Informujemy, że projekt "Edukacja pozaformalna w gminie Stanin" dobiegł końca. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu udało się zrealizować wiele wartościowych inicjatyw, które wzbogaciły naszą społeczność.
Projekt przyniósł wiele pozytywnych rezultatów:
Projekt "Edukacja pozaformalna w gminie Stanin" pokazał, jak ważna jest edukacja pozaformalna dla rozwoju naszej społeczności. Osiągnięte rezultaty i pozytywne opinie uczestników świadczą o potrzebie kontynuacji takich inicjatyw. Dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz liczymy na dalszą współpracę w przyszłości.
Dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie!
Zespół Projektu "Edukacja pozaformalna w gminie Stanin"
W Kuratorium Oświaty w Lublinie przy ulicy 3 Maja 6 odbyły się obrady wojewódzkiej komisji konkursowej, powołanej na mocy zarządzenia nr 57/2024 Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 21 maja 2024 roku. Zgodnie z zapisami § 5 ust. 8 regulaminu w I etapie konkursu na najciekawszą relację z Dnia Nowych Technologii w roku 2024 wyłoniono laureatów w zgłoszonych kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. Komisja zapoznała się z przesłanymi drogą elektroniczną relacjami, które zostały zamieszczone na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Zgodnie z zapisami regulaminu relacje zostały ocenione pod względem zgodności z tematyką wydarzenia, ciekawego ujęcia tematu, stopnia wykorzystania nowych technologii, atrakacyjności ich wykonania, a także stopnia wykorzystania sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Po dokonanej analizie do drugiego etapu zakwalifikowano sześć relacji:
Zgodnie z § 5 ust. 10 regulaminu konkursu informacja o wyłonionych laureatach na etapie wojewódzkim została przesłana w wyznaczonym terminie do Ministra Edukacji.
Czekamy z niecierpliwością na wyniki kolejnego etapu konkursu.
Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ”UŚMIECHNIĘTA BUZIA ŚWIATA” organizowanego przez Łukowski Ośrodek Kultury. Prace plastyczne przedstawiające portrety radosnych dziecięcych twarzy, wykonane techniką malarską, zrobili: Bartłomiej Szcześniak z klasy VII, Amelia Piskorek z klasy VI oraz Natalia Kuryła z klasy VI.
1 czerwca 2024r. zostały ogłoszone wyniki, jury przyznało 20 nagród, jedną z nagrodzonych osób jest Natalia Kuryła. 6 czerwca w Galerii PROwizorium w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu podczas , którego Natalia odebrała nagrodę oraz dyplom.Brawo Natalia!!!
"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." (Jan Paweł II)
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu odbył się 29.05.2024r. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany przez dzieci. I taki właśnie był dzięki życzliwości państwu Magdalenie i Łukaszowi Marzel, którzy bezpłatnie udostępnili nam dmuchańce i pyszną watę cukrową:) Dziękujemy serdecznie! Dyrektor Joanna Osiak oraz wychowawcy grup przedszkolnych.
W tym radosnym dniu życzymy Wam wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń, dużo uśmiechu i samych radosnych chwil, by było co wspominać w najpiękniejszej przygodzie waszego życia jaką jest dzieciństwo.
Miłość Mamy nie waży się na gramy!
Mama - dotknięciem dłoni największy smutek przegoni!
Miłość Mamy nie waży się na kilogramy!
Gdy Mamusia usiądzie przy tobie,
Lżej - nawet w ciężkiej chorobie!
Chociaż się waży na tony hipopotamy i dzwony,
to takiej wagi nie mamy,żeby zważyła miłość Mamy.
Wszystko, co Mama nam daje,
co będzie,co jest,co już było,
i Mama, i my obok mamy- to miłość.
27 maja 2024 r. uczniowie klasy IV zaprosili swoje Mamy, aby wspólnie świętować ich święto. Poprzez wyrecytowane wiersze i zaśpiewane piosenki wyrazili swoją miłość, szcunek i podziękowanie za trud włożony w opiekę i wychowanie. Dzieci przygotowały również portrety swoich mam - wykonane własnoręcznie i wręczyły upominki. Po części artystycznej odbył się piknik na trawie i wspólne grillowanie. Dziękujemy rodzicom za obecność i pomoc w zorganizowaniu spotkania.
Przedszkolaki ze starszej grupy miały okazję wcielić się w rolę cukierników i od podstaw upiec ciasto. Samodzielnie zrobili biszkopt, masę śmietanową i wykończyli ciasto truskawkami. Oczywiście wszyscy na koniec zajadali się, aż się uszy trzęsły 😉.
Gminny Konkurs Matematyczny " Bystry Matematyk" odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klas II oraz klas III szkoły podstawowej. W konkursie wzięli udział uczniowie z wszystkich szkół podstawowych Gminy Stanin.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek ufundowany przez Wójta Gminy Stanin. Organizacją konkursu zajęły się panie edukacji wczesnoszkolnej M. Wasilewska i G. Konieczna, zadania konkursowe ułożyły panie uczące matematyki w klasach IV-VIII I. Czerniewicz i B. Jalowska.
Uczeń naszej szkoły Wojciech Ostrysz z kl. III zdobył I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
W dniu 24. 05. 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sarnowie odbył się Gminny Konkurs Taneczny pod patronatem Wójta Gminy Stanin. Celem konkursu była popularyzacja tańców jak i integracja szkół z terenu gminy.
Nasz zespół w składzie: Ada Gol, Maja Kiełczykowska, Zuzanna Kiełczykowska, Zofia Kucińska z kl. I, Patrycja Goławska z kl. II oraz Natalia Bąk, Kaja Sadło i Lena Kowalik z kl. III, pod opieką p. Małgorzaty Szostek zdobył II miejsce.
Dziewczynki zatańczyły z kwiatami do utworu ,, Kiedy jesteś tu" z filmu ,,Zaplątani".
„Farma Iluzji” – „ tu nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje …”.
Przedszkolaki z naszej szkoły 24.05.2024r. były z wizytą w ogrodzie pełnym magicznych przedmiotów i złudzeń optycznych, spotkanie z magicznym domkiem, tunelem zapomnienia, studnią bez dna, przejście przez wiklinowy labirynt, po drodze szukanie smoczych jaj oraz wiele innych wspaniałych atrakcji. Farma iluzji to ogromny park sensoryczny zlokalizowany w otoczeniu lasów, w którym do dyspozycji dzieci jest kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji. To wyjątkowe miejsce do edukacji poprzez zabawę oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Wycieczka dostarczyła nam wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń! Dziękuję dzieciom oraz rodzicom za bardzo mile spędzony czas.
W dniu 23 maja 2024 roku, w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024.
W uroczystości uczestniczyła Alicja Szcześniak - laureat konkursu z języka polskiego
wraz z p. Iwoną Czernic-nauczyciel języka polskiego
oraz Joanna Osiak - dyrektor szkoły.
Wspaniałe wydarzenie i promocja dla szkoły.
GRATUALCJE
„Rodzina nie jest ważna, jest wszystkim”.
Michael J. Fox
21 maja 2024 r . odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski “ Rodzina, ach rodzina” .
Organizatorem konkursu, który jak się okazało cieszył się dużą popularnością wśród wszystkich uczniów były panie Anna Oskroba Suśniak i Grażyna Świeczak. Tematem zmagań konkursowych były wiersze o tematyce rodziny zgodnie z hasłem konkursu „Rodzina, ach rodzina”. Uczniowie całej szkoły oraz nauczyciele zasiedli na kocykach, na trawie. Słońce rozpieszcało nas tego dnia otulając wszystkich promieniami.
Wysłuchaliśmy 14 wierszy w interpretacji uczniów z klas kl. II – III oraz IV – VII.
W skład komisji, która czuwała nad całością konkursu, nad jej prawidłowym przebiegiem, a przede wszystkim nad wyłonieniem spośród uczestników konkursu laureatów wchodziły: Pani Iwona Czernic, Pani Agata Dolecka oraz Pani Barbara Fornal.
Po pełnych emocji dyskusjach zostali wyłonieni zwycięzcy:
Kategoria II-IV
II miejsce: Patrycja Goławska z klasy II
Kategoria V-VII
II miejsce:
ex aequo – Ilona Kopeć z klasy V i Lena Świętochowska z klasy VII
Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, szczególnie zwycięzcom. Wszyscy byliście wspaniali!!!
8 maja 2024r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Staninie przybyli Bibliotekarze z całego powiatu łukowskiego, przedstawiciele władz gminnych, powiatowych, sejmiku województwa lubelskiego oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.
Okazją do spotkania były obchody Powiatowego Dnia Bibliotekarza współorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie i Gminną Bibliotekę Publiczną w Staninie.
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to przede wszystkim święto podsumowujące pracę, osiągnięcia zawodowe, budowanie wizerunku biblioteki. To święto Bibliotekarzy pełniących rolę tych, którzy udzielają informacji, pomagają w zdobywaniu wiedzy oraz animują kulturę.
Podczas tej wspaniałej uroczystości uczniowie naszej szkoły wystąpili z częścią artystyczną, która była poetyckim koncertem życzeń.
Pochodzący z Gór Świętokrzyskich Zbigniew Masternak to ceniony pisarz, prozaik, scenarzysta i piłkarz. Pasją autora jest futbol, w którym osiągnął znaczne sukcesy. W 2014 roku powstał film dokumentalny "Skazani na książki - Zbigniew Masternak" w reżyserii Iwony Nowackiej, w którym Zbigniew Masternak opowiedział o swojej drodze z boiska piłkarskiego do literatury.
Podczas spotkania, które odbyło się 8 maja 2024r. autor opowiadał o swoich książkach, filmach i podróżach, a opowieści o futbolowych zamiłowaniach przenikały się z przebytą drogą literacką. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o kulisach powstawania książek, komiksów, scenariuszy np. do serialu „ Świat według Kiepskich”.
Był to wspaniale spędzony czas, nie tylko na spotkaniu autorskim, ale również podczas warsztatów komiksowych dla uczniów klasy IV i V. Młodzież podczas tych zajęć została wprowadzona w tajniki tworzenia komiksów, oraz próbowała tworzyć swoje komiksowe historyjki.
Pan Zbigniew okazał się być osobą charyzmatyczną i inspirującą do tego, aby w życiu spełniać swoje marzenia.
Przedszkolaki z naszej szkoły w ostatnich miesiącach dużo dowiedziały się na temat wiosennych porządków. Wiedzę dotyczącą uprawy i dbania o różne rośliny mogły doskonalić nie tylko teoretycznie, ale także praktycznie. Dzieci miały okazję samodzielnie siać rzeżuchę, sadzić cebulę i fasolę, a ostatnio założyły ogródek warzywny siejąc w nim marchewkę, rzodkiewkę, pietruszkę i buraki. Brawa dla małych ogrodników.
10 maja 2024 r. Lenka Marzel uczęszczająca do przedszkola, do grupy 0 a, reprezentowała naszą szkołę podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki "Wesołe Nutki", który odbywał się w Łukowskim Ośrodku Kultury. Lennka poradziła sobie śpiewająco, wykonując piosenkę pt: "Pani Pszczoła". Gratulujemy występu!!!!!!!!!
9 maja 2024 po raz kolejny odbył się 𝙆𝙤𝙣𝙠𝙪𝙧𝙨 𝙬𝙞𝙚𝙙𝙯𝙮 „𝟭 𝙯 𝟭𝟬” w Gminnej Biblitece Publicznej w Staninie.
Tematem tegorocznej edycji była Geografia Polski i Patroni Roku 2024.
W konkursie wzięli udział uczniowie kl. VI-VIII z terenu Gminy Stanin.
Naszą szkołę reprezentowali:
Konkurs wygrał Bartek Szcześniak - zajął I miejsce.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Stanin - Krzysztof Kazana.
22 kwietnia 2024 r. odbyły się gminne igrzyska w piłkę nożną dla dziewcząt.
Drużyna w składzie :
Dziewczęta grały wspaniale i po czterech meczach wygrały te eliminację - zajęły I miejsce w Gminie Stanin.
9 maja 2024 roku nasza drużyna na etapie powiatu reprezentowała Gminę Stanin w Łukowie.
26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawa Rządowa. Polska Konstytucja była owocem Sejmu Wielkiego( 1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa.
Majowa Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę prawa.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie uczniowie klasy V przypomnieli atmosferę tamtych czasów. W trakcie występu cała społeczność szkolna zaśpiewała pieśń „Mazurek 3 maja”.
Uroczystość wzbogaciła pieśń o fladze polskiej zaśpiewana przez uczennice klasy IV.
W piątek 26 kwietnia, na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który jest skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn. Również z naszej szkoły w składzie :
Tradycjnie, od kilku lat nasza szkoła realizuje programy promujące zdrowy styl życia. Między innymi: Ogólnopolski Program Promocji Zdrowia ,,Trzymaj Formę" , ,,Bieg po zdrowie", ,,Czyste powietrze wokół nas" - ph. AKTYWNIE -BEZPIECZNIE- ZDROWO.
26 kwietnia br. odbyło się uroczyste podsumowanie programów, podczas którego klasy I-III, IV-VII i oddziały przedszkolne zaprezentowały wyniki swoich działań. Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali różnorodne wystąpienia, na które składały się wiersze, piosenki, skecze, inscenizacje oraz układy taneczne. W tym dniu swoją obecnością zaszyciły nas przedstawicielki Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Łukowie p. Jolanta Łukasik i p. Beata Baran, które od lat wspierają i motywują nas do działań związanych z promocją zdrowia. Uroczystość podsumowania przebiegła w radosnej i miłej atmosferze.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką p. Doroty Redzik Siwiec i p. Aleksandry Deres, przedstawiły wyniki realizacji zadania z programu ,,Czyste powietrze wokół nas''. Celem programu było uświadomienie społeczności szkolnej zjawiska zagrożeń, związanych ze smogiem, który najbardziej szkodzi dzieciom.
Uczniowie klas I-III wspólnie z wychowawczyniami p. Małgorzatą Szostek, p. Izabelą Bogusz i p. Agnieszką Lewandowską, realizowali zadania uwzględniające zdrowe odżywianie, dbałość o zdrowy uśmiech oraz aktywność fizyczną.
Klasa IV pod kierunkiem p. Iwony Czernic realizowała zadania wynikające z programu ,, Bieg po zdrowie”, którego nadrzędnym celem było zwiększanie wiedzy uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Uczniowie klas V, VI i VII pod opieką p. Anny Oskroba- Suśniak, p. Bożeny Kiełczykowskiej i p. Małgorzaty Miernickiej przedstawili efekty swoich działań na temat negatywnego wpływu środków psychoaktywnych na zdrowie człowieka oraz przedstawili sposoby zapobiegania chorobom min. poprzez szczepienia ochronne i aktywność fizyczną.
Na zakończenie uroczystości wręczono dyplomy i podziękowania za wkład pracy i zaangażowanie w realizację projektu.