Nawigacja

  • Razem przy wielkanocnym stole

    Razem przy wielkanocnym stole

    W dniu 15 kwietnia 2025 roku w naszej klasie, podczas lekcji religii, odbyło się śniadanie wielkanocne. Było to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło nam wspólnie poczuć atmosferę nadchodzących świąt. Uczniowie, wraz z wychowawcą, przygotowali salę – udekorowali stół świątecznymi ozdobami i zadbali o uroczysty nastrój.

    Na stole znalazły się tradycyjne potrawy wielkanocne, takie jak jajka, mazurek, zajączki, babki oraz inne domowe wypieki przyniesione przez uczniów. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i składania sobie życzeń, po czym zasiedliśmy do wspólnego posiłku. Przez cały czas towarzyszyły nam pani Barbara Fornal oraz pani Agnieszka Świętochowska, mama jednej z uczennic.

    Był to czas pełen rozmów, uśmiechu i wzajemnej integracji. Na zakończenie Lena Świętochowska przedstawiła prezentację pt. „Zwyczaje i tradycje wielkanocne”, w której opowiedziała, jak należy się zachowywać w czasie Wielkiego Tygodnia i jakie znaczenie mają poszczególne dni.

    Dzięki zaangażowaniu całej klasy oraz wsparciu rodziców, śniadanie wielkanocne okazało się nie tylko smacznym wydarzeniem, ale także chwilą pełną ciepła, radości
    i świątecznej atmosfery.

    Na koniec pragniemy złożyć serdeczne życzenia wielkanocne:


    Zdrowia, spokoju, radości oraz nadziei płynącej z tajemnicy Zmartwychwstania.
    Niech ten wyjątkowy czas przyniesie chwile wytchnienia,

    bliskość z najbliższymi i wiele uśmiechu.

    Wesołych Świąt Wielkanocnych

    życzą
    wychowawca oraz uczniowie klasy 8

     

  • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          Dnia 14 kwietnia 2025 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony upamiętnieniu Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Celem uroczystości było uczczenie pamięci ofiar tej tragicznej zbrodni oraz przypomnienie postaci jednego z pracowników szkoły w Zagoździu- podporucznika Stanisława Ostrowskiego, zastrzelonego przez NKWD w Katyniu 1940 roku.

    Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego z udziałem sztandaru szkoły. Następnie uczennice klasy szóstej przypomniały najważniejsze fakty związane ze Zbrodnią Katyńską oraz przedstawiły treści poświęcone Stanisławowi Ostrowskiemu. Dopełnieniem apelu była pieśń poświęcona Ofiarom Katynia w wykonaniu uczennic klas drugiej i trzeciej. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Joanna Osiak, która wspomniała o wyrażaniu patriotyzmu swoją postawą i działaniem.

    Apel w naszej szkole był wzruszającym wydarzeniem, które przypomniało o ważnym i bolesnym rozdziale w historii Polski. Młodsze pokolenia miały okazję poznać dramatyczną prawdę o Zbrodni Katyńskiej i wziąć udział w hołdzie dla tych, którzy zginęli z rąk okupanta.

  • Konkurs Palm Wielkanocnych

    W naszej szkole odbył się szkolny konkurs Palm Wielkanocnych. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi i pogłębianie wiedzy uczniów na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Organizatorami konkursu były: pani Barbara Fornal i pani Agnieszka Lewandowska. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas 1 – 8. Konkurs stworzył okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zwyczaju własnoręcznego wyrobu palm.

    Spośród wszystkich zostali wyłonieni:

    I miejsce

    Adrian Kuciński kl. VIII

    Nadia Zdunek kl. IV

    II miejsce

     Amelia Piskorek kl. VII

    Lena Świętochowska kl. VIII

    III miejsce

    Bartosz Błaszczyk kl. VI

    Szymon Malesa kl. I

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że nawet ci, którzy nie zajęli żadnego miejsca, będą dalej chętnie brać udział w konkursach.

                                                         Do zobaczenia za rok.

  • Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z lekarzem Pawłem Wojciukiem

    10 kwietnia 2025 roku odbyło się w szkole spotkanie uczniów klas 1-8 z lekarzem Pawłem Wojciukiem

    - specjalistą medycyny rodzinnej. 

    Spotkanie miało cel edukacyjno- profilaktyczny  i było progresją programów profilaktycznych w naszej szkole, a głównie szczepień ochronnych przeciw HPV. 

    Pan doktor  tłumaczył czym jest HPV i jakie konsekwencje są z nim związane. 

     

  • PROlekcje

     Zajęcia o różnorodnej tematyce, które prowadzli  wolontariuszy.

    W PROJEKTORze wierzymy, że nauka to fascynująca podróż, którą najlepiej odbywa się w towarzystwie. “PROlekcje” przenoszą tę ideę na nowy poziom, łącząc wiedzę studentów-wolontariuszy i ciekawość uczniów w inspirujące warsztaty oparte na działaniu i dociekaniu.

  • Pamiętamy

    Pamiętamy

    Odszedł od nas 2 kwietnia 2005 roku, ale pozostaje z nami w naszch wspomnieniach.
    Zawsze rozmodlony, uśmiechnięty, otwarty na drugiego człowieka, kochający Boga i Ojczyznę, Wielki Polak, Wielki Patriota, Wielki Święty.

    2 kwietnia 2025 minęła 20 rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali wspomnienia o Wielkim Papieżu. Przybliżyli wartości, którym był wierny przez całe życie. Nie zabrakło również fragmentu poetyckiego oraz wspomnień związanych z wieczorem  2 kwietnia 2005, kiedy to Jan Paweł II odszedł do domu Ojca.

    Podczas uroczystości p.dyr. Joanna Osiak przybliżyła uczniom nauczanie Ojca Świętego na temat wychowania.

    Jan Paweł II uważał, że wychowanie to proces, który pomaga człowiekowi stawać się coraz bardziej człowiekiem.

    Przygotowano również wystawę ,,Karol Wojtyła- inspiracje”.

    Uczniowie po obejrzeniu wystawy podzielili się swoimi refleksjami.

    Ich spostrzeżenia pokazują, jak aktualne i ważne mogą być wartości przekazywane przez Jana Pawła II.

    Na zakończenie uczniowie i nauczyciele zaśpiewali ulubioną pieśń Ojca Świętego „Barkę”.

                       

  • 21 marca – dzień pełen atrakcji

    21 marca był wyjątkowym dniem w naszej szkole...był to Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień bez plecaka, Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Dzień Poezji.

     

    Pierwszy Dzień Wiosny i  Dzień bez plecaka

     Samorząd uczniowski wraz z opiekunem zaprosił wszystkich uczniów do świętowania dnia rozpoczęcia  wiosny. Dzień bez Plecaka to akcja, która ma na celu promowanie kreatywności. Tej kreatywności nie zabrakło uczniom naszej szkoły, przynieśli książki i zeszyty w wózkach sklepowych, walizkach, poszewkach na poduszki, taczkach, rurach czy skrzynkach na narzędzia. Te wyjątkowe „ plecaki” dopełniał kolorowy strój.

     Światowy Dzień Zespołu Downa

     21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

    Pani psycholog oraz pedagog szkolny przygotowały gazetkę tematyczną, która dostępna jest dla uczniów i rodziców na korytarzu szkolnym. Każda klasa otrzymała również prezentację do obejrzenia na lekcji wychowawczej.

    Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

    Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa, dlatego uczniowie naszej szkoły tego dnia założyli dwie różne skarpetki.

    Dzień Poezji

    Światowy Dzień Poezji obchodzony jest również  21 marca. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania  i nauczania poezji na całym świecie. Realizując ten cel Panie z biblioteki oraz nauczyciel języka polskiego zaprosiły uczniów do „ krainy poezji”. Uczniowie klas IV-VIII spotkali się na sali gimnastycznej, wysłuchali wierszy recytowanych przez uczennice z klasy   V i VI. Następnie stali się poetami pisząc wspólnie wiersz o wiośnie oraz malarzami tworząc plastyczną interpretację wiersza „ Przedwiośnie” Joanny Guściora. Wiersz, rysunki oraz gazetka tematyczna dostępne są na korytarzu szkolnym.

    Z okazji Dnia Poezji w bibliotece trwa akcja czytelnicza „ Na skrzydłach poezji”. Uczniowie, którzy odwiedzą bibliotekę , wypożyczą książkę otrzymają zakładkę z cytatem dla siebie.

     

  • Mali konstruktorzy - warsztaty z robotyki.

    26 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe z robotyki. Dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latków oraz klas I - III konstruowały roboty z klocków Lego, które później programowały za pomocą tabletów do intuicyjnego programowania dopasowanego do wieku. Była to doskonała okazja by mali konstruktorzy odkryli w sobie pasję do robotyki.

  • Co słychać w marcu w przedszkolu???

    W marcu w naszym przedszkolu dużo się działo.........Dzieci świętowały Dzień Kobiet, Dzień Gofra, wspólnie przywitaliśmy Panią Wiosnę ubrani w eko przebrania, obchodziliśmy również Dzień Kolorowej Skarpetki. Obie grupy przedszkolne marzec zakończyły wyjazdem do sali zabaw w Nowym Goniwilku.

  • Dzień piżamy…..Dlaczego warto się wyspać?

    Dnia 13.03.2025r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został „Dzień Piżamy”. Uczniom bardzo spodobał się taki nietypowy dzień w naszej szkole. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w piżamach, szlafrokach czy kombinezonach piżamowych przebranych za różne postacie. Niektórzy uczniowie mieli nawet ulubione podusie i przytulanki. Oczywiście niecodzienny ubiór musiał być zgodny ze Statutem Szkoły.

    Dzień Piżamy był wspaniałą okazja do przybliżenia uczniom tematu „ Dlaczego warto się wyspać”. Uczniowie z samorządu przygotowali gazetkę na ten temat oraz przeprowadzili pogadankę. Celem było zwrócenie uwagi uczniów na problem zbyt krótkiego snu oraz słabej jakości snu. Przedstawione zostały zasady higieny snu .

  • Wieczór czarów i magii

    Wieczór czarów i magii

    Dnia 14 marca 2025 r. wieczorową porą w naszej szkole odbył się biwak uczniów klasy II pod hasłem "Wieczór czarów i magii". Było to wyjątkowe wydarzenie, które dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

    Spotkanie rozpoczęło się od wspólnych zabaw przygotowanych przez wychowawcę, w które uczniowie zaangażowali się z wielkim entuzjazmem.

    Na kolację dzieci miały okazję skosztować pysznych naleśników przygotowanych przez rodziców. Był to moment na odpoczynek i wspólne rozmowy.

    Po kolacji nadszedł czas na najbardziej wyczekiwaną część wieczoru – pokaz eksperymentów i doświadczeń. Rodzice wraz z rodzeństwem uczniów przygotowali niezwykle ciekawe prezentacje, które wprowadziły wszystkich w świat magii i nauki. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały efekty różnych doświadczeń i chętnie w nich uczestniczyły.

    Biwak zakończył się w atmosferze radości i zachwytu. Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że był to wieczór pełen magii, który na długo pozostanie w ich pamięci.

    Wychowawca kl. II
    Małgorzata Szostek

  • Dzień Kobiet w klasie VI – biwak klasowy

    7 marca uczniowie klasy 6 spotkali się w szkole na wspólnym biwaku z okazji Dnia Kobiet.                                

      W miłej atmosferze i wesołym nastroju wszyscy ciekawie spędzili czas. Były gry i zabawy na sali gimnastycznej, uczniowie wspólnie przygotowali sałatkę owocową, którą ze smakiem wszyscy zjedli. Najwięcej frajdy przyniosła zabawa w chowanego.                                                                               

       Głównym powodem biwaku był Dzień Kobiet. Dziewczyny otrzymały kwiaty oraz słodkie upominki od chłopaków.

      Wspólnie spędzony czas stworzył  kolejne wspólne wspomnienia, które mogą być najcenniejszym darem zabranym z dzieciństwa na dalsze życie.

     

  • Szkolenie w zakresie pierwszej pomocy

    W środę, 5 marca odbyło się w naszej szkole szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy zorganizowane dla uczniów klas 0–III oraz IV-VIII. Szkolenie przeprowadził ratownik medyczny pan Rafał Zalewski, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoim zawodzie oraz o pierwszej pomocy.

    W wyniku spotkania uczniowie zdobyli informacje nt.:

    • w jakich wypadkach należy wzywać pomoc,
    • o czym i w jaki sposób należy powiadamiać służby medyczne;
    • jakie są numery telefonów alarmowych;
    • jak rozmawiać z dyspozytorem w trakcie wezwania pogotowia;
    • jak udzielić pierwszej pomocy przy oparzeniach, złamaniach i krwotokach;
    • demonstracja jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej ;
    • demonstracja prawidłowego ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej;
    • ćwiczenia w zakresie prawidłowego wykonywania resuscytacji;

    Spotkanie z ratownikiem medycznym było  interesujące i bardzo potrzebne.

    Serdeczne podziękowania dla Pani Anny Brodzik i Agnieszki Jaroszyńskiej za organizację spotkania oraz dla Pana Rafała Zalewskiego za poświęcenie nam czasu i przekazanie ogromnej wiedzy.


     

  • 8 marca

    Być Kobietą, być Kobietą….Dzień Kobiet.

    Panowie z Samorządu Uczniowskiego  wzięli sprawy w swoje ręce i nie zapomnieli o ważnym dniu, Dniu Kobiet.                                                                                                                                                    

    Chłopcy przygotowali piękną gazetkę , która umieścili na korytarzu szkolnym. Wszystkie Panie pracujące w naszej szkole otrzymały kwiaty, a dziewczyny słodki upominek. Chłopcy dołożyli wszelkich starań, aby płeć piękna poczuła się wyjątkowo w tym wyjątkowym dniu.

    Warto wspomnieć o historii….czy wiedzieliście o tym, że…

    Pierwsze obchody Dnia Kobiet rozpoczęły się  28 lutego 1909 roku w Nowym Jorku, upamiętniały  wcześniejsze strajki kobiet pracujących w przemyśle włókienniczym.

    Oficjalnie święto ustanowiono rok później podczas zjazdu Międzynarodówki Socjalistycznej w Kopenhadze. W  spotkaniu wzięło 100 przedstawicielek z 17 krajów. Może to dziwne, ale warto wiedzieć, że ustanowienie Dnia Kobiet zostało przyjęte w drodze anonimowego głosowania, a pierwszy Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzono 19 marca 1911 roku, między innymi  w: Austrii, Danii, Niemczech i Szwajcarii.

    W Polsce pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w 24 marca 1924 roku.

    Serdeczne podziękowania za zaangażowanie w organizację tego dnia należą się szczególnie dwóm Panom, przewodniczącemu Samorządu Szkolnego Markowi Brodzikowi oraz zastępcy Jakubowi Soćko oraz ich mamom, Pani Annie Brodzik oraz Pani Annie Soćko, wspaniałym kobietom, które pomogły chłopcom.

    opiekun SU Anna Oskroba - Suśniak

  • Rekrutacja- 2025/2026

     

    Szanowni Państwo,

    informujemy, że rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2025/2026 rozpocznie się 28 lutego 2025 r.  i będzie prowadzona elektronicznie. 

    Aby zapisać dziecko do oddziału przedszkolnego należy wejść na stronę:

    https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminastanin

    i dokonać zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im.St. Grafika w Zagoździu .

    O przyjęciu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego/ nie decyduje kolejność zgłoszeń. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na podstawie kryteriów ustawowych oraz kryteriów miejscowych.

    Rodzice/prawni opiekunowie, którzy korzystają z komputera i Internetu proszeni są o wypełnienie w systemie informatycznym wniosku o przyjęcie dziecka, wydrukowanie wypełnionego wniosku wraz z załącznikami i po podpisaniu, złożenie go do sekretariatu w szkole - godziny pracy od 7.30 do 14.30. 

    Osoby, które nie korzystają z komputera i Internetu mają możliwość wypełnienia wniosku własnoręcznie, wtedy pracownik szkoły pomoże wprowadzić dziecko do systemu.

    Lista dzieci zakwalifikowanych opublikowana zastanie 24 marca 2025 r.

    Od 24 marca 2025 r.  do 3 kwietnia 2025 r. należy złożyć w sekretariacie szkoły potwierdzenie rodzica/prawnego opiekuna kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia. Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie opublikowana 7 kwietnia 2025 r.

    Od 8 kwietnia do 17 kwietnia 2025 r. zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające.

    Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im.St. Grafika w Zagoździu  informuje, że zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe dzieci urodzone w 2019 roku są objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Od 1 września 2025 r. dzieci te powinny uczęszczać do oddziału przedszkolnego 6- latków.

    Dzieci urodzone w 2020, 2021 i 2022 roku mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

    Prosimy rodziców dzieci zamieszkałych (zameldowanych) w obwodzie Publicznej Szkoły Podstawowej im.St.Grafika w Zagoździu  o zgłoszenie dziecka do oddziału przedszkolnego. Jeżeli dziecko będzie uczęszczało do innej placówki oświatowej, proszę powiadomić szkołę, gdzie będzie spełniało obowiązek przedszkolny (dotyczy dzieci 6-letnich).

     

    Uwaga! Dzieci uczęszczające w bieżącym roku szkolnym (2024/2025) do oddziałów przedszkolnych nie biorą udziału w rekrutacji - są wprowadzone do systemu na podstawie złożonych deklaracji o kontynuowaniu nauki w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2025/2026.

    Dokumentacja:

    Wniosek do pobrania :

    wniosek_kandydat.pdf

    Oświadczenia do pobrania:

    OSWIADCZENIA-do-wniosku-oddzial-przedszkolny.pdf

     

  • Pasowanie na czytelnika

    Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i rozwijania umiejętności czytania.         

    W tym roku uroczystość ta odbyła się w naszej szkole 12 lutego 2025 r., wzięli w niej udział uczniowie klasy I, wychowawca pani Agnieszka Lewandowska , Pani Dyrektor Joanna Osiak oraz nauczyciele bibliotekarze pani Anna Oskroba Suśniak i pani Grażyna Świeczak.

    Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji wiersza „ Biblioteka”, uczniowie na jego podstawie poznali zasady pracy biblioteki. Ustalone zostały zasady korzystania z książek, które zostały zapisane  i przekazane uczniom w formie zakładki.

    Po takim wprowadzeniu dzieci, skupione i poważne, uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

    Kolejnym punktem było przygotowanie przez każde dziecko własnego wizytownika, wykonanego w ramach projektu „ Drugie życie starych książek”. Uczniowie otrzymali  Wyprawki Czytelnicze z ogólnopolskiego projektu „Mała książka - wielki człowiek”.          

    Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze i myślę, że odtąd biblioteka będzie kojarzyła się dzieciom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.  

  • W ferie nie jest nudno......

    Kto powiedział, że w ferie w przedszkolu musi być nudno???? Przedszkolaki z naszej szkoły wraz ze swoimi paniami wychodzą naprzeciw temu stereotypowi i każdy dzień spędzały realizując różne pomysły na ciekawe spędzenie czasu w pierwszym tygodniu ferii. Dla dzieci w tym właśnie czasie zorganizowany był bal karnawałowy, w czasie którego przedszkolaki przebrane za swoich ulubionych bohaterów wesoło bawiły się do znanych i lubianych piosenek. Wspólnie świętowaliśmy Dzień Kota tworząc tego dnia ciekawe prace plastyczne, świetnie bawiąc się w czasie konkurencji zręcznościowych jak i doskonaląc, poprzez zabawę, umiejętności manualne i matematyczne. W czasie ferii dzieci dogadzały sobie również kulinarnie, samodzielnie robiły śniadanie, komponując zdrowe kanapeczki według swojego gustu, również samodzielnie robiły owocowe szaszłyki, przygotowywały pyszną pizzę, a na zakończenie panie kucharki upiekły dla nich ekstra gory z owocami, bitą śmietaną i płynną czekoladą. Na koniec tygodnia dzieciaczki miały okazję uczestniczyć w "piżama party", tego dnia wszyscy przyszli ubrani w piżamy z kocykiem i ulubioną przytualnką. Było czytanie bajek pod kocem, ogladanie bajek z dawnych lat oraz piżamowe konkurencje.

  • Podsumowanie projektu "Od aktywności, do odporności"

    Podsumowanie projektu "Od aktywności, do odporności"

    "Od aktywności, do odporności"

    14 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Od aktywności do odporności", który realizowany był we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Staninie. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania wśród uczniów.

    Jednym z kluczowych działań w ramach projektu były zajęcia kulinarne dla uczniów klas I-III, które zorganizowała pani dyrektor Joanna Osiak. Warsztaty poprowadziła dietetyk Magdalena Kaźmierak-Sadło z Łukowa, a ich głównym celem było edukowanie najmłodszych uczniów w zakresie zdrowego odżywiania. Dzieci miały okazję nauczyć się, jak przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki, które wspierają odporność organizmu.

    Podczas podsumowania projektu uczniowie klas IV-VII zaprezentowali efekty swojej pracy poprzez występy taneczne, które były przygotowane na zajęciach wychowania fizycznego pod kierunkiem pana Andrzeja Osiaka. Taniec stał się świetnym przykładem połączenia aktywności fizycznej z elementami kultury i zabawy.

    W ramach wydarzenia odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego „Zdrowe odżywianie”, który został zorganizowany przez panie Bożenę Kiełczykowską i Małgorzatę Szostek. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – zgłoszono aż 31 prac, które w kreatywny sposób promowały zdrowy styl życia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

    Spośród prac wyłoniono zwycięzców:

    • I miejsce: Maja Kiełczykowska (klasa II), Zuzanna Wardak (klasa V), Bartosz Błaszczyk (klasa VI)
    • II miejsce: Mikołaj Stępniewski (klasa II), Amelia Piskorek (klasa VII), Rozalia Osińska (klasa VIII)
    • III miejsce: Maria Kucińska (klasa I), Adrianna Wardak (klasa V), Katarzyna Kachniewska (klasa VI)
    • Wyróżnienie: Ada Gol (klasa II)

    Serdecznie gratulujemy artystom oraz dziękujemy za zaangażowanie i twórcze podejście do tematu zdrowego odżywiania!

    Kolejnym istotnym punktem projektu było spotkanie uczniów klas I-III, IV-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego w Łukowie. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznych ferii zimowych oraz specyfiki pracy policjanta. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw oraz jakie obowiązki wiążą się z pracą w służbach mundurowych. Na koniec spotkania każdy uczniowie zostali wyposażeni w odblaskowe gadżety.

    Podczas wydarzenia uczniowie klasy VII, pod opieką pani Izabeli Bogusz, zaprezentowali także przygotowaną prezentację na temat hejtu. Ich materiały miały na celu uświadomienie rówieśnikom, czym jest hejt, jakie mogą być jego konsekwencje oraz jak unikać wrogich zachowań w Internecie.

    Podsumowując, projekt „Od aktywności do odporności” był doskonałą okazją do promowania zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, edukacji na temat zdrowego odżywiania, a także kształtowania postaw odpowiedzialności i bezpieczeństwa wśród uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, a w szczególności uczestnikom, którzy włożyli w niego swoje zaangażowanie i serce.

  • Walentynki w przedszkolu.

    Niech uśmiech i radość nie znika z Waszej twarzy!

    Walentynki - czyli jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku! I to nie tylko dla zakochanych, bo walentynki to również idealna okazja, by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem! Dzieci z obu grup przedszkolnych w trakcie zajęć zapoznały się z definicjami miłości, przyjaźni, a także uczyły się rozumieć te pojęcia i stosować w odpowiednich dla nich sytuacjach. Miały również możliwość powiedzenia miłych słów swoim koleżankom lub kolegom.  Najbardziej ucieszyły się z otrzymanych samodzielnie wykonanych walentynek, które znalazły się w naszej przedszkolnej poczcie walentynkowej. Do naszej skrzynki trafiła również walentynka od pani dyrektor Joanny Osiak. Przedszkolaki  uświadomiły sobie, że tak naprawdę liczy się życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Nie obyło się bez słodkich przyjemności. Dzieci zajadały się pysznymi babeczkami, które panie piekły dla nich z wielkim sercem:) oraz słodki upominek za który dziękujemy rodzicom. 

  • Konkursu Wiedzy o Sporcie i Zdrowym Stylu Życia.

    12 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Staninie odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Sporcie i Zdrowym Stylu Życia. Wydarzenie, organizowane pod patronatem Wójta Gminy Stanin, przyciągnęło młodzież i dorosłych z całej gminy, którzy zmierzyli się w zaciętej rywalizacji o tytuł eksperta w dziedzinie sportu.

    W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz dorośli, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe:

     w kategorii klasy 7-8

     Bartłomiej Szcześniak z klasy VIII zająłą II miejsce 

    Gratulujemy.

    opiekun Andrzej Osiak

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu,
    Lipniak 5
    21-421 Tuchowicz
  • 25 796 18 12

Galeria zdjęć