Nawigacja

  • Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu.

    05.11.2024 r. nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę swoich ulubionych bohaterów. W salach przedszkolnych zaroiło się od księżniczek, piesków, kowbojów, czarownic i pszczółek. Wszyscy wesoło bawili się tańcząc, śpiewając i uczestnicząc w różnych konkursach. Na koniec każdy mógł narysować swoją ulubioną bajkową postać. 

  • Teatr Lalek "Pinokio" - Kłamstwa Kozy

    W dniu 31.10.2024r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru Lalek „Pinokio”, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Kłamstwa kozy”. Przedstawiona historia poruszała ważne zagadnienia dotyczące kłamstwa i oszustwa, która została przedstawiona w sposób humorystyczny. Mali widzowie z przedszkola i klas I-III nie mieli żadnych wątpliwości, co do morału, jaki płynął z bajki - bowiem kłamstwo ma krótkie nogi. Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań teatrem. Po zakończeniu spektaklu podziękowaliśmy i nagrodziliśmy wielkimi brawami aktorów. Spektakl był bardzo ciekawy, wesoły i pouczający.

  • POCIĄGIEM NA WYJĄTKOWĄ LEKCJĘ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO.

    Stacja Grawitacja w Warszawie to wyjątkowe miejsce, dlatego uczniowie klasy VI postanowili się tam wybrać. Większość uczniów tej klasy nigdy nie jechała pociągiem, więc od razu wiadomo było, że środkiem transportu będzie właśnie pociąg.

    23 października 2024r. gotowi na nowe przygody spotkaliśmy się w Łukowie na Dworcu Kolejowym i stamtąd ruszyliśmy do Warszawy. Podróż pociągiem okazała się ogromną frajdą.

    W Warszawie, spacerem, zwiedzając stolicę, udaliśmy się do Stacji Grawitacji – centrum rozrywki, 3200m2 rozrywki - Park Trampolin, Park Linowy, Tor Ninja, Interaktywne gry, Ścianka Wspinaczkowa pod jednym dachem!                                                                                                            

    Pierwsza godzina, to była lekcja wf z instruktorem , który dał wszystkim porządny wycisk. Tak przygotowani, rozpoczęliśmy zabawę na wszystkich atrakcjach.

    Powrót pociągiem był miłym zakończeniem naszej przygody.                                                                  

    Pobyt w tym niezwykłym miejscu, okazał się wspaniałą lekcją wychowania fizycznego. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój i wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii. Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń!

  • Szkoła Pamięta 2024

     Szkoła Pamięta 2024

    „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w czasie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zaduszanych.

    Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, a szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

        W związku z tym pod opieką p. Małgorzaty Miernickiej uczniowie pojechali na cmentarz w Stoczku Łukowskim    i Jedlance, gdzie pomodlili się przy miejscach pochówku nauczycieli  spoczywających na tych  cmentarzach.

       Uczniowie zapalili światło pamięci na grobie wieloletniej nauczycielki szkoły Moniki Osiak i dyrektorze Tadeuszu Osiaku, a także nauczycielce Barbarze Król.

       Takie akcje przeprowadzane są w naszej szkole od wielu lat.

  • Bajki, baśnie, legendy...

    Bajki, baśnie, legendy...

    22  października 2024r. w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Bajki, baśnie, legendy...". Wśród 36 recytatorów z całego powiatu naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy szóstej - Ilona Kopeć, która przedstawiła ciekawą własną interpretację fragmentu prozy i za swoj występ otrzymała dyplom uczestnika.

  • „Do Hymnu!”

    „Do Hymnu!” to Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych, zainicjowany i organizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Konkurs polega na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. 

     

     11 października 2024 r. o godz. 10.30 w sali gimnastycznej szkoły odbyło się przesłuchanie konkursowe w ramach VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu!”. Jurorem głównym komisji była dr hab. szt. Barbara Pazur z UMCS w Lublinie.                                                                

    Społeczność uczniowska, dokładnie uczniowie klas III - VII wykonali Hymn Państwowy  „Mazurek Dąbrowskiego”  oraz dwie pieśni hymniczne: „Rota” i „Gaude Mater Polonia”.

     Nasza szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu!”.

     Konkurs  jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski. 

    Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25 listopada. Jednak bez względu na werdykt, możemy być dumni z samego faktu przystąpienia naszej szkoły do konkursu. Jesteśmy jedyną szkołą w gminie, jedną z dwóch w powiecie oraz jedną z sześciu w województwie, które zdecydowały się podjąć takiego trudu. W kraju do konkursu przystąpiło ok.200 szkół.

  • Światowy dzień zdrowia psychicznego

    Światowy dzień zdrowia psychicznego

       Nasza szkoła przyłączyła się do projektu „Młode Głowy”. 10 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zdrowia Psychicznego. W związku z tym w naszej szkole zorganizowaliśmy „Tydzień Zdrowia Psychicznego”.

        Inicjatywa ma na celu podnoszenie świadomości na temat problemów związanych ze zdrowiem psychicznym oraz promowanie działań, które mogą pomóc w ich rozwiązaniu.

       W ramach obchodów Dnia Zdrowia Psychicznego w naszej szkole zostały zorganizowane różnorodne zajęcia  i akcje,  nadrzędnym celem było wsparcie uczniów, ukazanie im, czym jest zdrowie psychiczne i jak należy o nie dbać. Uczniowie poznawali te zagadnienia poprzez aktywne i wnikliwe obejrzenie bajek terapeutycznych (w grupach przedszkolnych) oraz prezentacji multimedialnej (w klasach starszych). Na szkolnym korytarzu została umieszczona gazetka z informacjami na temat zdrowia psychicznego oraz możliwych form wsparcia. Zorganizowano również dzień pomagania, podczas którego uczniowie na różne sposoby mogli pokazać, jak pomagać innym. Podczas tej akcji uczniowie zbierali kupony pomagacza. Społeczność szkolna spisała się wspaniale, tego dnia endorfiny unosiły się w powietrzu.

        Każdy mógł również wylosować afirmację na dany dzień.

       Na holu naszej szkoły pojawiło się specjalne pudełko, do którego każdy mógł wrzucić karteczkę z podziękowaniem. Spisane przez członków naszej społeczności podziękowania posłużą nam do stworzenia specjalnej wystawy.

      W odpowiedzi na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób oraz zapotrzebowanie wśród uczniów, rodziców, nauczycieli na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym, nasza szkoła rozpoczyna w roku szkolnym 2024/2025 program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” Fundacji UNAWEZA. Program ten ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży,      a także nauczycieli w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego.

       Podsumowując obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, należy podkreślić, że dbanie o zdrowie psychiczne uczniów to inwestycja w ich przyszłość, która przekłada się na ich rozwój osobisty i edukacyjny.

     

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

    Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać

    M. Twain

     

     

    Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które w naszej szkole obchodzimy z dużym zaangażowaniem. W tym roku,  spotkaliśmy się 11 października, aby wyrazić wdzięczność  nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, poświęcenie oraz pasję, jaką wkładają w swoją pracę.

    W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na galowo. Zaprezentowali część artystyczną, w  której za pomocą wierszy i piosenek dziękowali swoim nauczycielom. Uczniowie mieli okazję, aby wyrazić swoją wdzięczność i szacunek, a nauczyciele poczuli się docenieni za  trud i zaangażowanie. Na zakończenie,  prowadzący złożyli wszystkim  serdeczne życzenia oraz podziękowania, a  uczniowie wręczyli  drobne upominki przygotowane z myślą o tym szczególnym dniu.

     

  • Gminny Dzień Edukacji Narodowej

    Nagrody Wójta Gminy Stanin dostali:

    1. Joanna Osiak

    2. Małgorzata Szostek

    3. Janusz Fijał

  • Wycieczka klasy II do Warszawy

    Wycieczka klasy II do Warszawy

             Dnia 7 października, uczniowie klasy II wraz z rodzicami i wychowawcą  wyjechali na wycieczkę do stolicy Polski- Warszawy. Z samego rana dzieci przeżyły niezwykłą przygodę, ponieważ środkiem transportu nie był tradycyjny autokar, tylko pociąg PKP Intercity.  Kolejną atrakcją był przejazd tramwajem do warszawskiego ZOO. W ogrodzie zoologicznym spędziliśmy dużo czasu, spacerując alejkami w poszukiwaniu niespotykanych na co dzień zwierząt pochodzących z różnych kontynentów świata. Pobyt w zoo dostarczył dzieciom wiele radości i okazał się ciekawą lekcją przyrody. Trochę już zmęczeni przejechaliśmy metrem do centrum miasta, gdzie podziwialiśmy nowoczesne wieżowce oraz starsze budowle min. Pałac Kultury i Nauki.  Następnie udaliśmy się  do Złotych Tarasów na obiad i krótki odpoczynek.  Pełni nowych wrażeń i w dobrych humorach przeszliśmy na Dworzec Centralny, z którego wróciliśmy  pociągiem do stacji PKP w Łukowie i rozjechaliśmy się do swoich domów.                                                                                                                                                                                                                                                              

  • Manufaktura Smaku I Zabawy.

    07.10.2024r. dzieci z grup Oa i Ob wyjechały na wycieczkę do Sali "Manufaktura Smaku i Zabawy". Każdy przedszkolak z niecierpliwością czekał na ten dzień i nie mógł doczekać się wyjazdu. Po przybyciu na miejsce dzieciom zostały przypomniane zasady bezpiecznej zabawy. Wszystkie dzieci ogarnęła radość: biegały, skakały, zjeżdżały na zjeżdżalni wdrapywały się na konstrukcje, jeździły autami, bawiły się w basenie z piłkami… zabawy nie było końca. Dzieci po zabawie miały okazję spróbować pysznej pizzy. Wspólnie miło spędzony czas integrował naszych bardzo dzielnych przedszkolaków. To był bardzo udany wyjazd. 

  • Obchody Dnia Patrona Szkoły

    Obchody Dnia Patrona Szkoły

    ,,Polska to taka kraina, która się w sercu dziecka zaczyna"

     4 października był szczególnym i wyjątkowym dniem dla całej społeczności szkolnej i lokalnej, bowiem obchodziliśmy Dzień Patrona  - Stanisława Grafika. Tegoroczne hasło uroczystości brzmiało: „Polska to taka kraina, która się w sercu dziecka zaczyna”.  

    W święcie szkoły udział wzięli wszyscy uczniowie, kadra pedagogiczna na czele z dyr. Joanną Osiak, pracownicy niepedagogiczni, przedstawiciele rodziów oraz znamienici goście: p. Ryszard Grafik wraz z córką Hanną, ks. proboszcz parafii Jedlanka - Krzysztof Chaciński, poseł na Sejm RP- Sławomir Skwarek, dyr. ZEAS-u w Staninie - Sebastian Ignaciuk, radni gminy Stanin – Agnieszka Świętochowska i Łukasz Stępniewski, Elżbieta Mroczek.

    Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu szkoły. Następnie została odprawiona Msza św. w intencji całej społeczności szkolnej i patrona szkoły.

    Przed rozpoczęciem części artystycznej głos zabrali rodzice, którzy jako pierwsi wpajają swoim dzieciom patriotyczne wzorce. W swoim wystąpieniu podkreślili troskę o przyszłość naszego kraju i podziękowali nauczycielom za wspólne kształtowanie poczucia obowiązku i odpowiedzialności wśród uczniów.

    Dzieci, w swoich  wierszach  i piosenkach, odwoływały się do wartości promowanych przez Stanisława Grafika i kultywowanych przez naszą szkołę, którymi są: honor, ojczyzna i rodzina. Ciekawy montaż słowno-muzyczny, wspaniały taniec z wykorzystaniem kwiatów i przepiękna, tematyczna dekoracja wprowadziła wszystkich uczestników uroczystości w nastrój powagi i  zadumy oraz dostarczyły wzruszenia.

    Po występach uczniów głos zabrali zaproszeni goście, którzy nie szczędzili słów uznania dla talentu dzieci i podkreślali dbałość szkoły o kultywowanie tradycji i pamięci o lokalnych bohaterach, którym zawdzięczamy wolność i możliwość budowania wspólnoty.

    Dodatkowe działania związane z obchodami Dnia Patrona to konkurs plastyczny dla uczniów IV-VIII oraz  tematyczna wystawa w bibliotece szkolnej.

  • Dzień Chłopaka w przedszkolu.

    Święto Chłopców obchodzimy 30 września. Wszyscy chłopcy w tym, szczególnym dla siebie dniu chętnie przyjmowali skierowane ku nim przywileje oraz oznaki pamięci ze strony dziewczynek . A podczas grupowych uroczystości z zadowoleniem wysłuchali tradycyjnego „Sto lat!”  oraz składanych przez dziewczynki i panie życzeń. W tym dniu w obu grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki. Wszystkim chłopcom składamy najserdeczniejsze życzenia. Sto lat!

  • Konkurs plastyczny- ,,Polska to taka kraina, która się w sercu dziecka zaczyna"

    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z okazji Dnia Patrona naszej szkoły. Zadanie konkursowe adresowane jest  do uczniów klas 4-8 i polega na wykonaniu dowolną techniką plastyczną rysunku dotyczącego Polski. Prace w formacie A4 lub A3 przyjmowane są przez wychowawców klas lub u psychologa szkolnego do 2 października 2024. 

    Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 04.10.2024 r. w czasie obchodów Dnia Patrona Szkoły.

    Szczegóły w regulaminie, który jest dostępny u wychowawców i na korytarzu szkolnym.  

     

  • NARODOWE CZYTANIE

    NARODOWE CZYTANIE

    Czytanie  rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach. – Cyceron

    Tegoroczna edycja Narodowego Czytania to okazja do wspólnej lektury jednego z najważniejszych dzieł polskiego romantyzmu – „Kordiana” Juliusza Słowackiego.

    Prezydent RP Andrzej Duda, w swoim okolicznościowym liście, zachęcił wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, podkreślając, że dramat Słowackiego jest nie tylko opowieścią o walce Polaków z caratem, ale także uniwersalnym przesłaniem, które jest nadal aktualne.

    Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo i podczas spotkania w szkolnej bibliotece wysłuchali fragmentów dzieła odczytanych przez Amelię Piskorek, Zofię Sokołowską i Aleksandra Redzika - uczniów kl. VII.

  • Powitanie Jesieni.

    "Mimozami jesień się zaczyna, złotawa krucha i miła" Czesław Niemen

    23 września w naszym przedszkolu wraz z panią dyrektor Joanną Osiak uroczyście powitaliśmy "Panią Jesień". Pani Jesień, która zaczęła swoje panowanie przyszła do naszego przedszkola z  wielkim koszem pełnym darów: owoców i warzyw. Dzieci wykazywały się wiedzą na temat nowej pory roku. Nie zabrakło jesiennych piosenek i zagadek, zabaw w kole, matematycznych potyczek, odcisków dłoni na jesiennym drzewie "kolory jesieni", a także ścieżki sensorycznej m.in. z darów jesieni. Na koniec dzieci wraz z paniami wycisnęły sok z jabłek i marchwi, ktore podarowała im jesień:)

  • Dzień Przedszkolaka.

    Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Janusz Korczak.

    20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. W poniedziałek kolejny raz w naszym przedszkolu obchodziliśmy  Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci w przedszkolu wiele atrakcji. Dzieci wspólnie świetnie się bawiły, nie zabrakło również tańców. Kochani życzymy Wam aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł za sobą wiele cudownych doświadczeń.

  • Międzynarodowy Dzień Kropki.

    15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

    16 września nasza szkoła wypełniona była kolorowymi zabawami i kropkami. Na zajęciach dzieci oraz uczniowie poznali genezę tego święta. Dzieci wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła im, że każdy z nas ma ukryte zdolności i talenty. Uczniowie, a także przedszkolaki wspólnie z wychowawcami wykonali śliczne prace plastyczne oraz plakaty. Celem zajęć było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzień Kropki był pełen wrażeń i atrakcji oraz upewnił nas w przekonaniu, że tylko od nas zależy w którym miejscu postawimy naszą, kreatywną kropkę:)

  • Niedziela z folklorem.

    W Gminie Stanin po raz kolejny odbyła się uroczystość "Niedziela z Folklorem". Wydarzenie miało miejsce 8 września 2024r. i przyciągnęło wielu miłośników muzyki ludowej. 

    Naszą szkołę reprezentowały w tym wydarzeniu uczennice z klasy V:

    - Zuzanna Wardak

    - Adriana Wardak

    - Alicja Malinowska

    - Julia Redzik

    -Alicja Siwiec

     oraz Kuba Wardak z klasy VI, który grał na saksofonie

    Zapraszamy do odsłuchania naszego występu.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć