„Każda wycieczka to nowa przygoda, która zostaje w pamięci dziecka na długo.”
Dzieci z grup 3–4-latków wraz z rodzicami oraz dzieci 5–6-letnie uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce do Zagrody nad Witką. Była to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, integracji oraz poznawania zwierząt mieszkających w zagrodzie. Podczas pobytu dzieci miały możliwość obserwowania różnych zwierząt z bliska, a także uczestniczyły w ich karmieniu. Dużą atrakcją było karmienie wielbłąda, które wzbudziło wiele radości i emocji. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali ciekawostek o zwierzętach oraz poznawali ich zwyczaje. Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci okazał się przejazd bryczką po malowniczej okolicy. Po aktywnie spędzonym czasie wszyscy spotkali się przy grillu, gdzie mogli odpocząć, porozmawiać i wspólnie zjeść posiłek. Był to także czas na integrację dzieci, rodziców i nauczycieli. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach plastycznych - wyklejały prawdziwą wełną sylwety zwierząt – lam, owiec oraz wielbłądów. Zajęcia rozwijały kreatywność, sprawność manualną oraz pozwoliły dzieciom stworzyć wyjątkowe pamiątki z wyjazdu. Był to dzień spedzony w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.
18 czerwca 2026 r. 1 uczeń klasy V oraz 8 uczniów klasy IV przystąpiło do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego było pozytywne zaliczenie testu z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego. Test zawierał 25 pytań jednokrotnego wyboru, na które trzeba było uzyskać min. 80% poprawnych odpowiedzi.
W części praktycznej egzaminu ocenianiu podlegało:
24 kwietnia 2026r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny o Armii Krajowej „Spadkobiercy Wolności”. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie klas VII i VIII, których zadaniem było wykazanie się wiedzą na temat działalności Armii Krajowej, postaci zasłużonych żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz działalności konspiracyjnej na obszarze Lubelszczyzny.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się uczeń klasy VII, Kamil Bielecki. GRATULUJEMY!
W dniu 12 czerwca uczennica kl. VII i uczniowie kl. VIII wzięli udział w konferencji ,,Technik w Akcji”.
Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji specjalistów i praktyków, którzy prezentowali najnowsze technologie, innowacyjne projekty oraz przykłady zastosowania wiedzy technicznej w pracy zawodowej. Poruszano zagadnienia związane m. in. z automatyką, informatyką, mechaniką oraz nowoczesnymi metodami produkcji.
Jednym z najważniejszych punktów programu było uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w Wielkim Teście Wiedzy Technicznej.
Tegoroczna edycja „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” skupia się w sposób szczególny na zmianach w przepisach prawa dotyczących ochrony dzieci i młodzieży oraz wyzwaniach świata cyfrowego.
W dniach 15–16 czerwca 2026 r. w naszej szkole przeprowadzono działania mające na celu przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego zachowania podczas wakacji.
15 czerwca 2026 r. uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w apelu, podczas którego obejrzeli prezentację dotyczącą bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego, przygotowaną przez pana Janusza Fijała. Prezentacja przypomniała najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na drogach oraz w czasie zabaw i aktywności na świeżym powietrzu.
„Każda wycieczka to nowa przygoda, która zostaje w pamięci dziecka na długo.”
Dzieci z grup 3–4-latków wraz z rodzicami oraz dzieci 5–6-letnie uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce do Zagrody nad Witką. Była to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, integracji oraz poznawania zwierząt mieszkających w zagrodzie. Podczas pobytu dzieci miały możliwość obserwowania różnych zwierząt z bliska, a także uczestniczyły w ich karmieniu. Dużą atrakcją było karmienie wielbłąda, które wzbudziło wiele radości i emocji. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali ciekawostek o zwierzętach oraz poznawali ich zwyczaje. Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci okazał się przejazd bryczką po malowniczej okolicy. Po aktywnie spędzonym czasie wszyscy spotkali się przy grillu, gdzie mogli odpocząć, porozmawiać i wspólnie zjeść posiłek. Był to także czas na integrację dzieci, rodziców i nauczycieli. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach plastycznych - wyklejały prawdziwą wełną sylwety zwierząt – lam, owiec oraz wielbłądów. Zajęcia rozwijały kreatywność, sprawność manualną oraz pozwoliły dzieciom stworzyć wyjątkowe pamiątki z wyjazdu. Był to dzień spedzony w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.
18 czerwca 2026 r. 1 uczeń klasy V oraz 8 uczniów klasy IV przystąpiło do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego było pozytywne zaliczenie testu z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego. Test zawierał 25 pytań jednokrotnego wyboru, na które trzeba było uzyskać min. 80% poprawnych odpowiedzi.
W części praktycznej egzaminu ocenianiu podlegało:
24 kwietnia 2026r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny o Armii Krajowej „Spadkobiercy Wolności”. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie klas VII i VIII, których zadaniem było wykazanie się wiedzą na temat działalności Armii Krajowej, postaci zasłużonych żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz działalności konspiracyjnej na obszarze Lubelszczyzny.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się uczeń klasy VII, Kamil Bielecki. GRATULUJEMY!
W dniu 12 czerwca uczennica kl. VII i uczniowie kl. VIII wzięli udział w konferencji ,,Technik w Akcji”.
Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji specjalistów i praktyków, którzy prezentowali najnowsze technologie, innowacyjne projekty oraz przykłady zastosowania wiedzy technicznej w pracy zawodowej. Poruszano zagadnienia związane m. in. z automatyką, informatyką, mechaniką oraz nowoczesnymi metodami produkcji.
Jednym z najważniejszych punktów programu było uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w Wielkim Teście Wiedzy Technicznej.
Tegoroczna edycja „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” skupia się w sposób szczególny na zmianach w przepisach prawa dotyczących ochrony dzieci i młodzieży oraz wyzwaniach świata cyfrowego.
W dniach 15–16 czerwca 2026 r. w naszej szkole przeprowadzono działania mające na celu przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego zachowania podczas wakacji.
15 czerwca 2026 r. uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w apelu, podczas którego obejrzeli prezentację dotyczącą bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego, przygotowaną przez pana Janusza Fijała. Prezentacja przypomniała najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na drogach oraz w czasie zabaw i aktywności na świeżym powietrzu.
„Każda wycieczka to nowa przygoda, która zostaje w pamięci dziecka na długo.”
Dzieci z grup 3–4-latków wraz z rodzicami oraz dzieci 5–6-letnie uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce do Zagrody nad Witką. Była to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, integracji oraz poznawania zwierząt mieszkających w zagrodzie. Podczas pobytu dzieci miały możliwość obserwowania różnych zwierząt z bliska, a także uczestniczyły w ich karmieniu. Dużą atrakcją było karmienie wielbłąda, które wzbudziło wiele radości i emocji. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali ciekawostek o zwierzętach oraz poznawali ich zwyczaje. Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci okazał się przejazd bryczką po malowniczej okolicy. Po aktywnie spędzonym czasie wszyscy spotkali się przy grillu, gdzie mogli odpocząć, porozmawiać i wspólnie zjeść posiłek. Był to także czas na integrację dzieci, rodziców i nauczycieli. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach plastycznych - wyklejały prawdziwą wełną sylwety zwierząt – lam, owiec oraz wielbłądów. Zajęcia rozwijały kreatywność, sprawność manualną oraz pozwoliły dzieciom stworzyć wyjątkowe pamiątki z wyjazdu. Był to dzień spedzony w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.
18 czerwca 2026 r. 1 uczeń klasy V oraz 8 uczniów klasy IV przystąpiło do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego było pozytywne zaliczenie testu z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego. Test zawierał 25 pytań jednokrotnego wyboru, na które trzeba było uzyskać min. 80% poprawnych odpowiedzi.
W części praktycznej egzaminu ocenianiu podlegało:
24 kwietnia 2026r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny o Armii Krajowej „Spadkobiercy Wolności”. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie klas VII i VIII, których zadaniem było wykazanie się wiedzą na temat działalności Armii Krajowej, postaci zasłużonych żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz działalności konspiracyjnej na obszarze Lubelszczyzny.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się uczeń klasy VII, Kamil Bielecki. GRATULUJEMY!
W dniu 12 czerwca uczennica kl. VII i uczniowie kl. VIII wzięli udział w konferencji ,,Technik w Akcji”.
Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji specjalistów i praktyków, którzy prezentowali najnowsze technologie, innowacyjne projekty oraz przykłady zastosowania wiedzy technicznej w pracy zawodowej. Poruszano zagadnienia związane m. in. z automatyką, informatyką, mechaniką oraz nowoczesnymi metodami produkcji.
Jednym z najważniejszych punktów programu było uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w Wielkim Teście Wiedzy Technicznej.
Tegoroczna edycja „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” skupia się w sposób szczególny na zmianach w przepisach prawa dotyczących ochrony dzieci i młodzieży oraz wyzwaniach świata cyfrowego.
W dniach 15–16 czerwca 2026 r. w naszej szkole przeprowadzono działania mające na celu przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego zachowania podczas wakacji.
15 czerwca 2026 r. uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w apelu, podczas którego obejrzeli prezentację dotyczącą bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego, przygotowaną przez pana Janusza Fijała. Prezentacja przypomniała najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na drogach oraz w czasie zabaw i aktywności na świeżym powietrzu.