Informacje ogólne Chemia Fizyka Technika Informatyka Kodowanie Mobilne #Laboratoria Przyszłości

Projektujemy modele 3D na lekcjach techniki

W listopadzie 2022 roku klasa 6 uczestniczyła w zajęcia z modelowania 3D w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie opanowali podstawy programu TinkerCAD. Pierwszym zadaniem było stworzenie modelu budynku mieszkalnego. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i stworzyli wiele ciekawych projektów, świetnie się przy tym bawiąc. Na zakończenie zajęć najlepszy projekt został wydrukowany na drukarce Sygnis Edu Lab 3D której zakup został sfinansowany z programu Laboratoria Przyszłości. Drukarka potrzebowała 12 godzin na wydrukowanie tego modelu.

Lutujemy na lekcjach techniki

W grudniu podczas lekcji techniki uczniowie klas piątych wykonywali ozdoby choinkowe z drutu. Była to świetna okazja do zapoznania się z budową i zasadami posługiwania się lutownicą na ciepłe powietrze którą nasza szkoła otrzymała w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Po omówieniu zasad BHP związanych z użyciem tego narzędzia uczniowie przystąpili do lutowania. Posługiwanie się lutownicą okazało się łatwe i wzbudziło duże zainteresowanie. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

ClassVR na lekcjach techniki

W styczniu klasa szósta przy okazji realizacji tematu "Nowoczesny sprzęt na co dzień" zapoznała się z  okularami ClassVR.  Sprzęt został zakupiony  w ramach rządowego programu  – Laboratoria przyszłości. Okulary Class VR  zrewolucjonizowały sposób prowadzenia lekcji. Nauczyciel miał pełną kontrolę nad wirtualnym światem, do którego zapraszał uczniów. Wirtualna rzeczywistość (VR) oraz rozszerzona rzeczywistość (AR) wprowadziła uczniów w trójwymiarowy świat, pozwalając zobaczyć na wyciągnięciu dłoni miejsca, przedmioty i zjawiska niedostępne na zwykłej lekcji w szkole.