Informacje ogólne Chemia Fizyka Technika Informatyka Kodowanie Mobilne #Laboratoria Przyszłości

Kodowanie

W bieżącym roku zajęcia poświęcone programowaniu zostają rozszerzone o moduł poświęcony Arduino. Stało się to możliwe dzięki temu, że nasza szkoła w ramach programu "Laboratoria przyszłości" zakupiła zestawy Arduino. Uczniowie teraz, zamiast pisać kolejne programy działające tylko na ekranie komputera, mogą ożywiać urządzenia elektroniczne, tworzyć programy, które poruszają silnikami, migają diodami, lub korzystają z zewnętrznych czujników!

Uczestnicy podczas zajęć poznają podstawowe pojęcia i zasady rządzące światem elektroniki,  do tego celu wykorzystają środowisko programistyczne Arduino IDE, mikrokontrolery, czujniki i inne elementy elektroniczne.

Na zajęciach uczniowie mogą:

• nauczyć się programować w języku C++
  • zbudować własną centralę alarmową
  • stworzyć mini konsolę z własną grą
  • poznać ciekawe zastosowanie czujników np. odległości, natężenia światła
  • połączyć zagadnienia elektroniki analogowej i cyfrowej z programowaniem mikrokontrolera Arduino