Godziny pracy 800 800 605 - „Pomagamy” Centrum Psychologii i Psychoterapii Euro-Medica Pandemia - Nie jesteś sam! Pomoc psychologiczno - pedagogiczna ŚWIEĆ PRZYKŁADEM- NOŚ ODBLASKI! SZKOLNY RATOWNIK 1 SZKOLNY RATOWNIK 2 Bezpieczne korzystanie z komputera i internetu Pomoc psychologiczna w obliczu pandemii KONKURS PLASTYCZNY ,,Bezpieczne wakacje 2020" DZIEŃ DZIECKA Rekrutacja- harmonogram Bezpieczne wakacje 2020- podsumowanie STOP DEPRESJI

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM- NOŚ ODBLASKI!

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM                  - NOŚ ODBLASKI !

13 listopada 2019r w naszej szkole odbyła się akcja,, Świeć przykładem, noś odblaski”, której celem było przypomnienie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym o obowiązku i konieczności używania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze.

Trudne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność, mgła, opady deszczu, czy śniegu to potencjalne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.  Stosowanie odblasków niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo. Poprawia ich widoczność, co pozwala na bezpieczne wykonanie manewrów takich jak wyprzedzanie, omijanie  przez inny pojazd. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie nie ma chodników.

W ramach przeprowadzonej akcji, podczas każdej z przerw uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły chodzili w kamizelkach odblaskowych.

Dodatkową atrakcją dnia był pokaz mody młodzieżowej zawierającej elementy odblaskowe, przygotowany przez p. A. Oskrobę-Suśniak. Stroje wykonały samodzielnie uczennice z klasy IV, V i VI (A. Szcześniak, J. Świętochowska, O. Matuszewska, A. Siwiec, P. Rendzio). Dziewczęta reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie ,,Moda na odblaski”.