczka uczniów na cmentarz parafialny w Stoczku Łukowskim i w Jedlance.

     Uczniowie klasy VII  pod opieką  wychowawczyni Małgorzaty Miernickiej i rodzicem p. Beatą Szcześniak wzięli udział w wycieczce, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności.

    Działania realizowane w ramach Akcji MEiN ,,Szkoła pamięta” miały na celu uwrażliwić wychowanków na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy są związani zarówno z historią naszego regionu jak i społeczności.

    Małgorzata Miernicka

    Barbara Fornal

     

  • XXIII Powiatowy Turniej Recytatorski dla Przedszkolaków.

    „Moje Małe Wierszobranie”

    25 października 2023r dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Grafika w Zagoździu reprezentowały naszą szkołę w XXIII Powiatowym Turnieju Recytatorskim dla Przedszkolaków  "Moje Małe Wierszobranie" . Tego dnia młodzi recytatorzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata oraz 5-6lat. W kategorii 3,4-lata wystąpiła Ewa Pawlak oraz Stanisław Rosiński z wierszem ,,Psie Smutki" Jana Brzechwy, natomiast w kategorii 5,6- latków Maria Kucińska i Natalia Jaroszyńska z wierszem ,,Chrzan" Jana Brzechwy.  Dziękujemy  dzieciom oraz rodzicom za zaangożowanie.  Gratulujemy naszym młodym artystom oraz życzymy dalszych sukcesów. 

  • #CodeWeek 2023

    #CodeWeek 2023

    ​​​​W naszej szkole od kilku lat obchodzimy EU Code Week. W tym roku szkolnym, święto kodowania przypadało w dniach 7-22 października 2023r., a w naszej szkole zajęcia z kodowania odbywały się w między 16, a 20 październikiem.

    W tym roku zajęcia odbyły się pod hasłem "Build games & play games". Uczniowie na lekcjach informatyki oraz zajęciach pozalekcyjnych wykorzystywali aplikację Kodu Game Lab do tworzenia dwu- i trójwymiarowych gier.  Aplikacja ta jest prosta w obsłudze, a jedncześnie daje dużo przestrzeni na kreatywność, co umożliwia uczniom realizowanie własnych koncepcji.

    Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, był to ciekawy i interesujący sposób promowania i popularyzowania programowania oraz umiejętności cyfrowych.  Dzięki zajęciom uczniowie już od najmłodszych lat uświadamiją sobie korzyści, jakie płyną z nauki kodowania.

  • Wycieczka do stolicy

    Dnia 18.10.2032r. uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

    Pierwszy punkt programu wycieczki łączył się z lekturą obowiązkową, podążaliśmy śladami bohaterów Kamieni na szaniec Aleksandra Kamińskiego. Spacerowaliśmy pod Arsenałem ulicami, na których toczyła się brawurowa akcja odbicia Janka Bytnara,widzieliśmy więzienie na Pawiaku, odwiedziliśmy groby pisarza i bohaterów powieści na wojskowych Powązkach. zapaliliśmy znicze na mogiłach Rudego, Alka i Zośki. Historię znaną z kart powieści przybliżyła nam i rozszerzyła pani przewodnik - osoba bardzo oddana swojej pracy. 

    Następnie odwiedziliśmy nowoczesne EkoCentrum Punkt Zwrotny. Tematem przewodnim odbytych tu warsztatów była branża modowa - to nie przypadek, bo młodzi ludzie budują swoją tożsamość poprzez stroje, dodatki i wygląd. Rocznie produkujemy aż 62 miliony ton odzieży, co piąta rzecz nigdy się nie sprzedaje i zostaje odpadem, a zaledwie 1 procent ubrań jest recyklingowana.
    Uczniowie brali udział we wspólnej zabawie w czterech pokojach tematycznych. Gracze wyłapywali manipulacje w reklamach i social mediach, zobaczyli cyrkularność w praktyce, gdy posegregowali odpady, sprawdzili, jak czytać metki, ratowali las ścięty pod produkcję wiskozy i liczyli ile wody potrzeba do produkcji bawełny. Na koniec wszyscy spotkaliśmy się w okrągłym forum, gdzie razem z edukatorem utrwalimy wiedzę zdobytą w Punkcie Zwrotnym.

    Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń. 

    Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały: p.dyr. Joanna Osiak, p. Elżbieta Gajownik, p. Małgorzata Miernicka,
    p. Iwona Czernic.

  • Rajd rowerowy do Rezerwatu Przyrody Jata

    Uczniowie klasy piątej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Grafika w Zagoździu w dniu 11 października uczestniczyli w rajdzie rowerowym. Celem rajdu był Rezerwat Przyrody “ Jata”.

    Około godziny 9 ruszyliśmy ze szkoły w jedenasto kilometrową podróż. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, cieszylismy się ładną pogodą. Droga minęła nam szybko, jechaliśmy podziwiając piękną przyrodę.

    Po dotarciu na miejsce z przyjemnością odpoczywaliśmy wśród pięknych, kolorowych, jesiennych  drzew. Następnym punktem był spacer po  lesie z leśniczym.   Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych informacji na temat lasu, drzew czy zwierząt w nim żyjących. Pani leśniczy tak ciekawie nam opowiadała o wszystkim, że nawet nie zauważyliśmy kiedy zrobiliśmy po lesie 5 km.  Dodatkową atrakcją było szukanie ukrytych pieczątek ze śladami łap zwietrząt, a następnie stawianie ich na mapie w odpowiednim miejscu.

    Już dość mocno zmęczeni z chęcią udaliśmy się pod Budynek Promocji Drewna gdzie odbyło się ognisko. Ależ nam smakowały kiełbaski upieczone wśród drzew, świeże powietrze zwiększyło nasz apetyt.

    Po ognisku nadeszła pora powrotu do szkoły. Droga powrotna nie była łatwa, ponieważ jechaliśmy “ pod wiatr”. Mimo to było bardzo przyjemnie.

    Rajd rowerowy do Rezerwatu Przyrody “ Jata” był wspaniałym wydarzeniem, był to cenny czas, czas, który mogliśmy spędzić  aktywnie, a przede wszystkim współnie.

  • Dzień chłopaka w klasie V

    W piątek, 29 września odbył się biwak klasy  V z okazji Dnia Chłopaka.

    Już na samym początku Jakub Wardak zapewnił nam atrakcję. Kuba hoduje gołębie, część z nich przywiózł i nam zaprezentował. Niektóre z nich są naprawdę piękne. Nasz klasowy hodowca gołębi opowiadał o nich bardzo ciekawie. Dziękujemy Panu Wardakowi, dziadkowi Jakuba za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego spotkania. Taki dziadek to skarb:)

    Następnie odbyły się rozgrywki w piłkę nożną. Po wytężonym wysiłku nadeszła pora na wspólny posiłek, pizzę...palce lizać;)

    Kolejnym punktem było przygotowanie plakatu opisującego naszą klasę, jak się okazało nie było to łatwe zadanie.

    Następnie była zabawa w chowanego oraz wspólne oglądanie filmu.

    Około godziny 22 zabraliśmy się za porządki , a następnie zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do domów.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    12 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie w części artystycznej przedstawili krótką historię powstania Komisji Edukacji Narodowej. Następnie wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę a w dowód wdzięczności wręczyli upominki. W trakcie części oficjalnej dyrektor szkoły pani Joanna Osiak skierowała w stronę pracowników słowa uznania za ciężką pracę, zaangażowanie i poświęcenie,wręczyła również nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły,  w imieniu Wójta Gminy Stanin wręczyła nagrody Wójta. Tego dnia w kierunku nauczycieli, pracowników administracji oraz obsługi popłynęło wiele ciepłych słów, zarówno z ust Rodziców, a przede wszystkim samych uczniów.

    Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie słodkiego poczęstunku. 

  • Klasa czwarta na wycieczce

    11 października uczniowie klasy czwartej pod opieką wychowawców i rodzica aktywnie i radośnie spędzali czas w Parku Wodnym w Siedlcach. Korzystali ze wszystkich dostępnych atrakcji i szlifowali swoje umiejętności pływackie. Największym powodzeniem cieszyła się czerwona zjeżdżalnia, przyjemnie było korzystać z masaży i jacuzzi. Po spędzeniu dwóch godzin w basenie pojechaliśmy do MCDonalda, aby uzupełnić spalone kalorie.
    W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w urokliwym zagajniku i szukaliśmy podgrzybków. Grzybobranie było skromne, ale spacer przyjemny. Pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do szkoły, a uczniowie czekają już
    na kolejny wyjazd.

    Iwona Czernic

    Małgorzata Szostek

     

     

     

  • Dzień Patrona 2023

    6 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Grafika.

      Z tej okazji obchody rozpoczęliśmy od przemarszu całej społeczności szkolnej pod pomnik, gdzie odśpiewaliśmy Hymn Szkoły w obecności pocztu sztandarowego. Oddaliśmy hołd bohaterom, składając kwiaty i zapalając znicze.

      Kolejnym punktem obchodów była uroczysta akademia pt. „My historii umrzeć nie damy” zaprezentowana w kościele parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Króla w Jedlance.   

      Program artystyczny przedstawili uczniowie klasy V, IV , a także nauczyciele naszej szkoły.  W programie nie zabrakło wierszy oraz pieśni patriotycznych. W ten sposób społeczność uczniowska oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona, bo przecież patron to duch opiekuńczy szkoły, a przede wszystkim postać reprezentująca wartości godne naśladowania. Część artystyczna wykonana była pod kierunkiem nauczycieli: Joanna Stańczuk, Agata Dolecka, Anna Oskroba-Suśniak.

      Mszę Świętą w intencji Patrona oraz całej społeczności szkolnej  odprawił proboszcz parafii - Ks. mgr lic. Krzysztof Chaciński, oraz ks. Jakub Wyrozębski - pracownik kurii siedleckiej, za co serdecznie dziękujemy.

      Gości przywitała dyrektor szkoły Joanna Osiak. Obchodom towarzyszyli goście: Syn Patrona Ryszard Grafik, wnuczka Patrona - Hanna Barbara Wiącek z mężem, Zofia Czubek - przewodnicząca Rady Gminy Stanin,  Marek Kopeć - radny sejmiku wojewódzkiego w Lublinie, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Świętochowska oraz dyrektor PSP w Zastawiu - Agnieszka Sawczuk. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i zaszczycenie nas swoją obecnością.

    Zapraszamy do galerii zdjęć.

    Fot. Agata Dolecka

    Msza św. poprzedzona akademią ph. My historii umrzeć nie damy".

    Wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości.

  • Sprzątamy dla Polski

    W dniu 04.10.2023 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Grafika w Zagoździu włączyła się w 6. edycję „Sprzątamy dla Polski”.

    Wyposażeni w worki i jednorazowe rękawiczki, uczniowie pod czujnym okiem wychowawców zbierali wszystko to, co znalazło się wzdłuż poboczy dróg i terenach w pobliżu szkoły.

    Celem akcji jest pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród Polek i Polaków poprzez dbanie o środowisko Małych Ojczyzn. Ponadto jednym z kluczowych założeń jest popularyzowanie proekologicznych zachowań, w tym segregacji odpadów, ale również świadomości ekologicznej.

    Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja skłoniła do refleksji nad stanem środowiska naturalnego oraz przysłużyła się rozwinięciu poczucia odpowiedzialności  za nie, a efekty naszej pracy utrzymają się na długo.

  • PRÓBNA EWAKUACJA

    PRÓBNA EWAKUACJA

     PRÓBNA EWAKUACJA 2023 

    Dbając o bezpieczeństwo uczniów i pracowników naszej szkoły, dn. 3 października 2023r zorganizowano próbną ewakuację szkoły.

     Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było przypomnienie użytkownikom obiektu procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

    O godzinie 10.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego, wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, bez paniki przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne. Akcja ewakuacyjna trwała 4 minuty i 30 sekund. Nauczyciele złożyli dyrektorowi raport o liczbie ewakuowanych uczniów z poszczególnych klas.  Wyznaczone osoby dorosłe, przeprowadziły kontrolę opuszczonych pomieszczeń. Sprawdzono czy wszyscy opuścili budynek oraz czy zostały zamknięte okna i odłączony prąd.  

     Akcję ewakuacyjną obserwował przedstawiciel Powiatowej Straży Pożarnej w Łukowie st. kpt. mgr inż. Damian Lipiński. Podsumowując stwierdził, że ćwiczenia odbyły się prawidłowo. Zachowane zostały wszystkie wytyczne zawarte w procedurach.

  • Mobilne #Laboratoria Przyszłości

    Mobilne #Laboratoria Przyszłości

    W ramach programu mającego na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem „Laboratoria Przyszłości” dzisiaj do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości. W zajeciach uczestniczyli uczniowie z klasy 4 i 6, każda z nich uczestniczyła w dwóch blokach edukacyjnych. Uczniowie zaznajomili się z drukarką 3D, długopisami 3D oraz programem do rozpoznawania gestów.

     

    Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie. Uczestnicy warsztatów z entuzjazmem podchodzili do wykonywanych zadań i wykorzystywali w praktyce zdobytą wiedzę. Bardzo cieszył ich finalny moment ćwiczeń z drukarką 3D, gdy mogli wziąć do ręki produkt, samodzielnie wydrukowany podczas zajęć. Mamy nadzieję, że  zaowocuje to dalszym rozwijaniem potencjału naszych uczniów. Dziękujemy Edukatorom za przeprowadzone ciekawe zajęcia i poświęcony czas :)

  • Dzień Chłopaka w przedszkolu :)

    Z okazji Dnia Chłopaka wszystkim chłopcom tym małym i tym dużym składamy najserdeczniejsze życzenia. 

    29 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto, czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni dyplomami  "Super Chłopaka". W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym kolegom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. Nie obyło się bez prezentów, Dzieci były bardzo zadowolone.  Cała grupa miała powody do radości, ponieważ prezenty były wspólne. Radości nie było końca:)

  • Dzień Chłopaka w kl. VII

    Dzień Chłopaka w kl. VII

          29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta złożyły w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia chłopcom z naszej klasy i poczęstowały przepięknym i smacznym tortem.

       Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości.

    Wszystkim chłopcom dużym i małym jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!

    Małgorzata Miernicka

  • Dzień Chłopaka

    Dzień Chłopaka

    Klasowy Dzień Chłopaka

    26 września chłopcy z klasy I obchodzili swoje święto. Korzystając z uroków pięknej jesieni i pogodnego popołudnia, rodzice we współpracy z wychowawcą zorganizowali dla dzieci spotkanie przy ognisku.

    Świętowanie rozpoczęto od rozpalenia ogniska i upieczenia kiełbasek. Po posiłku nadszedł czas na życzenia i prezenty. Wszystkie dzieci otrzymały od rodziców słodkie upominki oraz  podświetlany globus, który stał się główną atrakcją dnia.  Pozostały czas przeznaczono na inne zajęcia min. rysowanie kredą, jazdę na rolkach, gry w piłkę oraz zabawy w chowanego.

    Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

    Wszystkim rodzicom uczniów klasy I, bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc w organizacji!                                                                                                                       Wychowawca – M. Szostek

  • Interaktywna wystawa "O matmo!" z Centrum Nauki Kopernik

    Wystawa „O matmo!” powstała w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowanego w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020.

    W dniach 21- 22 września 2023r. gościliśmy mobilną wystawę  z Centrum  Nauki Kopernik

    ,, O matmo!”

    Przez dwa dni  uczniowie i nauczyciele mogli zgłębiać tajniki matematyki bawiąc się nią. Interaktywne eksponaty pokazywały jak fascynującą przygodą jest matematyka.

        Eksponaty wystawy ,,O matmo!" mają na celu w ciekawy sposób zainteresować dzieci matematyką. Niektóre z nich wymagają skupienia i może korzystać tylko jedna osoba, przy innych może eksperymentować dwie lub więcej osób. Za sprawą nowoczesnych interaktywnych eksponatów można sprawdzić co to jest szyfr Cezara, na czym polega spacer z funkcją, czy istnieje idealna asymetria oraz co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi. Uczniowie odwiedzający wystawę mogli przekonać się, jak piękne formy potrafią przyjąć matematyczne reguły i jak zaskakująca bywa obecność matematyki w otaczającym nas świecie. Wizyta na wystawie ,,O matmo!" to dla zwiedzających samodzielne eksperymentowanie, które pozwala zrozumieć sens i logikę podstawowych działań matematycznych.

    Na wystawę zostali zaproszeni również uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Jeleńcu, Publicznej szkoły Podstawowej w Zastawiu, Zespołu Oświatowego w Jedlance oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Tuchowiczu. Wystawa zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach.

     

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć