Podczas realizacji działu poświęconego programowaniu C++ uczniowie klasy ósmej mieli okazję zbudować układ sterujący diodami z wykorzystaniem kontrolera Arduino UNO. Zestawy te zostały zakupione przez szkołę w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości". Na początku uczniowie zaprojektowali i przetestowali układ w środowisku Tinkercad. Następnie zbudowali układ do sterowania trzema diodami oparty o mikrokontroler Arduino UNO. Następnie napisali program w języku C++ i wgrali go na płytkę, do tego celu zostało wykorzystane oprogramowanie Arduino IDE. Uczniowie 2 tygodnie wcześniej zbudowali na lekcjach fizyki zwykły układ sterujący diodami bez użycia kontrolera, a teraz mieli okazję wykorzystać do tego celu płytkę Arduino. Stwierdzili, że budowa układu z wykorzystaniem mikrokontrolera była łatwiejsza, a rozbudowa układu o kolejne elementy lub zmiana częstości migania diod wręcz banalna. Uczniom spodobało się również to, że zamiast pisać kolejny program działający tylko na ekranie komputera, mogli napisać program, który został użyty do ożywienia prostego urządzenia elektronicznego.
W roku szkolnym 2023/24 podczas zajęć informatycznych uczniowie klasy III zapoznali się z nowoczesną technologią okularami VR. Okulary wirtualnej rzeczywistości przedstawiają świat, który wydaje się tak realny, że natychmiast zapominamy, gdzie właściwie się znajdujemy. Możemy się rozglądać, a okulary dostosowują w tym czasie obraz, a nawet dźwięk. Uczniowie wykorzystali okulary ClassVR do eksploracji oceanów. Wirtualna rzeczywistość bardzo spodobała się uczniom i chętnie będą z niej korzystać również na innych lekcjach.
Natomiast klasa II na informatyce uczyła się projektować przedmioty 3D w programie Tinkercad. Następnie uczniowie zapoznali się z drukarką 3D FLASHFORGE za pomocą której na koniec zajęć wydrukowali jeden z przygotowanych wcześniej projektów.
Również uczniowie ze starszych klas zaprojektowali samodzielnie breloczki, które później zostały wydrukowane na drukarce 3D FLASHFORGE.
.